Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Londra’da Dil Eğitimi


Her ülkenin konuştuğu dil farklıdır ve farklı olmasına karşın ülkelerin şehirlerinde lehçe farklılığı bulunur. Türkiye’nin Doğu’sunda konuşulan Türkçe ile Karadeniz bölgesinde konuşulan Türkçe arasında lehçe farkı vardır ve her iki Türkçenin de kitabi Türkçe olmadığı bilinir. Daha çok batı illerinde konuşulan aksanın Türkçeye daha yakın olduğu bir gerçektir. Başka diller ve ülkeler de böyledir. İngiltere, resmi dili İngilizce olan bir ülke olup, aksan bakımından şehirleri birbirinden farklıdırlar. En fasih dili konuşan kentin Londra olması, eğitim almak isteyen öğrencilerin daha çok buradan yana tercih haklarını kullanmalarını etkiliyor. Londra, İngiltere’nin başkenti ve gelişmişlik bakımından en çok gelişen kentidir. İş dünyası, politika, sanat, eğitim ve kültür gibi alanlarda ülkenin önde gelen kenti, turizm dünyasınca da bir hayli ilgi görmektedir. Genel olarak kozmopolit yaşama sahip olan kent, sahip olduğu değerleri ve yaşam kalitesi ile kendinden söz ettirmekte, farklı ülkelerden İngiltere’yi ziyaret etmek isteyenlerin ilk uğradıkları kenttir. Türkiye’den günlük uçak seferlerinin bulunması, hem turistik amaçla hem de dil eğitimi amacıyla ülkeye gitmek isteyenler için güzel bir alternatiftir. İngiltere dil okulları ülkenin farklı kentlerinde mevcut olup değişken fiyatlara sahiptirler. Daha ücra yerlerde olan okullar daha az maliyet gerektirirken Londra gibi elit tabakanın hâkim olduğu kentte, yaşam koşulları ve eğitim masrafları biraz daha fazladır.

Londra’da Dil Eğitimi

Neden Londra?

Bir kenti veya yaşam alanının cazip kılan etkenler; yaşam koşullarının kalitesi, ulaşım kolaylıkları ve öğrenciler için konaklama seçenekleridir. Bu etkenler bir araya geldiğinde ve kişiye cazip geldiğinde kişi, burada kalmak ister. İster eğitim amaçlı isterse farklı amaçlardan dolayı İngiltere’ye gelen insanlar da bu şartların daha iyi olduğu kent Londra’ya gitmeyi tercih ederler. Londra, öğrencilerin yoğun olduğu bir kenttir ve burada kalan öğrenciler bir araya geldiklerinde farklı ülkelerden olduğu için İngilizce konuşmak zorunda kalırlar. Bu durum, öğrenciler açısından önemli bir etkiye sahiptir çünkü pratik yaparken hem daha rahat konuşabilirler hem de herkes İngilizce konuşmaya gayret ettiği için ortaya daha şık durumlar çıkar. Tabi ki bu sadece bir etkisidir bir de burada konaklama seçenekleri de farklıdır. Aile yanı konaklama, okulların yurdunda konaklama ve otelde konaklama gibi 3 farklı seçeneği bulunmaktadır. Ülkenin kültürü ile iç içe kalmak isteyen ve ülkeyi daha yakından tanımak isteyenler genellikle aile yanı konaklamayı tercih etmektedir, tabi bunun yanında diğer seçenekler de son derece rağbet görmektedir, sadece uzun dönem burada eğitim almak isteyen öğrenciler, otel yerine daha çok eğitim kurumlarının pansiyonlarında kalmayı tercih ederler. İngiltere dil okulları, yoğun şekilde ülkenin her yerine yayılmışken Londra’da eğitim kalitesinin daha yüksek olmasından dolayı daha çok bu kent tercih edilmektedir. Burada hayatın çok daha farklı işlediğini söylememiz gerekiyor…

Londra Dil Okulları Fiyatları

Dil okullarında ülke tercihinde bulunulurken bir de yaşam kalitesi ve masraflar da göz önünde bulundurulur. Londra’nın özelliklerinden bahsederken burada hizmet veren dil okullarının fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmak gerekiyor. Genel olarak İngiltere dil okulları fiyatlarının birbirine yakın olduğu söylenebilir ancak masraflar ve harcanması gereken maliyetlerin net olarak hangi rakamlarda olduğunu kestirmek için kişinin durumu, tercih ettiği konaklama seçeneği gibi durumlar göz önüne alınmalıdır. Daha detaylı bilgi almak için yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB