Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Yurtdışında Eğitim Almanın Avantajları


Yurtdışı eğitimi, son zamanlarda ülkemizde çok fazlasıyla popülarite kazanmaya başladı. Aslında daha önceki yıllarda da eğitimini farklı ülkelerde almak isteyen öğrenciler vardı fakat gerek maddi imkanlar bakımından zor yılların yaşanması gerekse de eğitim almak için istenen şart ve evrakların kolaylıkla tamamlanamaması ve en önemlisi de ulaşım imkanlarının günümüzde olduğu gibi modern ve daha ekonomik olmamasından dolayı sayıca günümüze göre daha az idi. ancak günümüzde her şey çok daha rahat ulaşılabilir durumda ve ekonomik anlamda eskisine göre daha iyi seviyede olduğumuz için yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sayısı daha fazladır. Yurtdışında eğitim almanın tek amacı eğitim sisteminin ülkemizde yeterli olmaması değildir, bunun yanında bir de daha farklı alanlarda eğitim almak, değişik kültürler içerisinde yer almak ve ülke adına daha faydalı bir birey olmak için de yurtdışı eğitimi tercih edilir. Yani, zaman zaman eğitim ile ilgili yazılan-çizilen makalelerde “ülkemizin eğitim şartları çok iyi değil, bu da öğrencileri dışarıda okul okumaya itiyor” gibi sebepler manipülasyon haberleridir. Ülkemiz eğitimi gayet iyidir fakat eksik olduğu bazı noktalar vardır ki bu da her ülkede mutlaka vardır. Öğrenciler yurtdışı deneyimi kazandıklarında ülkelerine daha faydalı bireyler oldukları için dışarıda eğitim almayı tercih ediyorlar demek daha yerinde olacaktır. Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren kurumların da amacı, kesinlikle ülkemiz eğitimini kötülemek değildir, ülkeye daha faydalı nesilleri yetiştirme amacı ile kurulmuşlardır. 
Yurtdışında Eğitim Almanın Avantajları

Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri

Yukarıda bahsettiğimiz gibi daha iyi bir eğitim ile ülkesine ülkeye dönen öğrenciler; hem yurtdışı deneyimi yaşadıkları hem de tercih ettikleri ülkeye bağlı olarak değişim ve gelişmeleri farklı pencereden izledikleri için ülkemizdeki öğrencilere göre daha açık vizyona sahip olmaktadırlar. Bunu değerlendirdiğimizde, ülkemiz adına ciddi anlamda katkıda bulunacak öğrencilerin yetiştiğini görebiliriz. Peki, bunu yapabilmek için veya ülke adına faydalı bir birey olabilmek için ne yapmak gerek? Eğitimi yurtdışında almak tabi ki tek başına yeterli değildir, eğitimde gönüllü olmak esastır. Bu esas ilkeyi kendinizde bulabiliyorsanız kendi bölümünüze veya istediğiniz bölüme yönelik araştırmalar yapmanız gerekecektir. Mesela “iktisat” alanında okumak istiyorsanız, hangi ülkenin okullarının bu alanda daha başarılı olduklarını araştırmanız gerekiyor. Bunların her birini ayrı ayrı araştırmanız, üniversiteler hakkında genel bilgi edinmeniz ve buna göre tercihte bulunmanız elbette hem biraz sıkıcı hem de zaman alan işler olabilir. Ama yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren bir kurumdan yararlandığınızda hem işiniz daha kolay hale gelir hem de beklentilerinizi elde edebilirsiniz. Tabi ki tercih ettiğiniz firmayı net şekilde tanımak ve gerekli araştırmaları yapmak kaydıyla…

Eğitim alanında uzun zamanların birikimi

Birikim, tecrübe, deneyim ve kalite… Bu dört ilke her alanda olduğu gibi eğitim alanında da önemli bir yere sahiptir. Yurtdışında eğitim almadan önce eğer danışmanlık hizmeti almayı düşünüyorsanız ki düşünmeniz en iyisi olacaktır, kesinlikle danışmanlık hizmeti veren yerler hakkında detaylı bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Doğru bilgi, doğru fiyatlar ve ülkeler hakkında net bilgilere sahip olan yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri firmaları ile çalışmanız, hem daha doğru tercihte bulunmanıza katkıda bulunur hem de aradığınızı çok daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB