Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları


Dil eğitimi almak veya kişinin kendi başına dil geliştirmesi yapması için yapması gereken bir takım şeyler vardır. Okul okuyan öğrencilerin genelinin evinde yığınla birikmiş ve her baktığında sıkıldığı dil eğitim kitapları ve gramer vardır. Aslında bir insan kendi başına dil öğrenebilir veya eğitim videolarını izleyerek pratik yapma şansı bulabilir, sosyal medyanın gücünü kullanarak farklı arkadaşlıklar edinerek de dil eğitimini pekiştirebilir. Fakat bu tip durumların net ve fasih bir eğitimi için yeterli gelmediğini bilmek gerekiyor. Bir de bir iş başvurusunda bulunurken iş sahiplerinin istedikleri şey sadece dil bilme şartı değil bununla birlikte bir de dili bildiğine dair belgedir. Bunu da kendi başına dil öğrenen biri alamaz. Dolayısıyla avantajlarından daha fazla dezavantajı bulunan ve istenen seviyede dil öğrenimini sağlayamayan bu klişe tekniklerden uzak kalmak daha iyi olacaktır. Peki, İngilizce nasıl öğrenilir? Her dilin konuşulduğu ve resmiyeti olan bir ülke vardır. İngilizce konuşan insan sayısı yapılan araştırmalara göre dünya genlinde 1,8 milyar insandan oluşmaktadır. Bağımsız 53 ülke, özerk olmayan 25 ülke İngilizce konuşur ve resmi dilleri de İngilizcedir. Bu rakam, dünya geneli ile karşılaştırıldığında hiç de küçümsenmeyecek kadar büyüktür, zaten dilin bu kadar yaygın olmasının nedeni de budur. En iyi İngilizce konuşan ülke ise İngiltere’dir. Yani dil eğitimi almak isteyen ve gerçek kaliteyi yakalamak isteyenlerin İngiltere dil okulları ile eğitim görmeleri çok daha sağlıklı olacaktır. 
İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları

İngiltere’de dil eğitimi ve yaşam

Yaşam şartları veya standartları her insan için önemli bir yer tutar. Ticaret yapmak için, seyahat için, tatil için veya eğitim almak için bir ülkeye gitmeden önce ülke hakkında bazı araştırmalar yapılır bu araştırmaların en başında ise yaşam şartları ve koşulları gelir. İngiltere, ekonomik anlamda dünyanın lider isimlerinden biridir. Teknoloji, kültür, turizm, eğitim gibi alanlarda sürekli olarak ön plana çıkan ülke, uluslararası öğrencilerin dikkatini çeker ve her yıl buraya gidenlerin ve gitmek isteyenlerin sayısını arttırır. Tabi İngiltere’ye gitmenin de kendine göre bazı zorluklarının olduğunu hatırlatmak gerekiyor, hangi amaçla gidildiği, ne kadar kalınacağı, çalışmayacaksa masraflarını kimin karşılayacağı gibi önemli konular, vize işlemlerinde sorulmaktadır. İngiltere dil okulları ile eğitim görmek isteyen öğrenciler de bu tip konularla karşı karşıya kalırlar yani kolay bir şekilde ülkeye geçişin mümkün olmadığını söylemek gerekiyor. Bu kadar zorunlulukların olduğu bir ülkede yaşam kalitesinin standartlar üstü olduğunu tahmin etmek kolay olacaktır. Elit tabaka insanların yaşadığı ve yaşama dair her türlü gelişmeye açık olan bir ülkede, yaşam masrafları da biraz fazla olur. Öğrenciler için konaklama ücreti, dil okulu ücreti, kişisel masraflar ve ulaşım masrafları birer külfettir. 

İngiltere’ye alışmak kolay mı?

Dil eğitimi alan öğrenciler, genellikle 6 aydan fazla kalırlar ülkede. Dolayısıyla alışma süreci önemli bir etkendir. İngiltere, sadece eğitim alanında veya teknoloji alanında gelişen bir ülke olmadığı için, sosyal aktiviteleri ve etkinlikleri bol olan bir yerdir. İngiltere dil okulları ile eğitim almak isteyen öğrencilerin de bu tür sosyal yaşam etkilerinden yararlanabiliyor olmaları, daha kısa sürede ülkeye alışmalarına katkıda bulunmaktadır. Ülke hakkında genel bilgileri aldıktan sonra dil okulu kaydı ve diğer bilgilere ulaşmak için eğitim danışmanlarımıza ulaşarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.  

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB