Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İngiltere İngiltere - Cambridge


Cambridge'de nereye gidilir ne yapılır?

Sanat ve Kültür

Avrupa’daki ‘en ince zevkli ve güzel küçük müze’ olarak adlandırılan Fitzwilliam Müzesi yedinci viskont William’ın 1816’da kendi sanat koleksiyonunu ve kütüphanesini Cambridge Üniversitesine bağışlaması ile kurulmuştur. Yıllar boyunca artan etkileyici Mısır, Yunan ve Roma eserleri koleksiyonu, 14. yüzyıl şaheserleri ve çağdaş sanat ve heykelleri üniversite kolej binasının yakınında bulunmaktadır.

Aynı zamanda Cambridge Üniversitesinin bir bölümünü oluşturan Kettle’s Yard daha önceki Londra  Tate Modern sanat galerisinin kurucusu Jim Ede’yi ev sahibi olarak ağırlamıştır. Burada Ede’nin çoğunlukla 20. yüzyılın ilk yarısına ait göz kamaştırıcı kişisel yağlı boya, heykel, mobilya ve cam koleksiyonunu görebilirsiniz.

Emmanuel College’in karşısındaki The Cambridge Art Picture House’ta lüks ancak tarihsel bir ortamda geniş çapta bağımsız ve klasik filmler görme olanağınız mümkündür. Bu sinema 1937 yılında inşa edilmiş ve o dönemden bu yana film öncesi ve sonrası bir şeyler içmek için tasarlanmış art deco cafe bar gibi orijinal özelliklerini korumuştur.

Cambridge film festivali temmuz ayında yapılmaktadır ve uluslar arası filmler ve film yapımcıları için Birleşik Krallıktaki başlıca etkinliklerden biri haline gelmiştir. Geçen yıl festivalde Crash, Howl’s Moving Castle ve Rock School ve bunun gibi birçok filmin Birleşik Krallıktaki ilk gösterimi burada yapılmıştır.

Açık hava etkinlikleri

Cambridge’te Jesus Gren, Parker’s Piece, Christ’s Pieces ve Lamma’s Land gibi birçok yeşil lan ve park bulunmaktadır. Dinlenme ve oyun oynamanın yanı sıra bu alanlar tenis kortları bir açık hava yüzme havuzu, kürek çekme havuzu bir bowling alanı ve doğası muhafaza edilmiş bir bölgeye de ev shipliği yapmaktadır.

Cambridge Üniversitesi Botanik Bahçesi Bellerbys Queens Kampusun karşısında bulunmaktadır. Burada 40 hektarlık güzel bir alana kurulu Rock Garden, Woodland Garden, Water Garden, Winter Garden ve Glasshouses gibi mevsimlik bitkilerle bezeli bahçeleri görebilmeniz mümkündür.

Şehirde basketbol, yüzme, badminton, voleybol gibi en büyüğü Parkers Piece’i karşısında bulunan Kelsey Kerridge spor merkezi gibi sayısız spor merkezleri bulunmaktadır. Cambridge  United Futbol kulübünde futbol izleyebilir ve Newmarket At yarışı kulübünde yarışları izleyebilirsiniz.

Cambridge keşfedilmeyi bekleyen baş döndürücü güzellikte köyler ve köy evleri ile çevrilidir. Güney Cambridge’te bulunan Saffron Waldon’daki Audley End House İngiliz malikanelerinin güzel bir örneğini teşkil etmektedir. 17. yüzyılda inşa edilen bu malikaneyi ziyaret ettiğinizde büyük bir resim koleksiyonu doğal tarih koleksiyonu ve nadir bulun İngiliz dokumacılık örneklerini görebilirsiniz.

Sosyal Görüntüler

Alışveriş

Cambridge’te alışveriş asıl kent merkezi ile Christ’ Piece’ten yürüme mesafesi uzaklıktaki Grafton Centre arasında ikiye bölünmüştür. Birçok mağaza ve dükkan diğer alışveriş merkezlerinde de bulunabilir. Mücevherat, kitap, hediyelik eşya ve giysi alışverişi için King’s Parade, Rose Crescent, Trinity street yada Magdalene Street’i baştan baş yürümenizi tavsiye ederiz.

Cambridge pazarı günlük olarak kurulup ikinci el kitaptan sebze ve meyveye her türlü ihtiyacınızı giderebilecek her şeyi bulabileceğiniz harika bir yerdir. Pazar günleri bu pazarın yerini özel el sanatları ve sanat eserlerini ve yerel olarak üretilmiş yiyecek ve ürünleri bulabileceğiniz Farmers’ Market almaktadır.

Gece yaşamı

Cambridge’teki 110 pubdan hangisi sizin zevkinize uygun dersiniz? Biz nehrin aşağısındakini denemenizi öneririz. The Anchor öğrencilerin ve turistlerin uğrak yeri olmakla birlikte canlı ve kozmopolit atmosferi ile yaz akşamlarında hoş bir tercih olabilir. Aynı zamanda nehrin kıyısında bulunan The Eagle Pub 17. yüzyıldan kalma iyi korunmuş ve restore edilmiş bir handır.

The Corn Exchange canlı müzik ve stand-up komedi gösterileri için gidilecek adrestir. Viktoyen tarzdaki bu salon şu an için en gündemde olan The Arctic Monkeys ve batı yakası Showlarından Güzel ve Çirkin gibi müzik gruplarını ve müzikalleri konuk etmiştir.

The Junction klüp geceleri, rock grupları, komedi, dans ve gösteri sanatları gibi performanslar dahil olmak üzere yılda 1500 gösteri kapasitesiyle bir başka canlı müzik holüdür. Burada performanslarını sergileyen gruplar arasında Jamiroquai, Stereophonics, Paul Weller ve Blur bulunmaktadır.

Eğlence

Cambridge’te Amerikan mutfağında Vietnam mutfağına her tür kuzini sizlere sunan çok sayıda restaurant bulabilirsiniz. Garfunkels ve Cafe Rouge gibi tanınmış restoranlar için Bridge Street’i denemelisiniz.

Cambridge’i ve Backs’i daha iyi görebilmenin punt yapmaktan başka yolu yoktur. Bunu sizin için bu işi yapacak sürücülü yada kendinize güveniyorsanız sürücüsüz bir punt kiralayarak yapabilir ve Crantchester köyüne doğru keyifli bir gezinti yapabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek okullar

  İndirimli
 • Bell English
 • Bell English
 • İngiltere / Cambridge
 • Mevcut Programlar
 • Dil Okulu / Foundation / Genel İngilizce / Özel Amaçlı İngilizce / Sınav Hazırlık /
  İndirimli
 • St.Giles International
 • St.Giles International
 • İngiltere / Cambridge
 • Mevcut Programlar
 • Dil Okulu / Genel İngilizce / Özel Amaçlı İngilizce / Sınav Hazırlık /
  İndirimli
 • Studio Cambridge
 • Studio Cambridge
 • İngiltere / Cambridge
 • Mevcut Programlar
 • Dil Okulu /

Hızlı Erişim


Cambridge Konumu


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council