Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İngiltere İngiltere

İngiltere

Internet Alan Adı Uzantısı : UK
Bulunduğu Bölge : Europe
Başkenti : London
Para Birimi ve Kodu : Pound Sterling / GBP
Konuşulan Diller : İngilizce

Şehirler

Eastbourne - Chichester - Southampton - Brinsbury - London Central - London Highgate - Portsmouth - Ramsgate - Bath - Cambridge - Edinburgh - Manchester - Salisbury - Aberdeen - Bournemouth - Brighton - Bristol - Devon - Hastings - London - Oxford - Plymouth - Swansea - Worthing - Leeds - Torbay - Hertfordshire - London Eltham - Belfast - Liverpool - London Covent Garden - London Leicester Square - Birmingham - London Hampstead - Exeter - Canterbury - Harrogate - Winchester - Christchurch - Kent - Sussex - Torquay

İlginizi çekebilecek İngiltere okulları

  İndirimli
 • Language Studies International
 • Language Studies International
 • İngiltereİngiltere / Cambridge
 • Mevcut Programlar
 • Dil Okulu / Genel İngilizce / IELTS Sınavı Hazırlığı / Mesleki İngilizce / OET (Tıp İngilizcesi) Sınavı / TOEFL Sınavı Hazırlığı / Yaz Okulu (16+ yaş üstü) /
  İndirimli
 • Kaplan
 • Kaplan
 • İngiltereİngiltere / Edinburgh
 • Mevcut Programlar
 • Dil Okulu / Genel İngilizce / Mesleki İngilizce / IELTS / TOEFL Sınavı Hazırlığı / Üniversite Hazırlık (Foundation) / Yaz Okulu (16+ yaş üstü) / Yaz okulu (17 yaş altı) /
  İndirimli
 • Language Studies International
 • Language Studies International
 • İngiltereİngiltere / London Hampstead
 • Mevcut Programlar
 • Dil Okulu / Genel İngilizce / Mesleki İngilizce / IELTS / TOEFL Sınavı Hazırlığı / Üniversite Hazırlık (Foundation) /

İngiltere Hakkında


Yaşam Masrafları

İngiltere'deki yaşamınız için bütçenizi planlarken hesaba katmanız gereken yalnız kurs ücretleri olmamalıdır. Günlük geçim masraflarınızın içinde, beslenme, konaklama (kira ve faturalar), kitap ve benzeri gereçler ve giysi de hesaplanmalı; boş zaman ve sosyal yaşantı için de yeterince para ayrılması gerekmektedir. Geçim masrafları ülkenin değişik bölgelerine göre farklılık gösterir. Örneğin Londra ortalamadan daha pahalı olduğu gibi, belli başlı masraflar da diğer İngiliz şehirlerinden daha yüksektir.

British Council, kurs ücretleri hariç ortalama bir öğrencinin ihtiyaçlarının ayda yaklaşık 600 sterlin (Londra ve Güneydogu Ingiltere'de 800 sterlin) tutacağını tahmin etmektedir. Bunun içinde konaklama, beslenme, giysi ve diğer temel ihtiyaçlar vardır. Dışarıda ne kadar harcama yaptığınız ise size kalan bir konudur. Çalışma izniniz varsa boş zaman ve sosyal yaşam harcamalarını karşılamak için yarı zamanlı bir işten ekstra para kazanabilirsiniz.

 

Seyahat Çekleri ve Döviz

 

İngiltere'ye gelir gelmez bir banka hesabı açtırmanızı öneririz. Böylece para transfer edebilir, çek kullanabilir, faturalarınızı talimatla ödeyebilir, alışverişlerinizde kredi ve banka kartı kullanabilir, ATM'lerden nakit çekebilirsiniz.

En iyi koşullarda bile banka hesabınızın aktif hale geçmesi iki veya üç hafta gerekir. Bu nedenle İngiltere'ye vardığınızda, eğitiminize başlamak için gerekli para cebinizde olmalıdır, tıpkı bir aylığına tatile çıkmış bir turist gibi. Bu para, nakit (kendi ülkenizin para birimi veya ingiliz sterlini), seyahat çeki, kredi kartı veya nakit kartı şeklinde olabilir.

Bir İngiliz bankasında hesap açtırırken, pasaportunuzu veya resimli kimlik cüzdanınızı, kolej veya üniversiteden kabul mektubu ya da durumunuzu gösterir bir belge, yine okulun verdiği bir takdim mektubunu ibraz etmeniz istenecektir. Kendi ülkenizdeki bir banka hesabınızın hesap özetini de yanınızda bulundurmak yararlı olacaktır. Başka belgeler de istenebileceği için hesap açtırmaya gitmeden bankayla temasa geçmek yararlı olabilir.

 

Bahşiş

 

Restoranlarda %10 bahşiş bırakmayı unutmayın! Otellerde çalışanlara ödenen maaş çok iyi değildir ve bu nedenle insanlar genellikle bahşiş bırakırlar. Bazı restoranlarda bahşiş hesaba eklenmiştir ve bahşiş bırakmak zorunlu değildir. Taksilerde de %10 bahşiş bırakılır.Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB