Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 Lewis School Of English


 Konum İngiltere - Southampton
 Programlar Dil Okulu,Genel İngilizce,Mesleki İngilizce,IELTS,TOEFL Sınavı Hazırlığı,Yaz Okulu (16+ yaş üstü),Yaz okulu (17 yaş altı),
 Web Sitesi https://www.lewis-school.co.uk/


LEWIS SCHOOL OF ENGLISH
 SOUTHAMPTON HAKKINDA

Lewis School of English, Southampton şehrinin merkezinde  1976 yılından bu yana İngilizce eğitimi vermektedir.

Bir yanı çiçeklerle bezeli bir parka bakan okulumuz, ana otobüs terminali ve alışveriş merkezlerine birkaç dakikalık yürüyüş  mesafesindedir.
Arka avlusu çiçek bahçesi olan, 18. yüzyıl kasaba tarzı binada hizmet vermekte olan okulumuz; bir kabul odası ,13 ferah ve tam donanımlı sınıf, bir dinleme eğitim merkezi, bir internet erişimli bilgisayar odası,bir video odası ve iki adet dinlenme salonundan oluşmaktadır.

Ortalama öğrenci mevcudumuz , 70-90 kişi olup, bu sayı Temmuz ve Ağustos aylarında 140 öğrenciye kadar yükselmektedir.
Öğrencilerimizin yaş ortalaması 18-35 arasında değişmektedir.
Bitişik binamızda yer alan Southampton Institute,15,000 İngiliz öğrencisiyle oldukça büyük bir okuldur.
Okulumuz öğrencileri, Southampton Institute ile olan yakın işbirliğimiz sayesinde sadece bu kolejin programlarından değil kantin ve diğer olanaklarından da yararlanabilmektedirler.

BİLGİSAYAR MERKEZİ:

Bilgisayar merkezimizde, kendi başınıza çalışmalarınızı yapabileceğiniz, aileniz ve arkadaşlarınızla e-posta yoluyla iletişiminizi sürekli kılacak internet bağlantılı 8 adet bilgisayar mevcuttur.
Ayrıca öğretmenlerimiz de bilgisayar merkezimizde siz ingilizce çalışırken size destek olmaktadır.

LİSAN MERKEZİ:

Kendi başınıza çalışma yapmak istediğinizde, lisan merkezimiz size İngilizce kasetleri, gramer ve kelime bilgisine yönelik kaynaklar ve ihtiyaçlarınıza yönelik hazırlanmış materyaller desteğiyle sessiz bir ortam sunmaktadır.
Kütüphanemiz,sınavlara hazırlanmak, ödevlerinizi yapmak ve derslerde işlenen konuları pekiştirmek için ihtiyacınız olan ortamı sağlamaktadır.
Ayrıca, kütüphanemizden ödünç alabileceğiniz kitapları evinizde de okuyabilirsiniz.

 

LEWIS SCHOOL OF ENGLISH SOUTHAMPTON DİL OKULUNDA SUNULAN İNGİLİZCE EĞİTİM PROGRAMLARI

Lewis School Of English bünyesinde 11 değişik kurs programı mevcuttur:

AKADEMİK YIL PROGRAMI:

 • Akademik yıl programı, 17 yaş üzeri tüm İngilizce dil seviyesinden öğrencilerin katılabileceği, dil seviyesinde  maksimum derecede ilerleme kaydetmek isteyenler içindir.
 • Akademik Yıl Kursumuz, biri ilkbahar dönemi, diğeri sonbahar dönemi olmak üzere iki dönemde başlar.
 • Tüm dil seviyesinden öğrencilerin katılabileceği şekilde hazırlanmış olan programa katılan öğrenciler,kursunu tamamlanmadıktan sonra 3 ayrı seviyedeki lisan sertifikası sınavlarına girecek dil seviyesine erişmiş olurlar.
 • Akademik Yıl kursu 33 hafta eğitim, 4 hafta tatil olmak üzere toplam 37 hafta sürelidir.
 • Kursumuz,birinci döneminizi tamamladığınızda oldukça esnak yapısı sayesinde devam edebileceğiniz 4 ayrı değişik sınavdan birine hazırlanacağınız seçim imkanını tanır.
 • Yapacağınız seçimler, birinci dönemi tamamladığınızdaki lisan seviyenize, ilgi alanınıza ve lisanı öğrenmekteki amacınız doğrultusunda olacaktır.

1.DÖNEM İÇERİKLERİ :

 Dönem eğitiminiz 13 hafta süre ile Genel İngilizce ve 6 değişik seçimli dersten oluşmaktadır:

 • Seçimli dersler;Telaffuz, Pratik konuşma,İş ingilizcesi,Turizm İngilizcesi,Kültürel İngilizce ve TOEIC`tir.
 • Telaffuz ve Pratik Konuşma İngilizcesi dersleri size,temel öğreniminiz amaçlı olarak kurs başlangıcından itibaren gösterilecektir.
 • İş ve Turizm İngilizceleri dersleri, size ikinci dönemde seçeceğiniz branş hakkında fikir verecektir.
 • Kültür Eğitimi İngilizcesi, sizlere İngiliz Kültürü ve İngiltere halkının yaşamı hakkında, genel bir bakış açısı sağlayacaktır.

2.DÖNEM İÇERİKLERİ:

    İkinci dönemde 4 ayrı branş seçebilirsiniz:

 1. İleri İngilizce seviyesine sahip, CAE ( Cambridge Advanced Exam) Sertifikası almayı hedefleyen öğrenciler içindir. Ayrıca İş İngilizcesi ve Turizm İngilizcesi sınavlarını almak isteyen öğrencilere,bu sınavlara hazırlık kursu da verilmektedir.
 2. Akademik İngilizceye yönelik olan bu modül, eğitimine İngiliz ya da Avustralya üniversitelerinden birinde devam etmeyi amaçlayan öğrenciler içindir.  IELTS ve İş İngilizcesi veya Turizm İngilizcesi sınavlarına sizleri hazırlamaktadır. Orta (Intermediate) İngilizce dil seviyesine sahip öğrenciler için hazırlanmıştır.
 3. Cambridge FCE ve İş İngilizcesi veya Turizm İngilizcesi sınavlarına hazırlanmanızı sağlar.
 4. Düşük İngilizce seviyesine sahip öğrenciler için düzenlenmiş olan bu modülde, İş veya Turizm İngilizcesi derslerini alabilir ve PET sınavına hazırlanabilirsiniz.

Modüller sizler için en esnek şekilde hazırlandığından,kursunuz süresince, sizlere, İngilizce dil seviyenize ve hedeflerinize en uygun eğitimi alabilmeniz için yol göstermekteyiz.
Fiyatlara, tüm eğitim,kayıt ve sınav kitaplarınızın ücretleri dahildir.

GENEL İNGİLİZCE

 • Genel İngilizce kursu, sizlere Temel İngilizce eğitimi verme amaçlı düzenlenmiştir. Kursunuza her Pazartesi başlayabilirsiniz ve eğitim sürenizi hafta sayısı üzerinden istediğiniz uzunlukta seçebilirsiniz.
 • Genel İngilizce Kursu haftada 15 saattir.
 • Her ders 90 dakikadır ve Pazartesi – Cuma günleri hergün, günde iki ders olarak uygulanmaktadır.
 • Dersler, konuşma ve dinleme seviyenizi ilerletme amacına yöneliktir.
 • Ayrıca, gramer, pratik günlük İngilizce,kelime bilgisi ve telaffuz konularında da tüm eksiklerinizi gidermeyi amaçlamaktadır.
 • Bu amaca yönelik olarak; tartışma,problem çözme,yazılı alıştırmalar,durumsal İngilizce,kurs kitapları,konulara yönelik metinler,video ve ses kasetleri, öykü anlatımı ve anketler eğitiminizde  kullanılmaktadır.
 • Odaklanılmış olan konular; konuşma,dinleme ve iletişim seviyelerinin ilerletilmesidir.
 • Okuma ve yazma alıştırmaları düzenli olarak ev ödevi şeklinde uygulanmaktadır.

YOĞUN İNGİLİZCE

 • Yoğun İngilizce programları,sizlere, öğretmenlerinizle maksimum eğitim süresi geçirebilmeniz için düzenlenmiştir.
 • Kurs içerikleri Genel İngilizce kursundaki gibidir. Ancak farklı olarak eğitim süreniz haftada 22.5 saattir. Kurs süresini siz belirleyip, herhangi bir Pazartesi başlayabilirsiniz.
 • Yoğun İngilizce kursunda günde, her ders 90 dakika olmak üzere 3 ders alırsınız.

İŞ İNGİLİZCESİ

 • İş İngilizcesi kursu almak için ,bire bir özel ders alabilir, kombine bir kursa ya da LCCI İş İngilizcesi sınavı kursuna katılabilir ve alacağınız sertifika ile İngilizce seviyenizi belgeleyebilirsiniz.
 • İş İngilizcesi dersinin tüm öğretmenleri hem endüstride hem de öğretmenlikte uzun yıllardır deneyimi olan kişilerdir.
 • Kombine kurslarda eğitiminiz,sabahları Genel İngilizce, öğleden sonraları özel İş İngilizcesi kursları olarak düzenlenmektedir.
 • İsteğe bağlı olarak daha fazla İş İngilizcesi kursu almak isterseniz sadece özel dersler olarak alabilirsiniz.
 • Özel derslerde, ders konusu ve seviyesi tam sizin ihtiyacınız doğrultusunda ayarlanmaktadır.


Genel olarak; İş Yazışmaları,Telefonlaşma şekilleri, Toplantı,Organizasyon yapılanması, Pazarlama ve Satış konularından oluşmaktadır.

Tercihe bağlı olarak, İthalat- İhracat,Finans ve Temel muhasebe,Üretim ve Fabrika konuları da bu ders içeriklerine dahil edilebilmektedir.

Şahsi ihtiyaçlarınıza yönelik İngilizce eksiklerinizin tamamlanmasına bu kurs sayesinde tam odaklanabilirsiniz.

-Grup olarak İş İngilizcesi eğitimi almak isterseniz,LCCI İş İngilizcesi sınıflarından birine devam edebilirsiniz.Bu sınıfa devam ederken, London Chamber of Commerce (LCCI) Business English Sertifikası`na hazırlanabilirsiniz.

Lewis School, LCCI sınavının yerel merkezidir ve bu sınavda öğrencilerimizin başarısı 100`dür.

İsterseniz sınava girmeden de bu kursa devam edebilirsiniz.

TEKNİK / BİLİMSEL İNGİLİZCE

-İş İngilizcesi kursunda olduğu gibi, bu kurs da sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda yeniden şekillendirilebilir. Mühendislik ve İmalat konularında daha detaylı dersler okuyabilirsiniz.

-Kursun önemli yönlerinden biri de yazılı bilgi ve verilerin yorumlanması ve teknik yazışma biçimlerinin detaylı olarak gösterilmesidir.

Teknik İngilizce kursunu:

 • Bire bir özel ders,
 • Kombine kurs olarak alabilirsiniz;
 • Sabah derslerinde Genel İngilizce, öğleden sonraları özel dersler şeklindedir.

KOMBİNE KURSLAR

Bu kurslar Genel İngilizce ile bire bir özel derslerden oluşmaktadır. Küçük gruplardan oluşan sınıflarda genel İngilizce seviyenizi geliştirirken, ihtiyaçlarınızı karşılamak için özel olarak hazırlanmış iş ingilizcesi kursuna da devam edebilirsiniz.Öğretmenletimiz hem endüstride hemde eğitimde yılların deneyimine sahiptir.

Eğer özel bir dil alanında ekstra yardıma ihtiyacınız varsa da kombine kursları seçebilirsiniz. Öğrencilerimiz genelde belirli bir lisan sınavına hazırlanmak veya dil pratiği yapmak için kombine kursları tercih etmektedirler.Neye ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra size en uygun öğretmenin sınıfında yer alacağınızdan şüpheniz olmasın.

ÖZEL DERSLER

Birebir özel dersler,size gereksinimlerinize ve zaman çizelgenize uygun bir program yaratma şansını verir.Özel bir konuda çalışmak veya telaffuz,kelime bilgisi,gramerinizi geliştirmek istiyor olabilirsiniz. Sadece ingilizce pratiğinizi artırmak istiyor olabilirsiniz. İsteğiniz hangi konuya yoğunlaşmak ise öğretmeninizle beraber kursun içeriğine ve şekline karar verirsiniz

EĞİTİM METODOLOJİSİ

Temmuz ayı içerisinde 2 haftalık İngizce öğretmenlerine yönelik bir kursumuz bulunmaktadır.Bu kurs ingilizce öğretimi ve teknikleri konuları üzerine yoğunlaşmış bir kurstur.Bu konular temel prensiplerden pedagojiye ve günlük sınıf pratiğine kadar uzanır.

SINAV KURSLARI

İyi bir sınav sonucu edinmeniz iş bulmakta ve üniversitelere girişte oldukça yararlıdır.Sınava hazırlık kursuna katılmanız, sınav için gerekli konulara odaklanmanız ve motive olmanız için çok faydalıdır.Sınav kursları oldukça yüksek yapılandırmaya sahiptir ve İngilizce bilginizi organize etmenize yarar.

Okulumuz bünyesinde aşağıdaki Sınavlara yönelik kurslar düzenlenmektedir:

 • Cambridge  Preliminary English Test (PET)
 • Cambridge First Certificate in English (FCE)
 • Cambridge Advanced English (CAE)
 • IELTS
 • TOEIC
 • TOEFL
 • LCCI English For Business
 • LCCI English for the Travel and Tourism Industry

Resmi TOEIC sınav merkezi olan okulumuzda yıl boyunca düzenli olarak TOEIC sınavları düzenlenmektedir. TOEIC hazırlık kursuna katılarak veya katılmadan bu sınavı alabilirsiniz.

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARI

Bu kurs sizi ingilizce konuşulan ülkelerdeki üniversite ve kolejlere giriş için hazırlamayı amaçlamaktadır.Akademik içerikleri okuma, yazma, konuşma ve dinleme yeteneğinizi geliştirmek için tasarlanmıştır.İngiltere,Avustralya, Yeni Zelanda ve Kuzey Amerika’daki bir çok üniversitenin tercih ettiği IELTS ( International English Language Testing System) sınavına hazırlanmanızı sağlar. Bu kurs yılda 4 ayrı dönem halinde düzenlenmektedir.

 

LEWIS SCHOOL OF ENGLISH SOUTHAMPTON KONUMU


İngiltere’nin orta güney sahilinde  yer alan küçük bir üniversite şehri olan Southampton, bizce İngilizce öğrenimi için çok elverişlidir.
Nüfusu 230.000 olan Southampton ,Londra’ya trenle sadece 65 dakika mesafededir. Yerini merkeziliği, Southampton’u, İngiltere’yi keşfetmek isteyenler için doğru adres haline getirmektedir.

 

Şehrin , uzun denizcilik geçmişi , müzelerinden ve tarihi binalarından rahatlıkla gözlemlenebilmektedir. Uzun yıllar  İngilterenin okyanusa açılan gemileri için bir çıkış kapısı ve yolcu gemileri endüstrisi içinse bir ana liman olmuştur. En ünlü gemisi ise Titanic’tir. Mürettebatın büyük bir çoğunluğu yerel halktan olan tüm kaybedilmişlerin anısı halen canlı tutulmaktadır. Günümüzde şehirde gemi ve yolcularıyla ilgili mekanların izini süren bir tur dahi düzenlenmektedir.Şehir İngiltere’nin en öde gelen denizcilik ve gemi inşaa merkezidir.

Southampton çeşitli üniversite ve kolejlerde okumakta olan 35.000’in üzerinde öğrencisiyle bir üniversite şehridir. Şehrin en bilinen özelliklerinden biri de şehirdeki “Central Park”tır. Lewis School çok şanslıdır çünkü, bu güzel parkın tam karşısına kurulmuştur.

Southampton; tiyatro, sinema, pub, restaurant, spormerkezi ve sanat galerileri gibi birçok sosyal, kültürel ve eğlence mekanına sahiptir. Güney sahilinin en büyük alışveriş merkezlerinden biri Southamptonda yer alır. 2000 yılında kurulan bu alışveriş merkezinde her  türlü alışveriş ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mağazalar bulunmaktadır.

Ayrıca Southampton, premier ligde takımı bulunan güneydeki tek şehirdir.2001 Ağustos ayında tamamlanmış olan 35.000 kişilik yeni stadyum sınıflarımızın bazılarından da görülebilmektedir.

Çok yakında yer alan New Forest Ulusal park’ı yürüyüş parkurları ve atlı sporlar olanakları ile gezip görülecek güzel alanlardan biridir. Stonhenge ,Salisbury ve Winchester gibi tarihi mekanlar Southampton`a 30 kilometre mesafede olup trenle veya okulumuzun düzenlediği turlarla ziyaret edilebilmektedir.

 


LEWIS SCHOOL OF ENGLISH SOUTHAMPTON KONAKLAMA ÇEŞİTLERİ

Okulumuz 3 farklı konaklama seçeneği sunmaktadır:

 • Aile Yanı konaklama
 • İş adamları için aile yanı konaklama
 • Müstakil Konaklama

Yarım pansiyon veya tam pansiyon seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Tam pansiyonda tüm öğünler konakladığınız aile tarafından karşılanır. Hafta içi okula giderken yanınızda götürebileceğiniz bir yemek verilirken hafta sonu evde yemeğinizi yersiniz. Yarım pansiyonda ise hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği aile tarafından karşılanırken hafta sonu tüm öğünler aile tarafından karşılanır.

AİLE YANI KONAKLAMA:

Bir ingiliz ailesiyle konaklamak lisan öğrenmekte olan öğrencinin kursunun en önemli parçalarından birini oluşturur. Ailenin bir ferdi gibi karşılanır ve yaşarsınız.

Aileler okul tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak denetlenmektedir.Ailelerin tamamı “ARELS” in hazırladığı kurallara uymayı kabul etmiş ailelerdir.Aile her zaman ebeveyn ve çocuktan oluşmayabilir. Çocuksuz genç çiftler,orta yaşlı çiftler,bekar veya dul bireyler de yanında konaklayacağınız aile olabilirler. Hangi tip aileyi tercih ettiğinizi Türkiye temsilcimiz olan Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık`ta kayıt olurken belirtmeniz daha yararlı olacaktır. Çoğu aile okula 10-20 dakikalık yürüyüş veya otobüs mesafesinde oturmaktadır. Yaz ayları içerisinde yaşanan yoğun talep nedeniyle bu mesafe biraz daha uzak ailelerin yanına yerleştirilebilirsiniz. Hafta içi sabah ve akşam öğünleri, hafta sonu ise tüm öğünler aile tarafından karşılanır. Çamaşırlarınızın yıkanması ve odanızın temizlenmesi de aileye aittir. Aile yanı konaklamadaki başarınız aile ile kuracağınız diyaloğa bağlıdır. Herhangi bir nedenle aileden memnun olmamanız durumunda okulumuza başvurarak ailenizi değiştirebilirsiniz.

İŞ ADAMLARI İÇİN AİLE YANI KONAKLAMA:

Standart aile yanı konaklama olanaklarına ek olarak özel banyo,daha büyük bir ev , profesyonel bir geçmişe sahip aile imkanları sunulur.

MÜSTAKİL KONAKLAMA :

Yazın, Temmuz ve Ağustos aylarında kendi odanızın  ve yemeklerinizin olduğu müstakil konaklamayı tercih edebilirsiniz. Bu konaklama seçeneği okula 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

 

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim


Lewis School Of English Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC