Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 Sydney College of English


 Konum Avustralya - Sydney
 Programlar Dil Okulu,
 Web Sitesi http://www.sce.nsw.edu.au/

Okulumuz:

  • 37 aydınlık, klimalı sınıf
  • Bölünmüş,ders arası zaman geçireceğiniz öğrenci salonları
  • Akademik ve sosyal danışmanlık bölgesi
  • 16 ve 20 bilgisayarlı iki Bilgisayar Lab.(CD-Rom ve İnternet erişimli)
  • Dil Laboratuvarı
  • Eğitim Merkezi:
  • Tam donanımlı kütüphane
  • Video seyredilebilir salon
  • Bilgisayar destekli dil öğrenim materyalleri
  • Bilgisayarlar ve ücretsiz e-mail atabileceğiniz internet ortamı

Öğretmenlerimiz:

Tüm öğretmenlerimiz,uzman eğitimli,üniversite mezunu ve TEFL/TESOL sertifikalıdır.

Öğretmenlerimizi,özenle,profesyonelliklerine ,dost ve yardımsever karakterlerine göre seçmiş bulunuyoruz.Eğitim Müdürümüz, Başöğretmenimiz ve Yardımcı Öğretmenimiz sizinle sorunlarınız hakkında ve eğitim zorlukları çektiğiniz konularda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar.

 

Kurslarımız:

-         Genel İngilizce (6 kur)

-         İş İngilizcesi

-         IELTS Hazırlık

-         TOEFL Hazırlık

-         Etkin Konuşma

-         Avustralya Kültürü

-         Sinema Sınıfı

-         Cambridge Sınav Hazırlık

Okulumuza tam zamanlı olarak devam eden bir öğrenci haftada 25 saat kurs alır.Bunun 21 saat 40 dakikası sınıf eğitimi,3 saat 20 dakikası desteklenmiş özel eğitimdir.

Bağımsız ders çalışmak isteyen öğrencilerimiz için Pazartesi-Perşembe günleri bir eğitmen nezaretinde ,okulumuz akşam saat 16:50’ye kadar açık tutulmaktadır.

Eğitim Metotlarımız:

Okulumuzda İngilizce eğitimi sizin için yeni ve heyecan verici bir deneyim olacaktır.Sınıflarımız 12 kişiliktir.Eğitimde en son araştırma ve metodoloji yöntemleri kullanılırken, sizlere iletişim ağırlıklı İngilizce öğretilir.Siz de bu İngilizce’yi sosyal, eğitsel ve iş amaçlı kullanırsınız.

Dinleme,konuşma,okuma ve yazma konuları sizleri motive edecek şekilde canlı tutularak öğretilir.Sizin bolca konuşmanızı ister ve çeşitli aktivitelerde yer almanız için sizleri cesaretlendiririz.Böylece öğrendiklerinizi pratik yapmak ve “aktif öğrenici” olmak için bolca şansınız olur.

Amacımız,İletişim Yetilerinizi şu şekilde geliştirmektir:

-         Anadili İngilizce olan kişileri dinlerken söylenenleri tam anlamanız,

-         Anadili İngilizce olan kişilerle konuşurken,söylemek istediklerinizi tam olarak aktarabilmeniz,

-         Okumanız ve neyi okumak istediğinizi, neyi okumaya ihtiyacınız olduğunu anlamanız,

-         Yazmaya ihtiyaç duyduklarınızı yazabilmeniz ve okuyanların bunu doğru anlayacakları şekilde yazabilmeniz.

Sınav Hazırlık Kursları:

Okulumuzda okuyan öğrencilerimizin uluslararası sınavlarda gösterdikleri yüksek başarılarla gurur duymaktayız.

IELTS

TOEFL

TOEIC

CAMBRIDGE FCE,CAE, ve CPE

Neden Sydney’de Eğitim:

Sydney, dünyanın en güzel ve etkileyici şehirlerinden biridir.Gözalıcı Mavi Liman,ünlü çelik köprüsü ve hayret verici mimarisi ile Opera House yer alır.Altın kumlu sahillerimizin tertemiz suları yüzmek ve su sporları için çok elverişlidir. Hava taze ve temiz,iklimi ise yılın hemen tüm zamanlarında sıcaktır.Her milletin kültüründen sıradışı,çok sayıda cafe ve restaurantlar öğrenci bütçesi için dahi çok uygun rakamlı yiyecek bulma imkanı sunar.Sydney’de kendinizi o büyülü havaya çok kolay alışmış ve tiyatro,dans,sinema ve sanat faaliyetlerine devam ederken bulacaksınız.Sydney’in çok kısa sürüş mesafesindeki Blue Mountains, muhteşem manzaralı Hunter Valley ve çok sayıdaki ulusal parklardaki yerel kuşlar, hayvanlar ve bitkilere hayran olacaksınız.Sydney halkı ayrıca çok misafirperver ve insalcıldır.Burada kendinizi size evinizde hissettirirler.

Yüksek eğitim standartlarına ilave olarak tüm bunlarla Sydney’in neden İngilizce eğitiminiz için en elverişli yer olduğunu anlayacaksınız.

Yerleşim:

Ana kampüsümüz,müstakil bir binanın üç katına kuruludur.Central Station ve ana otobüs hatları güzergahında yer alan okulumuz bu merkezlere yürüyüş mesafesindedir.Sydney Üniversitesi,University of Techology ve Sydney Institute of Techology(TAFE) okulları arasında ,Sydney’in en çok öğrenci yoğunluğuna sahip bölgesinde yer almaktayız.

Darling Harbour,Chinatown ve şehir merkezi de okulumuza birkaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

Konaklama:

Aile Yanı Konaklama:
Avustralya’ya ulaştığınız andan itibaren kendinizi güvende hissetmeniz için en kaliteli hizmeti sizlere veririz.Ve sizleri İngilizce’yi olabildiğince pratik yapabileceğiniz ortamı günlük yaşamınızda da size destek verecek olan ailelerin yanında konaklama imkanı ile sağlarız.

Konaklama servisi görevlilerimiz,yanında kalacağınız her aileyi titizlikle denetleyerek seçer.Aile,seçilmek için konaklama şartlarınızın yüksek standartlarda olduğunu ve sizinle içtenlikle ve güleryüzle ilgileneceğini garanti etmek zorundadır.

Ülkesine dönen öğrenciler yanlarında konakladıkları aile hakkında bir anket doldururlar,böylece aileleri denetlemeye yardımcı olurlar.

Aile yanı konaklama,yeni arkadaşlıklar kurmak için mükemmel bir seçimdir.Siz ülkenize geri döndükten sonra da aile genellikle sizinle ilişkilerini sürdürür.

Hostel Konaklama:
Çok çeşitli hostel tarzı konaklama seçeneklerimiz de vardır.

Temsilcimize sorunuz.

Apartman Kiralama:
Avustralya’ya ulaştıktan sonra sizlere,daire kiralamanız konusunda da yardımcı oluyoruz.Paylaşımlı daire konaklamaları için de her zaman duyuru panomuzda seçenekler bulunmaktadır.

Havaalanı Karşılama:
Yabancı bir ülkeye ilk varışın kişileri biraz tedirgin ettiğini bildiğimizden sizlerin havaalanından karşılanmanızı da organize ediyoruz.Eğer aile yanı konaklama rezervasyonunuz varsa yanında kalacağınız aile sizi havaalanında karşılamakta ve sizi “evinizden uzaktaki evinize” götürmektedir.

. . . burası olağanüstü bir şehir. . .

[Image]

"Merhaba Yeşeren Hanım,
Mail atmam geç oldu kusura bakma. Gerçekten çok haklıymışsın burası olağanüstü bir şehir. Gün geçtikçe iyi ki  Sydney'i seçmişim diyorum. Burası dediğin gibi biraz daha pahalı ama verdiğin paraya kesinlikle değecek bir şehir doğrusu. Hele ki festival basladıktan sonra daha da canlandı burası. Yapacak o kadar çok şey  var ki. Okulumdan da çok memnunum. Herkes çok cana yakın insan hiç yabancılık  çekmiyor. Bu arada üç hafta önce ailemi değiştirdim. Yeni ailemden çok memnunum. Bana çok yardımcı oluyorlar hatta iş görüşmelerine falan bile götürüyorlar. Aslen Yunanlar bu yüzden çok şanslıyım yemek konusunda hiç zorluk çekmiyorum. Yemek kültürleri bize çok yakın. Geçen gün sarma bile yedim:) Ben bu gidişle sürekli homestayde kalıcam gibi gözüküyor o kadar rahatım ki bu evde. Şehirde ev bulup küçücük evin içine birdolu insan tıkışmak çok zor geliyor.

Biliyor musun geldigimden beri hiç yalnızlık hissetmedim diyebilirim. Buraya gelmiş diğer Türkler'le vize işlemleri ile ilgili konuştuk. Size tekrardan teşekkür ederim. Rezil olmuşlar resmen. Bazılarının vize alması 1-2 ayı bulmuş. Vize ücretini vermek için Ankara'ya giden bile var. Benim işlemlerimin 3 haftada bittiğini duyunca (araya bayram girmesine rağmen) şaşırıyor  hepsi. Hesaplarda falan yanlışlık yapılmış  sonradan ödeme yapması gerekenler bile oldu.

TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜRLER!!!
Benden şimdilik bu kadar.
Byeee. . "

Emek Kardaş - İstanbul
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

. . . daha evvel başka firma ile bire bire görüşme yapmıştım. . .

[Image] "Değerli Yeşeren Başlargil,

Oğlumun yurt dışında eğitim yapması amacıyla internette araştırma yaparken tesadüfen, sizin firmanızla tanışma fırsatı buldum.

Bu konuyla ilgili daha evvel başka firma ile bire bire görüşme yapmıştım . Bu firma, hem zaman hem de maddi olarak bir çok kayıplar vermemize neden oldu. Tarafımıza verilen eksik bilgiler ve yapılan bir çok yanlışlar neticesinde Eylul 2004 ten bu yana oğlumun işlemleri gerçekleşmedi.

Sizinle tanışmamız (28. 11. 2004) kısa süre olmasına rağmen oğlum 18. 01. 2005 de istediği ülkeye gidebiliyor. Firmanızın ne kadar doğru ve dürüst çalıştığını ofisinize geldiğimiz gün anlamıştım, bu düşüncemde beni yanıltmadınız.

Size sorduğumuz her sorunun mantıklı bir açıklamasını yapıp bizleri her defa doğru yönlendirdiniz. Bizim için yapmış olduğunuz çalışmalarınızdan dolayı firmanıza (Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık) ve size sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Meliha Agiş
Amway Türkiye LTD
İstanbul Tanıtım Merkezi Şefi"

Meliha Agiş. (Öğrenci Velisi) - İstanbul
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

Size geldiğimde vizem belki de red edilmek üzereydi. .

[Image] Sevgili Yeseren Hanım,
Çok kaliteli  bilinen bir danışmanlık şirketi ile 2 ay boyunca geçirdiğim başarısız bir danışmanlık hizmeti süreci sonunda sizinle tanıştım. Diğer firma ile yaptığım Avustralya vize başvurumun üzerinden iki ay geçmesine rağmen herhangi bir sonuç alamamıştık. Size geldiğimde vizem belki de red edilmek üzereydi. Dosyamı toparladınız; eksiklerimi giderdiniz. 2 ayda netice alamadığım başvurum sizinle 2 gün içinde neticelendi.

Firmanızın sıcakkanlılığı, profesyonelliğiniz bence bütün firmalara ders olmalı.

Herşey için çok teşekkürler,

Bilgisayar Yüksek Mühendisi.

Yıldırım K.

Yazan : H. M. Yıldırım K. İstanbul

Yıldırım K. - İstanbul
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

Karar verdikten 1 ay sonra Sydney’ deydim.

[Image]Karar verdikten 1 ay sonra Sydney’ deydim.

Sayın Yeşeren Hanım,

Sizin şahsınızda İzlenimler köşesini okuyacak arkadaşlara bazı şeylerden bahsetmek istiyorum. Boğaziçi Danışmanlık aracılığıyla Avusturalya Sydney College of English’ de 3 aylık İngilizce kursu aldım. Oraya gitmeye karar verdiğim ilk andan itibaren Danışmanlık olayının ne kadar önemli olduğunu ve dolayısıyla sizin, bu tercihim konsundaki öneminizi çok daha iyi anladım. Gerek vize, gerekse okul konusundaki titiz çalışmalarınız neticesinde hiçbir problemle karşılaşmadan 15 günlük bir süre içerisinde Okul, Vize ve transfer işleri halloldu ve ben karar verdikten 1 ay sonra Sydney’ deydim. Hiçbir kötü süprizle karşılaşmadan Sydney macerasını 3 ay içerisinde tamamladım ve yurda döndüm. Sydney için her insanın hayatında belki de en az bir kez görmek zorunda olduğunu düşündüğüm şehir olduğunu söylememe müsade edin. Yurtdışına çıkmayı düşünen arkadaşlara sadece Sydney ile ilgili sitelerigezmelerini ve karar vereceklerse de KESİNLİKLE Avusturalya konusunda uzman olduklarını rahatlıkla söyleyebileceğim Yeşeren Hanım ve Okan Bey’ le konuşmaları gerektiğini söylüyorum. Uzaklığı asla gözünüzde büyütmeyin çok keyifli bir yolculuk sizi bekliyor. Sydney’ e indiğiniz de ise tüm herşeyin değdini göreceksiniz.
Sayın Yeşeren Hanım ve Okan Bey, ilginiz, yakın alakanız ve yardımlarınız için sonsuz teşekkürler ederim.

Dr. Habib KOÇAK
Marmara Üniversitesi
İ. İ. B. F. Ekonometri Bölümü
Bahçelievler/ Istanbul

Dr. Habib KOÇAK - İstanbul
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul fiyat bilgileri güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim


Sydney College of English Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB