Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İrlanda’da Yüksek Lisans Almak İçin Geçerli Nedenler


… Her ülkenin kendine göre bazı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır, her iki durumu da göz önünde bulundurarak tercih yapmakçok daha isabetli olacaktır en nihayetinde okul hayatı sonrasında bekleyen dönem, kişilerin asıl yaşamı ve ilgilenmeleri gereken bölümdür. Bu nedenle tercih yaparken hangi ülkeyi tercih edeceğiniz konusunda son derece dikkatli davranarak tercihte bulunmanız çok daha faydalı olacaktır. İrlanda, kuzeybatı Avrupa’da Büyük Britanya Adası’nda yer alan bir ülkedir. Resmi dili İrlanda Galcesi olmasına rağmen ülkenin büyük çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır. Galce konuşan kişi sayısının ülkenin sadece yüzde 36’sını kapsadığını ve bu konuşanların da aynı zamanda İngilizce bildiklerini hatırlatmak gerekiyor. İrlanda yüksek lisans eğitimini tercih eden öğrenciler, buraya gelmekle sadece üniversite okuma şansını elde etmezler aynı zamanda İngilizce öğrenmek için de güzel bir fırsatı elde etmiş olurlar. Çok sayıda üniversitenin bulunması, okul döneminde çalışma izninin verilmesi ve okul sonrasında 2 yıllık oturum ve çalışma izninin verilmesi de yine öğrenciler için güzel bir avantajdır. 

İrlanda’da Yüksek Lisans Almak İçin Geçerli Nedenler

Teknolojik gelişmelerin merkezi İrlanda

İrlanda, yüksek yaşam kalitesine sahip bir ülke olup beklentileri en üst düzeyde sunan bir yerleşim yeridir. Burada sadece kültürel etkinlikler, eğitim alanları veya sosyal hayatın müreffeh yönleri bulunmamaktadır aynı zamanda teknoloji ve internet dünyasının pirleri olan Google, Facebook, Apple, Pfizer gibi global güçlerin merkezi de burasıdır. Teknoloji alanında kendini geliştirmek isteyen veya büyük bir kuruluşta çalışmak isteyen biri için son derece güzel fırsatların yer aldığı ülke, dünya genelinde sıralamaya giren Trinity College Dublin, the 2017 THE World University Rankings gibi üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Bu üniversitelerden birinde yüksek lisans yaparken aynı zamanda global değeri son derece yüksek olan Google, Facebook ve Apple gibi firmalarda part-time veya full-time çalışma imkanı elde edebilirsiniz. Biraz şans biraz da becerinizi kullanarak İrlanda yüksek lisans eğitimi yaparken kariyer hedeflerinize güzel yerlerden başlangıç da yapabilirsiniz. Her anlamda işinize yarayacak ve hayatınıza renk katacak yönlere sahip olan ülke, tüm bu saydığımız özelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de insanları kendine çeken bir yapıya sahiptir. Muhteşem doğa manzaraları, sıcak insanları, zengin müzik kültürü ve spor alanındaki zengin aktiviteleri ile yaşamak için son derece ideal bir ülkedir.

Kendinizi kanıtlamanın tam yeri

Eğitim hayatından sonra sosyal hayatta daha başarılı olmak isteyenler için sunulan birçok imkan İrlanda’da bulunmaktadır. Tüm bunları değerlendirerek siz de hedeflerinize daha rahat şekilde ulaşabilir, aradığınız özellikleri bir arada yakalayabilirsiniz. İrlanda yüksek lisans eğitimi ile daha güzel bir yaşama sahip olmak ve gelecek kaygısını bir kenara bırakmak için yapmanız gereken tek şey iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşarak yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan fikir edinmek ve tercihinizi yapmak olacaktır. Geleceği daha güzel görmek ve kaygılardan kurtulmanın şimdi tam zamanı…

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC