Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 Center of English Studies


 Konum İngiltere - Leeds
 Programlar Dil Okulu,Genel İngilizce,Özel Amaçlı İngilizce,Sınav Hazırlık,Yaz Okulu (16+ yaş üstü),
 Web Sitesi http://www.ces-schools.com/Leeds
 Diğer Şubeler London - Oxford - Worthing - Leeds - Brighton - Edinburgh - Harrogate - Dublin

“Kuzey İngiltere’nin Kalbi”

Gurur verici spor tarihine sahip bir şehir olan Leeds, İngilizce öğrenmek için ideal bir şehirdir - yapacak çok şey bulmak için yeterince büyük, hiçbir zaman yolunuzu kaybetmeyecek kadar küçük. Okulumuz İngiltere’deki en iyi turist ve kültürel cazibe merkezlerinden bazılarıyla çevrilmiştir.

Leeds’de geniş bir öğrenci nüfüsun vardır – bu da dünyadaki en iyi gece kulüplerinin bazılarına sahip gece hayatının heyecan verici olduğu anlamına gelir! Leeds - yürüyüşe gitmek için harika bir alan olan Yorkshire Dales gibi olağanüstü kırsal bölgelerle çevrili canlı, modern bir şehirdir. Leeds ayrıca Manchester ve Liverpool gibi diğer ünlü kuzey İngiliz şehirlerini ziyarete gitmek için iyi harika bir yerdir.


CES Leeds olanakları

CES Leeds, Leeds’in tam merkezinde, kendi güzel Georgian binasında yer alır. Okul mutlak en yüksek standartlara göre tamamen yenilenmiştir.


 • Kışın 11 sınıf / Yazın 20 sınıf (asıl yetişkin okulunun dışında)
 • Çoğu sınıfta data projektör mevcut
 • Ortalama 8 kişilik sınıflar
 • Haftanın beş günü açık bireysel-erişimli öğrenme merkezi ve kütüphane
 • Kurs öncesinde / süresince ve kurs sonrasında rehberli E-öğrenme
 • CES online ve CES uygulaması
 • Bireysel-çalışma alanında dergiler ve büyük DVD kütüphanesi
 • 12 bilgisayarlı artı 8 tablet bilgisayara erişimli büyük bir bilgisayar odası
 • Ücretsiz Wi-Fi veinternet erişimi
 • Geniş ortak oda
 • Çay ve kahve olanakları
 

Standart Genel İngilizce Kursu


Standart Genel İngilizce Kursu – (haftada 20 ders)

Standart Genel İngilizce Kursu Pazartesi’den Cuma’ya kadar her sabah (09.30 - 13.00) gerçekleşerek, her öğleden sonra Sosyal Programa katılmak ya da Bireysel-Erişim kaynaklarımızla çalışmak için sizi serbest bırakır. Sabah dersleriniz iki kısıma bölünür (09.30 - 11.00 ve 11.30 -13.00) ve genellikle size iki farklı öğretmen ders verilir.

Her hafta öğretmenleriniz Müfredat Çerçevemiz, CEF (Ortak Avrupa Dil Çerçevesi) Yapabilirim İfadeleri, ders kitabı ve sizin ihtiyaçlarınıza göre bir plan yapacaktır. Dört beceri olan konuşma ve dinleme, okuma ve yazmanın yanında gramer, kelime hazinesi ve telaffuza da odaklanırız. Haftanın öğrenme hedefleri belirlenir ve Pazartesi sabahları öğrencilerle paylaşılır. Bu hedefler her haftanın sonunda tekrar gözden geçirilir. Öğrenmenizi gözden geçirmenize ve ilerlemenizi ölçmenize yardımcı olmak için ayrıca düzenli ilerleme sınavlarınız olacak. Buna ek olarak asıl öğretmeninizle, ilerlemenizi ve ihtiyaçlarınızı daha detaylı olarak tartışabileceğiniz aylık özel dersleriniz olacak.

Artı haftada 5 ücretsiz saat! Ayrıca DVD’ler, CD li kademeli okuma kitapları, IELTS sınav hazırlık, kelime dağarcığı ve gramer kitaplarına sahip bireysel-erişim kaynaklarımız mevcuttur. Bütün öğrencilere Pazartesi 13.00-15.00 ve Salı’dan Perşembeye 13.00-14.00 arası, rehberlik için bir öğretmenin görevli olduğu ücretsiz bireysel-erişim oturumu sağlarız.

Not: 1 ders = 45 dakikalık özel ders


Yoğun Genel İngilizce Kursu

Yoğun İngilizce Kursları

Yoğun Genel İngilizce Kursu (haftada 30 saat) Pazartesi’den Cuma’ya (9.30-13.00) sabah derslerini (20 ders) ve Salı, Çarşamba ve Perşmbe günü (14.00 - 16.30) öğleden sonra derslerini birleştirir.

Her hafta öğretmenleriniz Müfredat Çerçevemiz, CEF (Ortak Avrupa Dil Çerçevesi) Yapabilirim İfadeleri, ders kitabı ve sizin ihtiyaçlarınıza göre bir plan yapacaktır.
Dört beceri olan konuşma ve dinleme, okuma ve yazmanın yanında gramer, kelime hazinesi ve telaffuza da odaklanırız. Haftanın öğrenme hedefleri belirlenir ve Pazartesi sabahları öğrencilerle paylaşılır. Bu hedefler her haftanın sonunda tekrar gözden geçirilir. Öğrenmenizi gözden geçirmenize ve ilerlemenizi ölçmenize yardımcı olmak için ayrıca düzenli ilerleme sınavlarınız olacak. Buna ek olarak asıl öğretmeninizle, ilerlemenizi ve ihtiyaçlarınızı daha detaylı olarak tartışabileceğiniz aylık özel dersleriniz olacak.

Artı haftada 5 ücretsiz saat! Ayrıca DVD’ler, CD li kademeli okuma kitapları, IELTS sınav hazırlık, kelime dağarcığı ve gramer kitaplarına sahip bireysel-erişim kaynaklarımız mevcuttur. Bütün öğrencilere Pazartesi 13.00-15.00 ve Salı’dan Perşembe’ye 13.00-14.00 arası rehberlik için bir öğretmenin görevli olduğu ücretsiz bireysel-erişim oturumları sağlarız.

Not: 1 ders = 45 dakikalık özel ders


Kombinasyon Kursları

Kombinasyon Kursumuzda sabahları haftada 20 saatlik Standart İngilizce Kursunu takip edeceksiniz (Pazartesi’den Cuma’ya 9.00 -13.00) ve ayrıca haftada 5 saat bireysel bire-bir dersleriniz olacak. Bunlar kişisel ihtiyaç ve gereksinimlerinizi karşılamak üzere tasarlanmıştır ve size kendi öğretmeninizle birlikte belirli dil sorunu alanlarında çalışmak için ideal fırsatı sunar.

İlk bireysel ders süresince öğretmeninizle birlikte, üzerinde çalışmak için belirli alanları öne çıkarabileceğiniz bir ihtiyaçlar analizi formu doldurursunuz. Bunun yapılması öğretmeninizin derslerinizi sizin belirli ihtiyaçlarınıza göre planlayabilmesine olanak verir ve derslerinizden en fazlasını elde etmenizi garantiler.


CES Leeds bire-bir sınıflarda birçok konuyu kapsayabilir. Müşteri olarak ne öğrenmek ve neyi geliştirmek istediğinizi siz belirlersiniz. Bu genel İngilizce dil seviyesi, sözlü akıcılık ve telaffuz, Hukuk İngilizcesi, Pazarlama İngilizcesi, Uçuş Personeli için İngilizce, Tıp İngilizcesi olabilir ya da sadece zaten öğrenmiş olduğunuzun ilerisine gitmenizde size yardımcı olabilir! ESP (Özel Amaçlı İngilizce) taleplerinizi de değerlendirebiliriz.
Not: 1 ders = 45 dakikalık özel ders

IELTS Sınavı Hazırlık Kursu

IELTS Sınavı Hazırlık Kursu

 

