Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 University Canada West


 Konum Kanada - Vancouver
 Programlar Akademik İngilizce,Lisans,Mesleki İngilizce,Yüksek Lisans,
 Web Sitesi https://ucanwest.ca/

University Canada West Hakkında

Profesyonel anlamda kariyer yapmak ve topluma liderlik etmek isteyen öğrencileri hayata hazırlama konusunda yenilikçi yaklaşımı ve etkinliğiyle bilinen University Canada West (UCW), Kanada ve yurt dışında lider vasıflı, saygı duyulan ve bağımsız bir Üniversite vizyonu taşır.

UCW’nin öğrenme ortamı dinamik ve uygulamaya dayalıdır. Sınıflarımızdaki öğrenci sayısının az olması size sınıf arkadaşlarınızı tanıma ve öğretim görevlileri ile birebir görüşme fırsatı verir. Ayrıca alanlarında doğrudan deneyim sahibi öğretim görevlilerimiz rekabetçi piyasada başarının kapılarını aralayacak bilgi ve becerileri size kazandırmak için sadece ders kitaplarına bağlı kalmayıp sizleri deneyimleriyle de donatırlar.

UCW’yi diğerlerinden ayıran nedir?

Biz, UCW’de, amaca uygun eğitime odaklanıyoruz. Özellikle programlarımız kapsamında hızla değişen alanlarda ele alınan içerikler güncelliğini çabucak kaybedebiliyor. Bu sebeple programlarımızı tasarlarken iş dünyasının ihtiyaçlarını  göz önünde bulunduruyor ve size olabilecek en güncel eğitimi veriyoruz. Hem eğitim hem de endüstride deneyimli, alanında uzman eğitim kadromuz, bilgi birikimlerini sizle paylaşıyor. Öğretim üyelerimiz, size gerçek iş dünyasından örnek olaylar vererek, eğitiminiz için temel sağlayarak ve hatta kendi iş deneyimlerini sizlere aktararak, girmek istediğiniz endüstriyi daha iyi tanımanız adına her imkânı sunuyor.
Tüm bunların yanında öğrenci işleri birimimiz, CV hazırlamaktan iş mülakatlarına hazırlanmaya kadar aklınıza gelebilecek  her alanda size yardımcı olmak için hazır bekliyor.

Vancouver’ın enerjik iş dünyasının tam kalbinde

Vancouver şehir merkezinde bulunan UCW kampüsü tarihi London Building içerisindedir. Toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz Üniversitemize geldiğinizde sizi bekleyen kafeler, restoranlar, eğlence ve alışveriş merkezleri ile spor salonları sayesinde kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Şehir merkezindeki kampüsümüzün, dünyanın en büyük şirketlerine yürüme mesafesinde olması, sizi işveren ağına başka hiçbir yerde olmayacak kadar çok yakınlaştırıyor.

Uzman Eğitim Kadrosu

Eğitim kadromuz, öğrencileriyle kuvvetli ilişkiler kurarak yeni yetenekleri destekleyen ve  gerçek hayat uygulamalarında uzman olan mükemmel eğiticilerden oluşmaktadır.
Öğretim üyelerimiz sadece eğitmen değil aynı zamanda iş hayatında büyük deneyimlere sahip iş insanları olup, size günümüz iş hayatını tanıtmak için Kanada’nın lider şirketleriyle kurdukları kuvvetli bağı da halen sürdürmektedirler.

Hızlandırılmış Program Seçeneği

Programlarımız her yıl dört dönemi kapsamaktadır, bu sayede okulda daha az zaman harcayarak hayallerinizdeki işe daha erken kavuşabilirsiniz. Ayrıca daha önce yükseköğretim programlarından aldığınız krediler UCW tarafından tanınıyor ise programınızı düşündüğünüzden daha erken sürede bitirebilirsiniz.

 

Akreditasyon, Üyelik ve Marka

Bir üniversitenin verdiği eğitimin kalitesini dışarıdan tasdikleyen akreditasyon, üyelik ve markalaşma önemlidir.UCW, verdiği kaliteli eğitim sayesinde aşağıda adı geçen kurumlar tarafından tanınmaktadır:

 • YÖK ( Yüksek Öğrenim Kurumu)
 • Eğitim Kalite Güvence (Education Quality Assurance, EQA): BC içerisinde bulunan ve kalite güvence ve tüketici koruma alanlarında yerel yönetim tarafından belirlenen standartları karşılayan veya aşan, devlete ait ve özel yüksek öğretim kurumlarını tanımlamak için kullanılmaktadır. UCW, materyalleri üzerinde ilgili mührün kullanılması için EQA’dan gerekli izinleri almıştır.
 • . İşletme Okulları ve Programları Akreditasyon Konseyi (Accreditation Council for Business Schools and Programs, ACBSP), dünya genelinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim veren işletme, muhasebe ve işletme ile ilgili diğer programları akredite eden bir kurumdur. University Canada West, işletme programları için ACBSP Küresel İşletme Akreditasyonuna (Global Business Accreditation) sahiptir.
 • UCW, BC Transfer Sistemi (BCCAT) üyesidir ve diğer yüksek öğretim kurumları ile 1.500’den fazla kredi transfer anlaşması yapmıştır.
 • EduCanada, Kanada şehirleri ve topraklarında verilen uluslararası eğitim hizmetlerini destekleyen bir markadır. EduCanada ve yaprak şekilli logosu, Kanada Hükumetinin ticari bir markasıdır ve Kanada’nın Eğitim alanına yoğunlaşan Bakanlar Kurulu (CMEC) ve Dış İşleri, Ticaret ve Kalkınma Dairesi (DFATD) arasında yapılan Master Lisans Anlaşmasına tabidir.
 • Languages Canada ise, akredite İngilizce ve Fransızca programları sunan 225’ten fazla özel ve devlete ait dil okulunu temsil eden Kanada’nın ulusal dil eğitim birliğidir. UCW Üniversite Erişim Programını (University Access Program) diğerlerinden ayıran bir başka özelliği de yakın zamanda Languages Canada tarafından akredite olmasıdır.


Programlar;

 • MBA - İşletme Yüksek lisansı
 • Ticaret Lisans Programı
 • İşletme İletişimi Lisans Programı
 • Sosyal Bilimler Ön Lisans Programı
 • MBA Hazırlık
 • Üniversite Erişim Programı (İngilizce Hazırlık)


UCW bünyesinde minimum 2 yıllık bir programı başarı ile tamamlayan öğrenciler, eğitimleri süresince yarı zamanlı, mezuniyet sonrasında ise 3 yıla kadar Kanada’da tam zamanlı çalışma izni alma şansına sahiptirler.

Neden UCW? 

 • MBA programına başvuru için GMAT veya iş deneyimi şartı bulunmamaktadır. İşletme, iktisat vb programlardan, yeterli not ortalaması ile mezun olan öğrenciler, iş deneyimi veya GMAT/GRE skoru olmadan direkt MBA programına başlayabilirler.

Diğer bölümlerden mezun olan ve iş deneyimi & GMAT/GRE skoru olmayan öğrenciler de önden 12 haftalık MBA Foundation programımıza dahil olarak MBA kabulü alabilirler. 

 • Esnek başvuru kriterlerimiz ve 12 haftalık MBA Foundation programımız sayesinde, ortalaması 3.00'un altında olan öğrenciler de MBA yapma fırsatına sahiptir.

 

 • Tüm program başvurularında, İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilerimiz, University Access programımız veya anlaşmalı dil okullarımız aracılığı ile hazırlık eğitimi alarak başvurarak, şartlı kabul alabilirler. 

 

 • Öğrenciler, eğitimleri süresince part-time, mezuniyet sonrası 3 yıla kadar full-time çalışma iznine başvurma hakkına sahiptirler. 

 

 • University Canada West, bir çok Kanada üniversitesinden farklı olarak, Vancouver'in tam merkezinde yani şehir içindedir. Vancouver, Kanada'nın en ılıman iklimine ve üst düzey eğitim-kültür oranına sahip şehridir. Şehir dışındaki izole kampüslerde eğitim almak istemeyen, aktif öğrenciler için ideal bir lokasyona sahiptir. 

 

 • İş yerleri miktarı Toronto kadar fazla olmamasına rağmen, rekabet çok daha düşük olduğu için iş bulmak (özellikle part-time iş) çok daha kolaydır ve işsizlik oranı daha düşüktür.  Merkezi konumumuz sayesinde, öğrenciler eğitimleri süresince part-time iş bulmakta hiç zorlanmamaktadırlar. 

 

 • Girişimciler için, Kanada'nın en başarılı start-uplarının olduğu ildir, yeniliklere açık bir halka sahiptir.

 

 •  Eğitim müfredatımız tamamen iş dünyasının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olup, iş hayatına atılmaya hazır mezunlar vermek öncelikli amacımızdır. 

 

 • Akademik kadromuzun tamamı sektörün içinden gelen, başarılı bir kariyer hayatına sahip, alanında uzman eğitmenler olup büyük çoğunluğunun PhD diploması da mevcuttur. 

 

 • Şu an Türk öğrenciler için geçerli bölgesel burslar sayesinde hem ön lisans ve lisans hem de MBA programında, en ekonomik maliyetlerle eğitim imkânı sunmaktayız. 

 

 • Yılda 4 farklı başlangıç tarihimiz olduğu için, öğrencilerin dönem veya yıl kaybına uğramadan eğitim almalarına imkân sağlıyoruz. Nisan,Temmuz,Ekim,Ocak  dönemleri için başvuruda bulunmak mümkündür.
 • Ön lisans ve lisans programlarında okuyan öğrenciler, BCCAT akreditasyonumuz sayesinde, 1500'un üzerinde farklı programa kredi transferi hakkına sahiptirler. Direkt dünya sıralamasındaki bir üniversiteden kabul alabilecek şartlara sahip olmayan öğrenciler, UCW'de eğitimlerine başlayıp, daha sonra BC'deki herhangi bir üniversiteye transfer olma şansı elde edebilirler. Ya da 4 yıl boyunca yüksek bir eğitim ücreti ödemek yerine, ilk 2 yıl UCW bünyesinde, daha ekonomik ücretler ve daha yüksek ilgi-alaka ile eğitim alıp, son iki yıl için hedefledikleri üniversiteye transfer olabilirler. 
 • UCW’de Türk öğrencilerden başvuru ücreti alınmamaktadır. Öğrenciler ilk ödemelerini, offer letter geldikten sonra yapabilirler. 
 • Nisan 2020 itibari ile, London Building kampüsümüze ek olarak, Vancouver’in ikonik binalarından biri olan Vancouver House kampüsümüz de faaliyete girmiştir. Böylece öğrencilerimiz, hem şehir merkezinde hem de bünyesinde alışveriş merkezi, Starbucks, marketler, spor salonları bulunan modern bir kompleks içerisinde, okyanus kıyısında eğitim alma şansı elde etmişlerdir.

 

 

Vancouver’da Hayat

“Vancouver, Manhattan’ın dağlarla çevrelenmiş hali.” - The New York Times.

Eğitim için UCW’ye geldiğinizde, The Economist’in bu güzel şehri neden yaşanabilecek en iyi 3. şehir olarak seçtiğini anlayacaksınız*. Bir yandan el değmemiş okyanuslara ve eşsiz dağlara kucak açan, diğer yandan modern bir ticaret şehri olan Vancouver; heyecan verici, bünyesinde çok farklı kültürleri barındıran ve hiç uyumayan bir metropoldür. Şehrin merkezinde bulunan kampüsümüz tarihi London Building’tedir. Toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşılabilen kampüsümüze geldiğinizde sizi karşılayan kafeler, restoranlar, eğlence ve alışveriş merkezleri ile spor salonları sayesinde kendinizi evinizde hissedeceksiniz.
 

Okul konaklama bilgileri güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim


University Canada West Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
IALC