Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 Center of English Studies


 Konum İngiltere - Worthing
 Programlar Dil Okulu,Genel İngilizce,Özel Amaçlı İngilizce,Sınav Hazırlık,Yaz Okulu (16+ yaş üstü),
 Web Sitesi http://www.ces-schools.com/Worthing
 Diğer Şubeler London - Oxford - Worthing - Leeds - Brighton - Edinburgh - Harrogate - Dublin

Worthing Londra’dan sadece 90 dakika uzaklıkta bulunan güzel bir sahil kasabasıdır ve Birleşik Krallık içindeki en güneşli iklime sahip olmasıyla tanınır. Şehrin gürültüsünden ve parlak ışıklarından kaçış için uzun zamandır popüler bir yer olmuştur ve Oscar Wilde Ciddi Olmanın Önemini eserinin burada tatildeyken yazmıştır.

Neden bu harika sahil kasabasının sakinliğinin keyfini çıkarmıyor ve haftasonunda Londra’nın heyecanını tecribe etmiyorsunuz ?Hepinizin bu harika minik kasabada olağanüstü zaman geçireceğinizi biliyoruz. Kolej eğitim, serbest zaman ve sosyal olanakları ve yıl boyunca müthiş bir etkinlik programı bulunan, güzel bir şekilde restore edilmiş üç Victoria tarzı malikaneye sahiptir.


CES Worthing Olanakları

Worthing’de Language Travel Magazine ‘Yıldız Ödülü’nü almış ya da buna aday gösterilmiş tek okul olarak CES olanakları çok iyidir.


 • Kışın 13 sınıf - yazın 22 sınıf (asıl yetişkin okulunun dışında)
 • data projektörlü 3 sınıf
 • Ortalama 10 kişilik sınıflar
 • Haftanın beş günü açık bireysel-çalışma öğrenme merkezi ve kütüphane
 • Rehberli E-öğrenme ve CES online ve mobil
 • Dergiler ve büyük bir DVD kütüphanesi
 • 12 bilgisayar ve 7 tablet bilgisayarlı bilgisayar odası
 • Ücretsiz Wi-Fi ve internet erişimi
 • Ortak öğrenci odası
 

Standart Genel İngilizce Kursu

Standart Genel İngilizce dil kursu. CES’deki en popüler kurs!

09.30-13.00 Monday to Friday (haftada 20 ders)


Standart Genel İngilizce Kursu Pazartesi’den Cuma’ya kadar her sabah gereçekleşerek, her öğleden sonra Sosyal Programa katılmak ya da Bireysel-Erişim tesislerimizde çalışmak için sizi serbest bırakır.

Sabah dersleriniz iki parçaya bölünür ve genellikle size iki farklı öğretmen tarafından ders verilir.

İlk derste öğretmen öncelikli olarak gramer, okuma ve yazma üzerinde odaklanarak hatasızlığınızı geliştirme üzerinde yoğunlaşır. Sınıfta kullanılan diğer kaynaklarla birlikte ders kitabı, bu dersin büyük bir kısmı için temel oluşturur.

İkinci kısım dinleme, konuşma ve kelime dağarcığınıza odaklanarak ve sabahın ilk bölümde öğrenilenleri pekiştirerek genel iletişimsel yeterliğinizi ve akıcılığınızı geliştirmeye yoğunlaşır. Ayrıca belirli teleffuz zorlukları üzerinde çalışabilecek ve gerçek hayattaki durumlarda kullanacağınız dili geliştireceksiniz.

Bu kursu daha uzun süreler için alan öğrencilerin (8-25 hafta) sürekli olarak gelişimlerinden emin olmak için aylık değerlendirmeleri olacaktır. Eğitim Direktörümüz bütün öğrencilerin gelip her soruyu ya da sorunu tartışabileceği haftalık bir buluşma yeri ve zamanı ayarlar.


Yoğun Genel İngilizce Kursu

Haftada 30 ders

(09.30-13.00 Pzt-Cum ve 14.00-16.30 Sl, Çrş ve Prş)


Yoğun Genel İngilizce Kursu’nda sabahları Standart Genel İngilizce ile aynı programı izleyeceksiniz, buna ek olarak Salı, Çarşamba ve Perşembe öğleden sonraları tartışmalar, konulu münazaralar, gerçek materyaller ve videolar ile size iletişimsel yeterliğinizi geliştirme fırsatını veren öğleden sonrası dersleriniz olacak.

Yoğun Genel İngilizce kursunun ana hedefi hızlandırılmış bir şekilde iletişim becerilerini geliştirmek ve hergün karşılaşılan durumlarda İngilizceyi kullanma yetkinliğinizi iyileştirmektir.

Modern öğretme metotlarımız ve yardımcı materyallerin kullanımı, dil becerilerinizi yapılandırmak ve bizimle geçirdiğiniz zamanın faydalarını en yüksek seviyeye çıkartmak için size en iyi fırsatı verir.


Kombinasyon Kursları


 

Kombinasyon Kursumuzda sabahları haftada 20 saatlik Standart İngilizce Kursunu takip edeceksiniz (Pazartesi’den Cuma’ya 9.00 -13.00) ve ayrıca haftada 5 saat bireysel bire-bir dersleriniz olacak. Bunlar kişisel ihtiyaç ve gereksinimlerinizi karşılamak üzere tasarlanmıştır ve size kendi öğretmeninizle birlikte belirli dil sorunu alanlarında çalışmak için ideal fırsatı sunar. 
İlk bireysel ders süresince öğretmeninizle birlikte, üzerinde çalışmak için belirli alanları öne çıkarabileceğiniz bir ihtiyaçlar analizi formu doldurursunuz. Bunun yapılması öğretmeninizin derslerinizi sizin belirli ihtiyaçlarınıza göre planlayabilmesine olanak verir ve derslerinizden en fazlasını elde etmenizi garantiler.

CES Worthing bire-bir sınıflarda birçok konuyu kapsayabilir. Müşteri olarak ne öğrenmek ve neyi geliştirmek istediğinizi siz belirlersiniz. Bu genel İngilizce dil seviyesi, sözlü akıcılık ve telaffuz, Hukuk İngilizcesi, Pazarlama İngilizcesi, Uçuş Personeli için İngilizce, Tıp İngilizcesi olabilir ya da sadece zaten öğrenmiş olduğunuzun ilerisine gitmenizde size yardımcı olabilir! ESP (Özel Amaçlı İngilizce) taleplerinizi de değerlendirebiliriz. 
Not: 1 ders = 45 dakikalık özel ders –

IELTS Hazırlık Kursu

Eğer İrlanda’da ya da Birleşik Krallık’ta üniversiteye gitmeyi planlıyorsanız IELTS sınavına girmeniz gerekir. CES hedefinize ulaşmanızda size yardımcı olacaktır.

09.00-13.00 | 14.00-16.30 


Uluslararası İngilizce Dil Sınav Sistemi (IELTS) Avrupada en geniş ölçüde tanınan üniversite giriş şartıdır. Üniversitelerin çoğunluğu 5.5 ile 7.5 arasında bir seviye ister.

Sınavlar bir dış merkezde düzenli olarak, genellikle ayda bir ya da iki defa gerçekleştirilir. Öğrenciler sabahları Standart Genel İngilizce Kursu’nu takip eder ve Salı, Çarşamba ve Perşembe olmak üzere haftada üç gün öğleden sonra IELTS hazırlık kursunu alır.

Eğer kursunuza düşük bir seviyeden başlıyorsanız, bir IELTS Hazırlık Kursuna katılmanıza hazırlıkta dikkatli bir şekilde desteklenecek ve izleneceksiniz. Bu kursa katılmak için ideal seviye orta (B1) seviyedir.

Kursunuz İngilizce seviyenizi iyileştirmenin yanında sınav tekniklerinizi geliştirmeyi odaklanacaktır. Her haftanın sonunda bir sınav ve kursun son haftası boyunca ise bir IELTS tam deneme sınavı yapılacaktır. Eğer CES’de okurken sınava girmeyi planlıyorsanız, Eğitim Direktörü kayıt ile ilgili size yardımcı olacaktır.


Cambridge Sınavı Hazırlık Kursu

Geleceğinize Giden Yol ...

Cambridge Sınavı Hazırlık Kursları size izleyenlerden birine hazırlamaya yardım etmek için tasarlanmıştır :

SınavKurs Tarihleri
PET Preliminary English Courseİstenildiği zaman
FCE First Certificate in English

6 Ocak - 7 Mart

10 Mart - 6 Haziran

16 Haziran - 15 Ağustos

1 Eylül- 28 Kasım

CAE Cambridge Advanced English

13 Ocak-16 Mart

10 Mart- 6 Haziran

16 Haziran-15 Ağustos

1 Eylül- 28 Kasım

 CPE Cambridge Proficiency in Englishİstenildiği zaman

Bu kurs Cambridge Kapsamını yakından takip eder ve CES yıllardan boyunca bu sınavlardaki başarısından gurur duyar.

Eğer mümkünse sizi değerlendirmemiz ve hangi seviyenin size en uygun olduğunu belirleyebilmemize imkan vermek için seçtiğiniz kursun başlamasından bir hafta önce gelmenizi öneririz. Seçilen sınav için doğru seviyede olduğunuzu doğrulamadan bir sınav kursu için hiç bir öğrenciyi kabul edemeyeceğimizi lütfen unutmayın. Seviyeniz ilk gününüzde bir İngilizce Dili Yerleştirme Sınavından sonra Eğitim Direktörü tarafından belirlenecektir. Kursunuz sabahları gerçekleşecek ve iki bölüme ayrılacaktır. İlk dersinizde Gramer, Okuma ve Yazı Yazmaya odaklanacaksınız ve ikinci dersinizde Dinleme ve Konuşma üzerinde durulacaktır. Her iki derste de bir ders kitabını takip edeceksiniz ve öğretmenleriniz ayrıca size gereken bütün yardımcı materyalleri sağlayacaktır. Kurs süresince öğleden sonraları ekstra sınav özel dersleri alacaksınız. Kurs boyunca ayrıca düzenli olarak sizin için deneme sınavları düzenleyeceğiz. Bu özel dersler ve deneme sınavlarının hepsi ücretinize dahildir.

CES öğretmenlerimizden bazıları kalifiye ve deneyimli Cambridge sınav uygulayıcılarıdır ve özel dersler ve deneme sınavlarıyla onların deneyiminin birleşimi kursun sonunda sınava çok iyi hazırlanmış olacağınız anlamına gelir. Eğitim Direktörümüz size tavsiyeler vermek ve sınav hakkındaki bütün sorularınızı cevaplamak için her zaman müsaittir.

Her öğrenciye ilerlemenizi izlemesi ve sürekli olarak sizi değerlendirmesi için bir özel öğretmen atanır !

Cambridge Sınavı Hazırlık Kurslarımızın her seviye için en az 8 öğrencimiz olması durumunda açılacağını lütfen dikkate alın. Her Cambridge Sınavı Hazırlık Kursundaki en yüksek öğrenci sayısı 14 tür.


İş İngilizcesi Seçenekli Genel İngilizce Kursu

General English with Business English classes over 26 hours per week.

Öğrenciler sabahları Standart Genel İngilizce kurusunu takip eder ve Salı, Çarşamba ve Perşembe olmak üzere haftanın üç günü öğleden sonra İş İngilizcesi seçeneğini alırlar.

İş İngilizcesi seçeneği bir iş ortamında iletişimsel yeterliklerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Herhangi bir grup öğrencinin gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak hazırlanabilir ya da öncelikli olarak izleyen içeriklerde, özel İş İngilizcesine odaklanabilir :

 • Toplantılar ve Müzakereler
 • Sosyalleşme ve Seyahat
 • Sözlü ve Yazılı Sunumlar Rakamsal Verileri Analiz Etme
 • Trendleri Tanımlama
 • Satış Pazarlalama
 • Reklam Kültürel Farklılıkları Anlama
 • Yazılı ve Sözlü İletişim (Telefon, faks, e-posta, vb.)

İş İngilizcesinin, üzerinde özellikle odaklanmaya ihtiyaç duyduğunuz belirli konuları varsa, bazı durumlarda kurs bunlara uygun olacak şekide uyarlanabilir.


*Bu kurslar için en az Orta (Intermediate) Seviye standartı gereklidir. 


Bire-Bir Eğitim

Bire-Bir Eğitim- Eğitim – Bire bir derslerimiz olan Profesyoneller için İngilizce belirli uzmanlık alanlarının ihtiyaçlarını karşılmaya yönelik tasarlanmıştır.

CES bugünün sürekli değişen dünyasında dinamik bir öğrenme merkezidir. Kurs tasarımcılarımız profesyonel müşterilerimizin zaman kısıtlamalarının gayet farkındalardır. Müşteriye, bir kursu kendi sosyal ve iş gereksinimlerini karşılayacak uygun şekle getirmesinde yardım ederler.

CES bir dizi uzmanlık alanında yönetim seviyesindeki öğrencilere kurslar verme konusunda çok geniş bir deneyime sahiptir. Mesleğiniz ve katılacağınız sosyal ortamlar için size güven veren ve bugünün uluslararası iş şartlarında gerekli kelime dağarcığını sağlayan bire-bir özel dil eğitimi alacaksınız.

Yönetici Kursları

Yönetici kurslarımız mümkün olan en kısa zamanda en fazla ilerlermeyi kaydetmek isteyen iş insanları ve profesyoneller için tasarlanmıştır. Her kurs katılımcıların belirli ihtiyaç ve hedeflerini karşılayacak şekilde tasarlanır. Gereksinimleriniz için en etkili kurusu hazırlamamızda bize yardımcı olması için müşteriler tamamlanmış bir Dil İhtiyaçları Analizi Anketi’ni önceden CES’e teslim ederler.

Öğretmeniniz kursunuzun detaylarını sizinle tekrar tartışacaktır ve ilerleme kaydettikçe önem verilen kısmı ve içeriği değiştirmek için her türlü fırsatınız olacaktır.

Uluslararası Hukuk İngilizcesi 

Bu kurs ceza hukuku, uluslararası hukuk, insan hakları, kamu hukuku ve yargı sistemi gibi konuları kapsayabilir. Ayrıca bireysel olarak öğrencinin belirli gereksinimlerine göre özel olarak da hazırlanabilir.

İş İnsanları, Finans Sektörü ve Sigorta Personeli İçin Kurslar  
Bu kurslar müzakere becerisi, toplantılar, telefon görüşmeleri, iş mektupları, mülakat teknikleri ve rol yapmayı kapsar.

Tıbbi Personel  
Uluslararası konferanslara katılma ; bir konferans için tıp alanında yazı gönderme; toplantılar ve mülakatlar ve Özel Amaçlı İngilizce, kapsamdaki konular içinde yer alır. 

Uçuş Personeli

Hava Trafik Kontrolörleri için İngilizce ve Havaalanı Yöneticileri için İngilizce.  
 

Centre of English Studies Worthing, Worthing kasaba merkezine 5 dakikalık yürüyüş uzaklığındaki sakin bir cadde olan Stoke Abbott Road üzerinde yer alır. Bütün en iyi mağazalar, kafeler, restoranlar ve publar okuldan 5-10 dakikalık kolay bir yürüyüş uzaklığındadır. Worthing limanının uzaklığı okuldan yürüyerek 15 dakikadır.


Worthing Sosyal Programı

Sosyal ve Etkinlik Programı CES deneyiminin çok önemli bir parçasıdır ve herkese göre birşeylerimizin bulunduğuna emin olmaya çalışırız. İngilizcenizi geliştirirken birlikte yaşadığınız kültür ve insanlar hakkında bilgi sahibi olmanızın da önemli olduğuna gerçekten inanıyoruz.

 

Yaz, bütün dünyadan üniversite öğrencilerinin dil becerilerini geliştirme üzerinde çalıştıkları bir zamandır ve CES bu öğrencileri tüm okullarında ağırlar. Yaz boyunca öğrencilere farklı program seçenekleri sunabiliyoruz. Bu eğitim için iyi bir zamandır – bütün okullarımız öğrenmek için canlı ve heyecan verici yerlerdir.
CES bütün okullarında düzenlediği çok çeşitli sosyal programlardan büyük gurur duyar.

Bizimle kalışınız süresince şunları düzenleriz :

 • Sanat galerileri ve müzelere ziyaretler
 • İlginç kültürel ve tarihi cazibeli şehir ve kasabalara ziyaretlerZiyaret ettiğiniz ülkenin hayatının ve zamanının daha fazlasını görmek için cumartesi, pazar ve bütün haftasonu maceraları
 • Dinlenmek isterseniz - Sinema öğleden sonraları
 • Masa bilgi yarışmaları
 • Yerel tarihi ve manzaralı yerlere turlar
 • 10-Pin Bowling

Akşam etkinlikleri şu şekildedir:

 • Öğrenci partileri
 • Geleneksel pub geceleri
 • Diskolar
 • Karaoke geceleri
 • Yürüme turu bilgi yarışması
 • Uluslararası yemek partileri
 • Barbeküler
Yaz ayları boyunca Cumartesi günleri Portsmouth, Londra ve Winchester gibi ilgi çeken yerlere haftalık olarak tam gün turlar (yaklaşık 25£) düzenlenir.

Worthing’de Aile Yanında Konaklama

İrlanda ve İngiltere’nin insanları hakkında daha fazlasını öğrenmenin en iyi yollarından biri aile yanında konaklamayı seçmektir. Aile hayatı resmiyet dışıdır ve kişiler samimi karşılayan, dost canlısı ve konuşkanlardır. Bu nedenle İngilizce pratik yapmak için çok fazla fırsatınız olacaktır. Aile yanında konaklamaların hepsi dikkatli bir şekilde seçilir ve sürekli olarak yüksek standartların temini için düzenli olarak ziyaret edilir.

CES öğrencilerine Worthing’de aile yanında konaklama için geniş seçenekler sunabilir. Aile yanındakonaklamaya haftada 7 gün sabah kahvaltısı, paket öğle yemeği ve akşam yemeği dahildir.

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim


Center of English Studies Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council