Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İrlanda Dil Okulları ile Kolay İngilizce Öğrenin


Sosyalve kültürel açıdan önemli bir oranda kendini geliştirmeyi başaran İrlanda, son zamanlarda uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerden biri haline gelmiştir. Gerek üniversiteleri gerekse de dil okulları konusunda rağbet gören ülkede, istediğiniz doğrultuda eğitim alarak başarınızı üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Dil okulları bakımından da geniş bir yelpazeye sahip olan İrlanda, İngilizcenin fasih olarak konuşulduğu bir coğrafyadır. Her ne kadar yerel halkın dili “Kelt” olsa da uzun dönem İngiltere egemenliği altında kalmasından dolayı İngilizcenin varlığı da bir hayli gelişmiş bir şekilde görülmektedir. Öyle ki ülkenin ikinci resmi dili İngilizcedir. Yabancı dil öğrenmek için yurtdışını tercih edenler, gittikleri ülkelerin resmi dilleri ile birlikte sosyal alanda kullandıkları dile de önem verirler ve araştırmalarını bu yönde gerçekleştirirler. İrlanda dil okulları ile kolay İngilizce öğrenmeyi hedefleyenler bu anlamda oldukça şanslıdırlar. Hem resmi dil olması, hem sosyal alanda kullanılan dil olması hem de okulların denetilerek öğrencilere sağlanması gereken haklar konusunda katı kurallı olması daha kısa sürede dil öğrenmek isteyenlerin isteklerine yeteri kadar cevap vermeye yetiyor. Birçok dil programına sahip olan okullar, başarılı eğitmenleri eşliğinde eğitimi sürdürdükleri için öğrenciler beklentilerini çok kolay bir şekilde elde edebilmektedir. Bu da dünyanın farklı yerlerinden yabancı dil eğitimi almak isteyenleri İrlanda’ya yönlendiriyor.

İrlanda Dil Okulları ile Kolay İngilizce Öğrenin

Neden İrlanda’da dil eğitimi?

Eğitim noktasında bir hayli ilerlemiş bir hale gelen İrlanda, İngilizce dil eğitiminde bir hayli mesafe kat etmiş bir ülkedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi İngiltere’nin egemenliği altında uzun süre kaldığı için yerli halkın İngilizce ile diyalogu resmi dil Kelt’ten daha fazladır. Bu da dışarıdan gelen öğrenciler için İngilizce eğitiminin daha verimli geçmesini sağlıyor. Tabi ki bu önemli detayın yanında ülkenin diğer alanlarda gelişmiş olması da dil öğrenimi açısından olumlu olarak değerlendirilebilir yönlerdir. Farklı kültürlerin bir arada bulunması ve farklı kültüre sahip insanların aynı dili kullanması, eğitim sonrasında sosyal hayata akan öğrencilerin pratik yapmasını kolaylaştırmaktadır. Bir de İrlanda dil okulları, program olarak da geniş programlara sahiptir. Genel İngilizce, yoğunlaştırılmış İngilizce, akademik İngilizce, İş İngilizcesi, mesleki İngilizce gibi programlarla eğitim almak isteyenlere fırsat sunan ülke okulları, ACELS tarafından denetilmektedir, amacı İrlanda’daki dil okullarını denetlemek ve eğitim seviyesini belli bir standarda ulaştırmak olan ACELS sayesinde öğrenciler eğitim alırken isteklerini net bir şekilde karşılayabiliyorlar. Konaklama, eğitim kalitesi, sosyal haklardan yararlanma alanlarında ACELS’in desteği ile en verimli şekilde eğitim programları tamamlanabiliyor. İrlanda’da eğitim alan öğrencilerin avantajlı oldukları diğer bir önemli konu ise öğrencilere verilen çalışma iznidir. Eğitim süresi boyunca haftalık 20 saat kadar çalışma izninin olması ekonomik anlamda öğrencileri desteklemeye yetmektedir.

Okul seçiminde dikkat edilmesi gerekenler?

Dil okulları genel itibari ile bulundukları ülkenin şartlarına göre fiyatlandırılırlar ancak bazı şehirlerde bulunan okullar diğer şehirlerdeki okullara göre daha pahalı olabilir, bunun yanında şehir farkı ile giderler de fazlalaşabilir bu yüzden dikkatli bir şekilde tercih yapmak gerekiyor. Bu konuda uzman olan danışmanlarımızdan fikir alarak İrlanda dil okulları hakkında genel bilgileri edinebilir, kayıt aşamasında destek alarak daha rahat bir şekilde eğitiminize başlayabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB