Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo

Pearson PTE Academic


PTE Academic, 4 genel dil becerisini (okuma, dinleme, konuşma ve yazma) ölçen kendi alanında en sık seansa sahip ve en kısa sürede sonuç raporu veren İngilizce dil sınavıdır. PTE Academic Sınavı sonucunu dünya çapında yurtdışında eğitim ve Avustralya için göçmenlik ve vize başvurularında kullanabilirsiniz. Yurtdışında PTE Academic Sınav sonucu ile başvuru kabul eden kurumları incelemek içintıklayınız Ayrıca sınavın YDS denkliği olduğundan yurtiçinde yüksek lisans, doktora, hazırlık muafiyeti ve
Pearson PTE Academic

Neden PTE Academic?

 
 PTE Academic sınavını diğer sınavlardan üstün kılan ve göze çarpan avantajlarını belirtecek olursak:
  • En sık seansa sahip dil yeterlilik sınavı (İstanbul'da haftanın 7 günü de sınav seansı bulunmakta)
  • Sınava 24 saat kalana kadar kayıt olunabilmekte. Aynı zamanda kendi alanında en uygun fiyatlı sınav. (sınav saatine 48 saat kalaya kadar sınav ücreti: 535 TL, sınava 48 saatten daha az bir süre kala kayıt ücreti: 668 TL)
  • Sınav sonucu 5 iş günü içerisinde açıklanmakta. (2016 - 2017 yıllarında sınava giren adayların %80 i sınav sonucunu 48 saat içinde almıştır.)
  • Sınav tarafsız bir değerlendirme içermesi açısından Londra'da bulunan yapay zeka sistemi tarafından değerlenmdirilmektedir.
PTE Academic Sınavına katılım gösteren adayların yorumları için aşağıdaki videoları izlemenizi öneririz
 

 

Sınava Hazırlık Materyalleri

Hazırlık aşamasında sınav bölümlerini içeren ücretsiz videolu anlatımları izlemek için tıklayınız
 
Gerçek sınavla aynı bölümlerden ve soru tiplerinden oluşan ücretsiz offline deneme sınavını buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
 
Sınava hazırlık aşamasında bizim adaylara önerimiz, online PTE Academic  deneme sınavını tecrübe etmeleri yönünde. PTE Academic deneme sınavları hem gerçek sınavla birebir aynı formattadır hem de gerçek sınavla aynı sistem tarafından 24 saat içinde sınav sonucu verebilmektedir. Online deneme sınavını buradan satın alabilirsiniz.
 
PTE Academic Sınavına dair örnek soruları ve cevaplarını içeren PTE Academic Practice Test Plus kitabınıızı ve sınavın içeriği, skorlama sistemi ve sınav stratejisine dair değerli bilgiler içeren Official Guide To PTE Academic kitabını satın almak için tıklayınız
 
 

Sınava Kayıt

Adayların sınava kolaylıkla kayıt olabilmeleri için kullanıcı hesabı ve sınav başvuru kılavuzları hazırlanmıştır. PTE Academic Sınavına kayıt olurken takip edebileceğiniz kılavuzları bilgisayarınıza indirebilmek için tıklayınız

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
British Council