Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İndirimli

 Deakin University


 Konum Avustralya - Melbourne
 Programlar Dil Okulu,Diploma,Akademik İngilizce,Lisans,Sertifika,Üniversite Hazırlık (Foundation),Yüksek Lisans,
 Web Sitesi https://www.deakin.edu.au/

DEAKIN ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA

Deakin Üniversitesi güncel konularla ilgili, yenilikçi ve bütün faaliyetlerinde duyarlı olarak Avustralya’nın en ileri Üniversitesi olmayı hedeflemektedir.

Okulla ilgili mükemmellik, üstün kaliteli araştırma, endüstri ortaklıkları ve belirli amaçlara göre yapılan dersler, dünyanın her yerinden öğrencileri Deakin’e çeken faktörler arasındadır. Avustralya’nın en büyük üniversitelerinden biri olarak, Deakin Üniversitesi Avustralya ve denizaşırıda 30.000den fazla öğrenciye üstün nitelikli ve öğrenci-merkezli eğitim vermektedir.

ÜSTÜN DESTEK VE TESİSLER

 Deakin Üniversitesi tüm uluslar arası öğrencilerine Deakin Üniversitesi’ndeki zamanları boyunca yardım ve destek sağlamaya söz vermiştir. Hizmetlerin içinde, hava alanı resepsiyonu, oryantasyon programları, bütün       kampuslarda Uluslar arası Öğrenci Danışmanları ve sosyal destek ağları, çalışma becerileri yardımı ve kariyer danışmanlığı, sağlık bakımı ve kişisel danışmanlık bulunmaktadır.
  Üst seviyede kalifiye akademik personel tarafından eğitim göreceksiniz ve tüm kampuslar arasında içinde güncel bilgisayar kaynakları (24-saat erişim), laboratuarlar, stüdyolar, atölyeler ve kütüphaneler olan mükemmel   eğitim tesislerinden yararlanacaksınız.


 

ULUSLAR ARASI ÖĞRENCILER IÇIN EKSTRA AKADEMIK DESTEK

 Deakin’in öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaktaki bağlılığı, mümkün olan pek çok akademik destek programı yoluyla kanıtlanmıştır. Mesela İşletme ve Hukuk Fakültesi özellikle uluslar arası öğrenciler için yüksek   derecede başarılı bir Destek Özel Ders Programı geliştirmiştir. Deakin, uluslar arası öğrencileri belli birimlere direkt olarak bağlı böylesine geniş bir akademik destek programı sağlayan tek Avustralya Üniversitesidir. Ek   dersler öğrencilerin ders ücretlerine muazzam değer katmakta ve anlama seviyelerini ve başarı şanslarını büyük ölçüde artırmaktadır.
 Özel olarak geliştirilmiş Akademik Amaçlar için İngilizce (EAP) belli birimlere bağlı haftalık özel dersleri, öğrencilerin birime özel becerilerini geliştirmek ve gelişmiş sonuçları kolaylaştırmak amacıyla sunulmaktadır. İsteğe   bağlı özel dersler de normal derslere ve özel derslere ek olarak vardır. DEAKIN AVANTAJI:

• Endüstriyle yakın olarak şekillendirilmiş diplomalar sizin işe hazır olduğunuz ve talep edildiğiniz anlamına gelir
• Güçlü araştırma profili
• Hem uzak mesafeli eğitimde bir lider hem de Avustralya’daki en büyük profesyonel eğitim ve iş eğitimi sağlayıcısı
• Prestijli Yılın Üniversitesi ödülünü iki kez kazanan ilk Avustralya üniversitesi
• Diplomalar tüm dünyada diğer üniversiteler ve profesyonel kurumlar tarafından tanınmaktadır
• Dünyaca ünlü Büyük Okyanus Yolu’na ya da Avustralya’nın kozmopolit başkenti Melbourne’e yakın kıyısal kampus yerlerinden seçme şansı
• Deakin’e bir giriş yolu olarak 5-45 haftalık programlar sunan İngiliz Dili Enstitüsü
• İşletme’den Hemşireliğe, Çevre Bilimi’nden Sosyoloji’ye kadar pek çok akademik alanda staj/pratik yapmak için yerleştirilme imkanları
• Hava alanı resepsiyonu, danışmanlık, Uluslar arası Öğrenci Danışmanları, çalışma yardımı ve pek çok kulüp ve toplulukları içeren seçkin hizmetler, tesisler ve öğrenci desteği.

ÖĞRENCİ SERVİSLERİ

Deakin Üniversitesi, bizimle olan zamanınızı olağanüstü bir tecrübe haline getirmek için, havaalanı karşılamasından konaklama ve oryantasyon hizmetlerine, akademik danışmanlıktan sosyal aktivitelere kadar bütün bir dizi hizmet ve öğrenci destek programı sunar. 

ÖĞRENCİ HİZMETLERİ
Hiçbir zaman yalnız hissetmemeniz için çok çalışırız – burada her zaman başvurabileceğiniz biri vardır. Uluslar arası Öğrenci Danışmanlarımız (ISA’lar) kampüste yaşayan uluslar arası öğrencilere yardım etmek, danışmanlık yapmak ve destek vermek için burada olan harika bir grup insandır ve Deakin’deyken tam potansiyelinize ulaşmanızda size yardım etmeye taahhütlüdürler. ISA’lar başka ülkelerde yaşamış ve okumuşlar ve başka bir ülkede yaşarken gereken kültürel ve çeşitli düzenlemeleri ilk elden tecrübe etmişlerdir, bu nedenle nasıl yardım edilmesi gerektiğini bilirler.  Deakin’de hiçbir zaman sadece bir sayı değilsiniz.HAVAALANI KARŞILAMA

Deakin Üniversitesi’ne ilk defa gelen öğrenciler Melbourne Havaalanında bir Deakin Resepsiyon Memuru tarafından ücretsiz olarak karşılanabilir ve kampusa ya da konaklama mekânlarına götürülebilirler. Resepsiyon memurları genelde ne beklenebileceği konusunda ilk elden tecrübeli olan son sınıf öğrencileridir.

ULUSLAR ARASI KAYIT VE ORYANTASYON PROGRAMI

Deakin her dönemin başında zorunlu bir Uluslar arası Kayıt ve Oryantasyon programı yürütür. Bu program öğrenci yaşamına çok önemli bir tanıtımdır ve size Deakin’de başarılı olmanıza yardım edecek bilgiler sunar. Bu programın önemli bir kısmı dersinizde resmi kayıttır.

Uluslar arası öğrenci danışmanları (ISA’lar)

ISA’lar her kampusta bulunurlar ve uluslar arası öğrenciler için destek hizmetlerini koordine ederler. ISA’lar kendilerini uluslar arası öğrencilerin ihtiyaçlarına adamışlardır ve Deakin Üniversitesi’nde çalışırken size tam potansiyelinize ulaşmakta yardım etmek için taahhütlüdürler. Öğrenci ve çalışma vizeleri dâhil olmak üzere pek çok konuda sizin ilk iletişim noktanız onlardır.

Akran Destek programı

Deakin Üniversitesi her kampusta özellikle uluslar arası öğrenciler için bir Akran Destek programı işletir. Akran Destek öğrencileri, alışveriş, bankacılık ve yerel taşımacılık gibi ilk geldiğinizde bilmeniz gereken şeylerle ilgili yardım etmek için oradadırlar. Akran Destek öğrencileri Deakin’in bugünkü öğrencileridir, o nedenle neler yaşadığınızı tam olarak anlarlar. Bu sistem yoluyla pek çok arkadaşlık oluşur ve dönem içinde bu gayri resmi destek ağı yardım sağlamak için her zaman oradadır.


Tamamlama programı

Deakin’in Tamamlama programı Uluslar arası Kayıt ve Oryantasyon programını tamamlar. Yeni öğrenciler, ilgilendikleri konuları tartışmak ve iyi uyum sağladıklarından emin olmak için grup ve bireysel toplantılara davet edilirler. Forumlar diğer yeni öğrencilerle tanışmak ve bir Deakin öğrencisi olarak hayata alışmakta başarılar ve zorluklarla ilgili fikirleri paylaşmak için harika bir imkândır.

Sağlık hizmetleri
Deakin Üniversitesi kampuslar arasında uluslar arası öğrencilere medikal ve hastabakıcılık sağlık bakımı ve danışmanlığı sağlar.
Hizmetler arasında şunlar bulunmaktadır:

• Aşılar (mesela grip, hepatit)
• Testler ve taramalar (tansiyon, tıbbi muayene ve kan tahlili)
• Sevk işlemleri (uzman doktorlara, hastanelere, fizyoterapistlere)
• Diyet ve egzersiz danışmanlığı
• Zihinsel sağlık (mesela ev özlemi, mutsuz/endişeli hissetmek)
• Hastalık durumunda tedavi ve bakım.

Sağlık Hizmet personeli uluslar arası öğrencilerin sağlık ihtiyaçlarında ve kültürel çeşitliliğinde tecrübeli ve özenli profesyonellerdir. Kampus doktorları faturayı, öğrencilerden herhangi bir ekstra ödeme istenmeden Denizaşırı Öğrenci Sağlık Kapsamı ile (OSHC) yönlendirirler. Kampus hemşire konsültasyonları ücretsizdir. Uluslar arası öğrencilerin yararlandığı tüm hizmetler kesinlikle gizlidir. Her Sağlık Hizmetimizde ve internet sitemiz www.deakin.edu.au/studentlife/health yoluyla çeşitli dillerde bir dizi sağlık bilgisi bulunmaktadır.

KÜTÜPHANELER

 Deakin Üniversitesi’nin her kampusunda çalışmalarınızı desteklemek için bilgi kaynakları ve hizmetler sağlayan bir kütüphane vardır. Kampuslar arasında, kütüphanede kitapları, dergileri, gazeteleri, videoları, CD’leri,   DVD’leri ve bilgisayar yazılımlarını kapsayan bir milyondan fazla fiziksel bilgi kaynağı bulunmaktadır. Başka bir Deakin kampus kütüphanesinden sizin kampusunuza kitapları ve dergi makalelerini getirecek ücretsiz bir   kampuslar içi ödünç hizmeti vardır. Kütüphane internet sitesi, Kütüphane Katalogu ve elektronik kaynaklar dâhil olmak üzere bütün kütüphane kaynaklarına açılan ana kapıdır. Geniş elektronik kaynak koleksiyonuna,   kampus üzerinde ya da uzaktan internet üzerinden erişilebilir. Her kampus kütüphanesinde bilgi bulmakla ilgili soru sorabileceğiniz bir Hizmet Masası vardır ve her okulla ilişkili kütüphane görevlileri de size bilgi bulmakta   yardım edebilirler. Bilgi Becerileri eğitimi, bütün öğrencilere açıktır ve tanıtıcı oryantasyon turlarından belirli konu alanlarındaki sınıflara kadar uzanır.
 

 

AKADEMIK DESTEK
Akademik destek, Deakin’deki zamanınız boyunca sizin için hazırdır, zaman yönetimi, okuma ve not alma, çalıntıdan kaçınma, kritik düşünme, yazı ve rapor yazma, sınıf sunumları ve sınav hazırlığı gibi alanlarda size danışmanlık ve yardım sağlar.

KARİYER DESTEĞİ
Hem öğrenciliğiniz hem de mezuniyet sonrası hayatınız süresince çalışma hayatına geçişinizi yapmakta size yardım etmek için hizmetler bulunmaktadır. Deakin personeli, özgeçmiş hazırlığında, iş arama becerileri ve mülakat tekniklerinde bireysel yardım ve atölyeler sağlar. Aynı zamanda Jobshop’a erişiminiz olacaktır – bu, yarı zamanlı, gündelik ve tam zamanlı çalışma imkânlarını listeleyen online bir münhal yer listeleme hizmetidir. www.deakin.edu.au/careers adresinden Kariyerler Hizmetini veya www.deakin.edu.au/jobshop adresinden Jobshop’ı ziyaret edebilirsiniz.

KİŞİSEL DESTEK

Öğrenci Hayatı Bölümü öğrenciler için bir dizi kişisel destek hizmetleri sağlamaktadır. Hizmetler sizin hedeflerinize ulaşmanıza yardım etmeye dayanmaktadır. Profesyonel eğitim almış ve tecrübeli danışmanlar, kişisel problemlerle, endişelerle, streslerle ve bir dizi çalışma teknikleriyle ilgili olarak yardım sağlarlar. Öğrenci Hayatı aynı zamanda dini hizmetler ve tesisler, engelli desteği ve faizsizöğrenci kredileri sağlamaktadır. Öğrenci Hayatını www.deakin.edu.au/studentlife adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Deakin Üniversitesi Öğrenci Birliği
(DUSA4U)


Öğrenci birliğiniz, DUSA4U, Deakin öğrencilerinin çeşitli kültürlerini ve ilgilerini tanır ve onlara değer verir. Uluslar arası öğrencilerle çalışma ve onlardan öğrenme tecrübesini çok kıymetli tutarız. Öğrenme, çalışma ve öğrenci hayatı için pozitif bir çevre teşvik etmeye yardımcı olmayı amaçlarız. Öğrenci birliğinize üyelik, size aşağıdaki uluslar arası öğrenci hizmetlerine erişim verir:

• Uluslar arası öğrenci evi
• Uluslar arası öğrenciler için avukatlık (Üniversiteyle akademik ve akademik olmayan konular)
• Herhangi bir diğer konu için vasıflı personele göndermeler
• Eğitici, sosyal ve kültürel aktiviteler (çok kültürlü günler/akşamlar dâhil)
• Kafadar öğrencilerle sizi ilişkilendiren DUSA PALS programı

Bir üye olarak aynı zamanda DUSA4U tarafından sunulan diğer tüm indirimlere ve faydalara tam erişiminiz vardır:
• Geziler ve turlar – üye indirimleri uygulanır
• Kulüpler ve topluluklar
• Eğlence – üye indirimleri uygulanır
• Kısa dersler – üye indirimleri uygulanır
• Spor – elit atlet finansmanı, kampuslar arası spor ve Uni Oyunları dâhil
• Unitexts – ders kitaplarında %10 indirim (sadece üyelere)
• Stuff4U kartı – yiyecekte, içecekte, benzinde ve konaklamada Avustralya’da dört bir yanında indirimler ve faydalar
DUSA4U üyeliğinin tüm faydalarını görmek için www.dusa.com.au adresine gidiniz.

DEAKIN’DE BİLGİSAYAR HİZMETLERİ
Tüm öğrenciler her kampusta günde 24 saat çalışan bilgisayar laboratuarları ve çalışma amaçlı e-mail ve internet erişimiyle desteklenmektedir. Tüm kampuslardaki bilgisayar laboratuarları içinde hem Macintosh’lar hem PC’ler vardır ve bir dizi yazılım ve olanak sağlar, bunların arasında Microsoft Office, internet erişimi, kütüphane hizmetleri, mültimedya araçları, istatistik ve uzman öğretim yazılımı ve lazer yazdırma bulunmaktadır. Geleneksel öğrenme yöntemleri olduğu kadar, öğrencilerden ödevlerini elektronik olarak vermeleri veya özel ders gruplarında online araştırmaya katılmaları istenebilir. Her kayıtlı öğrenciye bir CD-ROM (Deakin Öğrenme Araç Seti) verilir, bunun içinde yazılım, bilgi ve destek programları ve Üniversite personeliyle elektronik olarak iletişim kurmak için gerekli bağlantılar vardır. Kayıtlı lisans sonrası öğrencilere dönem başına ücretsiz olarak A$25 değerinde internet tahsis edilir, bu çalışma taleplerini karşılamak için yeterlidir. Bu tahsisin fazlası herhangi bir kullanım için ödeme yapmanız istenecektir.


Yeme içme… Eğlence!!
Tüm kampuslarda, öğrencilere bir dizi besleyici imkân sunan kafeteryalar, restoranlar ve yeme içme barları vardır. Tüm kampuslarda uluslar arası yemekler ve Helal yemek bulunmaktadır.
Akademik olmayan ilgilerinizi genişletmeye yardım etmek için, diğer öğrencilerle tanışın ve Üniversite topluluğunun aktif bir parçası olun, DUSA katılabileceğiniz 90’dan fazla kulüp ve topluluğa olanak vermektedir. Kulüpler arasında bulunanlar, Muhasebe ve Finans Topluluğu, Öğrenci Tiyatro Kumpanyası, Deakin Arapça Kulübü, Deakin Endonezyalı Öğrenci Topluluğu, Deakin Komedi Dergisi, Sri Lankalı Öğrenciler Kulübü, Tayland Kulübü, İşletme Kulübü, Sörf, Netball ve Kar kayağı kulüpleri… Ve size uyan bir tane bulamıyorsanız, neden kendinizinkini başlatmayasınız!


Öğrenci görüşleri
Melbourne’ü çok seviyorum, dünyada başka hiçbir yerde göremeyeceğim, pek çok hayvan gördüm. Bu yüzden burada olmaktan mutluyum ve burada Avrupa’da göremeyeceğim güzellikte harika bir doğa olduğu için şanslı hissediyorum.
İngilizce öğretmenlerinin kalitesinden dolayı Deakin’i seçtim, Deakin’de sadece İngilizce öğrenmiyorsunuz, öncelikle öğretmenlerinizden Avustralya kültürünü öğreniyorsunuz, ve sonra da sınıf arkadaşlarınızdan diğer kültürleri öğreniyorsunuz. Bu yüzden, bence herkes bu tecrübeyi yaşamalı. Diğer kültürleri öğrenmeye başladığınızda, kendi kültürünüzü de Türkiye’de olduğundan çok daha fazla bilmeye başlıyorsunuz.
Canan Yucal Şarköy, Türkiye
Akademik İngilizce Sınıfları


Dersler, ders içeriğinden ve yapısından öğretim stillerine kadar müthiş olduğunu düşünüyorum, hatta diğer öğrenciler de harikaydı. Derslerin öğretildiği uygulamalı, pratik yöntemden gerçekten hoşlandım ve bana sunulan konu yelpazesi çeşitli ve ilginçti. Bence bütün derslerimde teori ve pratiğin iyi bir dengesi vardı ve her ikisi de eğlenceli ve ilginç yollarla öğretildi. Yani söylemeye çalıştığım şu ki, Deakin’deki zamanımdan gerçekten hoşlandım ve bunu hem sosyal hem de eğitimsel anlamda mükemmel bir tecrübe olarak görüyorum.
Eve Glazer, İngiltere

Deakin’in uluslararası Akran Destek Programı yoluyla uluslar arası öğrenciler için süper bir programı var. Havaalanından resepsiyon memurları tarafından alındık, konutlarımıza getirildik ve sonra da Deakin’de öğrenime başlamış olan diğer uluslar arası öğrencilerle tanışmak için üniversiteye götürüldük. Gönüllü öğrenciler bizi iyi karşılamak için kendi düzenlerini değiştirdiler ve banka hesabı açmak ve konaklamamızı tamamlamak gibi bütün idari işlerimizi halletmemize de yardım ettiler. Bizi şehir oryantasyonuna da götürdüler, sadece Geelong çevresinde yolumuzu tanımamızdan emin olmak için!
Her şey harikaydı; en önemsiz şeylerle ilgili bile yardıma ihtiyacımız olduğunda herhangi bir akran destek gönüllüsüne gidebiliyorduk ve onların tavsiyesine ve yıllardır Geelong’da öğrenci olmanın verdiği tecrübesine güvenebiliyorduk. Akran destek gönüllüleri müstesna bir gruptu ve bir sonraki dönem yeni bir grup öğrencinin Deakin’e varma zamanı geldiğinde, ben de akran destek programına hizmet için severek gönüllü oldum.
Ian Seet, Singapur
Sanat Yüksek Lisansı (Profesyonel İletişim)


Deakin’in Programları Hakkında Genel Bilgi:

Deakin’in Programları

Dersler, siz ders boyunca gelişirken size uzmanlık alanlarını seçme imkanı vermek ve diplomanızı en fazla istihdam imkanıyla şekillendirmeniz için maksimum esneklikle tasarlanmıştır. Mezunlar birimlerin ayrımına bağlı olarak birtakım profesyonel kurumlara üyelik veya üye ilişkisi için lazım olan eğitim gerekliliklerini gerçekleştirebilirler. Deakin’in sınıf küçüklüğü, sizin okutmanlara, laboratuar servislerine ve cana yakın ve teşvik edici personelden bireysel ilgiye kolay erişiminiz olacağı anlamına gelmektedir.

İşe yerleştirmeler veya stajlar pek çok dersimizin özelliğidir, size becerilerinizi ve bilginizi hemen uygulama ve istihdam olasılıklarınızı zenginleştirme olanağı vererek sizi değerli gerçek dünya tecrübesiyle donatır.

 

Yeni Programlar

Avustralya’nın güncel, yenilikçi ve bütün faaliyetlerinde duyarlı üniversitesi olarak pozisyonumuzu yansıtarak Deakin birtakım yeni programlar sunmaktadır. Bunların arasında şunlar bulunmaktadır:

• İşletme Yüksek Lisansı (MBA International)
• Profesyonel Muhasebe Yüksek Lisansı
• Uluslar arası Finans Yüksek Lisansı
• Sağlık ve İnsan Hizmetleri Yönetimi Yüksek Lisansı
• Bilgi Teknolojisi Lisansı (BT Güvenliği)
• Edebiyat Fakültesi Lisansı / Yönetim Lisansı
• Yönetim Lisansı / Hukuk Lisansı
• Su Kaynakları Yönetimi Lisansüstü Sertifikası
• Su Kaynakları Yönetimi Lisansüstü Diploması
• Su Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansı
• Servet Yönetimi Lisansüstü Sertifikası
• Uluslar arası Finans Yüksek Lisansı / Profesyonel Muhasebe Yüksek Lisansı

Derslerle ilgili en güncel bilgi için www.deakin.edu.au/international  adresini ziyaret ediniz.

Deakin Üniversitesi’ne Giden Yollar

Deakin Üniversitesi İngiliz Dili Enstitüsü: İngiliz dili gerekliliklerini karşılamıyorsanız, Deakin Üniversitesi İngiliz Dili Enstitüsü sizi Deakin’in derslerine girmeye hazırlamak için bir dizi program sunmaktadır. Akademik Amaçlar için İngilizce (EAP) programı Deakin’in lisans ve lisans sonrası derslerine direkt bir giriş yolu sağlarken, Yoğun Akademik Hazırlık (IAP) programı size üniversite çalışmalarınızda başarı için ideal bir hazırlık sağlar.

DUELI dersleri

• Akademik Amaçlar için İngilizce (EAP): Deakin’in lisans ve lisans sonrası derslerine direkt bir giriş yolu sağlar.
• Yoğun Akademik Hazırlık (IAP): IELTS’leri 6.0 ya da daha fazla (ya da dengi) olan üst-seviyedeki öğrenciler için bir program.
• Genel İngilizce: Temelden ileri seviyeye öğrenciler için.
• Başlangıç Genel İngilizce: Günlük olaylar için İngilizce.
• İleri İngilizce Sertifikası (CAE): İleri düzeyde dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerileri.
• IELTS Hazırlığı: IELTS’leri 5.5 olan ve IELTS sınavında başarılı olmak isteyen öğrenciler için.
• İş İngilizcesi: Uluslar arası işletme için dil becerilerini geliştirir.

 

Dil Programları

Deakin Üniversitesi İngiliz Dili Enstitüsü (DUELI) her türlü ihtiyaca yönelik , kalite ingilizce eğitim olanakları sunmaktadır.  

Deakin Üniversitesi İngiliz Dili Enstitüsü (DUELI):

İngilizce dil gerekliliklerini karşılamıyorsanız, Deakin Üniversitesi İngiliz Dili Enstitüsü sizi Deakin’in derslerine girmeye hazırlamak için bir dizi program sunmaktadır. Akademik Amaçlar için İngilizce (EAP) programı Deakin’in lisans ve lisans sonrası derslerine direkt bir giriş yolu sağlarken, Yoğun Akademik Hazırlık (IAP) programı size üniversite çalışmalarınızda başarı için ideal bir hazırlık sağlar.DUELI Programları

Akademik Amaçlar için İngilizce (EAP): Deakin’in lisans ve lisans sonrası derslerine direkt bir giriş yolu sağlar.
Yoğun Akademik Hazırlık (IAP): IELTS’leri 6.0 ya da daha fazla (ya da dengi) olan üst-seviyedeki öğrenciler için bir program.
Genel İngilizce (GE): Temelden ileri seviyeye öğrenciler için.
Başlangıç Genel İngilizce: Günlük olaylar için İngilizce.
İleri İngilizce Sertifikası (CAE): İleri düzeyde dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerileri.
IELTS Hazırlığı: IELTS’leri 5.5 olan ve IELTS sınavında başarılı olmak isteyen öğrenciler için.
İş İngilizcesi (Bus Eng): Uluslar arası işletme için dil becerilerini geliştirir.

 

Akademik Amaçlar için İngilizce (EAP)

Seviye: Orta – İleri
Süre: 5 – 20 hafta
DUELI’nin EAP programları Deakin’in lisans ve lisans sonrası derslerine mükemmel bir bağlantı sağlar. Öğrenciler DUELI’ye direkt bir giriş yolu olan EAP’yi başarıyla tamamlayarak Deakin’in lisans ve lisans sonrası programlarının İngilizce dili taleplerini karşılayabilirler.

DUELI’deki EAP programları öğrencileri akademik hayata bütünüyle katılmaları için hazırlar. Öğrencilerin Avustralya akademik beklentileri için bir anlayış geliştirmelerine yardımcı olur ve akademik başarı için aşağıdakiler gibi gerekli becerileri geliştirmelerini sağlar:

• Rapor yazma
• Düzyazı yazma
• Araştırma teknikleri
• Kritik düşünme
• Etkin dinleme ve not alma teknikleri
• Sözlü sunumlar ve grup ve sınıf tartışmalarına aktif olarak katılmayı öğrenme
• Çalışma teknikleri


EAP Program Yapısı
DUELI Akademik Amaçlar için dört seviyede İngilizce sunar:
EAP 1, EAP 2, EAP 3 VE EAP 4. Her EAP programının uzunluğu beş haftadır. DUELI’nin dört seviyeli EAP yolu programı, Deakin Üniversitesi’nin lisans ve lisans sonrası programlarına girmek isteyen uygun öğrencilerin hükümlü oldukları derslerin İngilizce dili taleplerini karşılamakta yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

EAP 1:
Deakin Üniversitesi’nin hükümlü ders programlarının İngilizce dili taleplerini karşılamakta ilk adımı sağlar. EAP 1’den EAP 2’ye ilerlemek için, final değerlendirmede %60 ya da daha yüksek sonuç elde etmeniz gerekmektedir.

EAP 2:
Deakin Üniversitesi’nin hükümlü ders programlarının İngilizce dili taleplerini karşılamakta ikinci adımı sağlar ve MIBT’nin diploma programına İngilizce dili direkt giriş yoludur. EAP 2’den EAP 3’e ilerlemek için, final değerlendirmede %60 ya da daha yüksek sonuç elde etmeniz gerekmektedir.

EAP 3:
Deakin’deki lisans hükümlü derslerinin akademik taleplerini karşılamış olan uygun öğrenciler EAP 3’ü final ders sonucu %60 ya da daha yüksek başarıyla tamamlayarak Üniversite’nin İngilizce dili taleplerini karşılayabilirler. EAP 3’ten EAP 4’e ilerlemek için final değerlendirmede %60 ya da daha yüksek sonuç elde etmeniz gerekmektedir.

EAP 4:
Deakin’deki lisans sonrası hükümlü derslerinin akademik taleplerini karşılamış olan uygun öğrenciler EAP 4’ü final değerlendirme sonucu %60 ya da daha yüksek başarıyla tamamlayarak Deakin Üniversitesi’nin İngilizce dili taleplerini karşılayabilirler.


Yoğun Akademik Hazırlık (IAP)
Seviye: İleri
Süre: 5 hafta
IAP programı, IELTS’leri 6,0 ya da üzerinde (veya dengi) olan yüksek seviyedeki öğrenciler için beş haftalık bir programdır. Üniversitenin giriş taleplerini karşılamış olan öğrenciler bu programdan fazlasıyla yararlanacaklardır.

IAP programının her haftası bir dizi görev ve akademik tema üzerine odaklanır. Üniversitede başarıya ulaşmak için gerekli yazma, okuma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirdiğinizden emin olmak için size belirli görevler verilir. Bu, üniversite programlarında üstün olmak isteyen öğrenciler için yüksek seviyeli bir kurstur.

IAP programı sizin şunları yapabilmenizi sağlayacaktır:

• Konularla ilgili makalelerin yerini bulmak için katalog ve veri tabanı arama tekniklerini kullanmak
• Araştırma makalelerini kritik olarak analiz etmek
• Bilgiyi başka sözcüklerle anlatmak ve özetlemek
• Bir araştırma önerisini müzakere etmek
• Bilgiyi düzenlemek ve yeniden tasarlamak
• Uygun referanslar kullanmak
• Uygun bir araştırma dizaynı planlamak
• Küçük gruplarda prosedürleri ve sonuçları müzakere etmek
• Sınıfa resmi ve resmi olmayan sunumlar yapmak
• Notlar almak ve üniversite dersleri üzerine rapor vermek
• Grup tartışmalarına katılmak
• Öğrenme stratejilerinde ve öğrenme stillerinde kültürel farklılıkları tanımlamak

Genel İngilizce
Seviye: Başlangıçtan Üst Ortaya kadar
Süre: 5 – 35 hafta
Bu programlar, kendi kişisel gelişimleri için İngilizcelerini ilerletmek isteyen, başlangıçtan üst orta seviyeye İngilizceleri olan öğrenciler için idealdir. DUELI’de bizim amacımız, dünyanın her yerinden insanlarla açık ve kendine güvenli bir şekilde iletişim kurabilmeleri için bütün öğrencilerin bir Genel İngilizce dersi almaları yönündedir. Her Genel İngilizce sınıfı müfredat programına bağlı en az üç gezintiye gider.

