Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Yurtdışında Eğitim İçin Danışmanlık Hizmetleri


Her sene on binlerce öğrenci, yurtdışında eğitim almak için gerekli başvuru işlemlerini başlatır. Sadece ülkemizden bile binleri aşan rakamlarla öğrenciler eğitimlerinin geri kalanını tamamlamak için yurtdışına çıkmayı tercih ederler. Gerek yüksek lisans, gerek doktora eğitimleri olsun ve gerekse de yabancı dil öğrenmek isteyen öğrenciler olsun beklentilerini en iyi şekilde alabilmek için yurtdışını tercih etmektedirler. Amerika başta olmak üzere; Kanada, İrlanda, İspanya ve son zamanlarda popüler bir destinasyon haline gelen Yeni Zelanda, öğrencilerin tercihleri arasında yer alıyor. Peki, yurtdışında eğitim almanın avantajları nelerdir?

 • Yabancı dile hâkimiyet sağlanır,
 • Eğitimlerin kaliteli olması beklentileri elde etmeye sevk eder,
 • Farklı kültürlerle tanışma imkânı elde edilir,
 • Eğitim tecrübesi edinilir,
 • Çalışma hayatına daha hızlı adapte olunur,
 • Diplomaların YÖK tarafından kabul görmesi eğitim sonrasında ülkeye geri dönüş iş bulmayı kolaylaştırır.

Yukarıda saydıklarımızdan çok daha fazla faydası bulunan yurtdışında eğitim, doğru adım atıldığında daha sağlıklı olur, bunun için de yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren yerlerden faydalanmak gerekiyor. Tabi bunu yaparken de araştırmaları doğru yapmak, doğru eğitim kurumu ile iletişimde olmak da son derece önemlidir. Kurumsal kimliği olmayan, herhangi bir güvencesi olmayan kurumlardan kesinlikle uzak durulması gerekiyor ve tercih yaparken de mutlaka ikinci veya üçüncü alternatifleri göz önünde bulundurarak tercih yapılması gerekiyor.

Yurtdışında Eğitim İçin Danışmanlık Hizmetleri

Eğitim danışmanlığının faydaları nelerdir?

Yabancı bir ülkeye eğitim almak için gerekli başvuruları yapmadan önce insanın en çok merak ettiği detaylar nelerdir?

 • Yaşam koşulları,
 • Ulaşım,
 • Konaklama,
 • Okul ortamı,
 • Eğitim kalitesi,
 • Okul fiyatları.

Genel olarak yukarıdaki maddeler, öğrenciler ve veliler tarafından en çok merak edilen konulardır. Mesela bir ülkenin yaşam koşulları hakkında bilgi almak için internet sitelerinde gezinilebilir ancak bir danışmanın bildiklerini sitelerden bulmak bazen mümkün olmayabiliyor veya okul ortamı hakkında çok kısıtlı bilgiler internet sitelerinde vardır fakat kişiyi tatmin edecek kadar detaylı bilgilerin olmadığını herkes bilir. Bu nedenle eğitim için danışmanlık hizmetlerini almak kesinlikle gereksiz değildir, aksine öğrencinin tercih yaparken hem çok daha rahat tercih yapmasına yardımcı olmaktadır hem de daha isabetli sonuçların elde edilmesi sağlanmaktadır. Yurtdışı eğitim danışmanlığı uzaktan bakıldığı gibi basit veya yerinde oturup bilgi veren insan tiplerinden oluşmaz. Ciddi şekilde araştırma yapan, gidilecek ülkeyi yerinde gören ve okullar hakkında en ince ayrıntıya sahip olan eğitmencilerdir. Bu nedenle eğitim hayatına geçmeden önce bir danışmandan destek alınması, kesinlikle eğitim hayatının hem başlangıcında hem de sonunda daha emin şekilde adım atmayı kolaylaştırmaktadır.

Danışmanlarımız hizmetinizde

Tecrübe ve birikim, her işte olduğu gibi eğitim alanında da son derece önemlidir. Özellikle de yurtdışında eğitim alınacaksa deneyimli kişi/kişilerden yardım almak ve buna göre tercih yapmak çok daha sağlıklı olacaktır. Bu konuda uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan eğitim kurumuz, dil okulu veya üniversite okumak için yurtdışına çıkmak isteyen öğrencilere destek sunmakta ve tercihlerinin daha rahat, sağlıklı ve isabetli şekilde yapılması konusunda yardımcı olmaktadır. Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve destek talebinde bulunmak için iletişim numaramızdan kurumumuza ulaşabilirsiniz. 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB