Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Bogaziciedu Blog


İrlanda dil okulları ve avantajları

Yabancı dil eğitimi geçmişten bugüne değin popülaritesini korumayı başarmış bir eğitim dalı olmaya devam ediyor. Özellikle yabancı diller arasında İngilizcenin çok önemli bir konuma sahip olduğunu söyleyebiliriz. İş hayatında kariyer yapmak, yeni bir işe girebilmek için veya eğitim dünyasının üst sınıflarına çıkabilmek için İngilizce öğrenilmesi şart koşulmaktadır.

Yazının Devamı »

Yurtdışında Yeni Trend İrlanda

Kuzey Avrupa’da yer alan İrlanda, yüzyıllar boyunca İngiltere kontrolü altında kalmış bir ülkedir. Bu sebepten dolayı ülkede İngiliz kültürü fazlasıyla yaygındır. Resmi dili “kelt dili” olmasına rağmen, İngiliz kontrolünün etkisiyle halk arasında İngilizcenin daha fazla konuşulduğu görülmektedir.

Yazının Devamı »

Neden İrlanda’da Eğitim

Eğitim alınırken bazı nedenle göz önünde tutulur ve böylelikle karar verilir. Gidilecek ülkenin eğitim alanında sunacağı katkılar, öğrencilere sunulan haklar, ülkenin coğrafi yapısı, yaşam şartları, maddi koşulları, dil okulu programları vs. detaylar değerlendirildikten sonra başvuru süreci başlar.

Yazının Devamı »

Neden Avustralya’da İngilizce Öğrenmeliyim?

Avustralya, kıta olarak Türkiye’ye bir hayli uzak bir yerdir. Son zamanlara kadar da daha çok İngiltere, Amerika ve Kanada İngilizce eğitimi için tercih edilen ülkelerdi. Ancak teknolojik donanım bakımından dünyanın akıl almaz bir şekilde ilerlemesi, uzak olan kıtayı keşfetmeyi beraberinde getirdi ve kıta hakkında bilgi edinildikçe alternatif olarak Avustralya’da tercih edilmeye başlanan bir ülke oldu.

Yazının Devamı »

İrlanda'da dil eğitiminin avantajları

İrlanda, kültürel, edebiyat ve sanat dalında kendini geliştirmeyi başarmış bir ülkedir. Kuzeybatı Avrupa'da bulunan ülke. Büyük Britanya Adası'nın batısındaki İrlanda Adası'nın altıda beşini kaplayan ülke, uzun süre İngiliz egemenliği altında kalmıştır

Yazının Devamı »

Avustralya dil okullarının farkları ve avantajları

Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında dil eğitimi alırken de incelemek, araştırmak ve detaylandırmak gerekiyor. Mesela en çok tercih edilen Avustralya dil okulları öğrencilere sunulan haklar nedeni ile daha fazla tercih ediliyor. Bunun yanında çalışma izni gibi önemli izinlerin bulunması da yine öğrencileri bu ülkeye yönlendiriyor.

Yazının Devamı »


İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi

Dil eğitimi, günümüzün en popüler eğitim kategorilerinden biridir. Gerek çalışma hayatı gerekse de sosyal hayatta yeni deneyimler kazanmak ve yeni kültürlerle kaynaşmak için gerekli olan dil eğitimi, ülkemizde olduğu gibi yurtdışında hizmet veren dil okullarında da rağbet görmektedir. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler; bütçelerini, gidecekleri okulun eğitim seviyesini ve fiyatları göz önünde bulundurarak karar verirler.

Yazının Devamı »

Avustralya Dil Okulları ile Kariyer Yolu

Kariyer yapmak için sadece çalışmak veya belli bir maddi olanağa sahip olmak yeterli değildir. Bilgi ve birikim, eğitim ve pratik hayatta etkin olmak da kariyer yapmak için uygun basamaklardır. Günümüz iş dünyasında yüksek bir makama sahip olabilmek için aranan en büyük şartlardan biri yabancı dil bilmektir.

Yazının Devamı »

İrlanda Dil Okulları ile Kolay İngilizce Öğrenin

Sosyal ve kültürel açıdan önemli bir oranda kendini geliştirmeyi başaran İrlanda, son zamanlarda uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerden biri haline gelmiştir. Gerek üniversiteleri gerekse de dil okulları konusunda rağbet gören ülkede, istediğiniz doğrultuda eğitim alarak başarınızı üst seviyeye çıkartabilirsiniz.

Yazının Devamı »

Avustralya Dil Okulları ile Bir adım önde olun

Yaşamın temel kaynaklarından biri iletişimdir. İletişim, insanlar arasındaki kaynaşmayı, diyalogu, yeni yaşam değerlerini ve geçmiş tarihi öğrenmenin bir diğer adıdır. Kültürleri yakından tanımak, modern hayata adaptasyon sorunu yaşamamak ve insanlarla daha iyi uzlaşmak için iletişimin kuvvetli olması gereklidir. Dil ise iletişimin en büyük aracıdır, dilden kastımız lisandır.

Yazının Devamı »

Avustralya’da Dil Eğitimi

Dünyanın gözde yerlerinden biri olan ve sahip olduğu değerleriyle kendinden söz ettiren ülkelerinden biri Avustralya’dır. Avustralya; Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında yer alır. Mimari yapısı, kültürel değerleri, yaşam kalitesi ve müreffeh yaşam şartlarıyla çoğu insanın hayalinde yatan ülke, dil eğitimi ve üniversite hayatı için de tercih edilen ülkelerden biridir. Türkiye’den ve dünyanın değişik yerlerinden Avustralya’da eğitim görenlerin sayısını göz önünde bulundurduğunuzda, ülke hakkın

Yazının Devamı »

Çalışarak İngilizce Eğitim: İrlanda

Hem çalışmak hem de dil eğitimi almak isteyenlerdenseniz, öncelikle bilmeniz gereken İngiltere, Amerika, Kanada gibi diğer çok tercih edilen ülkelerde son yapılan vize değişiklikleri ile, dil eğitimi öğrencilerinin çalışma iznini komple kaldırılmış olduğudur. Oysa İrlanda’da İngilizce eğitimi almanın en önemli avantajlarından biri de İngilizce dil okullarında belli sürelerde kurslara yazılmış olan öğrencilerin çalışma izinlerinin bulunmasıdır.

Yazının Devamı »

Kanada'da Dil Eğitimi Kimler İçin Uygundur?

Ingilizce dil egitimi denildigi zaman akla gelen ülkeler arasinda Ingiltere ve Amerika Birlesik Devletleri’nden sonra Kanada gelmektedir. Dünyanin refah düzeyi en yüksek ülkeleri arasinda yer almasi, suç oraninin düsük olmasi, sundugu çesitli sosyal ve kültürel aktivite olanaklari sayesinde birçok ögrenci dil egitimi için Kanada’yi tercih etmektedir. Göçmen kabul eden bir ülke olmasi nedeniyle çok kültürlü bir yapisi olan Kanada, birçok farkli kültürü yakindan tanimak isteyen ögrenciler için mük

Yazının Devamı »

Kanada'da Eğitim Sonrası Vatandaşlık Hakkı

Kanada’nin sehirleri neredeyse her yil, dünya üzerindeki en yasanilasi sehirler siralamasinda birinci seçilmektedir. Kanadalilar yabancilara karsi misafirperverdirler ve farkliliklara her zaman saygi gösterirler. Kanada’ da egitimini tamamlamis, mesleki kalifikasyona sahip olmus, egitimi sayesinde mükemmel bir Ingilizcesi olan, Kanada kültürünü benimsemis bir mezun olarak, egitiminiz sonrasi oturum hakki kazanabilir ve ikinci bir vatandasliga sahip olabilirsiniz.

Yazının Devamı »

Malta'da Dil Eğitimi Kimler İçin Uygundur?

Malta, en kolay vize veren Avrupa Birligi ülkesidir. Vize konusunda sikinti yasamak istemeyenlerin birinci tercihi olmalidir. Normal sartlarda Malta vizesi 5-7 is günü içerisinde sonuçlanmaktadir. Üstelik Türkiye’de kayitli ögrenci iseniz, 25 yasina kadar vize ve pasaport harci muafiyetiniz bulunmaktadir. Yaz tatilini bosa geçirmek yerine yurtdisinda egitim alarak degerlendirmek isteyen ancak bu defa da tüm yaz tatilinin okula gitmesinden dolayi ziyan olmasi arasinda kalanlar; Malta tam size gör

Yazının Devamı »

Malta Dil Okuluna Ödemelerimi Nasıl Yapacağım?

Okul ödemeleriniz genellikle ilk kayit asamaniz gerçeklesip, seçtiginiz okuldan adiniza düzenlenmis faturanin gelmesinden sonraki asamadir. Vize dosyanizin en önemli belgesi, olmazsa olmazi tüm egitim bedelinin okulunuz tarafindan teslim alindigini yazan mektuptur. Bu mektup diger vize belgeleriniz ile birlikte Malta Konsolosluguna iletilmek zorundadir.

Yazının Devamı »

İngiltere'de Dil Eğitimi Hakkında

Günümüzde İngiltere, Yurtdışı Eğitim için bir çok öğrenci tarafından tercih edilen bir cazibe merkezidir. Fiyat – fayda açısından bakıldığında verimi yüksek olan İngiltere, dil okullarının kalitesi ile de dikkat çekmektedir. Uzun yıllardır faaliyet gösteren ve kendini kanıtlamış okullarıyla İngiltere öğrenciler için daima dili yerinde öğrenmek adına gidilmesi gereken doğru bir yer olacaktır.

Yazının Devamı »

Kanada'da Eğitim ve Çalışma Fırsatı

Co-op programını diğer kolejlerden ayıran en önemli özellik ise, Co-op süresince maaşlı iş garantisi verilmesidir. Okulun kendi Co-op koordinatörü ve işe yerleştirme servisi olduğu için, öğrencilere sadece çalışma izni sağlamıyor, aynı zamanda alanlarına uygun maaşlı Co-op iş yerleştirme garantisi veriyor. Yani öğrencileri sadece iş hayatına en iyi şekilde hazırlamakla kalmıyor, Kanadalı bir şirkette, kariyer geçmişlerine ve aldıkları diploma programına uygun bir iş deneyimi elde etmelerini d

Yazının Devamı »

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

YEDAB 
ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council