Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Avustralya'da Work & Holiday


Avustralya Work and Holiday Vizesi; 18-30 yaş aralığında olan ve Avustralya'da 12 aya kadar iş deneyimi edinmek isteyen tüm gençlere uygundur. Bu vize size dilerseniz herhangi bir işte full time çalışabilme, 4 aylık bir süreyi geçmeyecek şekilde eğitim alabilme, kalan sürede de tatil yapabilme imkânı tanır. Önemli olan nokta, bir işverenin yanında en fazla 6 ay çalışabilme sınırı bulunmasıdır. Eş ve çocuk gibi aile bireyleri bu vizeye katılamazlar.
Avustralya'da Work & Holiday

Avustralya Work and Holiday Vizesi

Son 7 yılda Boğaziçi YED aracılığıyla "Work and Holiday" e başvuran öğrencilerin %100'ü vize aldı.

Başvuru Dönemi 2018

Bu programın belirli bir başvuru tarihi yoktur. Aşağıdaki şartları sağlayan tüm öğrenci ve mezunlar yılın istedikleri her zamanında başvuru yapabilirler. Ancak, Türkiye için tanımlanmış yıllık 100 kişilik bir kontenjan sınırı vardır. O yıla ait kota açıldıktan sonra ilk başvuran ve vize şartlarına uygun olan 100 kişi bu programdan yararlanabilir. Bu nedenle katılımcıların erken davranmaları tavsiye edilir.

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim olarak 2018 başvurularını kabul etmeye Ocak ayından itibaren başladık.

Neler yapabilirim?

Avustralya Work and Holiday Vizesinin çalışma süresinin en az üç ayını Kuzey Avustralya'nın seçili bölgelerinde kullanan kişiler , ilk Avustralya Work and Holiday Vizesinin bitmeden, bir defa daha aynı vizeye başvurup Avustralya Work and Holiday Vizesini bir yıl daha uzatabilirler.

Çok girişli olan bu vizeyi, dilerseniz belli sürelerde Avustralya'da kalarak, belirli zamanlarda örneğin sınavlarınız ya da tatil, düğün gibi nedenler için ülkenize dönerek, parçalı olarak da kullanabilirsiniz.

Başvuru sezonunun bulunmaması, eğitim hakkı tanıması, geçerlilik süresinin 12 ay olması Avustralya'nın Work & Holiday programını, Amerika'nın Work & Travel'ından ayıran en önemli unsurlardır.

Bir diğer önemli konu ise, Avustralya Work and Holiday Vizesi başvurusu yapacak kişinin, USA Work&Travel 'dan farklı olarak, bir işveren tarafından seçilmesinin vize başvurusunda zorunlu olmamasıdır. Başvuru sahibi dilerse, 17 haftalık bir eğitim planı ile ülkesinden ayrılabilir, örneğin İngilizce iletişim sorunlarını tamamen ortadan kaldırıp, İngilizce düzeyini akıcı hale getirebilir. Avustralya'daki eğitim kurumu aracılığı ile konaklama bulmada ve iş yerleştirmesi ile ilgili hizmet alabilir. Diğer bir deyişle, Avustralya Work and Holiday Vizesi başvurusunda, konaklama, işveren gibi konuların detaylarını sunmasa da vize başvurusunu yapabilir. Bu tamamen başvuru sahibine bırakılmıştır.

Avustralya Work and Holiday Vizesi: Çalış, Eğitim Al, Tatil Yap

Work and Holiday'e katılan kişiler;

 • Vizeyi aldıktan sonra 12 ay içerisinde istediği tarihte Avustralya'ya giriş yapabilir.
 • Avustralya'ya giriş tarihinden itibaren 12 ay süre ile Avustralya'da kalabilir.
 • Avustralya'da kaldığı süre boyunca herhangi bir işte full time çalışabilir.
 • Avustralya'da 4 aya kadar herhangi bir eğitim kurumunda eğitim alabilir. (max 17 hafta)
 • Avustralya Work and Holiday Vizesi çok giriş çıkışlıdır.(Katılımcı istediği zaman, örneğin sınavları veya tatil için Türkiye'ye gidip gelebilir.)
 • Vize başvurusu sırasında Avustralya'dan iş bağlantısı göstermek zorunda değildir.

Work and Holiday Vizesi 

 • Work&Travel programının aksine Work&Holiday'in yıl içinde belirli bir başvuru tarihi yoktur. O yılın kotası doluncaya kadar istenilen tarihte başvurulabilir.
 • Work and Holiday Vizesi çok giriş çıkışlıdır. Avustralya dışında geçirdiğiniz süreler 12 aylık vize süresine eklenmez.

Avustralya Work and Holiday Vizesi Katılım Şartları

Avustralya Work and Holiday Vizesi programına katılabilmek için aşağıdaki TÜM katılım şartlarını aynı anda sağlamanız gerekmektedir:

 • 18-30 yaş arasında olmak (31 yaşından gün almamış olmak)
 • Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi olmak
 • Devlet destek mektubuna sahip olmak
 • Daha önce Avustralya'ya Working Holiday veya Work and Holiday vizesi ile giriş yapmamış olmak
 • Karakter, sağlık ve finansal şartları taşımak
 • Aşağıdaki eğitim şartlarından en az birini taşımak:

Halen eğimi devam etmekte olan öğrencilerin en az ön lisans mezunu veya 4 yıllık bir lisans programının en az ilk iki yılını başarı ile tamamlamış olması gerekmektedir. (Hazırlık yılı bu süreye dahil değildir.)

İngilizce Bilgisi – Aşağıdaki şartlardan en az birini taşımak

 • IELTS sınavında son bir sene içerisinde speaking, reading, writing ve listening testlerinden ortalama 4,5 puan almış olmak  (General – Academic )
 • TOEFL sınavında son bir sene içerisinde computer based test 133, paper based test 450, internet-based test 45-46 puan almış olmak
 • PTE Overall : 30 (PEARSON)
 • Tamamen İngilizce eğitim veren bir lise de en az 5 sene eğitim almış olmak
 • Avustralya'da lisans, yüksek lisans, diploma ve ön lisans eğitimini veren kurumlarda en az 1 yıl full time veya eşdeğeri bir part-time eğitim almış olmak

Maddi Gereksinimler

 • En az 5000 AU$ +  gidiş dönüş uçak bileti tutarı kadar maddi kaynağa sahip olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir.
 • Başvurudan önce uçak bileti almanız gerekmemektedir.

Sağlık Gereksinimleri

Sağlık gereksinimleri katılımcının durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Avustralya'da kalacağınız süre, Avustralya'da çalışmayı düşündüğünüz iş kolu ve varsa mevcut rahatsızlığınız dolayısı ile Büyükelçililk tarafından yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık raporu istenebilir.

Devlet Destek Mektubu

Lütfen detaylar için info@bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan bizimle irtibata geçiniz.

Avustralya Work & Holiday Fiyatları

Paketler

Kişi Başı KDV'li Fiyat

Danışmanlık Paketi
(Katılımcının Programa Uygunluğu ve Program HakkındaDanışmanlık, Başvuru Dosyası Hazırlanması Konusunda Profesyonel Danışmanlık, Çevirilerin Yapılması ve Noter Tasdiklerin organizasyonu, Avustralya Büyükelçiliğine Work and Holiday Vize Başvurusu, Dış İşleri Bakanlığına “Nota” Talebi Başvurusu, Vize Takibi ve Sonuçlandırılması, İsteğe Bağlı Ekonomik Uçak Bileti Rezervasyonlarının Yapılması ( Boğaziçi YED’e özel 40 kg bagaj hakkı bulunmaktadır),6 Aylık Dil Eğitimi, Şehir ve Okul Seçimi Hakkında Bilgi, Okul Kaydının Gerçekleştirilmesi, Kayıt Evraklarının, İsteğe Bağlı Aile Yanı / Yurt Konaklama ve Havaalanı Karşılama Ayarlanması )

US$ 480

Essential Hizmet Paketi (Sydney, Melbourne, Brisbane, Cairns)
(Ayrıntılı Karşılama Sunumu, Meslek Tanıtımı,12 ay İş bulma yardımı, Vergi Numarası Kayıt (TFN),Banka Hesabının Açılması, Avustralya Mobil SIM Kartı, 12 aylık İş ve Tatil Üyelikleri, 12 aylık Uluslararası YHA Üyeliği, Sınırsız İnternet Erişimi, İndirimli Seyahat Ürünlerine Erişim, Koli muhafazası ve İletme, Ücretsiz Bagaj Muhafazası )

US$ 865

Basic Hizmet Paketi(Sydney, Melbourne, Brisbane, Cairns)
(Hostel'e havaalanı transferi, Kahvaltı dahil 2 gece konaklama, Ayrıntılı Karşılama Sunumu,Meslek Tanıtımı,12 ay İş bulma yardımı,Vergi Numarası Kayıt (TFN),Banka Hesabının Açılması,A vustralya Mobil SIM Kartı,12 aylık İş ve Tatil Üyelikleri, 12 aylık Uluslararası YHA Üyeliği, Sınırsız İnternet Erişimi, İndirimli Seyahat Ürünlerine Erişim,Koli muhafaza ve İletme, Ücretsiz Bagaj Muhafazası)

US$ 940

Farmstay Hizmet paketi
(Hostel'e havaalanı transferi, Çiftliğe ön yerleştirme, Kahvaltı dahil 2 gece hostel konaklama, Ayrıntılı Karşılama Sunumu, Meslek Tanıtımı,12 ay İş bulma yardımı, Vergi Numarası Kayıt (TFN), Banka Hesabının Açılması, Avustralya Mobil SIM Kartı,12 aylık İş ve Tatil Üyelikleri, 12 aylık Uluslararası YHA Üyeliği, Sınırsız İnternet Erişimi, İndirimli Seyahat Ürünlerine Erişim, Koli muhafaza ve İletme, Ücretsiz Bagaj Muhafazası

US$ 1.100

 

3 Kişi ve Üzeri Gruplar için Özel Fiyat

Kişi Başı KDV'li Fiyat

Danışmanlık Paketi

US$ 400

Essential Hizmet Paketi

US$ 785

Basic Hizmet Paketi

US$ 860

Farmstay Hizmet Paketi

US$ 1.020

 

 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

YEDAB 
ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council