Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Neden İngiltere'de Dil Eğitimi Almalısınız?


İngilizce öğrenmek için geçerli neden, hemen hemen her insanda bulunur. Daha iyi bir iş için, daha yüksek kariyer için veya hedefine daha hızlı ulaşmak için İngilizce öğrenmek hemen hemen her insan için gerekli olan bir durumdur. Sebepler ve geçerli nedenler bir yana dursun, İngilizce öğrenmek için neden İngiltere’nin tercih edilmesi gerektiği sorusunun da yanıtlanması gerekmektedir. İngiltere, Birleşik Krallık’ı oluşturan dört ülkeden en büyük ve en kalabalık ülkesidir. Anadili İngilizce olması kendi başına büyük bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabi ülke olarak seçimde bulunmak biraz daha kolay olsa da kent bakımından da detaylı incelemede bulunmak gerekiyor. Neredeyse İngiltere kadar nam salan Londra, ülkenin başkenti olmakla birlikte gelişmişlik açısından dünyada parmakla gösterilebilecek kaliteye sahiptir. Finans merkezleri, sosyal hayata dair sunulan olanakları, eğlence adına düzenlenen yerler vs. Londra ile özdeşleşen önemli değerlerdir. Tabi en kaliteli İngiltere dil okulları da yine bu kentte bulunmaktadır, bu yüzden Türkiye’den veya farklı bir ülkeden dil eğitimi almak için İngiltere’yi tercih edenlerin büyük çoğunluğu Londra’yı tercih etmektedir. Sükunet için tercih edilebilecek Richmond, okyanus kıyısında zaman geçirmenin en trend lokasyonu Brighton gibi yerler Londra kent merkezine metro ile 1 saatlik mesafede yer alıyorlar. Bu da eğitim döneminde kişilerin rahatlıkla kafa dinlemek veya eğlenmek için gidebilecekleri çok sayıda yere kolaylıkla ulaşmasını sağlamaktadır. 

Neden İngiltere'de Dil Eğitimi Almalısınız?

Neden İngiltere’de dil eğitimi almalıyım?

Aktif bir şekilde İngilizce konuşmak için gidilebilecek en isabetli yer İngiltere’dir. Başında da dediğimiz gibi anadili İngilizce olmakla birlikte göçmen sayısının az olması veya olanların da İngilizce konuşması pratik yapmak adına kolaylık sunmaktadır.

Dil eğitimi alırken yeni arkadaşlıklar veya çevre edinmek açısından İngiltere dil okulları gayet olumlu bir tercih olacaktır. Her yıl farklı ülkelerden binlerce eğitim adayının buraya gelmesi, kaynaşmayı kolaylaştırıyor ve bu da yeni çevre edinmeyi oldukça kolay hale getiriyor.

İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin kendi ülkelerinde bulunmaları bir anlamda rehavete kapılmalarına neden olur ki bu da eğitimden beklenen sonuçları elde etmeyi engeller. Ancak İngiltere’de eğitim alırsanız ailenizden uzak kalmanın sıkıntısı ile bir an önce eğitiminizi tamamlamak isteyeceksiniz. Türkiye’den uçakla 4 saat uzaklıkta yer alan İngiltere, bu anlamda yine işinizi kolaylaştıracaktır.

Yurtdışına ilk defa çıkacak kişiler, belli bir süre adaptasyon sorunu yaşarlar. Ancak ülkeye alıştıklarında bu durum, lehlerine dönüşecek ve hayata bakış açısı yüzde 90 oranında değişecektir. İngiltere gibi popüler bir ülkede kalmanın ise bu saydığımızdan daha fazla etkisi olacaktır.

İngiltere dil okulları tercihi yapılırken amaç sadece dil öğrenmek olsa bile dünyanın farklı yerlerini görmek, kültürlerini değerlendirmek, finansal alanlar üzerinde incelemek yapmak gibi önemli bazı bilgiler de insan hafızasına kazılmaktadır. İngiltere’nin saydığımız bu alanlarda gelişmiş bir yapıya sahip olması, tercih edilmesinde büyük değerlerin kazanılmasını etkileyecektir.

Okul tercihimi nasıl yapabilirim?

İngilizce dil eğitimi almak için İngiltere’yi tercih ettiyseniz geriye kalan tek şey okul tercihi yapmak olacaktır. Tüm olumlu yönleriyle anlattığımız ülkede eğitim alabilmek için öncelikli ihtiyacınız İngiltere öğrenci vizesi olacaktır. Bu işlem için ve okul tercihinde sağlıklı karara almak için firmamızın alanında deneyimli danışmanlarından bilgi alarak daha isabetli sonuçlara ulaşarak İngiltere dil okulları tercihinizde isabet edebilirsiniz.  

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB