Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Neden Malta'da Dil Kursu?


İnsan hayatının devam edebilmesinin en temel şartlarından biri beslenme ikincisi ise iletişimdir. Zira iletişim bazen beslenmenin de önüne geçebilir. İkililer arasında anlaşabilmek için iletişim gereklidir, kültürleri tanımak, insanlarla kaynaşmak, besinlere ayrılacak parayı bulabilmek için çalışmak vs. tüm bunlar iletişim olmadan olanaksız durumlardır, kısaca insan hayatının en önemli etkilerine sahip olan iletişim konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor. İletişim; sadece aynı dili bilen iki insan arasında olabilir ama daha fazla bir birikime sahip olabilmek veya daha farklı insanlarla kaynaşabilmek için farklı dilleri öğrenmek gerekiyor. Dünyada 192 ülkenin bulunduğunuz hesapladığınızda bütün ülkelere ait dilleri öğrenmeniz belki daha sağlıklı iletişim kurmanızı sağlayabilir ama bunun imkansız olması geri adım atmak için geçerli bir nedendir. Peki, dünyada var olan dillerle alternatif olarak tek bir dil öğrenmek ve bu öğrenilen dilin neredeyse tüm dünyada geçerli olduğunu varsayarak dil öğrenmek iş görmeye yeter mi?

Tabi ki İngilizce gibi dünya dili olarak kabul edilen bir dili öğrenmek, dünyanın hemen hemen her yerinde rahatlıkla iletişim kurabilecek birilerini bulmak için yeterlidir. Ama dil öğrenmek için de tabi eğitim kurumlarından yararlanmak gerekiyor. Mesela Malta dil okulları ile kolaylıkla İngilizce öğrenilebilir ve başında dediğimiz geniş kültürlere ulaşmak mümkün olabilir.
Neden Malta'da Dil Kursu?

Neden Malta?

Sicilya Adası’nın hemen altında bulunan Malta, çok sayıda dil okuluna sahiptir. Her ne kadar iki resmi dili olsa da 180 yıl boyunca İngiliz sömürgesi altında kalmış bir Akdeniz adasıdır. Haliyle halk, kendi dillerinden daha fazla İngilizce konuşmaktadır yani iletişimleri bu dil üzerinden yürümektedir. Malta, küçük bir ada olduğu ve yeni yeni gelişmeye başladığı için diğer ülkelere göre daha cazip fiyatlarla eğitim veren kurumlara ev sahipliği yapmaktadır. Her keseye uygun dil okullarının yanında bir de her seviyede İngilizce eğitimi veren kurslar bulunmaktadır. Genel İngilizce kursları, akademik İngilizce, iş İngilizcesi, mesleki İngilizce ve sınav hazırlık kursları gibi pek çok dil programına sahip olması, tercih edilmesi için önemli nedenler olarak sayılabilir.

Eğitim döneminin tamamen eğitim üzerinde devam etmesi bir yerden sonra öğrenciler için sıkıcı gelmeye başlar. Daha farklı bir atmosferde yer edinmek isteyen öğrenciler, haliyle gittikleri ülkelerde düzenlenen etkinlik ve aktivitelere katılmak isterler ama her ülkenin bolca aktiviteye uygun olduğunu söylemek mümkün değil. Bir ada ülkesi olduğundan söz ettiğimiz Malta’da bu konuda birçok etkinliği yapabilme imkanı bulunmaktadır. Başta Akdeniz ülkesi olması kültürel anlamda Türklere yakın olmasını etkiliyor, etkinlikler bakımından zengin olmasını etkiliyor ve ada ülkesi olması zaten kendi başına yaz aylarında bolca aktivite yapılmasını etkiliyor. Yani Malta dil okulları ile eğitim almak isteyen öğrencilerin çok zengin şartlara sahip olduğunu söylemek hiç de yanlış olmayacaktır.

Şimdi sıra sizde!

İş hayatında daha yüksek seviyelerde olmak, kariyer yaparken daha fazla olanağa sahip olma ve insanlarla iletişim kurarken daha rahat konuşabilmek için öğreneceğiniz İngilizceyi en net şekilde öğrenmek ve pratik hayatta daha rahat kullanmak için Malta dil okulları ile eğitime başlayabilirsiniz. Okullar hakkında en kapsamlı bilgilere ulaşabileceğiniz sitemizi inceleyerek ve danışmanlarımızdan gerekli bilgileri edinerek işinizi daha kolay hale getirebilirsiniz. Başarının sırrına ulaşmak, dil eğitiminde beklentileri elde etmek ve daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council