Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İndirimli

 Center of English Studies


 Konum İngiltere - Oxford
 Programlar Dil Okulu,Genel İngilizce,Özel Amaçlı İngilizce,Sınav Hazırlık,
 Web Sitesi http://www.ces-schools.com/Oxford
 Diğer Şubeler London - Oxford - Worthing - Leeds - Brighton - Edinburgh - Harrogate - Dublin

Dünyadaki en eski ve en ünlü üniversitelerden birinin ev sahibi, eğitiminize devam etmek için neresi daha iyi olabilirdi ki? Okulumuz Oxford şehrinin merkezinden sadece 9 km uzaklıkta bulunan güzel Wheatley köyünde yer alır. Köy hayatıyla, şehirde harika öğrenci gecelerinin heyecanını harmanlayın! Birçok şehir parkında ve müzelerde ya da sadece kısa bir yolculuk mesafesinde bulunan manzaralarıyla ünlü Cotswolds bölgesinde sakinliğin keyfini çıkarın.

Klasik mimarisi ve genç öğrenci nüfusuyla bu özel şehirde gezerken ilham edinmiş hissedin. Oxford’da yolunuzu bulmanız kolaydır ve burada kendinizi evinizde hissedeceğiniz kesindir.


Sınıfının en iyisi öğrenme olanakları

CES Oxford olanakları

Oxford’dan sadece 20 dakika uzaklıktaki güzel Wheatley köyünde yer alan okulumuz High Street’tedir. ‘Butik bir okul’ olarak, sınıf başına ortalama 6 öğrenciyle sadece 10 küçük sınıfımız vardır. Eğer ‘geleneksel İngiliz’ bir çevredeki hayatı yaşamak isterseniz, CES Oxford tam size göre bir okuldur.

Küçük, kişisel ve eşşiz.

 • Kışın 10 sınıf yazın 15 sınıf
 • Ortalama 6 kişilik sınıflar
 • En fazla sınıf boyutu 9 kişilik
 • Haftanın beş günü açık bireysel-çalışma öğrenme merkezi ve kütüphane
 • Kurs öncesinde
 • süresince ve kurs sonrasında rehberli E-öğrenme
 • CES online ve mobil / Dergiler iş yazıları ve büyük bir DVD kütüphanesi
 • 12 bilgisayar ve bir dizi tablet bilgisayarlı bilgisayar odası
 • Ücretsiz Wi-Fi ve internet erişimi
 • Oyunları bulunan ortak öğrenci odası
 • Dinlenme, bahçe oyunları, barbekü ve yaz partileri için ideal çok geniş ve tipik İngiliz bahçesi
 • Üniversite danışmanlık hizmeti
 • Öğrenci mutfağı.

Oxford şehir merkezi doğrudan otobüsle sadece 20 dakika uzaklıktadır, bu nedenle ders zamanlarınız boyunca kırsal köyün huzuruna sahip olup öğleden sonra ya da akşamları Oxdord’un ve bütün cazibelerinin hareketliliğinin keyfini çıkarabilirsiniz!

 

Standart Genel İngilizce Kursu

Standart Genel İngilizce Kursu (haftada 20 ders) Pazartesi’den Cuma’ya kadar her sabah (09.30 - 13.00) gerçekleşerek, her öğleden sonra Sosyal Programa katılmak ya da Bireysel-Erişim kaynaklarımızla çalışmak için sizi serbest bırakır. Sabah dersleriniz iki kısıma bölünür (09.30 - 11.00 ve 11.30 -13.00) ve genellikle size iki farklı öğretmen tarafından ders verilir.

 • Sınıf başına en fazla öğrenci sayısı : 9
 • Sınıf başına ortalama öğrenci : 6 - 8
 • Ders Saatleri : 09.30 – 13.00 (Pazartesi’den Cuma’ya)
 • Toplamda 15 saat ders

Her hafta öğretmenleriniz Müfredat Çerçevemiz, CEF (Ortak Avrupa Dil Çerçevesi), Yapabilirim İfadeleri, ders kitabı ve sizin ihtiyaçlarınıza göre bir plan yapacaktır. Dört beceri olan konuşma ve dinleme, okuma ve yazmanın yanında gramer, kelime hazinesi ve telaffuza da odaklanırız. Haftanın öğrenme hedefleri belirlenir ve Pazartesi sabahları öğrencilerle paylaşılır. Bu hedefler her haftanın sonunda tekrar gözden geçirilir. Öğrenmenizi gözden geçirmenize ve ilerlemenizi ölçmenize yardımcı olmak için ayrıca düzenli olarak Haftanın Gözden Geçirilmesi ve Bilgi Sınavlarınız olacak. Buna ek olarak asıl öğretmeninizle, ilerlemenizi ve ihtiyaçlarınızı daha detaylı olarak tartışabileceğiniz aylık özel dersleriniz olacak.


