Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Malta Dil Okullarında Eğitim Almak İçin Geçerli Nedenler


Dil eğitimi, içinde bulunduğumuz zaman için bir lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline gelmiştir. İş sahalarında daha aktif olabilmek, kariyerde ileri hedeflere ulaşabilmek ve gerek toplumsal gerekse de kişisel ihtiyaçların karşılanabilmesi için yabancı dil bilmek, günümüz için şarttır. Dil eğitimi, ülkemizde veya farklı ülkelerde alınabilen bir eğitim olmakla birlikte kaliteli eğitim alabilmek için araştırma yapmak, doğru tercihte bulunmak çok önemlidir. Dünyanın farklı yerlerinde yabancı dil eğitimi veren kurumlar bulunmaktadır fakat bir ülke tercih edilmeden önce ülkenin genel yapısı, avantajları, yaşam koşulları, dil okulu fiyatları, ulaşım ve konaklama gibi imkanlarının değerlendirilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde doğru karar alınabilir ve eğitimden beklenenler elde edilebilir. Malta, Güney Avrupa’da, Orta Akdeniz bölgesinde yer alan egzotik bir takımadalar ülkesidir. 2’si küçük 3’ü büyük olmak üzere toplam 5 takımadadan oluşan ülkenin en büyük adası Malta’dır ve başkent de bu toprakların sınırlarında yer almaktadır. Başkentin burada yer alması, birçok avantajı beraberinde getirmektedir; ulaşım kolaylıkları, kültürel zenginlik ve coğrafi yapı gibi önemli birçok detay noktasında Malta’nın diğer adalara göre daha gelişmiş olduğunu söylemek gerekiyor. Amerika, İngiltere, İrlanda ve Kanada ülkelerinde merkezi bulunan dil okullarının şubelerine ev sahipliği yapan ülke, bu özelliği ile tercih edilen bir yer haline gelmiştir. Malta dil okulları, sayıca ülke nüfusuna ve yüzölçümüne göre daha fazladır bu da aralarında bir rekabetin yaşanmasına neden olmaktadır da haliyle öğrenciler için bir avantaja dönmektedir. Peki, Malta’da dil eğitimi almak için geçerli nedenler nelerdir?
Malta Dil Okullarında Eğitim Almak İçin Geçerli Nedenler

Malta’nın genel yapısı ve konumu

Malta, başında da belirttiğimiz gibi güney Avrupa’da yer alan bir ülkedir, Avrupa sınırlarında yer alması kendi başına bir avantaj iken; doğası, turistik alanları, kozmopolit yapısı ve az olan nüfusuna oranla çok olan okul sayısı sayesinde öğrenciler beklentilerini en iyi şekilde alabilmektedirler. Sıcakkanlı insanların sayıca fazla olduğu ülke, konaklama konusunda en çok avantaja sahip olan yerlerden biridir. Okul yurdunda konaklama, otelde konaklama, aile yanında konaklama gibi farklı alternatiflere sahip olan ülke, insanları ve doğası ile uyumlu sıcak bir ülkedir. Bu sayede öğrenciler herhangi bir şekilde eğitim dönemleri boyunca rahatsızlık duymamaktadırlar ve konaklama konusunda herhangi bir sorun yaşamamaktadırlar. Bir ülkeye gitmek için temel nedenlerden biri de ulaşımdır. Yüzölçümü küçük olan bir ülkede ulaşımın çok rahat olabileceğini düşünmek için çok da araştırma yapmaya gerek yoktur. Malta, takımadalar ülkesinin en büyük adası olsa da toprak parçası çok da büyütülecek bir yer değildir, Malta dil okulları ile yabancı dil eğitimi alan öğrenciler, bu yönünü değerlendirdiklerinde bir yerden bir yere giderken kısa sürede ulaşabileceklerini göz önünde bulundurarak tercihlerinin ilk sıralarına alabilirler.

Dil okulları fiyatları uygun mu?

Yaşam koşulları bakımından diğer ülkelere göre daha ekonomik olan Malta, dil okulları fiyatları konusunda da diğer ülkelere göre daha ekonomiktir. Uzun süreli eğitim gören öğrencilere belirli saatlerde çalışma izninin sunulması ve okullar arasında yaşanan rekabetten dolayı uygun fiyata eğitim alma fırsatı sunulan Malta dil okulları, bu yönüyle de tercih edilebilir yerlerden biridir. Daha detaylı bilgilere ulaşmak ve okul tercihinde bulunmak için iletişim numaramızdan danışmanlarımıza ulaşabilir, bilgi alarak tercihinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC