Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Amerika Dil Okulları


Amerika’da Eğitim

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden Amerika; ekonomik, siyasi, kültürel ve yaşam tarzı ile kendinden söz ettiren, gerek ülkemiz gerekse diğer ülke gençlerinin okul dönemi ve yaşamını hayal ettiği bir ülkedir. Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür Bürosu’nun, Uluslararası Eğitim Enstitüsü (Institute of International Education) işbirliği ile her sene yayınlanan rapora göre yıllık uluslararası öğrenci sayısının 2014-2015 yıllarında 974.926 olduğu bildirilmiştir.

Eğitim sistemine verilen önem ve gösterilen hassasiyetle birlikte eğitim sonrasında Amerika’da yaşam şartlarının daha da kolay olması da yine öğrencilerin dikkatlerini üzerine çeken detaylardan biridir. Verilen rapor verilerine göre Türkiye’den Amerika’da eğitim alan öğrencilerin yıllık ortalama sayısı 10,724 olarak belirlenmiştir. Bu rakam, yurtdışında dil eğitimi ve üniversite eğitimi alan Türk öğrencilerinin en yüksek ortalaması olarak değerlendiriliyor.

Araştırma, teknoloji, bilim, siyasi bilimler ve daha birçok alanda büyük oranda güçlü bir eğitim sistemine sahip olan Amerika’da  üniversite iki tipte bulunmaktadır. Devlet kontrolü altında veya eyalet sistemine bağlı devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler. Her iki üniversitenin diploması arasında ise herhangi bir fark bulunmamaktadır, mezuniyet sonrasında sunulan olanaklar her iki üniversiteden mezun olan öğrenciler için aynıdır.

Amerika dil okulları da üniversiteleri gibi devlet gözetimi altındadır. Uluslararası öğrencilerin sahip oldukları hakların gerektiği şekilde verilmesi, sağlanan imkânlar sayesinde öğrencilerin eğitim süresi boyunca rahat bir yaşama sahip olabilmeleri ve İngilizce dil eğitimi alındıktan sonra çalışma olanaklarının daha da artması gibi etkiler nedeniyle her yıl binlerce öğrenci Amerika’da eğitim görmek için başvuruda bulunmaktadır.

Konaklama şartları, eğitim şartları ve öğrenci hakları gibi konularda oldukça hassas davranılan ülkede, öğrencilerin rahat etmeleri adına tüm gerekli alt yapı en iyi şekilde hazırlanmıştır, bu da öğrencilerin rahat bir eğitimden geçmelerini sağlamaktadır.

Amerika Dil okulu

Yaşam koşulları ve şehirler

“Özgürlükler ülkesi Amerika” yaşam koşullarıyla sürekli dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir ülkedir. Bu yapısından ötürü her sene çalışmak, öğrenci olarak gitmek veya göç nedenlerinden dolayı Amerika’ya yerleşmek isteyen insanların sayısı bir hayli fazladır. Sadece öğrenci olarak 2014-2015 yılları arasında yayınlanan rapora göre Türkiye’den Amerika’da eğitim almak için gidenlerin sayısı 10,724 olarak belirlenmiştir. Dünyanın gözde bir ülkesi olduğunu göz önünde bulundurduğunuzda, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin sayısı ile birlikte, sadece öğrenci nüfusunun bile yüz binleri bulduğunu tahmin etmek hiç de zor olmayacaktır.

Amerika, yaşam koşulları ile rahat bir ülke olduğu için tercih ediliyor, Amerika dil okulları veya üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerin tercih nedeni de budur. Yaşam şartları elbette Türkiye’ye göre daha pahalıdır ancak bunun yanında iş imkânlarının Türkiye’den daha fazla olduğu ve parasının değerli olduğu da bir gerçektir. Göçmen olarak giden birinin mecburen ev tutması gerekiyor, Amerika’da beli büken en büyük masraf da ev kiralarıdır. Ancak öğrencilerin böyle bir sıkıntı yaşamayacaklarını da belirtmek gerekiyor. Zira öğrenciler aile yanlarında veya yurtlarda eğitim sürelerini tamamlayabiliyorlar. Bu da Amerika’da öğrenci olarak yaşayanların hayat şartlarından daha az masrafla kurtulmalarını sağlamaya yetiyor.

Neden Amerika’da dil eğitimi?

Amerika; yaşam alanları, sosyal çevre, finansal gücü ve kültürel bakımdan dünyanın en zengin ülkelerinden ilk sıralarda yer alır. Bu özellikleri, insanların ilgisini çeken detaylar olup her ülkeden göçmenlerin ülkeye gitmek istemelerine neden oluyor. Aynı durum eğitim dünyası için de geçerlidir. Uluslararası Eğitim Enstitüsü’ne göre Amerika’da eğitim tüm dünyada oldukça rağbet görüyor ve bu rağbet her sene daha da artıyor. Bu bağlamda incelendiğinde Amerika’da üniversite veya dil okullarının geniş imkanlara sahip olduğu söylenebilir.

Yaratıcılık, alışveriş, kültürel etkinlikler ve öğrencilere sunulan imkânlar bakımından hayli zengin bir yapılanmaya sahip olan Amerika, 4.000’den fazla yüksekokul ve üniversiteyi barındırmaktadır. Amerika dil okulları da bu sayıya eklendiğinde bir hayli artışın görüldüğü gözlemlenecektir. Tabi ki okul veya üniversitelerin sayısının artması demek, fiyatların da uygun rakamlara inmesini sağlamaktadır. Başka bir ülkede eğitim için harcanacak para, Amerika’da öğrencilere sunulan çalışma izni ile birlikte daha az bir rakama tekabül etmeye zemin hazırlıyor.

Günlük yaşam şartları: Amerika’da dil eğitimi almak için en büyük nedenlerden biri günlük yaşam şartlarıdır. Hayatın pahalı olmasının öğrenciler üzerine nüfuz etmemesi, öğrencilere sunulan çalışma olanakları ve gündelik yaşamda sunulan kolaylıklar, Amerika dil okulları tercihinde bulunmak için önemli nedenler olarak ortaya çıkıyor. Tabi tüm bunların yanında dil öğrenirken bir de sosyal hayatta resmi dilin İngilizce olması, eğitime büyük oranda katkı sağlamaya yetiyor.

Ekonomik özgürlük: Amerika’da eğitim almak için sıralanabilecek pek çok neden vardır. bunlar arasında en kayda değer nedenlerden biri de ekonomik özgürlüğün olmasıdır. Öğrenci olarak Amerika’da kalan kişiler, yasaların izin verdiği süre içinde çalışarak ekonomilerine katkıda bulunabilirler. Belirttiğimiz üzere konaklamada sunulan seçeneklerin fazla olması da yine öğrencilerin daha rahat bir şekilde yaşamalarını sağlamakla birlikte az para ile kaliteli yaşama sahip olmalarını sağlamaktadır.

Kısa süren eğitimler: Dil okulları veya Amerika’da üniversite eğitimi Türkiye’deki eğitim sisteminden çok farklıdır. Sınıflarının çok geniş olmasının yanında bir de ortak alınan dersler haricinde ders sayısının az olması öğrenciler açısından bir avantaj olarak görülmektedir. Amerika üniversiteleri sınıflarında ortalama öğrenci sayısı 20 ile 40 arasında iken Amerika dil okulları sınıf ortalaması bundan çok daha düşük rakamlardadır. Bu da öğrencilerin Amerika’da eğitim süreçlerinin daha verimli geçmesini sağlamaktadır.

Etnik zenginlik: Amerika’da eğitim alan öğrenciler, sadece eğitim alanında şanslı değiller. Aynı zamanda kültürel etniklik bakımından kozmopolit yapıya sahip olan Amerika, bu özelliği ile öğrencilerin sosyal alanda daha fazla gelişmelerine ve daha farklı insan gruplarıyla bir araya gelmelerini sağlıyor. Bu da İngilizce dil öğreniminin daha kolay ve kısa sürede olmasında etkili olabiliyor.

Yüksek hayat standartları: Amerika’da yaşam standartları dünya genelinde en iyi sıralamalarda yer almaktadır. Eğitim için ülkeyi tercih eden öğrenciler, kaliteli yaşamın olumlu etkilerinden çok rahatlıkla faydalanabilmektedirler. Bu da hem yaşam süreleri boyunca hem de eğitim süreçleri boyunca daha iyi yerlerde hayatlarını sürdürmelerini etkiliyor.

Okul sayısının fazla olması: Amerika dil okulları veya üniversiteler dünya genelinde sayıca en fazla olan yerlerdir. Sadece üniversite sayısının 4000 olduğu Amerika’da dil okulları da eklenince yüksek bir sayı ortaya çıkıyor. Bu da hem daha düşük maliyetlerin meydana gelmesini hem de öğrencilerin istedikleri gibi bir okul bulmalarını çok daha kolaylaştırıyor.

Çalışma izni: Amerika’da eğitim gören öğrenciler, sahip oldukları vize tipine göre çalışma iznine sahip olabilmektedirler. F-1 ve J-1 tipi öğrenci vizesi alan öğrenciler, eğitim döneminde haftalık 20 saat, eğitim dışında tam gün çalışma iznine sahiptirler. Bu da okul dönemlerinde harçlıklarını ve diğer masraflarını gidermeleri için yeterli gelmektedir.

Okulların ferah olması: Amerika dil okulları ve üniversiteler, öğrencilerin rahat edebilecekleri şekilde hazırlanmıştır. Sınıflarının müreffeh ortamlara sahip olması, konaklama alanlarında öğrencilerin rahat edebilmeleri, sınıflarında teknoloji ürünlerine yer verilerek eğitimin verilmesi gibi pek çok etken, eğitimin daha kaliteli bir halde alınmasını etkilemektedir. 

Kentlerde ulaşım

Yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük üçüncü ülkesi olan Amerika, ulaşımda en rahat ülkeler arasında yer alıyor. Amerika’nın sadece doğu ile batısı arasında 4500 kilometre mesafe bulunmaktadır. Haliyle böyle bir ülkede ulaşımın rahatlaması için gerekli çalışmalar yapılmıştır. Amerika’da eğitim gören her öğrenci yakın çevresini görmek ister bu nedenle kentlerde ulaşım konusu öğrenciler için önemli bir yer tutmaktadır.

Havayolu ile ulaşım: Amerika’nın yüzölçümü bakımından büyük olması, havayolu trafiğinin sık kullanılmasını büyük oranda etkilemektedir. Tabi ki büyük bir ülkede yaşanıldığında veya eğitim görüldüğünde uçak bileti fiyatlarının pahalı olması beklenir. Ama erken sürede uçak bileti almak veya cazip kampanyaları olan bir internet sitesini takip etmek, seyahatin daha düşük maliyetlere inmesini etkileyecektir.

Otobüs ile ulaşım: Amerika kentlerinde ulaşım aracı olarak en çok kullanılan araç otobüstür. Her kentin merkezinde veya merkezi olmayan yerlerinde otobüs bulmak mümkündür. Tabi kalabalık bir ülke olmasından dolayı otobüs yolculuğunun biraz uzadığını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Şahsi araçla 2 saatte gidilebilecek bir yere otobüs ile gitmek 4-5 saat kadar zaman alabilmektedir.

Tren ile ulaşım: Amerika’nın hemen hemen tüm kentlerine tren ile ulaşmak mümkündür. “Totbüs” adı verilen Türkiye’deki tramvay veya metro araçları ile ülkenin dört bir yanına gidilebilmekle birlikte şehir içi ulaşımında da aktif olarak kullanılmaktadır. Konfor bakımından otobüslerden çok daha iyi olması uluslararası öğrencilerin ve yerli halkın tercih etmesini etkiliyor.

Amerika’daki Kurs Tipleri Nelerdir?

Amerika dil okulları veya kurs tipleri sayıca fazladır. Her seviyede İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için sunulan olanaklar ve düzenlenen eğitim programları sayesinde başarıyı elde etmek çok daha kolaydır. Ortaöğretim ve lise eğitim programları; üniversiteliler, gençler ve yetişkinler için eğitim programları; profesyoneller ve yöneticiler için eğitim programları; şirketler için eğitim programları gibi pek çok eğitim programı Amerika dil okulları hizmetlerinde yer almaktadır.

Genel İngilizce: İngilizce dil becerisini geliştirmek isteyenler veya sıfırdan başlamak isteyenler için verilen dil eğitim programı genel ve akademik İngilizce programıdır. Bu programın amacı; dil bilgisini geliştirmek, kelime dağarcığını yükseltmek, telaffuzu geliştirmek ve akademik İngilizce için zemin hazırlamaktır.

Akademik İngilizce: İngilizce bilenler ama yeteri seviyede olmayanlar için Amerika dil okulları hizmetlerinde yer alan Akademik İngilizce kursu, kısa sürede İngilizcenin daha iyi düzeye çıkmasını sağlamaktadır. Kişinin isteğine bağlı olarak süreç uzayabilir veya kısalabilir. Rahat ortamda eğitim alınarak istenen seviyeye akademik İngilizce eğitim programı ile ulaşmak çok daha kolaydır.

İş İngilizcesi: Mesleki olarak İngilizce öğrenmek isteyenlerin tercih ettikleri iş İngilizcesi programı ile; pazarlama dili, hitap etme sanatı ve ikna etme yeteneği zemininde verilen eğitim programının adı iş İngilizcesidir. Amerika dil okullarında verilen bu hizmet sayesinde öğrenciler kendi alanları ile ilgili yeni bilgiler öğrenmekle birlikte mesleki hayatlarında daha yüksek yerlere ulaşabilmektedirler.

IELTS / TOEFL hazırlık kursları: Uluslararası alanlarda çalışmak, eğitmen olarak görev yapmak veya iş hayatını başka bir ülkede devam ettirmek isteyenlerin İngilizce seviyelerinin iyi olması ve bazı sertifikalara sahip olmaları gerekiyor. Amerika dil okulları bu konuda öğrencilere IELTS / TOEFL hazırlık kursları hizmetleri sunmaktadırlar. Bu kurs programının temel amacı; öğrencileri sınavlara en iyi şekilde hazırlamaktır. Testler, alıştırmalar, pratik yapma, aktivite düzenleyerek daha başarılı bir seviyeye ulaşılması bu programın içeriğinde yer almaktadır.

Yönetici ve Is Adamlarına Yönelik programlar: Amerika’da zengin dil kursu tiplerinin bulunması uluslararası öğrencilerin burada eğitim alma isteklerini etkilemektedir. Yönetici ve işadamlarına yönelik programlar da bu hedefi amaçlayarak eğitim vermektedirler.

6-9 Aylık Ekonomik Paket Programlar: İsteyen öğrenciler uzun vadeli eğitim programları yerine mini paket programları tercih edebilmektedirler. Amerika dil okulları hizmetleri arasında yer alan 6-9 aylık ekonomik paket programlar sayesinde istenilen süreç içinde eğitim alınabilmektedir. Bu da öğrenciler için sunulan en güzel avantajlardan biri olarak görülmektedir.

Özel Dersler: Amerika’da eğitim sistemi geniş yelpazeye sahiptir. Her öğrencinin kendi isteğine göre bir dil okulu bulması ve burada eğitimini tamamlaması mümkündür. Amerika dil okulları hizmetleri kapsamında yer alan özel dersler sayesinde birebir İngilizce öğrenme imkanı tanınmaktadır. Kalabalık ortamlar yerine daha sakin ve öğretmen ile baş başa kalınarak İngilizce öğrenmek isteyenlerin tercih ettiği özel ders programları oldukça verimli ve öğrencilerin istedikleri doğrultuda gerçekleşmektedir.

Amerika'nın Popüler Lokasyonları?

New York City:

Amerika’nın en popüler lokasyonu hiç şüphesiz kartpostallara malzeme olmuş şehri New York City’dir. Mükemmel bir yapılanma, mimari uslüpler açısından çekici ve manzara bakımından hayli zengin olan şehir, Amerika’nın en büyük şehridir. Turistlerin en sık ziyaret ettikleri kent; Central Park , Brooklyn Köprüsü , Empire State Binası , Times Meydanı , Broadway , Özgürlük Heykeli ve Adası gibi yerleriyle dünyadaki namına nam katmayı başarmaktadır. Özellikle de Brooklyn Köprüsünden çekilen “Manhattan Manzarası” en popüler manzara olarak bilinmektedir.

Yaşam kalitesi, kültürel gelişmeler, eğitim ve siyasi dünyanın en çok yoğunlaştığı şehir olması, dışarıdan ülkeye gidenlerin dikkatini çekiyor. Amerika’da eğitim görmek isteyen uluslararası öğrenciler de Amerika’ya gittiklerinde mutlaka gezilecek şehirler listesine New York City’yi eklerler. Finans alanlarının geniş olması, ekonomik anlamda ülkenin en müreffeh kenti olması dünyanın gözünde de kenti değerli kılmaktadır.

Washington DC:

Maryland ve Virginia eyaletlerinin ortasında District Of Columbia ismi verilen bağımsız bölgenin genel adı Washington DC olarak geçmektedir. Amerika’nın en popüler şehirlerinden biri olmasının elbette farklı nedenleri vardır. Amerika’nın başkenti olması, finansal anlamda gelişmiş olması, ekonominin üst düzeyde olması gibi maddi etkenlerin yanında doğal güzellikler, kültür, sanat, festival ve etkinlikler, sahip olduğu sahil şeridi gibi önemli detaylar da Washington’un popüler bir şehir olmasını etkiliyor.

Amerika’da eğitim alan öğrencilerin genel olarak tercih ettikleri ilk şehir Washington DC’dir. Yukarıda saydığımız nedenlerin haricinde eğitim alanında gelişmiş olması, Amerika dil okulları sayısının fazla olması, öğrenci yoğunluğunun şehirde bulunması gibi pek çok geçerli neden, öğrencilerin eğitimini bu şehirde almak istemelerini fazlasıyla etkiliyor.

Chicago

Amerika’nın en büyük üçüncü şehri olarak kendinden söz ettiren Chicago, yaşanılası en mükemmel yerlerden biridir. Her anlamda gelişmiş bir şehir olması turizm dünyasında önemli bir yere sahip olmasını sağlamaktadır. Toplu ulaşım araçları ve karayolu bakımından New York City kadar gelişmiş bir kent özelliğine sahip olan Chicago, mimari sanatlar bakımından da bir hayli zengin bir yerleşim yeridir.

Göçmenler ve uluslararası öğrenciler açısından önemli bir konuma sahip Chicago, kendi başına keşfedilmesi gereken muazzam alanlara sahiptir. Millenium Park, Grant Park, Willis Tower, The Magnificent Mile, Navy Pier gibi şehrin popüler noktaları, öğrencilik döneminde veya sonrasında kesinlikle görülmesi gereken Chicago güzellikleri arasında yer almaktadır.

Boston

Doğu sahil turlarının vazgeçilmez şehri Boston, Amerika’nın kuzeydoğusunda yer almaktadır. Tarihi bakımdan en eski şehirlerden biri olması, geçmişten bugüne getirdiği izlerin sayısının fazla olmasını etkilemektedir. Üniversiteler ve Amerika dil okulları bakımından zengin bir şehir olan Boston, kozmopolit hayatı ile renkli kültürlerin bir arada bulunduğu bir şehir olmayı başarıyor.

Her anlamda yaşanabilir, eğitim için tercih edilebilir ve iş imkânları bakımından incelenebilir bir şehir olan Boston, çok sayıda gezilecek yeri ile turistlerin de en sık ziyaret ettikleri Amerika kentlerinden biridir. Freedom Trail, Boston Public Garden, Rose Fitzgerald Kennedy Greenway gibi şehrin en dikkat çekici noktaları gerek öğrenciler gerekse de şehre yurtdışında gelen turistlerin ilgi duyduğu yerlerdir.

San Francisco

Amerika’nın en önemli yerleşim yerlerinden biri San Francisco’dur. Burası, dünya turizminin en gözde kentlerinden biri olarak bilinmektedir. Sahip olduğu mimari eserler, eski teleferik sistemi, meşhur yokuşlu yolları ve doğal güzellikleri turistleri cezbetmek adına yeterli geliyor. Düzenli ve derli bir şehir olması yaşanılır bir yerolmasını en çok tetikleyen özelliklerinden biridir. San Francisco’da toplu taşıma araçlarının konforlu olması ve ulaşım açısından sunulan olanakların zengin olması dikkat çekici önemli özelliklerinden biridir.

Amerika dil okulları bakımından zengin bir şehir olan San Francisco, uluslararası öğrencilerin en yoğun tercih ettikleri kent özelliğini taşımaktadır. Dil okulları veya üniversitelerin şehir merkezine yakın mesafelerde olmaları veya ulaşım açısından herhangi bir sorun yaşatmaması gibi önemli nedenler şehrin eğitim alanında tercih edilen bir kent olmasını sağlıyor.

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika dil okulları ve Amerika’da eğitim görmek isteyenlerin sahip olacakları olanaklar önemli ölçüde öğrenim sonrasında hayatı olumlu yönden etkilemektedir. Ancak Amerika’ya gidebilmek için Amerika öğrenci vizesi gerekiyor. Öğrenci vizesi için gerekli olan evrakları ve yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir.

F-1 Öğrenci Vizesi

Amerika’da öğrencilerin en çok kullandıkları vize tipi F-1 öğrenci vizesidir. Bu öğrenci vizesinin diğer tiplere göre pek çok yönden avantajı bulunmaktadır. Örneğin çalışma hakkına sahip olmak için F-1 vizesi gerekiyor. F-1 vizesi hakkını korumak isteyen öğrencilerin akademik alanda (üniversitelerde) hatalık en az 15 kredili bir eğitim görmesi, Amerika dil okullarında ise haftada en az 18 saatlik eğitim alması gerekiyor.

Amerikan Vizesi: Amerika vizesi, diğer ülkelere göre daha zor çıkartılan bir vizedir. Başvuruda görevlilerin ilk olarak inceledikleri durum ailenin maddi durumudur. Yani ailenizin sahip olduğu tüm varlıkların geçiminiz için yeterli olması bir de taşınamaz malların kolay elden çıkartılabilir türden olması gerekiyor.

Amerika’da bir öğrencinin aylık olarak harcayacağı para ortalama 1000 USD’dir. Amerika’da eğitim almak için öğrenci vizesi başvurusunda bulunurken örneğin 6 ay süre kalacaksanız hesabınızda sadece 6,000 USD olması yeterli olarak kabul edilmiyor, bu rakamın çok daha üstünde bir paranızın olması ve hangi yollardan kazandığınızı kanıtlamanız gereken bir belge sunmanız gerekiyor.

Amerikan politikası, diğer ülkelere göre biraz daha serttir. Göçmen krizi ve işsizlik sorunu yaşanmaması için gerek Amerika öğrenci vizesi gerekse de diğer vizelerde Amerika’ya yük olunmaması açısından maddi değerlere çok fazlasıyla önem verilmektedir. Ayrıca vize alabilmeniz için bulunduğunuz ülkenin devleti ile herhangi bir sorununuzun olup olmadığı da dikkat edilen başka bir husustur.

Amerika öğrenci vizesi için talep edilen belgeler:

 • Diplomanın noter tasdikli fotokopisi,
 • Öğrenci olanlar için “geçerli öğrenci belgesi”,
 • Başvuru tarihine kadar aldığınız tüm sertifika ve kurs bitirme belgeleri,
 • Sizin ve ailenize ait maddi varlıkları ispatlayan belgeler (banka hesapları, tapular, hesap cüzdanları vs.)
 • Çalışanlar için maaş bordrosu ve işyerinden izinli ayrılıyorsanız izin belgeniz,
 • Ebeveyni çalışan kişilerin anne-babasının maaş bordorları,
 • Finansal belgeler.

Vize ücreti: ABD vizesi ücreti 200 dolar, ABD öğrenci servis vizesi bedeli 200 dolar olarak belirlenmektedir. Detaylı bilgi için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Okullar

Dil okulları bakımından dünyanın en seçkin okulları Amerika’da bulunmaktadır. Her eğitim seviyesine uygun kurslar ve programlara yer verilen Amerika’da dünyaca ünlü dil okulları ve üniversiteler yer almaktadır. Eğitim programları, okulların sunduğu imkanlar, konaklama yerleri ve diğer tüm öğrenci ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılandığı Amerika dil okulları ile İngilizce öğrenimini kısa sürede tamamlayabilir, yüksek kariyerlere ulaşarak hayal ettiğiniz hedeflere çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

ILSC

Brooklyn Köprüsü yakınında, Manhattan'da yer alan ILSC, Amerika dil okulları arasında en çok tercih edilen eğitim kurumlarındandır. İlk olarak Kanada’da kurulan dil okulları, kısa sürede dünyanın birçok ülkesinde şubelerini açarak öğrencilere İngilizce ve Fransızca dil eğitimi hizmeti sunmaya başlamıştır.

Çok çeşitli programları sayesinde her seviyede İngilizce öğrenmek isteyenlere imkan sunan ILCS New York; akademik; sınav hazırlık; iş İngilizcesi; sosyal bilimler; akademik ve üniversite hazırlık; staj programları; sertifika/uzmanlık programları gibi çeşitli alanlarda hizmet vermektedir. Dünya genelinde en çok şubesi olan dil okulları arasında yer alan ILCS ile başarıya ulaşmak sizin için çok daha kolay olacaktır.

KAPLAN

Dünyanın birçok ülkesinde şubesi bulunan Kaplan dil okulları, Amerika’da da hizmet veren bir kuruluştur. Sahip olduğu misyon ve vizyonu sayesinde öğrencilerin beklentilerini en iyi şekilde karşılayan ve tüm bunları yaparken de eğitim sonucunun en başarılı şekilde olması için gerekli alt yapı çalışmalarını yapan Kaplan Amerika dil okulları, en çok tercih edilen dil okulları arasında yer almaktadır.

Amerika genelinde 20 dil okulu ile hizmet veren Kaplan dil okulları, büyük şehirlerde veya küçük bir kasabada dil eğitimi almak isteyenler için olanaklarını sunmaktadır. Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi ve Sınav Hazırlık gibi programlara sahip olan dil okulu, kurulduğu günden bu yana öğrenci memnuniyetini başarmada büyük adımlar atan bir kuruluştur.

KINGS

1957 yılında İngiltere’de kurulan Kings Colleges, kurulduğu ilk günden bu yana dil eğitimi konusunda en çok tercih edilen okullar arasında kendini göstermiş ve göstermeye devam etmektedir. Yaygın eğitim kuruluşları, dil eğitiminde kullanılan teknikler, öğrencilerle birebir ilgilenme olanakları gibi pek çok anlamda eğitimi kolaylaştıran Kings, öğrencilerin beklentilerini yerine getirme konusunda en çok bilinen eğitim kurumlarından biridir.

Genel İngilizce, Üniversite hazırlık ve geçiş programları, GSCE, Üniversite hazırlık kursları, master hazırlık kursları, turizm ve otel işletmeciliği diploması gibi pek çok alanda hizmet veren Kings Colleges, seçkin eğitimci kadrosu ile kendinden en çok söz ettiren ve Amerika’da en çok tercih edilen dil okullarından biridir.

Stafford House

Amerika dil okulları, saygınlık ve önemlilik açısından dünyanın en popüler eğitim kuruluşlarıdır. Stafford House Amerika da en çok tercih edilen okullardan biri olup, ülke genelinde farklı şehirlerde hizmet vermektedir. Eğitim kalitesi, misyonu ve vizyonu ile öğrencilerin isteklerini karşılama konusunda oldukça başarılı olan okul, müreffeh sınıf ortamı, kullanılan teknolojik cihazlarla eğitim desteği bakımından ve öğrenci haklarının korunması bakımından en zengin isimlerden biridir.

Amerika, Boston’da bulunan Stafford House; genel ve yoğun İngilizce, IELTS hazırlık programları, iş İngilizcesi, meslek İngilizcesi, Akademik İngilizce gibi pek çok alanda hizmet vermektedir. Konaklama imkanlarıyla öğrencilerin eğitim süreci boyunca herhangi bir sorun ile karşılaşmaması adına geliştirilen dil okulları ile hedeflediğiniz kariyere daha kısa sürede ulaşacaksınız.

LSI

Boston, New York, San Diego, San Francisco gibi Amerika’nın seçkin lokasyonlarında İngilizce dil eğitimi hizmeti veren LSI, dil okulları arasında en çok tercih edilen isimlerdendir. Sahip olduğu 40 yılın üzerindeki deneyimi ile öğrencilerin ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan LSI Amerika, hedefinde yükseklik isteyenlerin tercih ettiği dil okuludur. Sınıflarında teknolojinin son sınıf ürünleri, eğitimde kaliteli eğitmenler, konaklamada sunulan geniş imkânlar gibi pek çok özelliği bir arada barındıran LSI Amerika, dünyanın birçok ülkesinde şubeleri bulunan bir dil okuludur.

Genel ve yoğun İngilizce, IELTS hazırlık programları, iş İngilizcesi, meslek İngilizcesi, Akademik İngilizce programları ile öğrencilerin isteklerine en iyi şekilde cevap veren LSI Amerika ile başarmanın ve başarının meyvelerini en iyi şekilde almanın keyfini yaşayacaksınız.

FLS

1986 yılında kurulan FLS dil okulları, eğitim hizmetlerinde en bilinen ve en çok tercih edilen dil okullarından biridir. Amerika dil okulları arasında yüksek bir imaja sahip olan dil okulları; California, Las Vegas, Philadelphia, Boston gibi birçok yerde şubeleri bulunmaktadır. Öğrenci ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları sayesinde her öğrencinin istediği program tipini seçme olanağı sunmaktadır.

Kompüsler, sosyal etkinlikler, konaklama imkânları gibi pek çok seçenekle hizmet veren FLS Amerika, seçkin eğitimci kadrosu ile öğrencilerine en iyi şekilde hizmet vermektedir.  Genel İngilizce, üniversite hazırlık ve geçiş programları, GSCE, üniversite hazırlık kursları, master hazırlık kursları, meslek İngilizcesi, Akademik İngilizce gibi hizmet alanlarında öğrencilere hizmet vermektedir.


S.S.S

1- Amerika’da eğitim kalitesi ne düzeydedir?

Amerika’da eğitim için özel olarak ayrılmış bir bütçe bulunmaktadır. Devlet denetimi altında olan dil okulları en kaliteli hizmete sahiptirler.

2- Amerika dil okulları fiyatları pahalı mı?

Amerika dil okulları da diğer ülkelerdeki dil okulları gibi değişken fiyatlara sahiptir. Tercih edeceğiniz programa göre fiyatlar değişmektedir.

3- Amerika’da ulaşım nasıldır?

Ulaşım, Amerika’da oldukça gelişmiş durumdadır. New York, Boston ve diğer kentlerde demiryolu, otobüs ve havayolu şirketleri ile ulaşım sağlanabilmektedir.

4- Amerika’da yaşam şartları nasıldır?

Amerika, Türkiye şartlarına göre biraz daha pahalı bir ülkedir. Ancak öğrencilerin konaklama seçeneklerinin fazla olmasından dolayı giderler normal vatandaşlara göre daha azdır.

5- Amerika Vizesi almak kolay mı?

Amerika vizesi; hem öğrenciler hem de diğer amaçlar için alındığında maddi açıdan diğer ülkelere göre daha fazla teferruata sahiptir. Ancak alınması imkansız değildir. 

İlgili Diğer Sayfalar


Amerika Dil Okullarımız

  Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

  Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

  ICEF 
  PIER 
  QE 
  QEAC 
  EducationUK 
  IALC