Genel İngilizce programlarında:

• Günlük durumlar için İngilizce öğreneceksiniz
• Sınıf gezintileri projelerindeki gerçek durumlarda ve sınıfta insanlarla iletişim kuracaksınız
• Net ve açık şekilde konuşmayı öğreneceksiniz
• Telaffuz ve akıcılığı geliştireceksiniz
• Kelime haznenizi geliştireceksiniz
• Kültürler arası iletişim becerilerini geliştirmeye devam edeceksiniz
• Melbourne’da ve Avustralya’da yaşamaktan zevk almanıza yardım edecek İngilizce kullanacaksınız

DUELI’de sunulan yedi Genel İngilizce seviyesi vardır:

• GE 1 Başlangıç 1
• GE 2 Başlangıç 2
• GE 3 Ön-Orta 1
• GE 4 Ön-Orta 2
• GE 5 Orta 1
• GE 6 Orta 2
• GE 7 Üst-Orta

Her Genel İngilizce seviyesinde beş hafta boyunca haftada 25 saat çalışırsınız. Bir Genel İngilizce seviyesinden diğerine başarılı şekilde ilerlemek için her seviyenin esas değerlendirme görevlerini geçmeniz gerekir.


Genel İngilizce Program Yapısı :
Bir Genel İngilizce öğrencisi eğer Genel İngilizce sınıfını GE 4 seviyesinde geçerse ve DUELI EAP yazma sınavında uygun bir sonuç elde ederse, EAP akımına transfer olmak için uygun olur. GE 7’yi başarıyla tamamlayan öğrenciler, ya İleri İngilizce Hazırlık Sertifika (CAE) programından beş veya 10 haftasını ya da bir IELTS Hazırlık programının beş veya 10 haftasını yüklenebileceklerdir.

Cambridge İleri Seviye İngilizce Sertifikası Hazırlık programı (CAE)
Seviye: İleri
Süre: 5 – 10 hafta

CAE programı, ileri düzeyde bir İngilizceleri olan ve dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerini daha ileriye götürecek zorlayıcı bir İngilizce dil programı arayan öğrenciler için ideal bir programdır.
CAE programının görevleri ve aktiviteleri, öğrencilerin İngilizceyi CAE sınavını başarıyla tamamlamak için kullanma becerilerinin olduğundan ve İngilizceyi Avustralya toplumunda ileri bir düzeyde kullanma becerilerinin olduğundan emin olmak için geliştirilmiştir.

 

IELTS Sınavı Hazırlık
Seviye: Üst Orta – İleri
Süre: 5 – 10 hafta
IELTS Hazırlık kursu öğrencileri IELTS sınavına hazırlamak için tasarlanmıştır.

Size şunlar için donanım sağlar:

• IELTS sınav formatına alışmak
• Dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerini ilerletmek
• Sınavdaki görevlerle etkin bir şekilde başa çıkma stratejilerini öğrenmek
• Zaman sınırlı durumlarda IELTS görevlerinin alıştırmasını yapmak

IELTS Hazırlık programına girmek için IELTS puanınızın en az 5,5 veya dengi olması gerekmektedir.

İş İngilizcesi:
Seviye: Orta – Üst Orta
Süre: 5 -10 hafta
DUELI’nin İş İngilizcesi programı, uluslar arası iş iletişimlerinde gerekli dil becerilerini geliştirmeye odaklanmıştır. Programı yüklenen öğrencilere, batı iş kültürü anlayışlarında yardımcı olacak görevler ve aktiviteler ve kültürler arası bir çevrede başarılı olmak için gerekli dil verilecektir.

İş İngilizcesi programlarını yüklenen öğrenciler, aşağıdaki görevleri üstlenirler:

• Günlük yazma
• Hedefli iş araştırma projesi
• Mülakatlar
• Seçim kriterlerine hitap etmek, özgeçmiş yazmak ve başvuru mektupları yazmak dâhil olmak üzere iş başvurusunda gerekli olan bütün safhaları tamamlama
• Avustralya işletmelerine alan gezileri

 

 


Deakin Üniversitesi’ne MIBT  Geçiş Yolu:

Deakin’in dersleri için akademik giriş gerekliliklerini karşılamıyorsanız, Melbourne İşletme ve Teknoloji Enstitüsü (MIBT), yeterli bir MIBT diplomasının tamamlanmasıyla Deakin’e mükemmel bir giriş yolu sunmaktadır, MIBT mezunlarının Deakin Üniversitesi’ne ikinci yılda girişleri garantidir*.

*Üniversite’nin akademik giriş kriterlerini karşılamaya tabidir.


 

  Deakin Üniversitesi MIBT Geçiş Programları

Deakin Üniversitesi’ne MIBT Yolu: Deakin’in dersleri için akademik giriş gerekliliklerini karşılamıyorsanız, Melbourne İşletme ve Teknoloji Enstitüsü (MIBT), yeterli bir MIBT diplomasının tamamlanmasıyla Deakin’e mükemmel bir giriş yolu sunmaktadır, MIBT mezunlarının Deakin Üniversitesi’ne ikinci yılda girişleri garantidir*.  

 

 *Üniversite’nin akademik giriş kriterlerini karşılamaya tabidir.

MIBT’nin Konumu

MIBT Victoria’nın başkenti olan Melbourne’de, Avustralya’da yerleşiktir. Melbourne’ün nüfusu 3.5 milyondur ve burası güvenli, kültürel çeşitliliği olan, dinamik bir kozmopolit şehirdir. Melbourne, Londra bazlı Ekonomist İstihbarat Birimi tarafından yürütülen 130 şehrin olduğu bir ankette ikinci kez dünyanın en yaşanılır şehri olarak oylanmıştır (Ekim 2002).

MIBT derslerini Deakin Üniversitesi’nin Toorak’taki Melbourne Kampusunda yürütür, burası şehir merkezine çok yakın, küçük, tarihi bir kampustur. Kampusa düzenli demiryolu ve tramvay hizmeti vardır.

2007, MIBT Deakin Üniversitesi’nin Burwood’daki Melbourne Kampusuna taşınacak. Deakin şu anda 65 milyon dolarlık yeni bir sanat eseri International Centre ve İşletme Binası inşa etmektedir. Yeni Merkez, MIBT’ye, Deakin Üniversitesi Dil Enstitüsü’ne (DUELI) ve Deakin International’a ev sahipliği yapacaktır. Bu heyecan verici hareket, öğrencilere Deakin Üniversitesi’nin imkanlarına ve hizmetlerine tam erişim olanağı sağlayacaktır.

Üniversiteye Giriş

Üniversite yerleri artarak rekabetçi oldukları için, üniversiteye girişte başka bir alternatif olduğunu bilmek güven verici.

MIBT’nin üniversiteye alternatif giriş yolu aşağıdaki özellikleri olan hem Avustralyalı hem de Uluslar arası öğrenciler içindir:

  • Kendi seçtikleri üniversiteye direkt giriş için bekledikleri giriş puanını almamış olan
  • Birinci yıl üniversite lisans diplomasına denk olan bir ders isteyen
  • Önceki çalışmaları ve üniversite arasındaki boşluğa köprü yapmaya ihtiyacı olan
  • Küçük grup öğretimi ve bireysel ilgi sunan daha küçük bir enstitüde çalışmaya hevesli olan
  • Çalışmalarına geri dönmekte olan

Öğrenciler Sertifika ve Diploma programları yoluyla (bkz. aşağıdaki şema) üniversiteye giriş yollarına başlayabilirler.

Diploma kursları Deakin Üniversitesi ile birlik içinde sunulur ve ilgili Deakin Üniversitesi lisans diplomasının birinci yıl birimlerini kapsar. Diplomanın başarılı bir şekilde tamamlanması ve üniversitenin akademik ilerleme kriterlerine uyulması üzerine, öğrenciler ilgili Deakin Üniversitesi lisans diplomasının ikinci yılına giriş için uygun olmaktadırlar.


MIBTiki seviyede kurs sunar:

  • Üniversite öncesi akademik hazırlık
  • Üniversite seviyesinde diploma eğitimi

Üniversite Öncesi Seviye – Sertifika
Üniversite Akademik  Hazırlık Yılı:  Sertifika 4, üniversitelerde sunulan Akademik Hazırlık Yılı programlarına denktir. Bu kurs, Office of Training and Tertiary Education (OTTE) tarafından akredite edilmiştir.

Sertifika 4 : Üniversite Akademik Hazırlık Yılı

MIBT, Üniversite Akademik HazırlıkYılı dersinde aşağıdaki branşlarda Sertifika 4’ü sunar:

• İşletme
• Bilgi Teknolojisi
• Kitle İletişim

Üniversite Akademik  Hazırlık Yılı:  Sertifika 4, lise son (12. sene) ve diğer üniversite akademik hazırlık programlarına denktir.

Sertifika 4’ün başarılı bir şekilde tamamlanması vasfı, Australian Qualifications Framework çerçevesi içerisinde tanınmaktadır.

Üniversite Seviyesi – Diploma

Ticaret, Bilgisayar Bilimleri ve Kitle İletişimdeki diploma dersleri Deakin Üniversitesi’yle birlik içinde sunulmaktadır. Bu dersler, Office of Higher Education, Department of Education and Training tarafından akredite edilmektedir. Bir Diplomanın başarılı bir şekilde tamamlanması ve Üniversite akademik ilerleme kriterlerine uyulması üzerine, öğrenciler Deakin Üniversitesi’nde  üniversite eğitimine  ilgili lisans diplomasının ikinci yılından devam ederler.

MIBT, bütün öğrencilerin tam çalışma potansiyellerini maksimuma çıkarma ve mümkün olan en iyi sonuçları almayı başarma şansı olduğundan emin olmaya kendini tam olarak adamıştır. MIBT personelinin eğitimde hem uluslar arası hem de yerel olarak kayda değer tecrübesi vardır.

Başarı belgemiz açıktır. Geçen altı yıl içinde yüzlerce öğrenci üniversitenin ikinci yılına geçiş yapmış ve pek çoğu şimdi Lisans derecelerini tamamlamış ve bazıları Melbourne’de, özellikle Deakin Üniversitesi olmak üzere başlıca üniversitelerde Yüksek Lisans derecelerini tamamlamışlardır.

MIBT aşağıdaki Diploma derslerini sunar:

• İşletme Diploması
• Bilgisayar Bilimleri Diploması
• Kitle İletişim Diploması

Bu eğitimler Deakin Üniversitesi ile birlik içinde sunulmaktadır ve birinci yıl lisans eğitimine denktir.

  Deakin Üniversitesi Kampüsleri

Deakin Üniversitesinin ikisi Melbourne merkezinde, üçü Melbourne çevresinde olmak üzere toplam 5 kampüsü vardır.  

Melbourne /Burwood
Burwood’daki Melbourne kampüsü, 2003 yılında kampus içinde 12.000den fazla lisans ve lisansüstü öğrenciyi çeken, Deakin’in zenginleşmekte olan metropolitan kampüsüdur.

 


Geelong / Waurn Ponds
Deakin’in Waurn Ponds’daki Geelong Kampüsü tarihi liman şehri Geelong’un batı yakasında yerleşmiştir ve Melbourne’ün 72 kilometre güneybatısındadır. Geelong, 190.000den fazla nüfusuyla Victoria’nın en büyük bölgesel merkezidir.

 

Geelong / Waterfront
Geelong Waterfront Kampüsü Geelong’un merkezi iş bölgesinde Corio Körfezi’nin kıyısında yerleşiktir ve Hemşirelik, Çalışarak Tedavi, Mimarlık ve Yapı Yönetimi’nde profesyonel derslere ev sahipliği yapmaktadır.

 

Warrnambool
Warrnambool, güneybatı Victoria’nın ticari, kültürel ve eğitim kalbidir. Bu önde gelen turist mekânı, nefis kıyı boyları ve sörf plajlarıyla çevrilmiştir ve canlı kırsal işletmelerle uzun ve büyüleyici bir tarihi birleştirir.

 

 

Melbourne Burwood Kampüsü

 

Burwood’daki Melbourne kampüsü, 2003 yılında kampus içinde 12.000den fazla lisans ve lisansüstü öğrenciyi çeken, Deakin’in zenginleşmekte olan metropolitan kampüsüdur. 221 Burwood Highway, Burwood, Victoria 3125   

Melbourne’ün doğu banliyölerinde Gardiner’s Creek park alanları yanında bulunan kampüse, toplu taşımayla iyi şekilde hizmet verilmekte ve şehir merkezinden ulaşım tramvayla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Geçen birkaç yıl içindeki iddialı bir iyileştirme programı, kampüsü, şu anda Burwood bölgesinde nirengi noktası olan ayırt edici yeni binaları içeren, çağdaş, kişiye özel bir öğrenme çevresi haline dönüştürmüştür. İyileştirme programı, peyzajlı geniş bir merkez iç bahçeyi, yeni Bilim ve Teknoloji ve Sağlık ve Davranış Bilimleri binalarını ve içinde Üniversite sanat koleksiyonunun ICON Galeri muhafaza kısmı olan yeni bir Çağdaş Sanatlar binasını içine alır.

Burwood Öğrenci Köyü, ana kampüse yakın bir park ortamında öğrencileri için modern yerleşim sağlar.

 

 

Burwood’daki Melbourne Kampüsünde tesisler ve hizmetler

Yakın geçmişte kapsamlı bir iyileştirme ve yenileme programı, Burwood’daki kampüsü mimari olarak dinamik ve ödül kazanan bir kampüse dönüştürmüştür. Bu iyileştirmenin parçası olarak, Üniversite kütüphanesi genişletilmiş ve yeni ders salonları, öğretme alanları ve destek tesisleri, öğrenciler için bir topluluk hissini elinde bulunduran modern bir öğrenim çevresi yaratmıştır.

Peyzajlı merkez iç bahçe, oturup kalıcı sahne üzerindeki canlı eğlenceden yararlanmak için olduğu gibi kampus için de bir mihrak sağlar ve personel ve öğrenciler için hareketli bir buluşma yeridir.Icon Sanat Galerisi


Yeni Çağdaş Sanatlar Okulu’na bitişik olarak yerleştirilmiş olan ICON Galeri’nin ilk kesiti, Üniversite’nin Sanat Müzesi’nin bir parçasıdır. Heyecan verici, ışık dolu bir sergi alanı, gelecekteki eklemelerin arasında ilave iki galeri alanı, bir kafe ve ticaret tesisleri olacaktır.
 

 

 

Gardiners Creek park alanları

Güzel Gardiners Creek park alanları ve ana kampus ve öğrenci ikametleri ve Elgar Rd bölgesi arasındaki yürüyüş yolu dönemeçleri. Yerel bitkilerle peyzajlı bu huzurlu alanda yürüyüş, koşu ve bisiklet binmek personel ve öğrenciler arasında popüler bir aktivitedir.
 

 

Spor ve rekreasyon

Kampüste bir dizi özel ilgi ve rekreasyon kulüpleri aktif olarak çalışmakta ve Deakin Üniversitesi Öğrenci Birliği tarafından desteklenmektedir ve bunlara köklü öğrenci tiyatro klübü de dahildir. Spor kulüpleri arasında, atletizm, antrenörlük, Amerikan futbolu, golf, basketbol, futbol, bilardo ve tekvando bulunmaktadır.
 

 

Yiyecek, içecek ve kişisel hizmetler

Kampüste oldukça hareketli yiyecek yerleri bulunmaktadır, bunların arasında Einstein’ın restoranı ve barı, ana  kafeterya ve Plateau Kafe vardır.

Bir kampüs dükkânı kartlar, tuhafiye, kırtasiye ve gazete satmaktadır. Kampus kitapçısı, posta sipariş hizmetinin yanı sıra, akademik ve genel kitapları ve çalışma rehberlerini tedarik etmektedir.

Diğer kampus tesisleri arasında, bir ATM, STA seyahat acentesi ve çocuk bakım merkezi bulunmaktadır. Kampus aynı zamanda, kuaförü, yiyecek dükkânları, bir eczanesi ve haber ajansı olan Bennettswood alışveriş merkezine de yakındır.

http://www.deakin.edu.au/campuses/burwood.php


  Geelong Waurn Ponds Kampüsü

Deakin’in Waurn Ponds’daki Geelong Kampüsü tarihi liman şehri Geelong’un batı yakasında yerleşmiştir ve Melbourne’ün 72 kilometre güneybatısındadır. Geelong, 190.000den fazla nüfusuyla Victoria’nın en büyük bölgesel merkezidir.   

Pigdons Rd, Geelong, Victoria 3217

Kampüste halen, Güzel Sanatlar, İşletme ve Yönetim, İletişim ve Medya, Mühendislik, Hükümet Yönetimi ve Kamu, Uluslar arası Çalışmalar, IT, Hukuk, Psikoloji, Bilim, Öğretim ve Şarap Bilimi alanlarında programlar verilmektedir.
2003 yılında kampusta üslenmiş 13.000den fazla öğrenci vardır ve bunların 9.000den fazlası kampus dışı şekilde öğrenim gören öğrencilerdir.

Waurn Ponds’daki Geelong Kampüs tesisleri ve hizmetleri

Öğrenci desteğine ve Üniversite kütüphanesini de içine alan öğretim tesislerine ek olarak, Waurn Ponds’daki Geelong Kampüsü’nda görsel-işitsel prodüksiyon stüdyoları, araştırma laboratuarları ve geniş bir bilgisayar merkezi gibi pek çok uzman tesis vardır.

 

 

 

Teknoloji Bölgesi

Kampus, Deakin Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Parkı’nın gelecekteki evi olacaktır ve bu da, Devlet Yönetimi tarafından 2003te ilan edilen bir teşebbüs olan Geelong Teknoloji Bölgesi’ni içine alacaktır; Geelong Teknoloji Bölgesi araştırma ve geliştirme kapasitelerini genişletecek ve üniversite-endüstri ortaklıkları ve bölgedeki yeni işletmeler için imkânlar sağlayacaktır.

Yönetim Merkezi

Kampüsün arkasında bir tepede yerleşik olan Deakin Yönetim Merkezi, konferanslar ve konvansiyonlar için birinci sınıf tesisler ve yerleşim sağlar.

Peyzajlı park alanları

Başlıca yerel ağaçlardan oluşan park alanında kurulmuş olan kampus, geniş çaplı peyzajlı bahçelerden, çimenlik alanlardan, göllerden ve yollardan geçen 5 kilometrelik bir yürüyüş yoluyla çevrelenmiştir.

Spor ve rekreasyon

Personelin ve öğrencilerin etkileyici bir spor ve rekreasyon tesisleri alanına erişimi vardır, bunun içinde büyük ve tam ekipmanlı bir jimnastik salonu ve ağırlık antrenman odası, basketbol ve squash kortları bulunmaktadır.

Tesisler aynı zamanda, badminton, basketbol, kapalı alan futbolu, karate, netbol, squash, masa tenisi, voleybol, aerobik, tam büyüklükte bilardo masaları ve modern ve iyi ekipmanlı ağırlık ve circuit antrenmanı, tenis kortları, çok amaçlı oval sahalar ve Amerikan futbolu, rugby, futbol, beysbol sahaları içeren spor alanları, bir çimen kriketi ve bir golf hareket menzili için de kullanışlıdır.

Yiyecek, içecek ve kişisel hizmetler

Diğer tesisler arasında sağlık ve Asya yemekleriyle bir yiyecek alanı, bar, lisanslı bir bistro, restoran, banka ve ATM, seyahat acentesi ve tarihi küçük bir kilise bulunmaktadır.

Kampus dükkânı posta hizmeti, kuru temizleme, şarküteri, kâğıt ve hediye sağlar ve kampus kitapçısı da akademik ve genel kitaplar, kırtasiye ve bilgisayar yazılımı sağlar.

Kampus, restoranları, bankaları ve bir sinema kompleksi olan büyük bir alışveriş merkezinden yürüme mesafesi uzaklıktadır.

http://www.deakin.edu.au/campuses/waurnponds.php

  Geelong Waterfront Kampüsü

Geelong Waterfront Kampüsü Geelong’un merkezi iş bölgesinde Corio Körfezi’nin kıyısında yerleşiktir ve Hemşirelik, Çalışarak Tedavi, Mimarlık ve Yapı Yönetimi’nde profesyonel derslere ev sahipliği yapmaktadır.   

1 Gheringhap Street, Geelong, Victoria 3217

Geelong Waterfront Kampüsü Geelong’un merkezi iş bölgesinde Corio Körfezi’nin kıyısında yerleşiktir ve Hemşirelik, Çalışarak Tedavi, Mimarlık ve Yapı Yönetimi’nde profesyonel derslere ev sahipliği yapmaktadır.

Aslında 1893’te inşa edilmiş olan binalar, modern ve etkileyici bir kampus yaratmak için kapsamlı olarak yeniden tasarlanmış ve yenilenmiştir. Waterfront kampüsü geçen yüzyılın çoğunda Victoria yün endüstrisinin göbeği olarak tarihini tanır ve elinde tutar.

2003 yılında 1200e yakın öğrenci Waterfront kampüsünde yerleşiktir. Gelecek yıllarda bu giderek 2000 öğrenciye ve 300 personele çıkacaktır.
 

 

Geelong Waterfront kampus tesisleri ve hizmetleri

Geelong Waterfront kampüsünun merkez noktası, Üniversite tören olayları, kültürel gösteriler ve toplum görevleri için kullanılan Costa Hall’dur. Costa Hall, Geelong’a uluslar arası standartta ve mükemmel akustiğe sahip bir konser ve tiyatro salonu sağlamaktadır.

Kampus aynı zamanda hem akademik hem de toplum amaçları için etkileyici bir kütüphaneye ev sahipliği yapar, az bulunan ve antika kitaplardan özel bir koleksiyon ve Üniversite’nin sanat koleksiyonunun bir kısmının sergisi burada bulunmaktadır.

Üniversite Rektörlüğü’ne ev sahipliği yapmakla beraber, kampus gelecekte Alfred Deakin Enstitüsü’nü içine alacaktır, burası Hukuk alanında ve Sanat Fakültesi’nin aktivitelerindeki niş alanlarda yenilikçi öğretim ve araştırma işbirliği için bir odak noktası olacaktır.

Diğer tesisler ve hizmetler arasında şunlar bulunmaktadır:

• 320 kişilik bir ders amfisi
• Bilim ve teknoloji merkezi
• Kafeterya
• Öğrenci Birliği bilgi hizmeti
• Öğrenci destek hizmetleri
• Kitap dükkânı
• CAD laboratuarları ve tasarım stüdyoları

Kampus, Waterfront iskelesine, Corio Körfezi kıyı güzelliklerine, Geelong CBD’ye, Geelong tren istasyonuna ve otobüs terminaline yakındır.

http://www.deakin.edu.au/campuses/waterfront.php

  Warrnambool Kampüsü

 

Warrnambool, güneybatı Victoria’nın ticari, kültürel ve eğitim kalbidir. Bu önde gelen turist mekânı, nefis kıyı boyları ve sörf plajlarıyla çevrilmiştir ve canlı kırsal işletmelerle uzun ve büyüleyici bir tarihi birleştirir.   

Sherwood Park Princess Highway Warrnambool, Victoria 3280
 

Deakin’in göz alıcı Hopkins Nehri’nin kenarlarında kurulmuş Warrnambool kampüsü, muhtemelen Avustralya’daki en güzel üniversite kampuslarından biridir ve öğrenciler tarafından sıcak ve rahat ortamı için beğenilir. 114 hektarlık kampus geniş çapta yerel ağaçlarla ve çiçekler ile kaplıdır ve birtakım kuş cinsleri için bir barınak haline gelmiştir.

Kampüste Güzel Sanatlar, İşletme Yönetimi, İletişim ve Medya, Çevre (Denizcilik ve Tatlı Su Bilimi, Balıkçılık Yönetimi ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği dahil), Hemşirelik, Psikoloji, Öğretmenlik, Görsel İletişim, Turizm Yönetimi ve Konukseverlik alanlarında dersler sunulmaktadır.
2004 yılında Warrnambool kampüsünde 3000den fazla öğrenci kayıt olmuştur, bunların 2000den fazlası kampus dışı öğrenim modelindedir.

Kampüse, Warrnambool’a otobüs taşımacılığıyla iyi bir şekilde hizmet verilmektedir ve Melbourne’e hafta sonu servisleri için bir tren istasyonu vardır.Warrnambool kampüsü tesisleri ve hizmetleri

Şehrin doğu civarlarında yerleşik olan Warrnambool kampüsünun, ders amfileri, özel ders ve seminer odaları, laboratuarları, stüdyoları ve bilgisayar odaları olan modern ve amaca uygun inşa edilmiş tesisleri vardır.

Uzman tesisler arasında, bilgisayar laboratuarları, görsel-işitsel ekipman, Hopkins Nehri’ne yukarıdan bakan yeni resim ve çizim tesisleri, bilim laboratuarları ve Purrumbete Gölü’nde bir alan istasyonu bulunmaktadır.

Kampus tesis ve hizmetleri arasında şunlar bulunmaktadır:

• Kafeterya ve bistro ve SUB – Hopkins Nehri’ne yukarıdan bakan öğrenci birliği barı
• İkinci el kitaplar, tuhafiye ve sinema biletleri satan öğrenci derneği dükkânı, kano ve spor ekipmanları kiralama ve bir kampus kitapçısı
• Banka ve posta tesisleri
• Çocuk bakım merkezi
• Kampüsün sadece dakikalar yakınında sörf, yelken, kürek, dalış, uçurtma planör, balık avlama ve yüzme imkânları, Arapiles Dağı’nda dünya çapında kaya tırmanışı, yakındaki Otways, Grampians ve Glenelg Milli Parklarında çalı yürüyüşü ve kamp yapma ve ünlü Güney Çubuklu Balinaları’nı izlemek için balina izleme

• Bölge liglerinde yarışan "The Sharks"  futbol, netbol ve hokey kulüplerine ev sahipliği yapan iyi ekipmanlı büyük bir spor salonu, bir jimnastik salonu, 9 delikli golf sahası ve squash ve tenis kortları

 

 

http://www.deakin.edu.au/campuses/warrnambool.php

  Konaklama Hizmetleri

 

Deakin üniversitesi dört tip konaklama imkanı sunmaktadır: Uzun dönem kampüste üniversite konaklama, kiralanan özel konaklama, tam pansiyon konaklama ve Toorak’taki Melbourne kampüsündeki öğrenci evi.

 


Kampüste Konaklama:

Waurn Ponds’daki Geelong Kampüsünde, Warrnambool Kampüsünde ve Burwood’daki Melbourne Kampüsünde bulunan öğrenci ikamet köylerindedir. Her ikamet edene tek odalı yerleşim evi verilir ve telefon ve bilgisayar erişimi vardır. Yatak odaları mobilyalı, ısıtmalı ve halı kaplıdır. Banyolar, mutfaklar, çamaşırhane ve eğlence alanları paylaşımlıdır. Fakültelerin, toplantı odalarıyla ortak bir odası, mutfağı, televizyon alanı ve sosyal olaylar için geniş bir açık alanı vardır.

Aile Yanı Konaklama

Özel Kampüs Dışı Konaklama:

Pek çok uluslar arası öğrenci diğer öğrencilerle apartman daireleri ya da evler kiralamayı seçer. Deakin Üniversitesi Öğrenci Birliği (DUSA) Uluslar arası Öğrenci Destek Memurları size Kampüs dışı yerleşim bulmakta yardımcı olacaktır. Deakin International size sabit bir yer bulunana kadar geçici yerleşim bulmakta yardım edebilir. Kampüs dışı yerleşimlerle ilgili detaylar ve maliyetler için, www.deakin.edu.au/dusa/housing  sayfasını ziyaret ediniz.

Uluslararası Ev (International House):

Deakin’in Melbourne ve Toorak Kampüslerinde öğrenim gören öğrenciler için ek Kampüs dışı yerleşim, özel olarak yönetilen International House’da bulunabilir. Daha fazla bilgi için, www.ih.au.com  sayfasını ziyaret ediniz.

Aile Yanı Konaklama:

DUELI öğrencileri: Avustralyalı ailelerle bir ev yerleşiminde ya da başka özel bir pansiyonda yerleşim de bulabilirsiniz. Bu tür yerleşim genellikle kampüsten makul bir seyahat mesafesinde bulunabilir. Ev yerleşimleri, Avustralya yaşam tarzına dalarken bir yandan size güvenli ve özenli bir çalışma çevresi sunar.

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

DEAKIN UNIVERSITY LİSANS - MASTER 2024 FİYATLARI

2024 GÜNCEL FİYATLARIDIR
YÜKSEK LİSANS
LİSANS

Burada verilen fiyatlar örnek olarak hesaplanmıştır. Farklı eğitim süreleri ve farklı konaklama alternatifleri için Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile irtibata geçiniz.

Hızlı Erişim


Deakin University Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
IALC