Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İngiltere’de dil okulu


Birleşik Krallık'ı meydana getiren dört ülkeden en büyük ve merkezî olanı. Avrupa'nın batısında, Büyük Britanya adasında bulunan İngiltere, birçok açıdan dünyanın çoğu ülkesini geride bırakmayı başarmış bir ülkedir. Her alanda yaşanan gelişmeler, kendinden söz ettiren kültürel değerleri, tarihi dokuları ve doğal güzellikleri, dikkat çekici unsurlar olarak kendinden söz ettirir. Ülke, saydığımız bu alanlarda olduğu gibi güncel konularda da “trend ülke” denebilecek seviyededir. Teknoloji, eğitim, iletişim ve ulaşım açısından değerlendirildiğinde göz kamaştırıcı özelliklere hayız bir ülke olduğu gözden kaçmayacaktır. Dil okulları bağlamında da bir hayli zengin olan ülkede, yaklaşık olarak 10 bin dil okulu bulunmaktadır. Bu rakam, uluslararası öğrenciler için yeteri seviyededir. Birçok okul arasından birini seçmek için araştırma yapma olanağının bulunması ise ayrıca dil eğitimi almadan önce sunulan fırsatlar olarak değerlendirilebilmektedir. Başta Londra, Cambridge, Oxford, Brighton ve Bournemouth kentleri olmak üzere ülkenin tüm yüzeyine yayılan İngiltere dil okulları, kalite bakımından son derece kalitelidirler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, İngiltere öğrenci vizesi alınırken dikkat edilmesi gereken ince detaydır.

İngiltere öğrenci vizesi almak için genel şartlar

Klasik olarak tüm ülkelerde olduğu gibi İngiltere öğrenci vizesi almak için de belli bir maddi güce sahip olmak, referans gösterebilmek ve eğitim masrafları ile birlikte burada kalınacak süre zarfında masraflarının karşılanabileceğine dair belgelerin hazırda bulunmasıdır. Bu kurallar, hemen hemen tüm ülkeler için sabit ve değişmez kurallardır. Ancak İngiltere hükümetinin almış olduğu bir karara dikkat çekmeden geçmemek gerekiyor. Bu detay, tercih edilen okulun British Council tarafından onaylı olmuş olmasıdır. Okulların kalitesi sadece British Council tarafından onaylı olması ile de değerlendirilemez, daha yüksek seviyelerde kaliteli eğitim almak isteyenlerin English UK, Quality English, IALC, The English Network tarafından akredite edilen okullardan yana tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Ancak vize alabilmek için yukarıda belirttiğimiz şartın yerine getirilmesi yeterli sayılmaktadır. 
İngiltere’de dil okulu

İngiltere’nin avantajları

Eğitim hayatı, insanın doğumundan ölümüne kadar devam eder, ancak dil eğitimi belli bazı nedenlerden dolayı alınır. Daha iyi bir iş, daha yüksek kariyer ve kişisel gelişimin daha iyi olması gibi temel nedenlerle birlikte sayıca bir hayli kalabalık nedenler dil öğrenme sebepleri olarak gösterilebilir. Dil öğrenmek için harcanan paranın boşa gitmemesi için araştırmaların doğru bir zemin üzerinde yapılması gerekmektedir, yurtdışında eğitim almak isteyenlerin gidecekleri ülke hakkında fikir sahibi olmaları, okullar ve okul fiyatları hakkında bilgili olmaları işlerini daha da kolaylaştıracaktır. İngiltere dil okulları avantajlar açısından ve sunulan olanaklar açısından diğer ülkelere göre çok daha gözde alanlardır. Çalışma izni başta olmak üzere konaklama, sosyal etkinlikler, ulaşım gibi önemli detaylar, burada eğitim almak için geçerli nedenler olarak sıralanabilir.

Kayıt zamanlarına dikkat

Ülkemizde yer alan dil okullarının da kendilerine göre belirlediklerikayıt ve ders başlama zamanları elbette vardır. İngiltere de aynı şekilde her dönem kayıt yapan öğrenciyi kayıttan hemen sonra eğitime almıyor. Kayıt dönemleri hakkında bilgi edindikten sonra eğitim döneminden en az 3 ay önce kayıt yapılması, eğitim alabilme şansını arttırmaya yeter. Net bilgilere ulaşabileceğiniz danışmanlık firmamızdan İngiltere dil okulları ve kayıt işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Tercihlerinizi yaparken doğru karar almak için iletişime geçin.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB