Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Bogaziciedu Blog


İngiltere'de Dil Eğitimi Hakkında

Günümüzde İngiltere, Yurtdışı Eğitim için bir çok öğrenci tarafından tercih edilen bir cazibe merkezidir. Fiyat – fayda açısından bakıldığında verimi yüksek olan İngiltere, dil okullarının kalitesi ile de dikkat çekmektedir. Uzun yıllardır faaliyet gösteren ve kendini kanıtlamış okullarıyla İngiltere öğrenciler için daima dili yerinde öğrenmek adına gidilmesi gereken doğru bir yer olacaktır.

Yazının Devamı »

Kanada'da Dil Eğitimi Kimler İçin Uygundur?

Ingilizce dil egitimi denildigi zaman akla gelen ülkeler arasinda Ingiltere ve Amerika Birlesik Devletleri’nden sonra Kanada gelmektedir. Dünyanin refah düzeyi en yüksek ülkeleri arasinda yer almasi, suç oraninin düsük olmasi, sundugu çesitli sosyal ve kültürel aktivite olanaklari sayesinde birçok ögrenci dil egitimi için Kanada’yi tercih etmektedir. Göçmen kabul eden bir ülke olmasi nedeniyle çok kültürlü bir yapisi olan Kanada, birçok farkli kültürü yakindan tanimak isteyen ögrenciler için mük

Yazının Devamı »

Kanada'da Eğitim Sonrası Vatandaşlık Hakkı

Kanada’nin sehirleri neredeyse her yil, dünya üzerindeki en yasanilasi sehirler siralamasinda birinci seçilmektedir. Kanadalilar yabancilara karsi misafirperverdirler ve farkliliklara her zaman saygi gösterirler. Kanada’ da egitimini tamamlamis, mesleki kalifikasyona sahip olmus, egitimi sayesinde mükemmel bir Ingilizcesi olan, Kanada kültürünü benimsemis bir mezun olarak, egitiminiz sonrasi oturum hakki kazanabilir ve ikinci bir vatandasliga sahip olabilirsiniz.

Yazının Devamı »

Malta'da Dil Eğitimi Kimler İçin Uygundur?

Malta, en kolay vize veren Avrupa Birligi ülkesidir. Vize konusunda sikinti yasamak istemeyenlerin birinci tercihi olmalidir. Normal sartlarda Malta vizesi 5-7 is günü içerisinde sonuçlanmaktadir. Üstelik Türkiye’de kayitli ögrenci iseniz, 25 yasina kadar vize ve pasaport harci muafiyetiniz bulunmaktadir. Yaz tatilini bosa geçirmek yerine yurtdisinda egitim alarak degerlendirmek isteyen ancak bu defa da tüm yaz tatilinin okula gitmesinden dolayi ziyan olmasi arasinda kalanlar; Malta tam size gör

Yazının Devamı »

Malta Dil Okuluna Ödemelerimi Nasıl Yapacağım?

Okul ödemeleriniz genellikle ilk kayit asamaniz gerçeklesip, seçtiginiz okuldan adiniza düzenlenmis faturanin gelmesinden sonraki asamadir. Vize dosyanizin en önemli belgesi, olmazsa olmazi tüm egitim bedelinin okulunuz tarafindan teslim alindigini yazan mektuptur. Bu mektup diger vize belgeleriniz ile birlikte Malta Konsolosluguna iletilmek zorundadir.

Yazının Devamı »

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

YEDAB 
ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council