Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İrlanda İrlanda - Galway


Galway, İrlanda’nın batı bölgesinde yer alan Connacth eyaletinde yer almaktadır. Sahip olduğu mimari yapıların yanı sıra Coorib Nehri’nin üzerine kurulmuş olması şehre farklı bir güzellik sunmaktadır. Bölgenin en kalabalık 4. Şehri, İrlanda Adası’nın ise 6. Büyük şehri olan Galway, sahip olduğu kültürel değerler, her sene düzenlenen onlarca festival, kutlama etkinlikleri ve resmi bayramlarıyla renkli bir şehir olmayı başarıyor.

2007 yılında “Dünyanın en seksi 8 şehri”nden biri olarak seçilen Dublin, 2008 yılında dünyanın en iyi 42. Avrupa’nın en iyi 14. İrlanda’da ise Dingle’dan sonra 2. Turistik şehri olarak seçilmiştir. Tüm bu özelliklerinin yanında eğitime verilen önemin büyük oranda olması, uluslararası öğrencilerin İngilizce dil eğitimi için Galway’a gelmelerini etkilemektedir.

Turistik alanlarıyla göz kamaştıran Galyaw’da bulunan St. Nicholas Kilisesi, ülkenin en büyük ortaçağ kilisesidir. 1320 yılında yapılan kilise, şehirde inanç turizmi açısından en çok ziyaretçi çeken noktadır. Şehir merkezinin 6 km. uzağındaki Galway Havalimanı ve 68 km. uzaklıkta bulunan İrlanda Batı Havalimanı üzerinden yapılmaktadır.[RandomSchool]

Hızlı Erişim


Galway Konumu


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
British Council