Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Neden Avustralya’da İngilizce Öğrenmeliyim?


Kariyer yapabilmek, iş hayatında daha aktif rol alabilmek ve başarılı bir kişi olmak için bazı şeyleri bilmek ve uygulamak gerekiyor. Tek başına insanın zengin olması yeterli değildir, kültürel anlamda da zengin olmak gerekiyor ve kültürleri daha yakından tanımak için de eğitim almak gerekiyor. Eğitim, sadece okullarda verilen klasik eğitimlerle sınırlı değildir bunun yanında bir de ek eğitimler almak ve hayatı buna göre şekillendirmek de önemli konuların başında gelir. Günümüzde bir işe başvuru yaptığınızda, diploma, mezuniyet puanınız veya mezun olduğunuz üniversitelere bakılsa da sorulacak sorulardan biri “yabancı diliniz var mı?” sorusu olacaktır. Her ne kadar saydığımız diğer maddelerde en iyisini sunsanız bile yabancı diliniz yoksa ikinci planda kalırsınız, bu yüzden kişilerin kariyer yolunda ilerleyebilmeleri bir anlamda yabancı dil bilmelerine bağlıdır. Ülkemizde çok sayıda İngilizce eğitimi veren kurum ve kurslar bulunmaktadır. Her birinin kendine göre özel olarak geliştirdikleri yöntemler ve uyguladıkları taktikler vardır ama Avustralya dil okulları gibi dünyada nam salmayı başarmış yerler, eğitimde son teknolojinin ürünlerini kullanır, sosyal hayatta pratik yapma şansı tanır ve kariyer yolunda ilk adımları atmaya yardımcı olur. Birçok yönden öğrenciler bu ülkede eğitim aldıklarında daha fazla avantajı bir arada yakalayabilirler. Son zamanlarda Türklerin gözde eğitim merkezlerinden biri haline gelen Avustralya, sunduğu olanaklarıyla öğrencilerin dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor. 
Neden Avustralya’da İngilizce Öğrenmeliyim?

Neden Avustralya?

Avustralya, kıta olarak Türkiye’ye bir hayli uzak bir yerdir. Son zamanlara kadar da daha çok İngiltere, Amerika ve Kanada İngilizce eğitimi için tercih edilen ülkelerdi. Ancak teknolojik donanım bakımından dünyanın akıl almaz bir şekilde ilerlemesi, uzak olan kıtayı keşfetmeyi beraberinde getirdi ve kıta hakkında bilgi edinildikçe alternatif olarak Avustralya’da tercih edilmeye başlanan bir ülke oldu. Güvenilir, ılıman iklime sahip, sıcak insanlar, hareketli yaşamı, sunulan insan hakları ve özgürlükler incelendikçe uzak olmasına rağmen ülkenin daha fazla tercih edilmesini etkiledi. Burada İngilizce eğitimi almak isteyenlere iki farklı seçenek sunuluyor. Birinci seçenek özel dil okulları, ikinci seçenek ise üniversitelerin ilgili bölümleri ve her iki tercihte de sunulan eğitim seçenekleri kalite bakımından dünyanın diğer ülkelerine göre çok daha üst düzeyde görülmektedir. Avustralya dil okulları ile eğitim görenler, sadece eğitim alanında değil iş hayatında da daha şanslı olabiliyorlar. Dünyanın gözde ülkelerinden biri olması, suç oranının diğer ülkelere göre daha az olması gibi nedenler, yabancı yatırımcıların ülkeye yönelmelerini etkilemiştir. Bu da burada eğitim görenler için çalışma hayatında daha güzel yerlerde kariyer yapma fırsatı sunmaktadır.

Tercih yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

Avustralya’nın Sydney,  Melbourne,  Brisbane,  Gold Coast,  Perth,  Cairns  gibi popüler şehirleri, dil okulları bağlamında en zengin kentleridir. Bu şehirlerde çok sayıda dil okulu ve üniversite bulunmaktadır. Türkiye’den Avustralya’da İngilizce eğitimi almak için gidenlerin çoğunluğu da bu kentlerden yana tercihlerini yapmaktadırlar. Ama buradadikkat edilmesi gereken bir detay vardır; her ne kadar ülke genelinde eğitim noktasında herhangi bir sorun olmasa da yine de Avustralya dil okulları hakkında bilgi edinmek ve buna göre tercih yapmak en doğrusudur. Bu konuda danışmanlarımızın sahip oldukları bilgi ve birikimlerden yararlanarak tercihinizi daha rahat yapabilirsiniz. Hem okullar hem de vize işlemleri hakkında bilmeniz gereken detayları danışarak öğrenebilir böylelikle başvuru sürecinizde daha rahat edebilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC