Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 ATC Language Schools


 Konum İrlanda - Bray
 Programlar PET/FCE/CAE Hazırlığı,Dil Okulu,Genel İngilizce,IELTS Sınavı Hazırlığı,Work and Study,Yaz Okulu (16+ yaş üstü),Yaz okulu (17 yaş altı),
 Web Sitesi https://www.atclanguageschools.com/
 Diğer Şubeler Dublin - Bray

ATC BRAY İRLANDA İNGİLİZCE DİL OKULU HAKKINDA

ATC IRELAND, 1973 yılında kurulmuştur ve o zamandan beri dünyanın her yerinden, her yaştan öğrenci için Kaliteli İngilizce Dil Programları sunmaktadır.

ATC, yüksek kaliteli İngilizce dil programlarını, İrlanda'da Bray ve Dublin'de bulunan, iki ayrı, yıl boyu hizmet veren İngilizce okullarında sunmaktadır.

Ayrıca, ATC, İrlanda genelinde 8 lokasyon ile en büyük Junior Yaz Okulu programları sağlayıcılarından biridir.

Tam nitelikli öğretmenler tarafından verilen İngilizce kursları, akademik mükemmellik konusunda uluslararası bir üne sahiptir.
Kapsamlı bir eğitim ve kültür programı sunarak ve ihtiyaçlarının her zaman açıkça anlaşılmasını ve karşılanmasını sağlayarak, öğrencilerinin samimi ve teşvik edici bir atmosferde İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadırlar.

 

 • EĞİTMEN TOPLANTILARI - KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ ÇALIŞMA PLANI

Ki̇şi̇selleşti̇ri̇lmi̇ş Çalışma Planı, 16, 20 ve 26 saatlik kursları alan öğrenciler için kursları boyunca, öğretmenlerimizden biriyle görüşerek, kişisel gelişim takibi ve ek rehberlik  için harika bir fırsattır.

 • ÜCRETSİZ EKSTRA DERSLER

ATC, 16, 20 ve 26 saatlik kursların herhangi birine kayıtlı öğrencilerine, becerilerini geliştirmelerini amaçlayan; rahatlatıcı ve samimi bir ortamda özgüven oluşturmaları için isteğe bağlı ÜCRETSİZ ilave dersler sunar.
Bunlar her hafta, haftada 3 kez mevcuttur. ATC'nin öğleden sonraları sunduğu konular :

 • KONUŞMA VE DİNLEME
 • İŞ İNGİLİZCESİ
 • TELAFFUZ 

DiNLEME VE KONUŞMA - PAZARTESİ 

Öğrenciler bu eğlenceli ve interaktif derslerde konuşma ve dinleme becerilerini geliştirebilirler. Burada öğrenciler iş, okul, boş zaman ve daha pek çok alanda tanıdık konularda standart konuşma anlayışlarını geliştirme fırsatı bulurlar.
Öğretmenler, günlük hayatta kullanılan çok çeşitli konulara odaklanmak için YouTube kliplerini, radyo yayınlarını ve diğer çeşitli medyaları kullanmaktadır.

 İŞ İNGİLİZCESİ - ÇARŞAMBA 
Eğitim; iş e-postaları ve raporları yazmaktan, planlamaya ve sunum yapmaya kadar çeşitli konuları kapsayacaktır. Kurs boyunca ilerlemeyi sağlamak için görevler ve ev ödevleri her hafta belirlenir.Öğrenciler, çeşitli çalışma durumlarında yaygın olarak kullanılan yeni ve karmaşık sözcüklere maruz kalırlar ve onlara yazılı iletişimlerinin tonunu ve kaydını nasıl ölçecekleri öğretilir.


TELAFFUZ -  CUMA 
Öğrenciler farklı sesleri anlamaya ve telaffuz etmeye odaklanabilirler. Bu interaktif sınıfta öğrenciler telaffuz becerilerini geliştirebilirler.
Konular şunları içerir: Ünlü ve Ünsüz Harfler, Müfredat, Kelime ve Cümle Yapısı, Tonlama, Cümle Vurgusu, Geçmiş Zaman ve Alfabenin Sesleri.

 

ATC IRELAND AKREDİTASYONLARI

ATC, f​arklı yaş ve İngilizce seviyelerindeki öğrenciler için tamamı İrlanda'da Quality and Qualifications Ireland for English Language Teaching (ELT) tarafından onaylanmış çok çeşitli İngilizce kursları sunmaktadır.ATC, ACELS, EAQUALS, MEI ve Quality English dahil olmak üzere uluslararası eğitim sektörünün önde gelen derneklerinin üyesidir ve bunlar tarafından akredite edilmiştir. 

 

 • ACELS – ATC Irlanda okulları of Quality and Qualifications Ireland’a bağlı bir servis olan ACELS tarafından (ELT) English Language teaching onaylıdır.
 • ALTO (Association of Language Travel Organisations)- ATC, profesyonel gelişim, fikir ve bilgi alışverişi yoluyla bağlantılar sağlayan bir platform olan ALTO'nun bir üyesidir;
 • EAQUALS-  EAQUALS'ın misyonu, uluslararası eğitim kurumlarına ve bireylere rehberlik ve destek sağlayarak dünyadaki dil eğitiminde mükemmelliği teşvik etmektir. 
 • MEI (Marketing English in Ireland) – ATC, MEI’ın kurucu üyesidir.
 • Quality English -ATC, Uluslararası öğrencilere yüksek kalitede İngilizce kursları vermeyi taahhüt eden özel İngilizce okulları birliğinin üyesidir.

ATC Bray ve ATC Dublin, TOEIC ve ETS yetkili sınav merkezidir.

 


 

ATC BRAY DİL OKULUNDA SUNULAN İNGİLİZCE EĞİTİM PROGRAMLARI

 • GENEL İNGİLİZCE
 • YOĞUN İNGİLİZCE
 • SINAV HAZIRLIĞI KURSLARI
 • BİREYSEL ÖĞRENİM
 • İŞ İNGİLİZCESİ

ATC BRAY KURS ÖZELLİKLERİ

GENEL İNGİLİZCE

GENEL İNGİLİZCE - 16 SAAT

Haftada 16 saat (16 x 60 dakika) olan bu Genel İngilizce kursu, Bray okulumuzda pazartesiden perşembeye sabah 09.00-1.30 saatleri arasında gerçekleşir.

Öğrenciler eğitimlerine her Pazartesi başlayabilir. 12 haftalık bir döngüye dayanır ve bu süre zarfında öğrencinin belirli bir ders kitabında ilgili seviyede ilerlemesi sağlanır.
Öğretmenler, tüm işlevlerin ve becerilerin bu düzeyde kapsandığından emin olmak için, Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesi (CEFR) temelli bir kontrol listesi ve düzenli ilerleme testleri kullanarak bu düzeyde ilerlemelerine yardımcı olur.

GENEL İNGİLİZCE - 20 SAAT

Genel İngilizce kursu müfredatı haftada 20 saattir ve öğrencilerin dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinin dört becerisini anlamalarını geliştirmek için tasarlanmıştır. Öğrenciler her Pazartesi sürekli kayıt sistemiyle başlayabilirler. İlköğretimden ileri düzeye kadar tüm seviyeler yıl boyunca sunulmaktadır. Kursun sonunda öğrenciler, İngilizce standartlarında genel bir gelişme ve dil becerilerine olan güvenlerinin arttığını göreceklerdir.

YOĞUN GENEL İNGİLİZCE - 26 SAAT

Yoğun kurs müfredatı, konuşulan İngilizcede doğruluk ihtiyacına dayanmaktadır. Yoğun kurs haftada 26 saattir ve Genel İngilizce programını (20 saat) ve söylem yapısı ve sözlü akıcılığa odaklanan iki öğleden sonra alınan haftada 6 saat daha içerir. Öğleden sonraki oturumlarda öğrenciler, öğretmen ve diğer öğrencilerle müzakerede iyileştirme alanları talep edebilirler.

CAMBRIDGE ADVANCED SINAVI HAZIRLIK KURSU

Cambridge Advanced Exam Course (CAE), nitelikli öğretmenlerimizden temel sınav tekniklerinin sağlanmasının yanı sıra yazılı ve sözlü İngilizceyi geliştirmeye odaklanan bir sınav programıdır.
Bu program haftada 20 saat (20 x 60 dakika) eğitimden oluşmaktadır.

Kursu yürütmek için sınıf başına en az 6 öğrenci gereklidir.
Bu kurslara giriş için minimum C1 İngilizce seviyesi gereklidir.

CAMBRIDGE FCE SINAVI HAZIRLIK KURSU

First Certificate in English (FCE), nitelikli öğretmenlerimizden temel sınav tekniklerinin sağlanmasının yanı sıra yazılı ve sözlü İngilizceyi geliştirmeye odaklanan bir sınav programıdır.
Bu program 20 saat (20 x 60 dakika) Genel İngilizce eğitiminden oluşmaktadır.

Kursu yürütmek için sınıf başına en az 6 öğrenci gereklidir.
Bu kurslara giriş için minimum İngilizce seviyesi gereklidir.

TOEIC SINAVI HAZIRLIK KURSU

ATC, bir ETS, (Eğitimsel Test Sistemi), Sınav Merkezidir. TOEIC sınavı, her ay ATC'de veya gruplar için talep üzerine, minimum sayılara tabi olarak mevcuttur.

Ücret, sınav ücreti artı yönetim ve sertifikayı kapsar.

IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSU

IELTS sınavına hazırlık programı, nitelikli öğretmenlerimizden temel sınav tekniklerini öğrenmenin yanı sıra yazılı ve sözlü İngilizceyi geliştirmeye odaklanan 6 haftalık bir kurstur.

Ders Programı

Haftada 20 saat,  Pazartesiden Cumaya 09:00 - 13:30

Kursu yürütmek için sınıf başına en az 6 öğrenci gereklidir.
Bu kurslara giriş için minimum B2 İngilizce seviyesi gereklidir.

UYARI : ATC Bray'de okumak için minimum yaş 16'dır.

 • Kurs müfredatı:
  Eğitim Müfredatı, CEFR (Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesi) temeline dayanır ve öğrenci merkezli öğrenmeye ve belirli iletişimsel hedeflere ulaşmaya odaklanır. Öğretmenler,  CLT (İletişimsel Dil Öğretimi), TBL (Görev Tabanlı Öğrenme) ve CLL (İşbirlikçi Dil Öğrenme) gibi metodolojileri kullanmaktadır.
 • Seviye Tespiti:
  ATC'ye gelmeden önce, öğrenciler gramer ve kelime bilgisi bilgilerini değerlendirmek için bir çevrimiçi yerleştirme sınavına girerler. Okulun ilk günlerinde bir öğretmenle buluşacak ve kısa bir konuşma yapacaklardır. Öğretmen, dinleme ve konuşma becerilerini değerlendirecek ve onlara özel öğrenme ihtiyaçları hakkında sorular soracaktır. Daha sonra yeteneklerine ve ihtiyaçlarına uygun bir sınıfa yerleştirilirler.  Sınıf Yapısı: Her ders 60 dakikadır. Sınıflar yıl boyunca her seviyede mevcuttur. ATC sınıflara en fazla 15 öğrenciye kadar izin vermektedir ancak tipik olarak  bir sınıfta yılboyu en fazla 10 ila 12 öğrenci bulunmaktadır.
 • İlerleme Değerlendirmesi:
  İlerleme değerlendirmesi her hafta sınıfta yapılır. Öğrencilerin konuşma ve yazma çıktılarındaki ilerlemelerine özellikle odaklanır. Her hafta öğrencilere öğretmenlerinden konuşma ve yazma becerileri konusunda yapılandırılmış geri bildirimler verilir. ATC, öğrencileri her 8-12 haftada,  bir tam kur kadar geliştirmeyi amaçlamaktadır.
 • Sertifikasyon:
  Tüm öğrenciler, kurslarını tamamlandığında kısa bir didaktik rapor içeren, katılım sertifikası alırlar. Tüm raporlar, ülkelerine dönüşte eğitim kurumlarında krediler için kullanılabilecek, çalışılan saat sayısını içermektedir.

 

ATC BRAY KONUMU

Güzel kumlu ve çakıllı plajı ve büyüleyici bir gezinti yeri ile Bray, yıl boyunca çok çeşitli festivaller ve etkinlikler sunarak, ortamı eğitim almak için çekici ve huzurlu bir yer haline getirir.

Bray'deki okulumuz, 'The Gateway to the Garden of Ireland' olarak da bilinen Co. Wicklow'da bulunmaktadır. ATC BRAY, Bray Head ve çevresinin panoramik manzarasını sunan deniz kıyısında yer almaktadır.
Bray,  restoranları, otelleri ve manzaralı yürüyüşleriyle ünlü, popüler bir sahil beldesidir.

ATC Bray, Dublin Şehir Merkezi'nin güneyindeki bir sahil kasabasında, İrlanda Denizi'ne bakan bir konumda yer almaktadır.

ATC Bray, aydınlık ve ferah sınıflar sunmak için güzel bir şekilde restore edilmiş dört bitişik Viktorya binasına sahiptir. İngilizce öğrenmek ve İrlanda kültürünü yeni uluslararası arkadaşlarla keşfetmek için ideal ortam sunar.
ATC Bray, güzel restore edilmiş Dunluice House gibi dört bitişik Victoria binasında deniz kıyısında yer alır ve Dublin Şehir Merkezi'ne trenle sadece 35 dakika uzaklıktadır.

Dikkatle ve tamamen yenilenmiş ve yenilenmiş olan Dunluice House, Viktorya zerafetini modern konforlarla birleştirmektedir.
Sınıflar aydınlık, ferah ve sıcaktır ve çoğu, İrlanda Denizi'nin muhteşem manzaralarına sahiptir.
Kütüphanemizde bulunan materyalleri kullanarak bağımsız olarak çalışmak isteyen öğrenciler için bir öğrenci çalışma merkezi bulunmaktadır.
Öğrenciler ödevlerini yapmak veya İngilizce becerilerini geliştirmek / geliştirmek için bu odayı kullanabilirler. Öğrenci kütüphanesi, hem eğitici hem de eğlence amaçlı okuma materyallerinin geniş bir seçimini içerir.
Öğretmenler öğrencilerine çalışmalarında yardımcı olmak için her zaman hazırdır.

Yoğun zamanlarda, ana okul binasının dışında ek sınıf alanı kullanılabilir.
Okul, öğrencilerin CV'lerini hazırlayabilecekleri ve güncelleyebilecekleri öğrenci kullanımı için özel bir bilgisayar alanı sunar.
Bilgisayarlar ayrıca öğrencilerin ilerlemelerini izleyebildikleri ve çalışmalarına devam edebildikleri rehberli e-öğrenme platformumuza giriş yapmak için de kullanılabilir.
Bray okulunda ayrıca, öğrenciler için geniş oturma alanı bulunan özel bir bahçe ve veranda alanına ek olarak son zamanlarda modernize edilmiş ve genişletilmiş bir kafeterya da bulunmaktadır.

 

ATC BRAY KAMPÜSÜNÜN SAHİP OLDUĞU OLANAKLAR:

 • Güzel sahil konumu Spacious 23 geniş sınıf 
 • Kütüphane ve çalışma merkezi 
 • Multimedya odaları ve öğrenci bilgisayarları
 • Öğrenci kantini
 • Özel bahçe ve veranda 
 • Ücretsiz Wi-Fi 
 • Ücretsiz öğleden sonra dersleri 
 • Minimum yaş 17
MESAFELER
Plaja - 30 metre Bray
Bray DART istasyonuna - 850 metre 
City Dublin Şehir Merkezine - 18km 
Dublin Dublin Havaalanı'na – 31 km


 


ATC BRAY KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Bir ATC kursuna katılan öğrenciler, çeşitli konaklama seçenekleri arasından seçim yapabilirler. Yetişkin öğrencilerimiz için okula ait daireler ve öğrenci yurdu sunuyoruz.

Bu modern daireler, yetişkin öğrencilerimizin ihtiyaçlarına tam olarak uyacak şekilde donatılmıştır. Okula ait daireler ve öğrenci yurtları okullarımıza yürüme mesafesindedir.
Öğrenciler ayrıca özenle seçilmiş İrlandalı ev sahibi ailelerimizden birinde kalma seçeneğine de sahiptir.

AİLE YANI KONAKLAMA 

ATC Bray’in tüm ev sahibi aileleri Bray kasabasındadır. Öğrencilerimizin çoğu bir aile yanında kalmayı tercih etmektedirler. Ev sahibi ailelerimizin çoğuyla birkaç yıldır birlikte çalışıyoruz. Konaklama görevlimiz tarafından özenle seçilen tüm aileler düzenli olarak ziyaret edilmektedir.

Küçük öğrencilere, kaldıkları her gün oda kahvaltı, paketli öğle ve akşam yemekleri sunulur ve tahsis edildikleri ailenin bir parçası olarak yaşarlar. Yetişkin öğrenciler için konaklama, pazartesiden cumaya yatak, kahvaltı ve akşam yemeği bazında, hafta sonu ise tam pansiyon olarak düzenlenir.

Ev sahibi ailelerimiz, farklı beslenme gereksinimlerine uygun yemekler sunmaktan mutluluk duyar, tüm ailelere öğrencilerin sahip olabileceği herhangi bir alerji veya özel yiyecek talebi önceden bildirilmelidir.

Ev Sahibi Ailelerimiz, okulumuza yürüme mesafesinde veya Dart (Metro) ve Dublin Otobüs durakları gibi kolay erişilebilir ulaşım hizmetlerinin yanında yer almaktadır.

ÖZELLİKLERİ
 • Özenle seçilmiş İrlandalı ev sahibi aileler.
 • Tek veya iki yataklı oda seçeneği.
 • Yarım Pansiyon Pazartesi-Cuma (kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Tam Pansiyon Hafta Sonları (kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği)
 • Aileler, okula yürüme mesafesinde ideal bir konuma sahiptir.

BRAY ÖĞRENCİ YURDU 

ATC Bray yurdumuz Marine Terrace, okulumuza sadece 700 metre mesafede, Bray sahilinde ideal bir konuma sahiptir.
Öğrenciler, İrlanda denizinin ve Wicklow dağlarının panoramik manzarasının keyfini çıkarırken, aynı zamanda okula ve yerel olanaklara 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Yurt, yakın zamanda ATC'de okuyan öğrencilerimiz için kalite, konfor ve iyileştirilmiş genel yaşam deneyimi ile yenilenmiştir.

 ÖZELLİKLERİ

 • Denize sıfır konum
 • Tek ve ikiz en-suite banyolu odalar
 • İki adet yeni tam donanımlı ortak mutfak ve oturma alanı
 • Yeni döşenmiş iki oturma odası
 • İki çamaşır makinesi / kurutucu
 • Nevresim ve havlular temin edilir
 • Rezidans genelinde sağlanan ücretsiz Wi-Fi erişimi
 • ATC konut yöneticisi 7/24 ulaşılabilir
 • Asgari yaş 18

MUTFAKLI ÖĞRENCİ DAİRELERİ BRAY

Neptune & Altona öğrenci daireleri, Bray, Co. Wicklow'daki okulumuz Dunluice House'un hemen yanında elverişli bir konuma sahiptir.

Öğrenci dairelerimiz Bray'deki okulumuzun hemen yanında yer almaktadır. Modern dairelerimiz, tüm öğrencilerimiz için konforlu bir yaşam deneyimi sağlamak için tamamen mobilyalıdır.

ÖZELLİKLERİ

 • Tek ve İki Yataklı Odalar.
 • Ortak banyo.
 • Tam Donanımlı Mutfak.
 • TV/DVD'li Oturma Odası.
 • Çamaşır yıkama-kurutma makinesi.
 • Nevresim ve Havlular.
 • Bina genelinde WI-Fi erişimi.

ATC Öğrenci yurtları yıl boyunca açıktır ve hizmet vermektedir.

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim


ATC Language Schools Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC