Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Neden İrlanda’da dil eğitimi?


İrlanda, Avrupa’nın kuzeybatısında, Büyük Britanya Adası’nın batısında yer alan bir ülkedir. Uzun dönem İngiltere’nin egemenliği altında kalan ülke, kültürel olarak İngiltere kültürüne yakındır. Teknolojik alanda, ekonomik sahada ve diğer tüm alanlarda kendinden söz ettiren bir ülke haline gelen İrlanda, özellikle dil eğitimi alanında son zamanların en popüler ülkelerinden biri olmayı başardı. Hiç şüphesiz bundaki en büyük etki, okulların MEI tarafından denetleniyor olması ve uluslararası öğrenciler için çok fazlasıyla hak tanımasıdır. Tabi genel olarak ülkenin yaşam koşullarında sağladığı koşullar ve öğrencilere sağladığı çalışma hakkı da yine ülkenin popülaritesine değer katan nedenlerdir. İrlanda dil okulları kısa veya uzun süreli eğitim almak isteyenler için uygun bir ülkedir. En kısası 25 hafta olmak üzere 2 yıl kadar sürebilen eğitim programları da yine ülkedeki dil okullarınca sağlamaktadır. Öğrenciler, 25 haftadan fazla süren eğitimlere katıldıklarında bazı haklara sahip olurlar. Bunların en başında gelen önemli detay ise haftalık 20 saat çalışma izinlerinin olmasıdır. Bu hak, bir öğrenci için gerçekten önemli olmakla birlikte ekonomik anlamda rahat etmelerini büyük oranda sağlamaktadır. Müreffeh yaşam koşulları, ulaşımda rahatlık, konaklamada alternatif seçeneklere sahip olan ülkede öğrenciler kolaylıkla iletişim sağlayabilmektedirler. Sıcak insanlara sahip olan ülkede yabancılık çekmek ise neredeyse imkânsız… 
Neden İrlanda’da dil eğitimi?

Kültürel bakımdan gelişmiş ülke

Kültürü, binlerce yıl geçmişe dayanan İrlanda, her ne kadar İngiltere yönetimi altında uzun zamanlar geçirmiş olsa da kendine has değerlerine sahip çıkmayı başarmıştır. Gelişmişliklerini ülke menfaatleri yönünde sürekli olarak yenileyen, halkının faydasına olabilecek her alanda kendini geliştiren İrlanda, özellikle eğitim alanına verdiği önem sayesinde kısa sürede kendini toparlamayı başarmış ve dünyanın en gözde ülkelerinden biri olmayı başarmıştır. Doğal güzelliklerinin bir bütün halinde olduğu ülkede, nefes alabilecek onca park ve bahçeler, şehre otantik görünüm kazandıran tarihi alanlar ve kültürel miraslar, buraya gelen misafirleri kendine hayran bırakmaktadır. Eğitim konusunda da her geçen gün yeni adımlar atmayı ihmal etmeyen İrlanda dil okulları yurtdışında gelen öğrenciler için değerlendirilmesi gereken en önemli kurumlar olmayı başarmaktadır. Eğitim teknolojisinden geri kalmayan, öğrenim alanında harcanması gereken paradan kaçınmayan ülke yönetiminin katkısı ile burada eğitim gören öğrenciler beklentilerinden çok daha fazlasını elde ederek eğitimlerini tamamlayabiliyorlar. Bu da tercih edilmesinde önemli bir neden olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bilindiği gibi İngilizce dil eğitiminde program seçimi çok önemlidir. Mesleki İngilizce, iş İngilizcesi, akademik İngilizce, temel İngilizce ve kamplar gibi birçok programa sahip olan İrlanda, bu özelliği sayesinde her yaştan ve her seviyede İngilizce öğrenmek isteyenlere güzel fırsatlar sunmaktadır. Tabi fiyatlar konusunda sunduğu cazip seçenekleri de bir kenara bırakmamak gerekiyor.

İrlanda öğrenci vizesi

Eğitim hayatına başlamadan önce vize konusu başta olmak üzere okul seçimi ve öğrenci hakları konusunda gidilecek ülke hakkında araştırma yapmak şarttır. İrlanda dil okulları için de yine bu araştırmalara girilmesi gerekmektedir. Öğrenci vizesi konusunda diğer ülkelerden daha esnek şartlara sahip olan ülke, yerine getirilmesi mecburi olan şartları sağlayan öğrencilere kolaylıkla vize vermektedir. Tabi yine de bu konuda detaylı bilgilere sahip olmak işin daha da kolaylaşmasında büyük etkiye sahiptir. Danışmanlarımızdan bu konuda ve merak ettiğiniz diğer tüm konularda bilgi alarakeğitim hayatına daha rahat başlayabilirsiniz.  

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB