Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İngiltere İngiltere - Oxford


Oxford'da neler yapılır ve nerelere gidilir

Oxford'un tarihi binalarıyla ünlü üniversitesi bu güzel şehirde mükemmel bir atmosfer oluşturur. Görülecek, ilginizi çeken çok şey var. 

Sanat ve Kültür

Oxford, tiyatrolar, sinemalar ve müzeler dahil kültürel aktiviteleri besleyen bir şehirdir. 

Phoenix Sineması 1913 yılına kadar uzanır ve klasik, bağımsız ve alt yazılı yabancı dildeki filmlerin eşsiz bir karışımını sunar. Phoenix’in üst katlarında film başlamadan önce arkadaşlarınız ile keyif yapabileceğiniz rahat bir cafe bar vardır.

Kolej yakınındaki Broad Street’deki Sheldonian Tiyatrosu Avrupa Komisyonu tarafından "Oxford’un mimari alandaki mücevherlerinden biri" olarak tanımlanmaktadır. Bu güzel mekan bugün önemli toplantılarda, kamusal törenlerde, konserlerde ve müzik resitallerinde kullanılmaktadır.

Ashmolean Sanat ve Arkeoloji Müzesi İngiltere’nin ilk kamu müzesidir. 1683 yılında açılmıştır ve Üniversitenin büyük sanat koleksiyonuna ve el yapımı çalışmalarına ev sahipliği yapmakta, bununla birlikte konferans verilmekte, sergi ve özel etkinlikler düzenlenmektedir. 

Oxford şehri veya üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz gideceğini yer Oxford Müzesidir. Modern sanat ilginizi çekiyorsa, Güney Doğu İngiltere’deki modern sanata adanan büyük bir galeri olan - Oxford Modern Sanatlara bir uğrayın. Burası ayrıca müzik konserleri, sohbetler ve film izlemek için olan bir mekandır. Bu üç müzeye girişler ücretsizdir.

Doğal Yaşam

Nehir kenarındaki Oxford’da birçok park ve yeşil alan vardır. Nehir kenarındaki Christ Church Piknik Alanı özellikle bot yarışları sırasında piknikler için mükemmel bir yerdir. Mayıs ayında sekiz haftada düzenlenecek kolejler arası ana kürek çekme yarışmasında ya da Ağustos ayında düzenlenen Oxford Şehri Kraliyet Yelkenli yarışmasında başı çekin. 

Şehirde çeşitli spor merkezleri vardır ve bu merkezler basketbol, yüzme, badminton ve voleybol gibi sporları sunmaktadır. Üniversite parklarında kriket, Headington (Oxford United)’da futbol ve kış ayında Oxford Kalesinde buz hokeyi oynayacaksınız.

Oxford’un çevresi de oldukça çekicidir, görmeniz gereken birçok köy ve köy evi vardır.

Oxford’un hemen dışındaki Blenheim Sarayı paha biçilemez sanat, goblen ve mobilyaları ile dolu harika bir tarihi yapıdır. Bir zamanlar Winston Churchill’in konut olarak kullandığı sarayın çok güzel bahçeleri vardır ve temalı turlar, balık tutma günleri ve konserler gibi birçok etkinlik yapılmaktadır. Oxford şehir merkezinden Blenheim Sarayına giden otobüslerden birine binerek burayı ziyaret edebilirsiniz.

Cotswolds mükemmel hafif tepeliklerin ve batı Oxford’dan oluşan harika bir yerdir. Bath ve Cheltenham dahil olmak üzere bölgede birçok ünlü şehir ve köy vardır. Görmek ve zaman geçirmek, yürüyüş ve yöresel peynirlerin, biraların ve akşamüstü çaylarının tadına bakmak için mükemmel bir yerdir.

Sosyal Görüntü

Alış veriş

Oxford’daki ana alışveriş merkezleri Clarendon ve Westgate Alışveriş Merkezleri olup kasabanın merkezinde yer almaktadır. Burada İngiltere’deki tüm lüks mağazaları görebilirsiniz.

Farklı bir şeyler görmek için Golden Cross Arcade’a uğrayın - burası 15. yüzyıl kafelerinin ve mağazaların bulunduğu görsel bir kemeraltı çarşısıdır. Burası ünlü kapalı Çarşıya çıkmaktadır, burada birçok bağımsız kafe, moda evi ve yiyecek mağazaları bulabilirsiniz.

Gece hayatı

Oxford’daki birçok mükemmel kafeye ve restorana ilaveten birçok tarihi pub bulunmaktadır. Kings Arms popüler, canlı bir pub olup aslen 15. yüzyıl at yetiştirme evidir. Sheldonian Tiyatrosunun karşısında bulunan kolejin yakınlarındaki White Horse pub’a uğrayarak gerçek bir bira ve dostane bir ortamı görün. 

Şehirde tüm müzik tadlarını karşılayan gece kulüpleri vardır, bunlara Po Na Na, Escape ve Green Bar dahildir. Ya da Freud's gibi yeni DJ barlarından birini deneyin, burası stilli bir cafe bar olup DJleri ve sanatsal sergileri vardır ve 19. yüzyıl kilisesinde bulunmaktadır.

Eğlence

Oxford’daki özel aktivitelerden biri nehirde sandala binmektir. Magdalen Bridge, Folly Bridge ve Bardwell Road’dan sandal kiralayabilirsiniz.

Kolejin hemen yanında bulunan Oxford Story üniversitenin 800 yıllık geçmişinde eğlenceli bir gezinti olup karanlıkta geziye çıkmak gibidir! Birçok dilde yorum yapılmıştır.

YeniTiyatroda müzikal, opera, canlı müzik ve stand-up komedi programlarını takip edebilir ya da Odeon, Phoenix, Picture Palace veya VUE sinemasında film izleyebilirsiniz.


İlginizi çekebilecek okullar

  İndirimli
 • EC English Language Centers
 • EC English Language Centers
 • İngiltere / Oxford
 • Mevcut Programlar
 • Dil Okulu / Genel İngilizce / Özel Amaçlı İngilizce / Sınav Hazırlık /
  İndirimli
 • Center of English Studies
 • Center of English Studies
 • İngiltere / Oxford
 • Mevcut Programlar
 • Dil Okulu / Genel İngilizce / Özel Amaçlı İngilizce / Sınav Hazırlık /
  İndirimli
 • Kaplan
 • Kaplan
 • İngiltere / Oxford
 • Mevcut Programlar
 • Dil Okulu / Genel İngilizce / Özel Amaçlı İngilizce / Sınav Hazırlık / Üniversite Hazırlık / Yaz Okulu (16+ yaş üstü) / Yaz okulu (17 yaş altı) /

Hızlı Erişim


Oxford Konumu


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

British Council  
PIER  
QE  
QEAC  
EducationUK  
IALC  
ICEF