Eğer İrlanda’da ya da Birleşik Krallık’ta üniversiteye gitmeyi planlıyorsanız IELTS sınavına girmeniz gerekir. CES hedefinize ulaşmanızda size yardımcı olacaktır. Uluslararası İngilizce Dil Sınav Sistemi (IELTS) Avrupada en geniş ölçüde tanınan üniversite giriş şartıdır. Üniversitelerin çoğunluğu 5.5 ile 7.5 arasında bir seviye ister. Sınavlar bir dış merkezde düzenli olarak, genellikle ayda bir ya da iki defa gerçekleştirilir. İki IELTS kursu sunarız :
IELTS Hazırlık Öğleden Sonra Kursları – haftada 10 ders
IELTS hazırlık kursu Salı, Çarşamba ve Perşembe günü haftada üç gün öğleden sonra (14.00 -16.30) yürütülür.
Eğer kursunuza düşük bir seviyeden başlıyorsanız, bir IELTS Hazırlık Kursuna katılmanıza hazırlıkta dikkatli bir şekilde desteklenecek ve izleneceksiniz. Bu kursa katılmak için ideal seviye orta (B1) seviyedir. Kursunuz İngilizce seviyenizi iyileştirmenin yanında sınav tekniklerinizi iyileştirmeye odaklanacaktır
Her haftanın sonunda bir sınav ve kursun son haftası boyunca ise IELTS tam deneme sınavı yapılacaktır. Eğer CES’de okurken sınava girmeyi planlıyorsanız, Kayıt Görevlisi kayıt ile ilgili size yardımcı olacaktır.

Artı haftada 5 ücretsiz saat! Kayıtlı bütün öğrenciler ayrıca haftada 5 saat ücretsiz olarak öğretmen rehberlikli Bireysel-Erişim hakkına sahip olacaktır. Pazartesi Bireysel-Erişim saati 13.00-15.00 arasıdır ve IELTS hazırlık testlerine odaklanır. Diğer Bireysel-Erişim saatleri Salı, Çarşamba ve Perşembe 13.00-14.00 arasında ve açık temalıdır.

IELTS Hazırlık ve Standart Genel İngilizce Kursları – haftada 30 saat

Bu kurs Pazartesi’den Cuma’ya sabahları (9.30-13.00) Standart Genel İngilizce Kurslarını (haftada 20 saat) öğleden sonra IELTS hazırlık kurslarıyla (10 ders) birleştirir. Daha düşük bir İngilizce seviyesinden başlayan fakat iyi bir IELTS puanı elde etmek isteyenler için bu harika bir seçenektir.
Artı haftada 5 ücretsiz saat! Kayıtlı bütün öğrenciler ayrıca haftada 5 saat ücretsiz olarak öğretmen rehbelikli Bireysel-Erişim hakkına sahip olacaktır. Pazartesi Bireysel-Erişim saati 13.00-15.00 arasıdır ve IELTS hazırlık testlerine odaklanır. Diğer Bireysel-Erişim saatleri Salı, Çarşamba ve Perşembe 13.00-14.00 arasında ve açık temalıdır.

Not: 1 ders = 45 dakikalık özel ders

Cambridge Sınavı Hazırlık Kursu

Geleceğinize Giden Yol ...

Cambridge Sınavı Hazırlık Kursları size izleyenlerden birine hazırlamaya yardım etmek için tasarlanmıştır :

SınavKurs Tarihleri
PET Preliminary English Courseİstenildiği zaman
FCE First Certificate in English

6 Ocak - 7 Mart

10 Mart - 6 Haziran

16 Haziran - 15 Ağustos

1 Eylül- 28 Kasım

CAE Cambridge Advanced English

13 Ocak-16 Mart

10 Mart- 6 Haziran

16 Haziran-15 Ağustos

1 Eylül- 28 Kasım

 CPE Cambridge Proficiency in Englishİstenildiği zaman

Bu kurs Cambridge Kapsamını yakından takip eder ve CES yıllardan boyunca bu sınavlardaki başarısından gurur duyar.

Eğer mümkünse sizi değerlendirmemiz ve hangi seviyenin size en uygun olduğunu belirleyebilmemize imkan vermek için seçtiğiniz kursun başlamasından bir hafta önce gelmenizi öneririz. Seçilen sınav için doğru seviyede olduğunuzu doğrulamadan bir sınav kursu için hiç bir öğrenciyi kabul edemeyeceğimizi lütfen unutmayın. Seviyeniz ilk gününüzde bir İngilizce Dili Yerleştirme Sınavından sonra Eğitim Direktörü tarafından belirlenecektir. Kursunuz sabahları gerçekleşecek ve iki bölüme ayrılacaktır. İlk dersinizde Gramer, Okuma ve Yazı Yazmaya odaklanacaksınız ve ikinci dersinizde Dinleme ve Konuşma üzerinde durulacaktır. Her iki derste de bir ders kitabını takip edeceksiniz ve öğretmenleriniz ayrıca size gereken bütün yardımcı materyalleri sağlayacaktır. Kurs süresince öğleden sonraları ekstra sınav özel dersleri alacaksınız. Kurs boyunca ayrıca düzenli olarak sizin için deneme sınavları düzenleyeceğiz. Bu özel dersler ve deneme sınavlarının hepsi ücretinize dahildir.

CES öğretmenlerimizden bazıları kalifiye ve deneyimli Cambridge sınav uygulayıcılarıdır ve özel dersler ve deneme sınavlarıyla onların deneyiminin birleşimi kursun sonunda sınava çok iyi hazırlanmışolacağınız anlamına gelir. Eğitim Direktörümüz size tavsiyeler vermek ve sınav hakkındaki bütün sorularınızı cevaplamak için her zaman müsaittir.

Her öğrenciye ilerlemenizi izlemesi ve sürekli olarak sizi değerlendirmesi için bir özel öğretmen atanır !

Cambridge Sınavı Hazırlık Kurslarımızın her seviye için en az 8 öğrencimiz olması durumunda açılacağını lütfen dikkate alın. Her Cambridge Sınavı Hazırlık Kursundaki en yüksek öğrenci sayısı 14 tür.


İş İngilizcesi Seçenekli Genel İngilizce Kursu

General English with Business English classes over 26 hours per week.

Öğrenciler sabahları Standart Genel İngilizce kurusunu takip eder ve Salı, Çarşamba ve Perşembe olmak üzere haftanın üç günü öğleden sonra İş İngilizcesi seçeneğini alırlar.

İş İngilizcesi seçeneği bir iş ortamında iletişimsel yeterliklerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Herhangi bir grup öğrencinin gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak hazırlanabilir ya da öncelikli olarak izleyen içeriklerde, özel İş İngilizcesine odaklanabilir :

 • Toplantılar ve Müzakereler
 • Sosyalleşme ve Seyahat
 • Sözlü ve Yazılı Sunumlar Rakamsal Verileri Analiz Etme
 • Trendleri Tanımlama
 • Satış Pazarlalama
 • Reklam Kültürel Farklılıkları Anlama
 • Yazılı ve Sözlü İletişim (Telefon, faks, e-posta, vb.)

İş İngilizcesinin, üzerinde özellikle odaklanmaya ihtiyaç duyduğunuz belirli konuları varsa, bazı durumlarda kurs bunlara uygun olacak şekide uyarlanabilir.


*Bu kurslar için en az Orta (Intermediate) Seviye standartı gereklidir.

Profesyoneller için İngilizce

CES bugünün sürekli değişen dünyasında dinamik bir öğrenme merkezidir. Kurs tasarımcılarımız profesyonel müşterilerimizin zaman kısıtlamalarının gayet farkındalardır. Müşteriye, bir kursu kendi sosyal ve iş gereksinimlerini karşılayacak uygun şekle getirmesinde yardım ederler.

CES bir dizi uzmanlık alanında yönetim seviyesindeki öğrencilere kurslar verme konusunda çok geniş bir deneyime sahiptir. Mesleğiniz ve katılacağınız sosyal ortamlar için size güven veren ve bugünün uluslararası iş şartlarında gerekli kelime dağarcığını sağlayan bire-bir özel dil eğitimi alacaksınız.

Yönetici Kursları

Yönetici kurslarımız mümkün olan en kısa zamanda en fazla ilerlermeyi kaydetmek isteyen iş insanları ve profesyoneller için tasarlanmıştır. Her kurs katılımcıların belirli ihtiyaç ve hedeflerini karşılayacak şekilde tasarlanır. Gereksinimleriniz için en etkili kurusu hazırlamamızda bize yardımcı olması için müşteriler tamamlanmış bir Dil İhtiyaçları Analizi Anketi’ni önceden CES’e teslim ederler.

Öğretmeniniz kursunuzun detaylarını sizinle tekrar tartışacaktır ve ilerleme kaydettikçe önem verilen kısmı ve içeriği değiştirmek için her türlü fırsatınız olacaktır.

Uluslararası Hukuk İngilizcesi 

Bu kurs ceza hukuku, uluslararası hukuk, insan hakları, kamu hukuku ve yargı sistemi gibi konuları kapsayabilir. Ayrıca bireysel olarak öğrencinin belirli gereksinimlerine göre özel olarak da hazırlanabilir.

İş İnsanları, Finans Sektörü ve Sigorta Personeli İçin Kurslar 
Bu kurslar müzakere becerisi, toplantılar, telefon görüşmeleri, iş mektupları, mülakat teknikleri ve rol yapmayı kapsar.

Tıbbi Personel 
Uluslararası konferanslara katılma ; bir konferans için tıp alanında yazı gönderme; toplantılar ve mülakatlar ve Özel Amaçlı İngilizce, kapsamdaki konular içinde yer alır. 

Uçuş Personeli

Hava Trafik Kontrolörleri için İngilizce ve Havaalanı Yöneticileri için İngilizce. 
 

Tam şehir merkezinin kalbinde yer alan CES Leeds en iyi kültürel cazibelerle çevrilidir. Leeds’in şık alışveriş alanına beş dakikadan daha yakınız. Tren istasyonundan beş dakika yürüme mesafesindeyiz ve Headrow’daki bütün ana otobüs güzergahlarına dakikalar uzaklıktayız.

Leeds Sosyal Programı

Başarılı bir İngilizce dil programı harika bir sosyal ve kültürel programla birlikte gitmelidir ve Leeds’da tam olarak bunu sunarız. Öğrencilerimizin eğlenmesini sağlamak için çoğu öğleden sonrası farklı bir etkinlik ya da ziyaret sunmaya çalışırız.

Gerçek bir çok-kültürlü his oluşturmak için mümkün olduğunca farklı kültürlerden mümkün olduğunca çok öğrencinin etkinliğe katılmasını isteriz! Bu ayrıca İngilizce pratik yapmanız için de harika bir yoldur.

Leeds bir üniversite şehri olduğu için, gidilecek yerler ve yapılacak şeyler konusunda her zaman çok seçenek vardır!

Yaz aylarında York, Scarborough ve Whitby gibi yerlere haftalık gezileri içeren kendi sosyal programımızı yürütürüz.

CES okullarında düzenlediği çok çeşitli sosyal programlardan büyük gurur duyar.

Kalışınız süresince şunları düzenleriz :

 • İlginç kültürel ve tarihi cazibeli şehir ve kasabalara ziyaretler
 • Ülke hayatının fazlasını görmek için cumartesi gezileri
 • Dinlenmek isterseniz - Sinema öğleden sonraları
 • Yerel tarihi ve manzaralı yerlere turlar
 • Müze ve sanat galerilerine turlar
 • 10-Pin Bowling
 • Barbeküler
 • Geleneksel pub geceleri
 • Diskolar
 • Karaoke geceleri


Lütfen Unutmayın: Sinema geceleri/öğleden sonraları ve müze gezileri gibi bazı etkinlikler ücretsizdir.

Diğer etkinliklerin küçük bedelleri olabilir. Örneğin pub yarışmaları boyunca öğrenciler kendi içeceklerini alırlar. Haftasonu gezilerinin çoğu ücretsiz değildir ve kurs ücretlerine dahil değildir (grup paketlerinde aksi öngörülmedikçe). Bazı etkinliklere katıldığınız zaman ödeme yaparsınız.


Leeds’de Aile Yanında Konaklama

İrlanda ve İngiltere’nin insanları hakkında daha fazlasını öğrenmenin en iyi yollarından biri aile yanında konaklamayı seçmektir. Aile hayatı resmiyet dışıdır ve kişiler samimi karşılayan, dost canlısı ve konuşkanlardır. Bu nedenle İngilizce pratik yapmak için çok fazla fırsatınız olacaktır. Aile yanında konaklamaların hepsi dikkatli bir şekilde seçilir ve sürekli olarak yüksek standartların temini için düzenli olarak ziyaret edilir.

CES öğrencilerine Leeds’de aile yanında konaklama için geniş seçenekler sunabilir. Aile yanında konaklamaya haftada 7 gün sabah kahvaltısı, paket öğle yemeği ve akşam yemeği dahildir.

Ebeveyn banyolu (en-suite) yatak odaları çok sınırlıdır ve müsaitlik durumuna bağlıdır.

 

Leeds’de Konut Konaklaması

Konut konaklamalarımız evden uzakta konfor ve güvenlik sağlarken, size uluslararası bir öğrenci topluluğunun parçası olma şansı verir.

CES Leeds okulumuz için Liberty Park Residence’ı kullanıyor olacağımızı mutlulukla duyururuz. Kendi yemeğinizi yapabileceğiniz konut Leeds’in merkezindeki okula sadece 5-10 dakika yürüme uzaklığındadır. Tüm odalar tek kişilik en suite ve dayalı döşelidir. Odalar müsatiliğe bağlıdır.

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim


Center of English Studies Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council