Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İrlanda'da Uygun Dil Okulu Fiyatları


Dil eğitimini yurtdışında almak isteyen kişilerin önem verdikleri konulardan biri de dil okullarının fiyatlarıdır. Genel olarak başka ülkelerde eğitim almanın masraflı olduğu bilinmektedir. Bu da öğrencilerin daha derinden araştırma yapmalarını gerektiriyor. İrlanda’da dil eğitimi almak isteyenler de yine bu konuda gerekli araştırmaları yapmaktan geri durmuyorlar. İrlanda; Amerika, Kanada, Yeni Zelanda veya diğer İngilizce dil eğitimi alınan ülkelere göre daha ekonomik rakamlara sahiptir. Bütçe olarak ayrılması gereken rakam da ülkenin yaşam koşullarının daha uygun olmasından dolayı daha ekonomiktir. İngilizce dil eğitimi alınırken hem fiyatların uygun olması, hem genel yaşam koşullarının diğer ülkelere göre daha ekonomik olması hem de ekstra olarak öğrencilere çalışma izninin verilmesi, dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin son zamanlarda en çok tercih ettikleri ülkenin İrlanda olmasını etkilemektedir. İrlanda dil okulları fiyat bakımından ekonomik olduğu gibi ayrıca konaklama konusunda da öğrencilere farklı alternatifler sunan kurumlardır. Aile yanı konaklama yurt pansiyonlarında konaklama veya kiralık apart daire gibi seçeneklerin sunulduğu ülkede, yabancılık çekilmemesi de ek bir avantaj olarak değerlendirilebilir. İrlanda insanlarının sıcak ve yardımsever olmaları, uluslararası öğrencilerin burada geçirdikleri sürede herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamamalarına yardımcı olmaktadır. Vatandan uzak kalmanın sıkıntısının yaşandığı yurtdışı deneyimlerinde sıcak ve samimi ortamların olması elbette bu hasreti ve zorluğu daha da yumuşatmak adına yeterli gelmektedir. 

İrlanda'da Uygun Dil Okulu Fiyatları

Dil eğitiminde aksanın önemi

Türkçe, almanca, İngilizce, Felemenkçe veya diğer herhangi bir dili öğrenmeye karar veren bir kişinin ilk öncelikle yapması gereken şey, dilin aksanının en iyi konuşulduğu kente veya ülkeye gitmek adına araştırma yapmasıdır. Her ne kadar İrlanda İngilizcesi aksan olarak kötü bilinse de bunun gerçek olmadığını belirtmek gerekiyor, İskoç aksanı ile İrlanda aksanı birbiri ile karıştırıldığı için böyle bir tez ortaya atılıyor. Sokakta yürürken, markette alışveriş yaparken veya sosyal hayat içerisine dahil olurken gittiğiniz ülkede konuşulan dilin anlaşılır olması çok önemlidir. Türkçe için kullandığımız “kitabi dil” diğer diller için de geçerlidir. Son zamanlarda Suriye’den Türkiye’ye gelen göçmenlerden Karadeniz tarafına gidenlerin, aksanlarının Karadeniz aksanı olduğu biliniyor, bu da gidilen kentlerde bu şekilde konuşulmasından kaynaklanmaktadır fakat “kitabi dil” dediğimiz dil ne Karadeniz’de, ne Ege kıyılarında ne de Doğu Anadolu bölgesinde konuşulan dil değildir. Daha önceleri “İstanbul Türkçesi” denen Türkçe gerçek Türkçedir ve kitabi Türkçe de budur. İrlanda da durum bundan ibarettir. Bazı kentlerinde sokak dili konuşulsa da genel olarak kitabi İngilizce konuşulmaktadır. Buraya giden öğrenciler, İrlanda dil okulları ile aldıkları eğitimi sosyal hayatta konuşulan dil ile arasında pek fark göremedikleri için hem eğitimlerinin daha kısa sürede tamamlanması sağlanmakta hem de daha etkin ve pratik şekilde orijinal İngilizce konuşmalarını sağlamaktadır.

Kayıt için yapılması gerekenler


Avantajları ve alternatifleri ile İrlanda hakkında verdiğimiz bilgilerden sonra, okul kaydı için yapılması gerekenlerden söz etmek gerekiyor. İrlanda’da dil eğitimi alabilmek için öncelikle yeterli maddi imkana sahip olunması, öğrenci vizesi için gerekli evrakların tamamlanması ve referans mektuplarının tamamlanması gerekmektedir. Bu gibi evrak ve maddi yeterlilik konusunda herhangi bir sorunu olmayan herkes İrlanda dil okulları ile İngilizce dil eğitimi alabilir. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt işlemlerinde destek talebinde bulunmak için danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.  


İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB