Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Avustralya Dil Okulları ile Kariyer Yolu


Kariyer yapmak için sadece çalışmak veya belli bir maddi olanağa sahip olmak yeterli değildir. Bilgi ve birikim, eğitim ve pratik hayatta etkin olmak da kariyer yapmak için uygun basamaklardır. Günümüz iş dünyasında yüksek bir makama sahip olabilmek için aranan en büyük şartlardan biri yabancı dil bilmektir. Yabancı diller, kurum ve kuruluşların yurtdışı bağlantılarını sağlayarak daha yüksek verim elde etmek için istenen bir şarttır. Yani ticari hayata atılan bir kişinin öncelikle yabancı dil eğitimi alması ve kendini geliştirerek mesleki hayatında kariyer yapması gerekiyor. Peki, yabancı dil öğrenmek zor mudur veya ülkemizde mi yoksa yurtdışı dil okullarında eğitim almak mı daha akıllıcadır? Konuya işin uzmanlık ve acemilik seviyesine değinerek giriş yapmak daha mantıklıdır. Türkiye’nin resmi dili Türkçedir, Avustralya’nın ise İngilizce, şimdi ülkemizde dil eğitimi almakla Avustralya dil okulları eğitimlerinden yararlanma arasındaki farkları inceleyelim.

  • Türkiye’de İngilizce eğitimi alınabilir fakat Avustralya’da eğitim alınırken sosyal hayatta konuşulan dilin İngilizce olması, pratik yapma açısından öğrenciye daha fazla katkıda bulunur,
  • Avustralya toplumunda yabancı insan sayısı daha azdır ve burada yaşayanlar İngilizce konuşurlar, Türkiye’de ise resmi dilin Türkçe olmasının yanında farklı dil konuşanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur, dolayısıyla ülkede İngilizce eğitimi almak sadece kurs duvarları arasında sınırlı kalır,
  • Avustralya’da dil eğitimi alan öğrenciler, çalışma iznine sahip olurlar ve bu da maddi anlamda zorluk yaşamamayı beraberinde getirir, ülkemizde ise böyle bir imkan söz konusu değildir.

Yukarıda saymış olduğumuz farklardan da anlaşılacağı üzere yabancı dil eğitimi alırken resmi dili alınacak dil eğitimi ile aynı olan ülkelerin daha avantajlı olduklarını göstermektedir. Tabi bununla birlikte bir de yaşam koşulları ve öğrencilere sunulan haklar da ayrıca değerlendirilmesi gereken konulardır. 

Avustralya Dil Okulları ile Kariyer Yolu

Avustralya dil okulları pahalı mı?

Elbette eğitimin herhangi bir kategorisinden faydalanılırken eğer yurtdışına çıkılacaksa maddiyat bölümünü göz önünde tutmak gerekiyor. Her sene binlerce öğrencinin dil öğrenmek üzere müracaat ettiği Avustralya, yaşam koşulları ve öğrencilere sunulan hakları ile ön plana çıkmayı başarırken, giderler ve maddi ihtiyaçlar konusunda da diğer ülkelere göre daha cazip bir yerdir. Tabi ki bir ülkeye giderken gidiş noktasına göre farklılıkların olması gayet sıradandır. Bunun en büyük nedeni ise iki ülkenin para birimi arasındaki farklar, yaşam koşullarında uygulanan politika vs. Avustralya dil okulları ile eğitim almak isteyen öğrencilerin bu konulara dikkat etmeleri gerekiyor. Netice itibariyle iki ülkenin yaşam koşulları arasında büyük farklar vardır fakat genel olarak bakıldığında diğer ülkelere göre daha az maliyetle eğitim alınabiliyor, özellikle öğrencilere verilen çalışma izni ve bu çalışmada ücretlerin yüksek tutulması bir nebze de olsa harcanacak paranın miktarını düşürmeye yetiyor.

Kısa sürede İngilizce

İngilizce eğitimi, kişiden kişiye göre uzayabilir veya kısalabilir ya da alınacak programa göre zamanlama konusunda değişiklik görülebilir. Genel İngilizce, akademik İngilizce, dil sınavı hazırlık kursları gibi programlara katılanlar ile mesleki İngilizce veya iş İngilizcesi eğitim programına katılanlar arasında da süre farklılıkları görülebilir. Ancak kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyenler için ideal program seçenekleri sunan Avustralya dilokulları sayesinde beklenenden daha az sürede dil öğrenilebilir veya geliştirilebilir. Detaylar için iletişim numaralarımızdan danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB