Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İrlanda'da Yüksek Lisans Eğitimi


Daha iyi bir gelecek, daha yüksek kariyer ve iş alanlarında beklentilerinizi en iyi şekilde karşılamak için okul hayatının son dönemlerini çok iyi değerlendirmeniz ve atacağınız adımları iyi hesaplamanız gerekmektedir. Çoğu kişi, üniversite eğitiminden sonra doğru adım atmadığı için istediği gibi bir iş bulamıyor veya bulsa bile umduğu gibi sonuçlar elde edemiyor. Aslında tüm bunların nedeni, üniversitenin son ayaklarından olan yüksek lisans eğitimini almamaktan veya yanlış tercih yapmaktan kaynaklanmaktadır. Eğitim alanında gelişmiş teknoloji ve alt yapıya sahip olan bir ülkede alınacak eğitim, gelecek endişesinin son bulması adına yeterlidir fakat burada da hangi ülkenin seçilmesi gerektiğine dikkat etmek gerekiyor, yurtdışında yüksek lisans yapmak hem maliyet bakımından bütçe gerektirmekte hem de bazı dikkat edilmesi gereken konularda temkinli olmayı gerektirmektedir. İrlanda, kuzeybatı Avrupa’da yer alan ve Büyük Britanya Adası toprakları üzerinde kurulmuş bir ülkedir. Yüksek ekonomik şartları, yaşam koşullarında rahatlık ve müreffeh bir hayatın var olduğu bu topraklarda eğitim görmenin bir ayrıcalık olduğunu söylemek gerekiyor. Her yıl 30.000 kadar öğrenciye kapılarını aralayan İrlanda, eğitim alanında sahip olduğu imkanları sayesinde öğrencilerin beklentilerini en üst düzeyden sağlamaktadır. İrlanda yüksek lisans konusunda sunduğu başarılı çalışmaları sayesinde burada eğitim alan öğrenciler, okul hayatlarından sonra diledikleri mevkie çok daha kolay ulaşabilmektedir. 
İrlanda'da Yüksek Lisans Eğitimi

Peki, neden İrlanda’da yüksek lisans?

Güvenilir ve sıcakkanlı insanların yaşadığı bir ülke olan İrlanda, anadili İngilizce olması sebebiyle uluslararası öğrenciler için yüksek lisans yaparken dil öğrenme imkanı da sunmaktadır. Dünya sıralamasında yer alan üniversiteleri ve bu üniversitelerin vermiş olduğu ekonomik fiyatlar, öğrencilerin daha az maliyetle eğitimlerini tamamlamalarına yardımcı olmaktadır. Uygun fiyatların yanında bir de okuldan arta kalan zamanlarını çalışarak değerlendirme fırsatının da sunulması, ekonomik anlamda daha güçlü öğrenci profili oluşmaktadır. Bu durum, hem okul hayatında daha istikrarlı ve özgüvenli olmayı sağlamakta hem de okul hayatından sonra iş hayatına yabancılık çekmemeyi etkilemektedir. İrlanda yüksek lisans programlarına katılan kişilerin birçok yönden avantajları bulunmaktadır. Türkiye’de YÖK tarafından kabul gören diplomalar aynı şekilde Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde de kabul görmektedir. Yani isteyen Avrupa ülkelerinde isteyen de kendi ülkesine dönerek kariyer hayatında istediği hedefe kolaylıkla ulaşabilmektedir. Google, Facebook, Apple, Pfizer gibi küresel güçlerin merkezinin İrlanda olması, kariyer adımlarında büyük öncülük yapmaktadır. Buralarda çalışma fırsatını yakalayabilen öğrenciler, okul döneminde haftalık 20 saat, okul döneminden sonra ise 2 yıllı oturma ve çalışma izni alarak mesleki hayatlarına başlayabilmektedir. Her anlamda üniversite eğitimi için en iyi fırsatların yer aldığı İrlanda, okulsonrası hayatın da başarılı bir şekilde devam etmesi için güzel zeminler oluşturmaktadır. Daha birçok yönüyle öğrencilerin beklentilerini karşılayan ülkede okul okuyabilmek için ise bazı şartlara sahip olmak gerekmektedir.

İrlanda’da yüksek lisans eğitimi şartları

Her ülkenin kendine göre ön gördüğü bir takım şartlar, öğrenci vizesi almak için gereklidir. Akademik belgeleriniz ve İrlanda öğrenci vizesi için istenen şartları yerine getiren öğrenciler, kolaylıkla eğitimlerine başlayabilirler. İrlanda yüksek lisans eğitimi hakkında bilinmesi gereken tüm detayları sitemizin ilgili bölümünden inceleyebilir, alanında başarılı ve deneyimli olan uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Kariyer hayatınıza emin adımlarla başlamak için iletişim bilgilerinden danışmanlarımıza ulaşabilir, gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC