Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 LSI Portsmouth


 Konum İngiltere - Portsmouth
 Programlar Dil Okulu,
 Web Sitesi http://www.lsi-international.co.uk/

LSI, olarak biz, hem eğitsel hem eğlenceye yönelik mükemmel kaynaklarımızla ve tesislerimizle gurur duymaktayız.1997 yılının ortalarında LSI, bu yeni binasını aldı ve İngiltere’deki en etkileyici dil eğitim tesislerinden biri haline getirdi.

36 tane çok güzel ve tam donanımlı sınıfımız, mükemmel bir öğrenci kendi kendine erişim merkezimiz ve kapsamlı bir öğretmen kaynakları merkezimiz bulunmaktadır.Ayrıca bilardo, havuz, masa tenisi, ikinci katta sıcak ve davetkar öğrenci kafeteryası, zemin katta ise mükemmel kahve ve yiyecekler sunan “Le Cafe Parisienne” restaurantını içeren büyük bir dinlenme-eğlenme alanı mevcuttur.

LSI, kendi kendine erişim çalışmalarının, kursunuzun önemli bir bölümünü oluşturduğuna inanmaktadır. İçinde TV ve ses sistemleri, sesli çalışmalar yapılabilen dil laboratuvarı ve küçük bir kütüphane, ADSL ile internete sürekli bağlı çoklu ortamlı, CDROM’lu bilgisayarlar bölümü ve renkli yazıcılar içeren teknoloji harikası Kendi Kendine Erişim Merkezimizden gurur duyuyoruz.

LSI sınıfları küçüktür, sınıfların sayısı normal olarak 6 ile en çok 12 öğrenci arasındadır ve yaş oratlaması 18 ile 30 arasındadır.Özellikle sınav sınıflarının sayısı, öğretmenlerin öğrencilere gerekli bireysel ilgiyi gösterebilmesi için olanaklı olduğunca küçük tutulmaya çalışılır.


1.İngilizce Dil Kursları

 1. Genel İngilizce Kursu
 2. Yoğun artı Genel İngilizce Kursu
 3. Genel İngilizce Sınav Kursu
 4. Genel İngilizce artı Bire Bir Kurs
 5. Genel İngilizce artı Ticari İngizce Kursu

LSI’ın Genel İngilizce kursları zevkli, etkili ve uygulamalı olarak düzenlenmiştir. Sadece konuşma, dinleme ve anlamaktaki akıcılığınızı geliştirmek ve kendinize güveninizi kazanmakla kalmayacaksınız, aynı zamanda gramer ve kelime bilginizi genişleteceksiniz. Ayrıca uluslararası geçerlilik kazanmış sınavlara hazırlanmayı veya sizin özel gereksinimlerinize göre düzenlenmiş bire-bir özel dersler almayı tercih edebilirsiniz.

Kurs Ücretleri :

Yaz Dışı Dönemi : 6 Ocak – 6 Haziran ve 1 Eylül – 19 Aralık 2003

Yaz Dönemi         : 9 Haziran – 29 Ağustos 2003

 • Tüm yıl boyunca öğrenciler kayıt oldukları ve Eğitim bedelini ödedikleri her 10 hafta için ücretsiz bir hafta eğitim alır.
 • Bir öğrencinin kurs tarihleri her iki dönemi de (yaz + yaz dışı) içeriyorsa ücret, dönem dahilindeki fiyatlardan hesaplanır.

Kurs Seçenekleri

Ders Saati

Yaz Dışı

Yaz

Seçenek 1

22,5

£110

£131

Seçenek 2

30

£146

£176

Seçenek 3

30

£146

£176

Seçenek 4

27,5

£295

£325

Seçenek 5

30

£295

£325

 • Seçenek 3’te bahsedilen Genel İngilizce Sınav Kursunun asıl odaklandığı konu IELTS sınavı için hazırlık aşamasıdır.Cambridge Sınavları’ndan birine hazırlanmak isteyen öğrenciler,derslerin bire-bir Cambridge sınavları hazırlığına yönelik olan Seçenek 4 Genel İngilzce artı Bire Bir Kurs’u tercih etmelidirler.
 • Seçenek 5 Genel İngilizce artı Ticari İngilizce Kursu iki bölüme ayrılmıştır. Öğrenciler günün yarısını Genel İngilizce Grubunda,diğer yarısını da çeşitli firmalardan, en fazla 4 meslek sahibi kişiden oluşan bir “Küçük İş Grubunda” geçirir.

2.Profesyonel İngilizce Kursları

 1. Bire-bir Kurs
 2. Kapalı Grup Kursu
 3. Açık Grup Kursu
 4. Kombine Kurs

 LSI, özellikle “Profesyonel İletişimler için İngilizce” konusunda Bire-bir veya küçük grup biçiminde özel tasarlanmış kurslar alanında uzmanlaşmıştır. Bu kurslar aslında pratiğe yöneliktir.Geniş kapsamlı bir profesyonel iş ve ticaret alanında iletişimsel verimliliğin arttırılması için tasarlanmıştır.

Kurs Seçenekleri

Ders Saati

Fiyatlar

Seçenek 1

42

£1.250

Seçenek 2

42

£1.590*

Seçenek 3

42

£850

Seçenek 4

42

£850

*Grup için önerilen toplam fiyattır.

 • Ders saatleri ve fiyatlar haftalıktır.
 • Her Pazartesi yeni bir kurs başlar.

Bire-bir Kurs : Bu kurslar, sosyal ve profesyonel gereksinimlere göre yakından planlanabildiği için genellikle maliyet ve zaman bakımından en etkin seçenektir.

Kapalı Grup Kursu : Bu seçenek bu gruba özgü profesyonel ve dilsel gereksinimler üzerine yoğunlaşılmasına izin verir. Böylece öğrencileri eğitime katılan şirketin,özgün materyellerinin de kullanılma fırsatı olur. Her grup için katılımcı sayısı en fazla 6 kişidir.

Açık Grup Kursu : Açık grup en fazla 4 kişilik ve farklı şirketlerden gelen, aynı başlangıç tarihinde başlayan katılımcılardan oluşur. Grup normal olarak çeşitli uluslardan oluşur.İngilizce dil seviyesinin en az Lower Intermediate olması gerekir.

Kombine Kurs : %50 Bire-bir öğrenim ve %50 Açık Grup öğreniminden oluşur ve her iki kurs grubunun avantajlarını birarada sunar.Örneğin günün yarısında farklı ülkelerden ve farklı ticari geçmişleri olan katılımcılarla iletişim ve ilişkide bulunurken; diğer yarısında öğrencinin kişisel ihtiyaçlarına ve özel dil zorluklarına yoğunlaşılır.

3.Staj Programları

LSI, Intern – UK işbirliği ile, öğrencilere, mezunlara ve eğitim geçmişleri doğrultusunda iş tecrübesi edinmek isteyen gençlere yönelik bir program sürdürmektedir.

Kayıt :İşe yerleştirme programına başlamak istenilen tarihten en az 8 hafta tercihen 12 hafta önce kayıt olunması tavsiye edilmektedir.

İngilizce Seviyesi:LSI gerçekten yüksek kaliteli İş Tecrübesi programlarını hedeflenen sektörde ve gerçek işveren – çalışan ilişkisinin oluşturulmasını hedeflemektedir. (sadece fotokopi çekmek ya da kahve servisi yapmak değil) Bu hedefin gerçekleştirilebilmesi amacı ile, adaylardan en az IELTS 6.0 veya CAE  (Cambridge Advanced Exam)  seviyesinde lisan seviyesi beklenmektedir. Bu sertifikalar ve sınav neticeleri en eski altı ay içinde alınmış olmalıdır ve başvuru sırasında beyan edilmelidir.Aday bu şartları sağlayamıyorsa, İş Tecrübesi Programına  yerleştirilmeden önce LSI`ın bünyesinde verilecek olan en az 4 haftalık Yoğun İngilizce kursuna kayıt olmalıdır.

Program süresince:

 • İngilizcenizi ilerletecek
 • İngiliz iş çevresi hakkında bilgi sahibi olacak
 • İngiliz iş çevreleri ile bağlantılar kuracak
 • İş tecrübesi kazanacaksınız.

İngiliz firmasına başarıyla yerleştirilmenizden sonra Cambridge Üniversitesi onaylı İş Tecrübesi Sertifikası sahibi olacaksınız. Bu sertifika gelecekteki işvereninizin size bakış açısını farklılaştıracaktır.

Programa katılım yaşı: İş tecrübesi programına katılacak olan adayların en az 18 yaşında olmaları gerekmektedir.Adayların  20 yaş ve üzeri  olmaları tercih edilmektedir.

Program Süresi :En kısa çalışma süresi 4 hafta, en uzun süre ise 48 haftadır.

İş yerleri: İş yerleştirmelerinin yapıldığı organizasyon ve işyerlerinin çoğu güney İngiltere`de  yer almaktadır. Mimarlıktan hastabakıcılığa, pazarlamadan turizm otelciliğe kadar pek çok iş çevresinde yerleştirmeler yapılmaktadır.

Çalışmalar genellikle maaşsızdır.Ancak, işveren yol ve yemek masraflarınızı üstlenmeyi kabul edebilir.

 Rehberlik Hizmeti:İş tecrübesi programınız süresince Intern – UK`den bir danışmanınız gerek işinizle gerek iş çevrenizle iligili konularda sizinle sürekli iletişim halinde bulunacaktır. İşe başlamanızdan önce, bir hafta süresince danışmanınız size detaylı bir hazırlık ve adaptasyon programı verecektir.

UCLES Sertifikası :İş Tecrübesi Programınızın başarılı şekilde tamamlanışından sonra UCLES (University of Cambridge Local Examinations Syndicate) tarafından onaylı olan sertifikanızı alacaksınız. 12 haftadan uzun süreli olarak programa katılan öğrenciler İleri Düzey İş Tecrübesi  Sertifikası (Advanced Certificate in Work Experience)`na da başvurabilirler.

Nasıl Başvuracaksınız :İş Tecrübesi Programı Ön Başvuru formunuz, İngilizce yazılmış özgeçmişiniz ve işverene başvuru mektubunuzla birlikte Boğaziçi Yurtdışı Eğitime başvurmanız yeterlidir.Başvurunuzun LSI`ya İngilizce kursunuz başlamadan en az  4 hafta önce bize ulaşması gerekmektedir.Bu başvuru tarafımıza ulaştıktan sonra, sizin tarafınızdan doldurup bize fakslanması için Boğaziçi Yurtdışı Eğitime daha detaylı bir başvuru formu gönderilecektir.Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, bu başvuru formunu bize geri faxlarken, sizden devam etmekte olduğunuz okulunuzdan veya çalışmakta olduğunuz işyerinden alacağınız referans mektuplarını da beraber göndermenizi isteyeceğiz.

Portsmouth, İngiltere’nin muhteşem güney sahilinde bulunan 800 yıllık denizcilik tarihiyle en ilginç şehirlerden biridir.Portsmouth’un tarihi Donanma Tersanesi,yılda bir milyondan fazla ziyaretçisiyle İngiltere’nin en çok turist çeken yerlerinden biridir ve Nelson’un sancak gemisi HMS Victory, dünyanın ilk demir savaş gemisi HMS Warrior, Kral Henry VIII’in Mary Rose’unu ve Kraliyet Donanması Müzesi’ni içerir. Portsmouth, ayrıca çeşitli eğlenceleri ve spor olanaklarıyla, çok çekici bir tatil yöresidir.

Okul, Portsmouth’ un kalbi olan ve şehrin en iyi bölgesinde alışveriş merkezinin yanında, kütüphane, tren istasyonu, tiyatro ve restaurantlara, daha da iyisi denizin karşısında plaja sadece yürüyüş mesafesindedir.

Karayolu ve trenyolu ile Londra’ya ve Londra Havaalanlarına(Heathrow ve Gatwick Havaalanına ortalama 75 dakika ve Southampton Eastleigh Havaalanına 20 dakika) ve aynı zamanda denizyoluyla Avrupa ana kıtaya mükemmel bağlantılar mevcuttur.

LSI lisan kursunuz süresince LSI ailelerinden birinin yanında (homestay) konaklayabilirsiniz. Bu konaklamanın bedeli; yaz dönemlerinde haftalık 84£, yaz dönemi harici 80£`dir.

İş tecrübesi programınız başladığında, farklı bir aile ile aile yanı konaklama şeklinde konaklayabileceğiniz gibi, paylaşımlı apartman dairelerinde veya konuk evlerinde (sadece yazları) de konaklayabilirsiniz.

Bu konudaki seçeneklerden rehberiniz sizi haberdar edecektir.

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim


LSI Portsmouth Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council