Yoğun Genel İngilizce Kursu

Bu kurs dil öğrenimlerinde daha hızlı ilerleme kaydetme potansiyeliyle, Standart Kurs üzerine gelişmek ve burada yürütülen çalışmayı genişletmek isteyen öğrenciler için uygundur. 

 • Sınıf başına en fazla öğrenci sayısı : 9
 • Sınıf başına ortalama öğrenci : 6 - 8
 • Ders Saatleri : 09.30 – 13.00 (Pazartesi’den Cuma’ya)
 • / ve 14.00 – 16.30 (Salı, Çarşamba ve Perşembe). Toplamda 22.5 saat ders.

Kurs İçeriği

Öğleden sonrası sınıfı iletişim becerilerini geliştirmek için gazeteler, dergiler, videoların yanında öğrencilerin kendi materyallerini kullanarak gerçek konuşma İngilizcesi ve yazılı İngilizce’ye yoğunlaşır.

Öğleden sonrası sınıflarımızdaki çoğu öğrenci sınav başarısına odaklanır ve bizler bu sınıflar süresince öğrencilere IELTS, FCE ve CAE için hazırlanmalarında yardım ederiz. Günlük konuşma dili, deyimler ve artırılan kelime hazinesi gerçek hayatta etkili olarak iletişim kurmanıza olanak verecektir.

Yoğun Kursun temel amacı iletişim becerilerini hızlandırılmış bir oranda geliştirmek ve İngilizceyi günlük sosyal durumlarda kullanma yetkinliğinizi geliştrimektir. Uzun dönemli öğrencilerin tümü her dört haftada bir değerlendirilip, kendilerine ilerlemelerini gösteren bir rapor verilir.


Kombinasyon Kursları

Kombinasyon kursları bir sabah sınıfındaki Genel İngilizce derslerini bireysel ve özelleştirilebilen bire-bir öğleden sonrası oturumlarıyla birleştiren sınıflardır.

Sabah oturumları Standart Kurs ile aynıdır (9.30 – 13.00).
Öğleden sonraki bire-bir sınıflar her bir bireysel katılımcının tam ihtiyaç ve isteklerini karşılayacak şekilde tasarlanır.

Akademik ekibimizin her öğrencinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş uygun bir kurs hazırlamasına olanak vermek için öğrencilerden varışlarından önce bir dil ihtiyaçları analiz formu tamamlamaları istenir. Sınıf ortamında simülasyon ve geribildirim için bu, raporlar, sunumlar, akademik makaleler, olası işyeri senaryoları gibi anahtar profesyonel belgeleri uyarlamayı gerektirebilir.

Okul ve öğrenci arasında önceden yapılan ayarlamayla, iki bire-bir sınıf oturumu Pazartesi ile Cuma arasındaki öğleden sonralarında gerçekleşir.
Kombinasyon Kursu sabahları öğrencilerin genel İngilizce becerilerini geliştirirken öğleden sonraları çeşitli farklı roller için gereken profesyonel ihtiyaç ve gereksinimlere odaklandığı için uluslararası yöneticiler ve çokuluslu kuruluşlar arasında çok popülerdir.


Special IELTS Hazırlık Kursu

Eğer İrlanda’da ya da Birleşik Krallık’ta üniversiteye gitmeyi planlıyorsanız IELTS sınavına girmeniz gerekir. CES hedefinize ulaşmanızda size yardımcı olacaktır. Uluslararası İngilizce Dil Sınav Sistemi (IELTS) Avrupada en geniş ölçüde tanınan üniversite giriş şartıdır. Üniversitelerin çoğunluğu 5.5 ile 7.5 arasında bir seviye ister. Sınavlar bir dış merkezde düzenli olarak, genellikle ayda bir ya da iki defa gerçekleştirilir.

