Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İngiltere’nin Kaliteli Dil Okulları İle Başarıya Ulaşın


Ülkemizde ve dünyanın farklı yerlerinde hizmet veren dil okulları, yabancı dil öğrenmek isteyenler için bir anlamda güzel fırsatlar sunuyorlar fakat bu fırsatların yeterli gelmediği de aşikârdır. Örneğin ülkemizde alınan bir eğitim ne kadar kaliteli olursa olsun, eğitim alan kişi, sosyal hayata karıştığında pratik yapma şansına sahip olamaz bu da eğitiminin sadece teoride kalmasına neden olur. Bunun yanında İngiltere gibi resmi dili İngilizce olan bir ülkede yabancı dil eğitimi almak, her anlamda kişinin kazançlı çıkmasını sağlamakla birlikte pratik yapma konusunda daha fazla alternatife sahip olmasına yardımcı olacaktır. İngiltere’nin kaliteli dil okulları ile başarıya ulaşmak isteyenlerin sayısının her geçen gün daha fazla artmasının nedenlerinden en büyüğü de budur. İngiltere dil okulları genel olarak English UK ve British Counsil tarafından akredite edilmektedir. Bu da eğitimin bu dil okullarında son derece kaliteli olduğunu göstermektedir. Tabi ki English UK ve British Counsil tarafından akredite edilmeyen okullar da ülkede yer almaktadır bu nedenle dil eğitimi almak isteyenlerin kesinlikle öncesinden okul hakkında gerekli araştırmayı yapmaları gerekiyor. Yurtdışı eğitim danışmanlığı kurumu olarak bu konuda dil eğitimi almak isteyenler için en iyi okulları sunuyor ve başarılı bir eğitimden geçmeleri konusunda katkıda bulunuyoruz. 
İngiltere’nin Kaliteli Dil Okulları İle Başarıya Ulaşın

En çok tercih edil dil okulları

İngiltere’de dil okulu sayısı bir hayli fazladır. Her kentte hatta kentlerin her ilçe ve kasabalarında bir dil kurumu bulmak sıradandır. Ancak bazı dil okulları, merkezleri İngiltere’de olsa bile dünyanın birçok yerinde şubeleri bulunmaktadır ve eğitim alanındaki başarıları takdir edilmektedir. Bu tip okullarda eğitim almak elbette daha doğru olacaktır. Kentlere göre dil okulu dağılımları ve kaliteliği eğitim konusunda en çok tercih edilen şehirler; Londra, Oxford, Brighton, Bournemouth, Cambridge, Manchester, Bristol, Eastbourne, Leeds, Liverpool gibi yerlerdir. Hem yaşamın daha kaliteli olması hem de eğitimde ciddi anlamda birikimli eğitmenlerin yer aldığı dil okulları, uluslararası öğrencilerin beklentilerinden çok daha fazlasını karşılamaktadır bu nedenle ülkemizden İngiltere’ye giden öğrencilerin de en çok tercih ettikleri kentler bunlardır. İngiltere dil okulları, genel olarak kaliteli eğitim hizmeti sunan ve sosyal haklar bakımından hiçbir öğrencinin hakkını göz ardı etmeyen kurumlardır. Başında da dediğimiz gibi English UK ve British Counsil tarafından akredite edilmiş okulların tercih edilmesi, kendi başına önde olmayı sağlamaktadır. Tabi ki okulların kaliteli olması kadar bir de konaklama seçenekleri de önemlidir. Daha rahat yaşam ve eğitimde daha konforlu zaman geçirmek için sunulan konaklama seçeneklerini incelemek ve buna göre karar vermek de yine önemli bir konudur. Bu konuda İngiltere’de son derece rahat edebileceğinizi garanti edebiliriz. Aile yanı konaklama, daire kiralama, pansiyonda kalma veya okulların yurtlarında kalma gibi birçok seçenek arasından birini tercih edebilirsiniz.

Ekonomik dil eğitimi

Dil eğitimi alırken veya almadan önce seçim yaparken eğitimin kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerektiği kadar fiyatlara da dikkat etmek gerekiyor. İngiltere dil okulları, kent seçimine göre farklı fiyatlar sunmaktadır bu nedenle bütçenizi göz önünde bulundurarak tercih yapmanız en doğrusu olacaktır. Kararlarınızı doğru şekilde vermek ve eğitimde istediğiniz başarıyı elde etmek için yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında başarılı olan firmamız ile iletişimegeçebilirsiniz.  

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB