Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 TorontoSchool of Management


 Konum Kanada - Toronto
 Programlar Dil Okulu,Diploma,Mesleki İngilizce,Sertifika,
 Web Sitesi https://www.torontosom.ca/

Toronto School of Management TSOM

Toronto School of Management Hakkında

İşletme (Business), Konaklama ve Turizm (Hospitality and Tourism), Veri Analizi (Data Analytics – Big Data), Dijital Pazarlama (Digital Marketing),Siber Güvenlik (Cybersecurity) ve Muhasebe (Accounting ) alanlarında çok çeşitli programlar sunan özel bir kariyer kolejidir. TSoM, Ontario'da faaliyet göstermektedir ve sunduğu tüm programlar “İleri Eğitim ve Beceri Geliştirme Bakanlığı” tarafından onaylıdır.

Toronto School of Management'ın (TSoM) amacı, öğrencilerimizin iş ve yaşamlarındaki başarısını destekleyen kapsamlı ve dengeli bir program ve hizmet kombinasyonu sağlamaktır. TSoM'de deneyimli fakültemiz tarafından öğretilen yüksek kaliteli programları inceleyeceksiniz. Canlı Toronto kampüsümüz, Kanada'nın iş ve kültür merkezinde yer alır ve bu merkezi konum, öğrenci deneyimini geliştirir ve yeni öğrencilerin şehre gelmesini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

 • TSoM bir Belirlenmiş Öğrenim Kurumudur (DLI).
 • Aynı zamanda bir ACCA ALP Gold Sağlayıcısı ve ACCA Global kuruluşu için lisanslı bir Bilgisayar Tabanlı Sınav Merkezidir.
 • Ontario Kariyer Kolejleri Üyesidir. (CCO)
 • National Association of Career Colleges (NACC) Üyesidir.

Toronto School of Management (TSOM) Programları

Business
 • Diploma in Business Administration Co-op (Co-op’suz seçeneği de mevcuttur)
 • Diploma in Business Management Co-op
 • Diploma in Digital Marketing Specialist Co-op
 • Certificate in Essentials Business Co-op
Hospitality & Tourism
 • Diploma in Hospitality & Tourism Management Co-op
 • Diploma in Fundamentals of Hospitality & Tourism Co-op
 • Advanced Diploma in Hospitality & Tourism Management Co-op (Co-op’suz seçeneği de mevcuttur)
 • Certificate in Customer Service Excellence Co-op
Big Data
 • Diploma in Data Analytics Co-op
IT
 • Diploma in Cybersecurity Specialist Co-op
Accounting
 • Preparatory Course for ACCA Examination

 

Eğitime başvuruda aranan minimum şartlar:
 • 18+ yaş
 • IELTS 5.5
 • Lise diploması
Program Ücretleri:

Türk öğrenciler için ciddi burslar sunan okulun, eğitim ücretlerini, belli bir miktar peşin, kalanı taksitle ödeme imkanı bulunmaktadır. Dönemsel olarak değişen burs başvurusu imkanlarını öğrenmek için bize ulaşınız.

Toronto School of Management kolejinde, eğitim programları süresince öğrencilerin part time olarak çalışma izinleri bulunmaktadır.

 

Whatsapp

 

 

Big Data Programı Hakkında Sık Sorulan Sorular:

"Büyük Veri – Big Data" ile "Data Analytics - Veri analizi" arasındaki fark nedir?

Büyük veri ve veri analitiği genellikle birbirinin yerine kullanılsa da, birçok fark vardır. Büyük veri, farklı kaynaklardan toplanan muazzam miktarda ham, işlenmemiş veriyi ifade eder. Bu veriler yapılandırılmamıştır ve işlemek - analiz etmek için yüksek bilgisayar gücü gerektirir.

Veri analitiği, veriler yapılandırıldıktan ve işlendikten sonra anlamlı sonuçlar ve içgörüler elde etme sürecini ifade eder. Veri analizinden elde edilen sonuçlar, stratejik iş kararları vermek için kullanılır.

Veri Analitiği - Data Analytics mezunu için ne tür işler mevcuttur?

Bir büyük veri veya veri analitiği uzmanı olarak, bankacılık, sağlık veya eğlence gibi büyük alanlarda çalışmayı bekleyebilirsiniz.

İşte Veri Analitiği Diploması ile alınabilecek birkaç ilginç veri analizi pozisyonu:

 • Data scientist - Veri bilimci
 • Data engineer - Veri mühendisi
 • Quantitative analyst - Nicel analist
 • Quantitative modeler - Nicel modelci
 • Business analyst - İş analisti
 • Information analyst - Bilgi analisti
Big Data Eğitimine Katılabilmek İçin Bilgisayar Programlama Bilgisine İhtiyacım Var Mı?

Bu alan iki geniş kategoriden oluşur - veri mühendisleri ve bilim adamları. Veri bilimciler, anlamlı içgörüler oluşturmak için verileri işlerler ve bilgisayar programlamayla ilgili temel bilgiler bir avantajdır, ancak zorunlu değildir.

Veri mühendisleri, veri işlemenin verimliliğini ve hızını artırabilecek farklı araçlar ve yazılım mimarisi oluşturmaktan sorumludur. Bu nedenle, kapsamlı bilgisayar programlama ve dil bilgisi çok önemlidir.

Neden TSoM'de "Büyük Veri - Big Data" eğitimi almalısınız?

TSoM tarafından sunulan Veri Analitiği Diploması, veri bilimine derinlemesine içgörüler sunar ve sizi büyük veri uygulamaları ve sistemlerinde kullanılan terminoloji ile temel kavramlar hakkında bilgilendirir. Program, sektöre girmenize ve sizi büyük veri kariyer fırsatlarına hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu Veri Analitiği Co - op Diploması, teorik kavramlara ve pratik uygulamaya eşit önem verir. İş deneyiminiz ve eğitiminiz olduğunda büyük veri işleri bulmak daha kolay hale gelir. Öğrencilerin becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için TSoM, mikro kimlik bilgileri kazanma fırsatları sağlamak üzere Amazon Web Services Educate (AWS) ve Tableau ile ortaklık kurdu.

Akademik bilgi ile iş deneyimini bir araya getirdiği için Veri Analitiği programının bir parçası olarak ortak eğitim deneyimi sunulmaktadır.

Büyük veri avantajlarının çok büyük olduğu ve işletmeleri dönüştürme gücüne sahip olduğu göz önüne alındığında, rekabet avantajı arayan herkes bu programı alabilir.

İşletmenize veri odaklı bir yaklaşım getirmek istiyorsanız, bu program girişimciler için de değerlidir.

Bir Büyük Veri – Big Data eğitim programında kazanacağınız beceriler:

En iyi büyük veri sertifikaları size sektör için çok önemli olan uzmanlığı sağlayabilir - bunlardan bazıları aşağıda vurgulanmıştır:

 • Yapılandırılmış Sorgu Dili (SQL) - bu zorunlu endüstri veritabanı dili, tüm veri uzmanlarının aşina olması gereken bir şeydir. TSoM, "Büyük Veri  - Big Data" programının önemli bir parçasıdır ve her işverenin aradığı bir beceridir.
 • Microsoft Excel - daha büyük veri kümelerini yönetmek için R gibi programlama dilleri bilgisi gerekliyken, bu sektörde gelişmiş Excel yöntemleri de faydalıdır.
 • Eleştirel düşünme - bilginin daha iyi çıkarılmasına ve analiz edilmesine yardımcı olduğundan, her analist bu programda daha da geliştirilebilecek eleştirel düşünme becerilerine sahip olmalıdır.
 • R veya Python-İstatistiksel Programlama - bu güçlü programlama dili, gelişmiş analizler gerçekleştirebilir ve büyük veri kümelerinin üstesinden kolayca gelebilir, bu da onu her Büyük Veri programının önemli bir unsuru haline getirir.
 • Veri görselleştirme - bulgularınız üzerinde çalışmanın yanı sıra, bunların da iyi sunulduğundan emin olmalısınız. Amacınızı etkili bir şekilde iletmek için, veri görselleştirmede ustalaşmak önemlidir - verileri çizelgeler, grafikler vb. aracılığıyla sunma sanatı. Tableau’nun görselleştirme yazılımı, bu amaç için endüstri standardı bir analiz aracı olarak kabul edilir.
 • Sunum becerileri - veri görselleştirme ile etkileyici sunum becerilerine ihtiyacınız vardır ve bu, öğrencilerin bu programda öğreneceği bir şeydir.
 • Makine öğrenimi - yapay zeka (AI) ve tahmine dayalı analitik, iş alanında, özellikle de BT sektöründe trend olan iki terimdir. Tüm analistlerin makine öğrenimini anlaması gerekmese de, ilgili araçlar ve kavramlar hakkında bilgi sahibi olmak iyidir.

Big Data - Büyük Veriyi farklı sektörlerde nasıl uygulayabilirsiniz?

Büyük veri ve veri biliminin birçok büyük endüstride birden fazla uygulaması vardır. Veri destekli iş kararlarının hakim olduğu bir dünyada, işte büyük verinin bazı dikkate değer uygulamaları:

 • İnsan kaynakları yönetimi - büyük veri, belirli kriterlere ve geçmiş verilere dayalı olarak çalışan kayıplarını tahmin etmek için kullanılır.
 • Telekom endüstrileri - hizmet ağı sağlayıcıları, müşteri sadakatini, hangi müşterinin ne zaman ve hangi müşterinin farklı bir hizmet sağlayıcıya geçme olasılığının yüksek olduğunu değerlendirmek için veri analitiğini kullanarak hesaplar.
 • Bankacılık ve finans - bankacılık sektörü dünyadaki en büyük veri analitiği kullanıcılarından biridir. Farklı kredi kartlarının popülaritesinin değerlendirilmesinden müşterilerin kredilerini geri ödeme kabiliyetine kadar, büyük veri yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Sektör ne kadar geniş?

Büyük veri – Big Data, verilerin tüm alanlarda işlenme ve depolanma biçiminde devrim yarattı. Bu, küresel olarak ve Kanada'da büyük veri endüstrisinde hızlı bir artışa yol açtı. Kanada'daki Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konseyi tarafından hazırlanan bir rapora göre, büyük veri pazarının yılda 1,1 milyar dolar büyüyeceği tahmin ediliyor. Bu rakam, diğer alanlardaki dolaylı operasyonel faydaları içermez.

 

Toronto School of Management TSOM

Okulumuzun Yerleşimi

Toronto şehir merkezinde 35.000 fit kare alana sahip beş katlı bir binamız ve Education House (Eğitim Evi ) adında bir giriş katımız var. 23 sınıf, bir audiorium ve üç bilgisayar laboratuvarı vardır.
Sınıfların çoğu üçüncü ve dördüncü katlardadır. Birinci katta bir öğrenci salonu, öğrenci tarafından işletilen bir TSoM kafesi, bir mutfak ve bazı sınıflar vardır.

Toronto School of Management (TSOM) 

Konaklama

TSoM'de kampüs içi konaklama bulunmasa da, Kampüs Dışı Konaklama Hizmetimiz aracılığıyla yaşayacak bir yer bulmanıza yardımcı olacağız.

Bu hizmet, uluslararası öğrencilerle çalışma ve öğrencilerin özel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış ek destek sağlama konusunda kanıtlanmış bir deneyime sahiptir.

Tüm konaklama taleplerinin varıştan en geç bir ay önce yapılmasını şiddetle tavsiye ederiz.

Şunları sağlayabilir veya düzenleyebilirler:

 • Rahat bir ev ortamında bir aileyle birlikte yaşamak. Bir yemek planı eklemek isteyip istemediğinize karar verme seçeneğiniz var
 • Diğer öğrencilerle birlikte yaşayacağınız öğrenci yurdu, oyunlar, sosyal aktiviteler ve yemek salonları ile öğrenci hayatına dahil olmanızı sağlar
 • Öğrenci apartman dairesi yaşamı: Bu öğrenci yurduna benzer, sosyal aktiviteler ve yemek salonlarının yanı sıra havuz, spor salonu ve süit içi mutfaklar gibi diğer heyecan verici olanakların tadını çıkarabilirsiniz.
 • TSoM'de diğer uluslararası öğrencilerle yaşama seçeneği olan mobilyalı daireler
 • Toplu taşıma, alışveriş, restoran ve TSoM kampüsüne yakın yerler
 • Bireysel ve kısa vadeli kiralamalar

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim


Toronto School of Management Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
IALC