Öğrenciler sabahları Standart Genel İngilizce Kursu’nu takip eder ve Salı, Çarşamba ve Perşembe olmak üzere haftada üç gün öğleden sonra IELTS hazırlık kursunu alır. Eğer kursunuza düşük bir seviyeden başlıyorsanız, bir IELTS Hazırlık Kursuna katılmanıza hazırlıkta dikkatli bir şekilde desteklenecek ve izleneceksiniz. Bu kursa katılmak için ideal seviye orta (B1) seviyedir.

Kursunuz İngilizce seviyenizi iyileştirmenin yanında sınav tekniklerinizi iyileştirmeye odaklanacaktır. Her haftanın sonunda bir sınav ve kursun son haftası boyunca ise IELTS tam deneme sınavı yapılacaktır. Eğer CES’de okurken sınava girmeyi planlıyorsanız, Eğitim Direktörü kayıt ile ilgili olarak size yardımcı olacaktır.


Cambridge Sınavı Hazırlık Kursu

Geleceğinize Giden Yol ...

Cambridge Sınavı Hazırlık Kursları size izleyenlerden birine hazırlamaya yardım etmek için tasarlanmıştır :

SınavKurs Tarihleri
PET Preliminary English Courseİstenildiği zaman
FCE First Certificate in English

6 Ocak - 7 Mart

10 Mart - 6 Haziran

16 Haziran - 15 Ağustos

1 Eylül- 28 Kasım

CAE Cambridge Advanced English

13 Ocak-16 Mart

10 Mart- 6 Haziran

16 Haziran-15 Ağustos

1 Eylül- 28 Kasım

 CPE Cambridge Proficiency in Englishİstenildiği zaman

Bu kurs Cambridge Kapsamını yakından takip eder ve CES yıllardan boyunca bu sınavlardaki başarısından gurur duyar.

Eğer mümkünse sizi değerlendirmemiz ve hangi seviyenin size en uygun olduğunu belirleyebilmemize imkan vermek için seçtiğiniz kursun başlamasından bir hafta önce gelmenizi öneririz. Seçilen sınav için doğru seviyede olduğunuzu doğrulamadan bir sınav kursu için hiç bir öğrenciyi kabul edemeyeceğimizi lütfen unutmayın. Seviyeniz ilk gününüzde bir İngilizce Dili Yerleştirme Sınavından sonra Eğitim Direktörü tarafından belirlenecektir. Kursunuz sabahları gerçekleşecek ve iki bölüme ayrılacaktır. İlk dersinizde Gramer, Okuma ve Yazı Yazmaya odaklanacaksınız ve ikinci dersinizde Dinleme ve Konuşma üzerinde durulacaktır. Her iki derste de bir ders kitabını takip edeceksiniz ve öğretmenleriniz ayrıca size gereken bütün yardımcı materyalleri sağlayacaktır. Kurs süresince öğleden sonraları ekstra sınav özel dersleri alacaksınız. Kurs boyunca ayrıca düzenli olarak sizin için deneme sınavları düzenleyeceğiz. Bu özel dersler ve deneme sınavlarının hepsi ücretinize dahildir.

CES öğretmenlerimizden bazıları kalifiye ve deneyimli Cambridge sınav uygulayıcılarıdır ve özel dersler ve deneme sınavlarıylaonların deneyiminin birleşimi kursun sonunda sınava çok iyi hazırlanmış olacağınız anlamına gelir. Eğitim Direktörümüz size tavsiyeler vermek ve sınav hakkındaki bütün sorularınızı cevaplamak için her zaman müsaittir.

Her öğrenciye ilerlemenizi izlemesi ve sürekli olarak sizi değerlendirmesi için bir özel öğretmen atanır !

Cambridge Sınavı Hazırlık Kurslarımızın her seviye için en az 8 öğrencimiz olması durumunda açılacağını lütfen dikkate alın. Her Cambridge Sınavı Hazırlık Kursundaki en yüksek öğrenci sayısı 14 tür.


İş İngilizcesi Seçenekli Genel İngilizce Kursu

Öğrenciler sabahları Standart Genel İngilizce kurusunu takip eder ve Salı, Çarşamba ve Perşembe olmak üzere haftanın üç günü öğleden sonra İş İngilizcesi seçeneğini alırlar.

İş İngilizcesi seçeneği bir iş ortamında iletişimsel yeterliklerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Herhangi bir grup öğrencinin gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak hazırlanabilir ya da öncelikli olarak izleyen içeriklerde, özel İş İngilizcesine odaklanabilir :

 • Toplantılar ve Müzakereler
 • Sosyalleşme ve Seyahat
 • Sözlü ve Yazılı Sunumlar Rakamsal Verileri Analiz Etme
 • Trendleri Tanımlama
 • Satış Pazarlalama
 • Reklam Kültürel Farklılıkları Anlama
 • Yazılı ve Sözlü İletişim (Telefon, faks, e-posta, vb.)

İş İngilizcesinin, üzerinde özellikle odaklanmaya ihtiyaç duyduğunuz belirli konuları varsa, bazı durumlarda kurs bunlara uygun olacak şekide uyarlanabilir.


*Bu kurslar için en az Orta (Intermediate) Seviye standartı gereklidir. 

Bire-Bir Ders

Özel bire-bir derslerimizin her biri belirli uzmanlık alanlarının ve profesyonel alanların ihtiyaçlarını karşılamak için kişiye özel tasarlanır.

Bu kurs, müşterileri İngilizceyi kullanmaya ve çalışmayla ilgili alanlarda özgürce ve kolay iletişim kurmaya teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Teknik kılavuzlar, seminerler, dersler, benzetim yapılan işyeri etkinlikleri ve şirket ziyaretleri (istenirse) kursun parçası olacaktır.

Kurs müşteri sayısına göre fiyatlandırılacaktır (kurs küçük gruplar için yürütülebildiği gibi bireyler için de yürütülebilir) ve dersler yıl boyunca Başlangıç seviyesinden İleri Seviyeye bütün seviyelerde verilir.

Geçmişte İş, Sigortacılık, Hizmet Sektörleri, Bankacılık, Havacılık, Üretim ve Tıbbi Meslekler için İngillizce ESP programları sağladık fakat her zaman bunların dışındaki diğer sektörlerden haberdar olmak ve talep durumunda istenen kursları geliştirmek için istekliyiz.

Kurs şunları içerir:

 • Kurs öncesi anket
 • Dikkatle hazırlık ve ihtiyaçlar analizi
 • Hata bulma testleri
 • Katılımcıların kendi profesyonel beceri ve deneyimlerinden faydalanma ve bunlar üzerine inşa etme
 • Okulun bütün bireysel-erişim olanaklarına akşamları ve haftasonları erişim (ücretsiz Wi-Fi dahil)
 • Gelişimin düzenli izlenmesi
 • Ses, Video, bilgisayar-destekli programları içeren her çeşit multimedya sınıf olanakları
 • Final raporu
 • Katılım Sertifikası artı kurs sonrası takibi hakkında tavsiye.
Sosyal Oxford

Relax and enjoy 

 

Öğrencilerimizin sınıf dışındaki zamanlarınıiyi geçirmeleri ve İngiltere’de kalışları süresince eğlenmeleri bizim için önemlidir. Bu nedenle bütün kurslarımız için dolu ve çok popüler bir program düzenleriz.

Her hafta okul tarafından düzenlenen bir etkinlik akşamı vardır, geçmiş etkinlikler şu şekilde gerçeklemiştir :

 • Partiler ve sosyal akşamlar
 • Oxford’a düzenli ziyaretler.
 • Tiyatro, sinema, konserler, kulüpler, publar, buz pateni ve bowling
 • Düzenlenmiş spor öğleden sonraları
 • Akşamları (okul yakınında bir spor merkezi vardır)
 • Tenis, yüzme ve golf (hepsi yerel olarak kullanılabilir)
Okul hafta boyunca çoğu akşam açıktır ve öğrenciler sıklıkla kendi etkinliklerini düzenlerler. Favori bir etkinlik bir ulustan öğrencilerin diğer öğrencilerin denemesi için ulusal yemeklerinden hazırlamalarıdır. Masa tenisi, bilardo, DVD izlemek ya da güzel bahçemizde sadece arkadaşlarla kahve keyfi de popüler etkinliklerdir.

Okulumuz dost canlısı, iyi ağırlayan ve sıcak öğrenci topluluğu olarak ününden gurur duyar.

Müfredat dışı etkinlikler

Partiler, sinema geceleri, uluslararası yarışma geceleri ve kapalı alan oyunları gibi okuldaki birçok etkinlik ücretsizdir. Sinema, tiyatro ve konsere gitmek, spor akşamları ve haftasonu gezileri gibi diğer etkinlikler ilave ücrete tabidir.

Wheatley pubları caz ve karaoke geceleri, diskolar ve yarışmalar gibi akşam eğlencelerisi de sunar. Yerel toplulukla kaynaşmak isteyen öğrenciler genellikle yerli kişilerle tanışmak ve sosyalleşmek için birçok fırsat bulurlar.

Geziler

Tarihi ve kültürel olarak ilgi çeken yerlere otobüsle (rehberli) isteğe bağlı haftasonu gezileri düzenleriz. Tam gün gezinin ortalama fiyatı 30£ olmakla birlikte otobüsü, rehberi ve giriş ücretlerinin bazılarını kapsar.

Otobüs ya da trenle Londra

Oxford Londra’nın merkezine otobüsle sadece 90 dakika uzaklıktadır. Oxford ile Londra arasında günde 24 saat otobüs hizmetinin yanında, sık ve hızlı bir tren hizmeti vardır. Bu da öğrencilerin şovlara, konserlere, müzelere, sanat galerilerine, mağaza ve marketlere gitmek için Londra’ya çok kolaylıkla gidebilmelerine ve oradaki birçok dünyaca ünlü yeri ziyaret etmelerine olanak verir.

Ücretler

Sinema geceleri ve şehirdeki müzelere geziler gibi bazı sosyal etkinlikler ücretsizdir. Diğer etkinliklerin küçük masrafları olabilir. Örneğin, pub yarışmaları süresince öğrenciler kendi içeceklerini alırlar. Haftasonu gezileri ücretsiz değildir ve kurs ücretlerine dahil değildir (aksi grup paketlerinde öngörülmedikçe).

Sizi CES Oxford İngilizce dil okulunda ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

CES Oxford Öğrenci Konaklamaları 

İngiltere’nin insanları hakkında daha fazlasını öğrenmenin en iyi yollarından biri aile yanında konaklamayı seçmektir. Aile hayatı resmiyet dışıdır ve kişiler samimi karşılayan, dost canlısı ve konuşkanlardır. Bu nedenle İngilizce pratik yapmak için çok fazla fırsatınız olacaktır. Aile yanında konaklamaların hepsi dikkatli bir şekilde seçilir ve sürekli olarak yüksek standartların temini için düzenli olarak ziyaret edilir.

Oxford aile yanı konaklamalarımız okula yakın iki alanda yer alır. Wheatley’deki okula yürüme uzaklığında bulunanlar olduğu gibi, otobüsle sadece 15 dakika uzaklıkta bulunan güzel pazar kasabası Thame’de de geniş seçenekte aile yanı konaklamalarımız vardır. Bu konaklamalara haftada 7 gün sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir.

 

Oxford’da Konut Konaklaması

Konut konaklamalarımız evden uzakta konfor ve güvenlik sağlarken, size uluslararası bir öğrenci topluluğunun parçası olma şansı verir. Slade Park Oxford Üniversite bölgesinin tam merkezinde yer alır.

Tesiste çamaşır yıkama ve onarım olanakları vardır. Daireler 4, 5 ya da 6 yatak odalıdır ve modern, dayalı döşeli paylaşılan bir mutfak vardır. Ayrıca rahat oturacak yerleri olan ferah bir salon alanı vardır. Merkezde satış otomatı ve ortak bir TV de yer alır.

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

CES-Centre of English Studies

2021 İNDİRİMLİ CES CENTER OF ENGLISH STUDIES FİYATLARI

Burada verilen fiyatlar örnek olarak hesaplanmıştır. Farklı eğitim süreleri ve farklı konaklama alternatifleri için Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile irtibata geçiniz.

CES DIL OKULLARI 2021 FİYAT LİSTESİ

2021 GENEL FİYAT LİSTESİ

Burada verilen fiyatlar örnek olarak hesaplanmıştır. Farklı eğitim süreleri ve farklı konaklama alternatifleri için Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile irtibata geçiniz.

Hızlı Erişim


Center of English Studies Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

British Council  
PIER  
QE  
QEAC  
EducationUK  
IALC  
ICEF