Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Şehirlere Göre İngiltere Dil Okulları


İngiltere, 2015 sayımlarına göre 54,79 milyon nüfusa sahip bir ülkedir. Büyük Britanya Adası’nda yer alan ülke, coğrafi konum açısından, turistik değerler bakımından ve gelişmişlik bakımından dünyanın sayılı ülkelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Medeniyeti çok uzun dönemler öncesine dayanan İngiltere, kültürel açıdan çok zengin bir geçmişe sahiptirler ve bu özellikleri günümüze kadar ulaşmayı başarmış, halkı son derece müreffeh bir hayat yaşamaktadır. Alt yapı konusunda herhangi bir sorunu bulunmayan, ulaşım açısından son derece modern yapılanmalara sahip olan ülke, özellikle okulları ile dünyanın dört bir yanına nam salmış ve uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettikleri okullar olma özelliğini elde etmiştir. İngiltere’nin dört bir yanında dil okulları ve üniversiteler bulunmaktadır. Şehirlere göre dağılım yapıldığında ve en çok tercih edilen kentlere bakıldığında ise Londra, Oxford, Brighton, Cambridge gibi kentler ön sıralarda yer almaktadır. Bu kentleri diğer kentlerden ayıran en büyük özellikleri ise eğitim alanında diğer yerlere göre daha gelişmiş olmalarıdır. İngiltere dil okulları ve üniversiteleri bakımından en zengin kent olarak bilinen Oxford, dünyanın en önemli üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. Diğer kentlere göre biraz daha pahalı bir yer olsa da yine de öğrencilerin en çok tercih ettikleri kentlerden biri olduğunu söylememiz gerekiyor. Ulaşım, sosyal aktiviteler ve eğitim alanında birçok alternatifi bir arada barındıran Oxford gibi, Cambridge de üniversite ve dil eğitimi almak isteyenlerin gözde tercihleri arasında yer almaktadır.

Şehirlere Göre İngiltere Dil Okulları

İngiltere’de dil okulları fiyatları

Eğitim almaya nereden ve nasıl başlamanız gerektiği konusunda fikir sahibi değilseniz öncelikle yapmanız gerekenler hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Çoğu insan yabancı dil öğrenmek ister ancak nasıl başlangıç yapması gerektiğini bilmediği için bu iş uzun sürer veya kişinin pes etmesine neden olur. aslında her işin bir ustası ve anlayanı vardır. Yabancı dil nasıl alınır, nereden başlanır, daha kısa sürede öğrenmek için alternatifler nasıl değerlendirilebilir gibi konularda bilgi sahibi olan bir eğitim danışmanı ile iletişim halinde olduğunuzda çok daha rahat başarıya ulaşabilirsiniz. Yurtdışında dil eğitimi almak her ne kadar daha etkili ve etik olsa da bu alanda eğitim almak isteyenlerin de son derece dikkatli davranmaları ve ne şekilde hareket etmeleri gerektiği hakkında fikir sahibi olmaları gerekmektedir. İngiltere, yukarıda ve daha önceki makalelerimizde de bahsettiğimiz gibi İngilizce öğrenmek için en ideal ülkelerden biridir. Ancak burada eğitim almaya karar vermeden önce sıkı bir araştırma içerisine girmeniz gerekiyor. Özellikle fiyatlar konusunda değişkenliğin olması daha bir isabetli karar vermeyi gerektirmektedir. İngiltere dil okulları fiyatları; döneme göre, şehre göre, okula göre veya ulaşım imkânlarına göre değişebilmektedir, bunu anlayabilmek için mutlaka bilen birinden veya bir kurumdan destek almanız gerekmektedir aksi halde isabetsiz bir tercih yapmanız durumunda beklentilerinizi karşılayamayabilirsiniz.

Dil okulları hakkında bilgi

Dil okulları, iyi araştırma yapılması ve karar verirken doğru adımlarla ilerlemeyi gerektiren kurumlardır. Özellikle de yurtdışında eğitim almak istiyorsanız çok daha dikkatli davranmanız ve doğru karar vermeniz gerekmektedir. Çok sayıda dil okulunun bulunduğu İngiltere gibi bir yere gidiyorsanız, mutlaka öncesinden gerekli bilgilere ulaşmanız gerekiyor. İngiltere dil okulları hakkında en kapsamlı bilgilere ulaşabileceğiniz sitemizin ilgili bölümünü ziyaret ederek veya eğitim danışmanlarımızdan bilgi edinerek daha kolay karar verebilirsiniz. Detaylı bilgi ve kayıt işlemleri için arayın.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB