Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İndirimli

 ATC Language Schools


 Konum İrlanda - Dublin
 Programlar Dil Okulu,Genel İngilizce,Özel Amaçlı İngilizce,Sınav Hazırlık,Yaz Okulu (16+ yaş üstü),Yaz okulu (17 yaş altı),
 Web Sitesi http://www.atclanguageschools.com/
 Diğer Şubeler Dublin - Bray

ATC 1973 yılında kurulmuştur. O zamandan beri dünyanın dört bir yanından  her yaştan öğrenciler için, İrlanda’da Dublin ve Bray’de, İngiltere’de ise Winchester’da kaliteli İngilizce dil programları sunmaktadır.

Farklı yaşlardaki ve dil seviyelerindeki öğrenciler için çok çeşitli kurslar sunulmaktadır. Sunulan İngilizce eğitim programlarının tümü, Irlanda için Quality and Qualifications Ireland” , İngiltere'de ise British Council ve English UK tarafından kalite onaylıdır. Tamamen nitelikli öğretmenler tarafından yürütülen kurslar, Akademik mükemmeliyet konusunda uluslararası bir üne sahiptir. Kurslara katılan öğrencilerin aile yanı konaklama ya da paylaşımlı daire gibi konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

ATC, her öğrencisinin yaşadığı deneyimin her yönünü önemsemektedir ekibinin samimi ve profesyonel bir ortamda mükemmel bir hizmet standardı sağlamayı taahhüt ediyor.

Akreditasyonları

ATC Irlanda Akreditasyonları

ACELS – ATC Irlanda okulları of Quality and Qualifications Ireland’a bağlı bir servis olan ACELS tarafından (ELT) English Language teaching onaylıdır.

ALTO (Association of Language Travel Organisations)- ATC, profesyonel gelişim, fikir ve bilgi alışverişi yoluyla bağlantılar sağlayan bir platform olan ALTO'nun bir üyesidir;

EAQUALS -  EAQUALS'ın misyonu, uluslararası eğitim kurumlarına ve bireylere rehberlik ve destek sağlayarak dünyadaki dil eğitiminde mükemmelliği teşvik etmektir. ATC Dil Okulları, 2015 yılının Ağustos ayında 3 okulunda da mükemmeliyete layık görülmüştür.

MEI (Marketing English in Ireland) – ATC, MEI’ın kurucu üyesidir.

Quality English -ATC, Uluslararası öğrencilere yüksek kalitede İngilizce kursları vermeyi taahhüt eden özel İngilizce okulları birliğinin üyesidir.

PROGRAMLAR

✓ Genel İngilizce

✓ Yoğun İngilizce

✓ Bireysel Öğrenim

✓ İş İngilizcesi

✓ Teacher Training Programı

✓ Sınav Hazırlık kursları (Cambridge FCE & CAE, IELTS, TIE, Trinity ESOL, TOEIC)

 

*ATC Bray ve ATC Dublin, TOEIC ve ETS yetkili sınav merkezidir.

Kurs müfredatı: Eğitim Müfredatı, CEFR (Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesi) temeline dayanır ve öğrenci merkezli öğrenmeye ve belirli iletişimsel hedeflere ulaşmaya odaklanır. Öğretmenler,  CLT (İletişimsel Dil Öğretimi), TBL (Görev Tabanlı Öğrenme) ve CLL (İşbirlikçi Dil Öğrenme) gibi metodolojileri kullanmaktadır. 
Seviye Tespiti: ATC'ye gelmeden önce, öğrenciler gramer ve kelime bilgisi bilgilerini değerlendirmek için bir çevrimiçi yerleştirme sınavına girerler. Okulun ilk günlerinde bir öğretmenle buluşacak ve kısa bir konuşma yapacaklardır. Öğretmen, dinleme ve konuşma becerilerini değerlendirecek ve onlara özel öğrenme ihtiyaçları hakkında sorular soracaktır. Daha sonra yeteneklerine ve ihtiyaçlarına uygun bir sınıfa yerleştirilirler.  Sınıf Yapısı: Her ders 60 dakikadır. Sınıflar yıl boyunca her seviyede mevcuttur. ATC sınıflara en fazla 15 öğrenciye kadar izin vermektedir ancak tipik olarak  bir sınıfta yılboyu en fazla 10 ila 12 öğrenci bulunmaktadır.
İlerleme Değerlendirmesi: İlerleme değerlendirmesi her hafta sınıfta yapılır. Öğrencilerin konuşma ve yazma çıktılarındaki ilerlemelerine özellikle odaklanır. Her hafta öğrencilere öğretmenlerinden konuşma ve yazma becerileri konusunda yapılandırılmış geri bildirimler verilir. ATC, öğrencileri her 8-12 haftada,  bir tam kur kadar geliştirmeyi amaçlamaktadır.
Sertifikasyon: Tüm öğrenciler, kurslarını tamamlandığında kısa bir didaktik rapor içeren, katılım sertifikası alırlar. Tüm raporlar, ülkelerine dönüşte eğitim kurumlarında krediler için kullanılabilecek, çalışılan saat sayısını içermektedir.

 

 

Dublin, Avrupa'nın en popüler turistik yerlerinden biridir ve misafirperverliği, kültürü, sanatı, müziği ve canlı gece hayatı ile ünlüdür. Dublin nispeten küçük ve erişilebilir bir şehirdir ve Avrupa'nın en genç nüfuslarından birine sahiptir ve bu da İngilizcelerini geliştirmek ve başka bir ülkenin kültürünü öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir.

ATC Dublin, Dublin şehir merkezinin kalbinde, Güney William Caddesi üzerinde, şehrin en popüler turistik mekanlarına ve şık kafelere, restoranlara ve barlara yürüme mesafesinde yer almaktadır. Okulun kendisi, en konforlu şehir merkezi deneyimini sağlamak için tamamen yenilenmiş ve yenilenmiş modern bir binada yer almaktadır.

ATC Dublin 16 parlak, modern ve geniş sınıflara sahiptir. Her sınıf, öğretmenlerin öğrencilerin öğrenme deneyimini geliştirmek için en son teknolojiyi kullanmalarını sağlayan etkileşimli yazı tahtaları dahil, modern ses ve görsel-işitsel teknolojilerle donatılmıştır. İnternet sınıflarda düzenli olarak kullanılır ve öğrencilere 21. Yüzyılda dillerini nasıl kullanacaklarına dair pratik örnekler verilir.

Okulun 4. katı öğrenci dinlenme ve dinlenme alanı olarak ayrılmıştır. Işıkla dolu öğrenci ortak alanı, öğrencilerin molalar sırasında ve dersten sonra buluşmaları ve sosyal aktivitelerini düzenlemeleri için mükemmel bir yerdir.

Ayrıca öğrencilerin CV'lerini hazırlayabilecekleri ve güncelleyebilecekleri bilgisayarlar da, 4. kattadır. Bilgisayarlar ayrıca öğrencilerin ilerlemelerini izleyebildikleri ve çalışmalarına devam edebildikleri rehberli e-öğrenme platformuna giriş yapmak için de kullanılmaktadır.

✓ Lokasyonu şehir merkezidir

✓ Modern dekore edilmiş okul binası

✓ Grafton Street 2e 170 metre mesafede

✓ Çarpıcı 4. kat öğrenci salonu

✓ Öğrenci Bilgisayarları

✓ Ücretsiz Wi-Fi

✓ Ücretsiz öğleden sonra dersleri

✓ Interaktif Beyaz tahtalar

✓ Minimum öğrenci yaşı 17+

 


Aile Yanı ( Pansiyon) Konaklama


ATC Dublin (Şehir Merkezi )'de eğitim alan öğrenciler, toplu taşıma araçlarına yakın, güzel banliyölerde yer alan İrlandalı ev sahibi ailelerle kalabilirler. Öğrenciler okula otobüsle, DART (tren) veya LUAS (tramvay) ile giderler. Yetişkin öğrenciler için ev sahibi aileler, hafta boyunca yarım pansiyonlu tek veya iki yataklı odalar ve hafta sonları tam pansiyon sunmaktadır.

Yemeksiz Konaklama  ( Yıl boyu)

Okulun yürüme mesafesinde bulunan ATC daireleri, tek kişilik odalarda kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz konaklama birimleri sunmaktadır. Daireler ortak banyo, mutfak ve oturma alanları ile 3 ila 6 yatak odasına sahiptir.

Üniversite Yurtlarında konaklama ( Yaz tatilleri boyunca)

Yoğun sezon boyunca ATC, University College Dublin (UCD) ve İrlanda Ulusal Koleji (NCI) dahil olmak üzere üniversite kampüslerinde ek konaklama ayırmaktadır. Tüm konaklama birimleri, ortak mutfak ve oturma alanı bulunan modern dairelerde tek kişilik en-suite odalarda sunulmaktadır.

UCD, Dublin şehir merkezine sadece 4 km uzaklıktadır ve kampüste bir otobüs terminali ile South William Street'teki ATC Dublin’e sadece 15 dakikada ulaşılabilir.

NCI,Dublin şehir merkezinin finans bölgesinde, Liffey nehri yakınında ve Luas (tramvay) durağının metre içinde yer almaktadır. South William Street'teki ATC Dublin, NCI'ye sadece 20 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Hayallerle başlamak

[Image]

Hayallerle başlamak

            İngilizce hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Gerek Türkiye’de gerek yurtdışında iş bulmak ve kariyerinizde hızlı yükselmek için çok önemli bir adım . Bunun yanında sosyal hayatımızda da bence çok önemli bir yeri var. Bilgisayar mühendisliği mezunu olarak işiminde uluslararası platformanda çok etkin olduğunu ve gerçekten kuvvetli bir ingilizceye ihtiyacım olduğunun farkındaydım.

            Amerika’dan bir süre önce gelmiştim .İngilizce konusunda güzel bir yol katetmiştim ama akademik olarak çok yetersiz olduğumun farkındaydım. Hemen dil okullarını araştırmaya başladım yeni bir yurtdışı tecrübesi için hazırdım. Hiçbir zaman Türkiye’de bir dil okuluna gitmeyi düşünmedim. Bir dili gerçekten öğrenmenin yolunun o dili konuşulan bir ülkede yaşamak olduğunu düşünüyordum. İnternette biraz araştırma yaptıktan sonra BogaziçiEdu şirketi ile iletişime geçip Esma hanımla konuştum . Bir sonraki adımda ise kendisini ofisinde ziyaret ettiğimde uzun uzun konuştuk ve beni her konuda bilgilendirdi.

NEDEN İRLANDA ?

            Esma hanımla uzun uzun konuşmustuk ve internet üzerinden de birçok araştırma yapmıştım . İrlanda halkının cana yakınlığı ve kültürünün diğer avrupa ülkelerinden daha cok bizim kültürümüze benzemesi benim bu ülkeyi seçmemde oldukça etkili oldu. Ayrıca İrlanda 6 ay ve üzeri eğitimlere haftada 20 saat çalışma izni veriyor ve bu da bence çok önemli bir ayrıntı . Malum döviz kurları çok yüksek . Ayrıca okul fiyatlarının diğer ülkelere göre daha ucuz olmasıda önemli bir etken.

OKUL SEÇİMİ

            Esma hanımın okullar konusundaki bilgilendirmesi sonucunda ATC dil okuluna karar verdim . Lokasyonu çok güzel olan okulun bir diğer güzel yanıda öğrenci ve eğitmen kadrosunun iyi olması. Özellikle gidiceğim okulun kalitesine dikkat ettim çünkü New York City’de ucuz bir okula giderek kötü bir tecrübe edinmiştim.Bunların yanında en önemli faktörlerden biriside ATC dil okulunda Türk bir temsilcimiz olması . Hazırlık aşamasından buraya gelene kadar ve şuandada eğitimime devam ettiğim aşamada beni her konuda bilgilendiren , her konudaki tecrübelerini benimle paylaşan Volkan Bey’e de burden çok teşekkür etmek isterim.Bildiğiniz gibi yeni bir ülkeye yeni bir kültüre alışmak zor. Kendiside tecrübelerini aktararak birçok kişinin uzun aylar uğraşarak alabildiği GNİB ve PPS randevularını sayesinde 1 hafta içinde halledebildim. Gerçekten söylediğim herkes beni şaşkınlıkla karşıladı . Çünkü gelmeden önce konuştuğum ve buraya geldiğimdede konuştugum birçok kişi 2-3 ay hatta 4 ay sonra randevularını alabilmişti .Bunun yanında Volkan bey iş konusunda da çeşitli bağlantıları olan ve öğrencilerine elinden geldiği kadar yardım eden güzel bir insan. Tekrar buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

DUBLİNDE HAYAT DEVAM EDİYOR

            Dublinde ikinci haftamın son gününden edindiğim tecrübeleri aktarıyorum. GNİB kartım ve oturma iznim var . PPS numaram yolda geliyor . Dünyanın heryerinden çok tatlı arkadaşlarım var.Çok güzel günler geçiriyor. İtalya’dan, İspanya’dan,Japonya’dan gelen yeni öğrenci arkadaşlarla Dublini keşfediyorum.

            Sizlere tavsiyem gelemden önce güzel bir araştırma yapın ve herşeyi sorun. Unutmayınki bizde aynı yollardan geçtik ve halinizi anlıyoruz .İstediğiniz soruyu sormaktan çekinmeyin elinden  geldiği kadar herkes yardımcı olucaktır. Fiyatı uygun diye ucuz okullar seçmeyin , farkı çok açık ve net görüyorsunuz gerçekten.Buraya geldiğinizde çekinmeyin ingilizceniz kötü olsa bile konuşmaktan kaçınmayın . Unutmayınki buraya gelme amacınız dil öğrenmek .Kimse size neden ingilizce konuşamıyorsunuz diye kötü gözle bakmıyacak. Şimdiden hepinize mükemmel İrish günler dilerim …

 


 
Mert Aklan -
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

ATC Dilokulu İndirimleri

ATC İrlanda Türkiye İndirimli 2021 Fiyatları

Burada verilen fiyatlar örnek olarak hesaplanmıştır. Farklı eğitim süreleri ve farklı konaklama alternatifleri için Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile irtibata geçiniz.

Hızlı Erişim


ATC Language Schools Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

British Council  
PIER  
QE  
QEAC  
EducationUK  
IALC  
ICEF