Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Avustralya’da Dil Eğitimi


Dünyanın gözde yerlerinden biri olan ve sahip olduğu değerleriyle kendinden söz ettiren ülkelerinden biri Avustralya’dır. Avustralya; Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında yer alır. Mimari yapısı, kültürel değerleri, yaşam kalitesi ve müreffeh yaşam şartlarıyla çoğu insanın hayalinde yatan ülke, dil eğitimi ve üniversite hayatı için de tercih edilen ülkelerden biridir. Türkiye’den ve dünyanın değişik yerlerinden Avustralya’da eğitim görenlerin sayısını göz önünde bulundurduğunuzda, ülke hakkında fikir edinmeniz daha rahat olacaktır. Kuzey yarımküreden farklı olarak Şubat ayında başlayan eğitimleri, eğitimde öğrencilere sağlanan olanakları vs. diğer dünya ülkelerini geride bırakması için yeterli nedenlerdir. Avustralya’daki üniversiteler kadar dikkat çeken dil okulları, dil becerisini yükseltmek veya sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için ideal fırsatlar sunmaktadır. Program çeşitliliği, sunulan alternatifler, konaklama seçenekleri gibi öğrencilerin en çok ihtiyaç duydukları konularda en üst sınıf hizmeti sunan Avustralya dil okulları İngilizce ile kariyerini yükseltmek isteyenlerin tercih ettikleri kurumlardır. Genel İngilizce, yoğunlaştırılmış İngilizce, akademik İngilizce, mesleki ve iş İngilizcesi eğitim programları ile her seviyeye hitap eden dil okulları, yabancı dil eğitiminde uzman kadrosu ile hizmet verirken sosyal hayatta İngilizce konuşulması da aynı zamanda burada eğitim alan öğrencilerin işini kolaylaştıran etkenler olarak görülmektedir. Ülkemizden de her yıl binlerce İngilizce öğrenmek isteyenlerin tercih ettikleri bir ülke olan Avustralya, eğitimdeki kalitesi ile yabancı dil öğrenmek isteyenlerin ihtiyacını en iyi şekilde karşılıyor. 

Avustralya’da Dil Eğitimi

Avustralya’da eğitim almak için geçerli nedenler

Bir ülkenin yaşam kalitesi, o ülkede yaşamayı değerli kılan en büyük etkendir. Farklı bir ülkeye herhangi bir nedenle gidildiğinde ilk olarak yaşamda sunulan kalite, halka verilen haklar ve yaşam değerleri üzerinde devletin sunduğu katkılar incelenir. Son zamanların en trend eğitimleri arasında yer alan yabancı dil eğitimi için gidilen ülkelerde de bu tip araştırmaları yapmak gerekiyor. Avustralya, 2007-2008 yılları arasında eğitim için 14 milyar dolar yatırım yapmış bir ülkedir. Geçmişini incelediğinizde ve geçmişte eğitim için harcanan paraları hesapladığınızda, ülkede eğitim görmenin birçok avantaj ile birlikte geldiği görülecektir. Özellikle maddi anlamda bir ülkede eğitim sorunu yoksa kesinlikle kaliteli eğitimin adresinin o ülke olduğu söylenebilir. Avustralya, bahsettiğimiz bu konuda en gelişmiş ülkelerden biridir. Üniversiteleri ve dil okulları devlet denetimi altında olması, eğitimcilerin alanlarında başarılı kişilerden oluşması, okul dönemi ve okul sonrası dönemlerde buradan alınan diplomaların birçok dünya ülkesinde geçerli olması Avustralya dil okulları tercihinin yüksek olmasını etkiliyor. Tabi tüm bunlarla birlikte; yüksek standartlı eğitim, ekonomik olması, kısa sürede uzun mesafeleri kat etme imkânlarının sunulması, öğrencilere çalışma izninin verilmesi gibi önemli konular da yine Avustralya’da dil eğitimi almak için geçerli nedenler olarak sayılabilir.

Tercihinizi doğru yapın!

Dil eğitimi, ülke ve okul seçimi ile başlayan bir süreçtir. Yabancı dil eğitiminde başarılı bir ülkeyi bulmak için ülkelerin resmi dilleri ile birlikte sosyal hayatta farklı dillerin konuşulup konuşulmadığını incelemek gerekiyor. Avustralya dil okulları her ne kadar sundukları eğitim ile dünyanın gözde tercihleri arasında ise de yine de tercih yaparken işin uzmanlarından destek almak en doğrusudur. Kariyer hedefine doğru ilerlerken doğru tercih yapmak içinuzman danışmanlarımızdan yararlanabilir, Avustralya öğrenci vizesi ve diğer işlemler için destek alabilirsiniz.  

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB