Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İndirimli

 Shafston International College


 Konum Avustralya - Brisbane
 Programlar Dil Okulu,Genel İngilizce,Özel Amaçlı İngilizce,Sınav Hazırlık,
 Web Sitesi http://www.shafston.edu

Brisbane ,Avustralya'nın gün ışığı eyaleti (The Sunshine State) olarak bilinen Queensland eyaletinin baskentidir.Brisbane Avustralya'nın en yaşanası şehri olarak ün yapmıştır.1,5 milyon nüfusu ile Avustralya'nın üçüncü büyük kentidir.
Brisbane sakinleri şehirlerini arkadaş canlısı, güvenli ve ekonomik  bir şehir olarak tanımlarlar. Shafston , Brisbane nehrinin kıyısında konumlanmıştır. Bu konum öğrencilerimize   tam bir kampüs ortamının yanı sıra şehrin içinde bulunma imkanı da sağlar.

Öğrencilerimiz 7 dakikalık bir yolculukla Brisbane Şehir Merkezi,  5 dakikalık bir yolculukla da Southbank,Fortitude Valley ve China Town 'ın  sunduğu imkanlardan faydalanabilirler. Bu bölgeler Brisbane'in alışveriş, yemek  ve eğlence merkezlerinin toplandığı yerlerdir.

 

Ayrıca dünyaca ünlü Gold Coast ve Sunshine Coast'a , Brisbane'den çok kısa bir yolculukla ulaşılabilmektedir.

 

 

 Bilgisayar Laboratuvarları:

Shafston günümüzün en son teknolojilerini kullanmaktadır.Teknolojik altyapı, sürekli olarak donanım ve yazılımları güncellenerek en son teknolojiler öğrencilerin kullanımına sunulur.

Öğrencilerin kullanımına açık olan 4 bilgisayar laboratuvarından ilk ikisi client teknolojileri, üçüncüsü multimedya özellikleri ,dördüncüsü ise uluslar arası öğrencilerin sorun yaşamadan kullanabilecekleri çok lisanlı özellikleri içinde barındırır. Bilgisayar laboratuarlarında IBM ve Compaq bilgisayarlar kullanılmaktadır. Tüm laboratuvarda ücretsiz olarak yüksek hızlı internet erişimi sunulmaktadır.

Kütüphane: ShafstonKütüphanesi özellikle öğrencilerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış çok geniş bir yelpazede, güncel kaynaklar sunmaktadır.Brisbane nehrine bakan kütüphane ders çalışmak ve araştırma yapmak için sessiz ve ideal bir ortam sunmaktadır. Öğrenciler çok geniş bir yelpazedeki ders materyalleri ,basılı bilimsel dergiler ve ProQuest online veritabanı aracılığıyla6000 in üzerinde bilimsel yayına erişim imkanına sahiptir.Sürekli olarak  bulunan kütüphane çalışanları öğrencilere aradıkları bilgi ve materyale ulaşmakta yardımcı olmaktadır.Kütüphane'de ayrıca Shafston International College'ın lisan öğrencileri için çok sayıda görsel ve işitsel eğitim araçları bulunmaktadır


Cafe Renoir ve Cafe Einstein

Aynı anda 500 kişiye hizmet verebilen 5 yıldızlı   restaurant cafe, Post emresyonist dönemden değişik tablolarla dekore edilmiştir.Servisi yapılan yemekler en yüksek kalitededir ve şeflerimiz batı ve doğu mutfaklarınından sushi'den okayudon'a , makarna'dan stroganoff'a kadar çok geniş bir menüyü öğrencilerimiz için hazırlamaktadır.Tüm fiyatlar ise okul tarafından sübvanse edildiği için öğrencilere ekonomik olarak sunulmaktadır.

  

 

 

 Shafston Fitness Centre

 Shafston Fitness Merkezi 4.katta yer alır.Shafston University Mansions da kalan öğrencilerin kullanımına açık olan bu birinci kalite spor merkezi bir çok fitness aleti ile donatılmıştır.

 The Riverfront Café

Riverfront Cafe hafta içi restaurant ve kafe olarak hizmet verirken cuma akşamları ve hafta sonları Shafston öğrencilerinin sosyal toplantıları ve partileri için kullanılmaktadır.

 

 

 

Marina

Shafston Marina ünlü Shafston kürek takımına ev sahipliği yapmaktadır.

Spor Sahası

Spor alanları öğrencilere basketbol, tenis ve futbol olanakları sunmaktadır.

24 Saat Güvenlik
Brisbane çok güvenli bir ülkede , çok güvenli bir şehirdir.Aynı zamanda Shafston kampüsleri çok güvenli olan Brisbane'in orta üst seviyebölgelerinde yer almaktadır.Tüm bunların yanı sıra öğrenlerimize rahat,güvenli ve huzurlu birortam sağlamak için kampüs içerisinde 7 gün 24 saat devriye gezen güvenlik görevlileri vardır.

Shafston Aktivite ve Seyahat merkezi
Tina, Anni ve Erika aktivite merkezinde koordinatör olarak çalışmaktadır.( Shafston Mansions/Café'nin karşısı)..Shafston Aktivite ve Seyahat merkezi öğrencilerimize çok çeşitli aktivite ve tur programları hazırlamaktadır.Bunlardan bazıları söyle sıralanabilir:

 

Fraser Adası turları
Gold Coast turları
Great Barrier Reef  turları
Yağmur Ormanları
Doğal Yaşamparkları
Tüplü Dalış Kursları
Sörf
Paraşüt
Partiler
ve çok daha fazlası...


Shafston Job Club Felsefesi:

Job Club'da bizlerin felsefesi öğrencilerimize iş bulmak yerine öğrencilerimizin iş bulmalarına yardımcı olmak şeklindedir.Kısacası Job club size iş görüşmesi imkanlarını ayarlar işi almaksa size kalmıştır.

Bu ortaklaşa bir sorumluluktur.Bizler öğrencilermize iş bulma sürecinde aktif olarak yardımcı oluruz; iş ilanlarını bulmak, özgeçmiş yazımı, telefon görüşmeleri ve ardından iş görüşmesi .
Öğrencilerimizle birebir görüşmemizde öğrencimizin neye ihtiyaç duyduğu, neyi istediğini belirler ve bu hedefe ulaşması için onunla birlikte çalışırız.

Eğer öğrencimiz para kazanmak istiyorsa ücretli işlere , İngilizcelerini geliştirmek ve iş tecrübesi kazanmak istiyorsa mesleki stajlara katılmasında yardımcı oluruz.

Ücretli Çalışma:

Eğitim alırken haftada 500 AUD$' a kadar para kazanın.
Job Club'a katılarak eğitiminiz süresinde ücretli bir işte çalışabilirsiniz.

Çalışma imkanları:
Restaurantlar
Bar ve Publar
Temizlik Hizmetleri
Tele-Marketing
İşçilik
Çevirmenlik
Tur Rehberliği
Kurye Şöförlüğü
vb.

Job Club üyeliği sınırsız iş yerleştirme, özgeçmiş yazımı, vergi numarası alımı ,genel vergi tavsiyeleri ve sürekli  desteği kapsamaktadır.

Job Club'a üye olabilmek için Öğrenci Vizesi, Tatil Çalışma Vizesi veya diğer uygun vize türlerinden birine sahip olmak gerekmektedir.
 

Profesyonel İş Tecrübesi ve Maaşsız Staj:

Öğrencilerimize kariyer merkezli iş pozisyonları ayarlayarak çok değerli iş tecübeleri kazanmalarını sağlıyoruz.Bu iş yerleştirme öğrencinin ingilizcesinin gelişmesine yardımcı olmasının yanı sıra özgeçmişine de iyi bir ek oluşturmaktadır.Öğrencilerimizin sıklıkla yerleştirildiği sektörler bankacılık,reklamcılık, seyahat ve turizm, bilişim (IT) , hukuk vb olarak sıralanabilir.

Genel İngilizce: Genel ingilizce ve Hızlandırılmış Genel İngilizce
Genel İngilizce kursumuz günlük hayatta öğrencilierimizin her an karşılaşacağı durumlara hazırlar.
(CRICOS CODE: 021673G)

 IELTS Hazırlık:
Shafston intermediate ve üstü ingilizce seviyesine sahip öğrenciler için full-time IELTS sınavı hazırlıkkursları vermektedir.
(CRICOS CODE: 021674F)

Cambridge Sınavlarına Hazırlık:
Shafston olarak Cambridge Üniversitesi sınavlarına(PET, FCE, CAE ve CPE) hazırlık için programların yanı sıra Cambridge İş İngilizcesi sınavlarına(BEC Preliminary, Vantage and Higher) hazırlık programları da sunmaktayız.
PET (CRICOS CODE 046000J)
FCE (CRICOS CODE 021672G)
CAE (CRICOS CODE 033999G)
CPE (CRICOS CODE 038097F)

Cambridge İş İngilizcesi Sınavlarına Hazırlık:
Cambridge İş İngilizcesi Sınavlarına Hazırlık kursları öğrencilere BEC sınavı ile ilgili teknikleri öğretmenin yanısıra 4 ana konu ,reading, writing, listening , speaking ile ilgili alım satım,firma yapıları,ürün ve servisler,telefon kullanımı, iş konuları ve seyahat gibi çok geniş bir yelpazedeki konularda bilgi sahibi olmalarını sağlar.
(CRICOS CODE: 038098E)

TOEIC Hazırlık:
TOEIC (Test of English for International Communication)  sınav hazırlık programı intermediate ve advance seviye ingilizce bilgisine sahip olan öğrencilerimiz için 10 haftalık fultime bir programdır.
(CRICOS CODE: 051820G)

TOEFL Hazırlık:
TOEFL (Test of English as a Foreign Language)  sınav hazırlık programı intermediate ve advance seviye ingilizce bilgisine sahip olan öğrencilerimiz için 10 haftalık fultime bir programdır.
(CRICOS CODE: 051819A)

Lise Hazırlık (HSP):
High School Preparation (HSP)  programı öğrencileri Avustralya'da lise okumaya hazırlar.
(CRICOS CODE: 021670K)

Özel Ders:
Öğrencilerimiz birebir özel ders alarak eksik oldukları konuları tamamlamak ve pekiştirmek şansına sahiptir.


  Sertifika ve Diploma Programları


Diploma in International Business:

Diploma in International Business programı, politik ve kültürel açıdan öğrencinin uluslararası ticaret alanındaki iletişim, araştırma ve problem çözme becerilerini geliştiren tam zamanlı 2 sömestrlik bir programdır.Öğrenciler aynı zamanda ekonomi, pazarlama, muhasebe ve uluslar arası ilişkiler konularında da  eğitim alırlar.
 

Kazanılan Diploma: Diploma in International Business (DipIB)
Eğitim Süresi: 2 sömestr full-time
Toplam Kredi: 48

 Öğrenciler 6 zorunlu 2 seçmeli ders alırlar.
Zorunlu dersler:
AFM 101 Introduction to Financial Accounting 6
MM 202 Principles of International Business 6
ECON 101 Introductory Microeconomics 6
COMP 100 Introduction to Business Information Technology 6
LS 251 Introduction to Business Law 6
ECON 142 The International Economy in the 20th Century 6

Seçmeli dersler:
MM 110 Introduction to Marketing or 6
QM 161 Business Statistics or 6
AFM 102 Principles of Cost Management or 6
MM105 Behavioural Foundations of Business or 6
EBUS 201 Introduction to E-Business


Diploma in Legal Studies:

Diploma kursu hukuk sektöründe çalışmak isteyen veya hukuk ile ilgili bir sektörde çalışanları hedeflemektedir.Hukuk sektörü ile ilgili temel kavramlar, pratik uygulamalar, hukukta pratik ve operasyonlarla ilgili aktiviteler ve rasyonalite gibi konular üzerine eğitim verilmektedir.

Kazanılan Diploma: Diploma in Legal Studies (DipLS)
Eğitim Süresi: 2 sömestr full-time
Toplam Kredi: 48
 

Öğrenciler 8 zorunlu ders alırlar.

Semester 1
COM101 Effective Communications 6
PT101 Practice Technologies 6
SOA101 Sociology of Australia 6
OHB101 Organisational Human Behaviour 6
Semester 2
LS101 Torts and the Process of Law 6
LS102 Philosophy and Nature of Law 6
LS103 Legal Research, Analysis and Writing 6
LS104 Understanding Contract Law 6


Diploma in Business Information Systems:

Diploma in Business Information Systems programı öğrencileri hızla gelişen iş enformasyon sistemleri alanındaki temel kavramlar konusunda eğiten bir programdır. Öğrenciler sistem ve teknolojinin son gelişmeleri ve bunların dünya genelindeki iş hayatına etkileri konusunda bilgi sahibi olurlar.
İş enformasyon sistemlerinde temel konular ,güncel bilgisayar tabanlı bilgi sistemleri konularında eğitim verilir.
 

Kazanılan Diploma: Diploma in Business Information Systems (DipBIS)
Eğitim Süresi: 2 sömestr full-time
Toplam Kredi: 48

Öğrenciler aşağıdaki derslerden 8'ini seçerler.
COMP 100 Introduction to Business Information Technology 6
COMP 286 Systems Analysis and Design 6
AFM 101 Introduction to Financial Accounting 6
MM 110 Introduction to Marketing 6
LS 251 Introduction to Business Law 6
EBUS 201 Introduction to E-Business 6
AFM 272 Accounting Information Systems 6
AFM 372 Management Information Systems 6

Brisbane ,Avustralya'nın gün ışığı eyaleti (The Sunshine State) olarak bilinen Queensland eyaletinin baskentidir.Brisbane Avustralya'nın en yaşanası şehri olarak ün yapmıştır.1,5 milyon nüfusu ile Avustralya'nın üçüncü büyük kentidir.
Brisbane sakinleri şehirlerini arkadaş canlısı, güvenli ve ekonomik  bir şehir olarak tanımlarlar. Shafston , Brisbane nehrinin kıyısında konumlanmıştır. Bu konum öğrencilerimize   tam bir kampüs ortamının yanı sıra şehrin içinde bulunma imkanı da sağlar.

Öğrencilerimiz 7 dakikalık bir yolculukla Brisbane Şehir Merkezi,  5 dakikalık bir yolculukla da Southbank,Fortitude Valley ve China Town 'ın  sunduğu imkanlardan faydalanabilirler.
Bu bölgeleer Brisbane'in alışveriş, yemek  ve eğlence merkezlerinin toplandığı yerlerdir.

Ayrıca dünyaca ünlü Gold Coast ve Sunshine Coast'a , Brisbane'den çok kısa bir yolculukla ulaşılabilmektedir.


Kampüsler:

Shafston'un iki kampüsü bulunmaktadır.Kangaroo Point ve Spring Hill. Her iki kampüs de , şehir merkezinde central business district (CBD) 'de yer almaktadır. Kampüsler toplu taşıma ile çok kolay ulaşılabilen konumlardadır.

Shafston Ana Kampüs -Kangaroo Point


Nehir kıyısındaki 24.000 m2 alan üzerine kurulu Shafston ana kampüsü Brisbane şehrinin tam kalbindedir. Bu kampüs özellikleri ile Avustralya'da tekdir.Yurdu,marinası, spor ve fitness salonu, bilgisayar laboratuvarları, kütüphanesi, kafe ve restaurantları ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.

  Brisbane'de toplu taşıma ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız

,

 

Shafston olarak öğrencilerimize yurt ve aile yanı konaklama olanakları sunuyoruz.

Yurt Konaklama
 

Shafston University Mansions , ana kampüsümüz olan kangroo point 'de Shafston International College ve New England Üniversitesi Brisbane merkezi ile aynı alanda bulunmaktadır. Öğrencilerimiz Brisbane nehrinin ve şehrin nefes kesici manzarası ile Avustralya hayat tarzı ve çok-kültürlü ortamı tecrübe etme imkanı bulmaktadır.

Shafston University Mansions Avustralyalı ve uluslararası öğrencilerin ihtiyaçları ve bütçeleri göz önüne alınarak tasarlanmış 170 ayrı daireden oluşmaktadır.Öğrenciler tek ,cift ve üç kişilik kendi banyosu ve mutfağı bulunan dayalı döşeli dairelerden birini seçerek konaklama ihtiyaçlarını giderebilmektedir.


Shafston University Mansions'ın sunduğu olanaklar:

     

Her bir dairede:
• Yatak, gardrop,çalışma masası ve lambası, yemek masası
• Banyo, Tuvalet (sıcak su merkezi ısıtmalıdır)
• Mutfak, buzdolabı, mikrodalga fırın , ocak, su ısıtıcısı, tost makinası ve mutfak gereçleri.
• Telefon
• Yatak çarşaf ve nevresim takımları. Banyo havluları
• Odalar sürekli olarak temizlenmekte ve yatak çarşafı ,havlular haftalık olarak ücretsiz değiştirilmektedir.
• Kablosuz İnternet

Güvenlik:
• Bina ve Asansör girişlerinde kulllanılan özel güvenlik kartlı giriş
• Konaklama katlarında özel güvenlik birimi
• 24 saat çalışan güvenlik elemanları

 

 

Diğer olananaklar:
• Spor ve fitness salonu
• Yüzme Havuzu
• Restaurant
• Ortak kullanım alanları
• Çamaşır yıkama bölümü (Laundry)

 Aile Yanı Konaklama:
Doğru aile yanı konaklamanın bulunması Avustralya'ya adapte olmanız sırasında çok önemlidir.Shafston'ın Avustralya'ya gelmeden veya geldiğinizde ayarlanabilen, aile yanı konaklama programları birçok alternatif aile sunar.

Çoğu öğrenci için Avustralya'lı bir aile yanında konaklamak,  Avustralya'ya uyum sağlamak için en iyi seçenektir. Öğrencilerimiz isterlerse Avustralya'lı bir aile , çift veya tek bir kişi yanında konaklama imkanına sahiptir. Tüm ev sahiplerimiz, öğrencilerimize dostça ve güvenli bir ortam sağlamak için büyük bir dikkatle seçilmektedir.

Öğrenciler 1 haftadan eğitim sürelerine kadar istedikleri süre aile yanında konaklama alabilirler.
Tüm ailelerimiz Queensland Hükümetinin uygunluk mavi kartına sahiptir ve denetlenmektedir.

 

Bu kadar kısa zamanda Avustralya’ya gideceğim aklımın ucundan bile geçmiyordu. .

"İlk olarak şunu söylemek istiyorum ki, bu kadar kısa zamanda Avustralya’ya gideceğim aklımın ucundan bile geçmiyordu. Fakat işlemlerim bitti ve ben yarın yola çıkıyorum. Evraklarımı tamamladıktan sonra vize işlemim sadece 1 gün sürdü. Burada ki en önemli unsur boğaziçi yurtdışı eğitim danışmanlığının işine verdiği önemdir. Ben çok memnun kaldım ve yurtdışı eğitimi düşünen arkadaşlar varsa mutlaka boğaziçi yurtdışı eğitim danışmanlığına uğrayın derim. Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlığa benim için yaptıklarından dolayı çok teşekkür ederim. "

Özgür Umut Özden - Ankara
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

Teşekkürler burda olmamı sağladığınız için. . .

[Image] "Öncelikle her ikinize de çok selamlar ve teşekkürler. Burda olmamı sağladığınız için. Ortam, okul ve Brisbane süper. Çok sevdim çooookkkk. Çok güzel bir okul ,öğretmenler ve burada çalışanlar bizimle çok ilgileniyor.

Shafston Universty general english student
havamda var hani yok deil :)"

Gökhan Koç - İstanbul
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

. . . herşey ama herşey mükemmel...

[Image] Merhabalar Yeşeren Hanım,

Herşeyden önce burada olmamı sağladığınız için size sonsuz teşekkürler.
Size geldiğim günü hatırlıyorum...
Benden beklentilerimin neler olduğunu öğrendikten sonra şu anda inanılmaz mutlu olduğum okulum ve hazırlamam gereken evraklar hakkında bilgiler vermiştiniz.
Evraklarımı hazırlayıp size teslim ettikten sonra hiç ama hiçbirşey ile uğraşmadan çok kısa süre içerisinde, hiçbir problemle karşılaşmadan sadece uçak biletimi ve pasaportumu almak için geldim. Bu yazıyı yazmamın en büyük sebebi,Yurtdışında eğitim almak isteyen arkadaşların mutlaka ama mutlaka sizinle tanışması gerektiğini söylemek istemem
daha önceden inanılmaz maddi ve zaman açısından kayıplar veren o kadar çok insan tanıdım ve duydum ki ...
uçaktan indiğim andan itibaren herşey bana anlattığınız gibi; insanlar ,ortam ve okulum...
buraya alışamamak için hiçbir sebep yok insanlar inanılmaz sevecen ve dostça ...yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyorlar.Yüzünde gülümseme olmayan insan görmedim desem yalan olmaz herhalde... Okulum ve verdiği kaliteli eğitim , yeni edinmiş olduğum arkadaşlar herşey ama herşey mükemmel...

Sizinle tanıştığım için çok şanslıyım
Verdiğiniz kaliteli hizmet ve benim için yapmış olduğunuz herşey için tekrar tekrar teşekkürler
Yasemin -
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

Avustralya'yı seçerseniz pişman olmayacağınızı düşünüyorum. Sevgili Arkadaşlar,

[Image]

Eğer dil öğrenimi için Avustralya'yı ve özellikle Brisbane'i tercih ediyorsanız, Shafson International College bu amacınıza ulaşabilmek için seçebileceğiniz en kaliteli okullardan biridir. Bu okulda çeşitli sertifika programlarına (General English, Cambridge,IELTS,TOEFL,TOEIC v.b.) kayıt yaptırabilirsiniz.

Avustralya'nın bence en önemli avantajı , okurken haftada 20 saat part time çalışma hakkınızın olmasıdır. Bu sayede okurken haftalık harçılığınızı da çıkartma şansınız olmaktadır. Ben ilk başta ortamdan emin olmadığım için 6 aylık bir dil eğitimine başlamıştım. Avustralya'ya gelip okulu ve yaşam şartlarını yerinde gördükten sonra eğitimimi bir 6 ay daha uzatma kararı aldım.

Bunun yanı sıra Brisbane, Sydney ve Melbourne ile kıyaslandığında yaşam masrafları bakımından daha makul ve iş imkanı daha geniş olan bir şehirdir.

Sonuç olarak dil eğitiminiz için Avustralya'yı seçerseniz pişman olmayacağınızı düşünüyorum.


Berkay Gülten
Makina  Mühendisi

İstanbul

Berkay Gülten - İstanbul
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

İngiltere'ye gitmediğim için bir kez daha şanslı sayıyorum kendimi...

[Image]

Merhaba,

Üniversiteden mezun olduğum yıl uzun zamandır yapmış olduğum planı gerçekleştirmek üzere araştırmalarıma başladım. Aslında İngilizce eğitimi için gitmek istediğim ülke İngiltere idi. İşin gerçeği Avustralya aklımda bile değildi. Taa ki Yeşeren Hanım'la tanışana dek. Bütün danışmanlık şirketlerini İngiltere'deki eğitim koşulları hakkında bilgi almak için gezdim. Internette gözüme çarpan Boğaziçi Yurtdışı Eğitim firmasını da İngiltere hakkında bilgi edinmek üzere ziyaret ettim ve Yeşeren Hanım'dan Avustralya'yı dinledim. Kendisi geçmişte Avustralya'da eğitim görmüş olduğundan ve yıllardır bu işi yaptığından dolayı bütün sorularıma çok açık bir şekilde yanıt bulabildim.

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanları bünyelerindeki okulları dönem dönem bizzat kendi gözleriyle gidip gördüklerinden sadece kataloglar, resimler veya varsayımlar üzerine konuşmuyorlar. Yeşeren Hanım'ın kendisi de Avustralya'da dil eğitimi almış olduğundan, bir öğrenci gözüyle tüm tecrübelerini; artı ve eksi yönlerini tüm içtenliğiyle  bana aktardı. Avustralya'ya gittiğim zaman ise bütün anlattıklarının ne kadar doğru ve gerçek olduğunu kendim de yaşayarak gördüm.

Brisbane Shafston International College'de 1 senelik dil eğitimin ardından istemeye istemeye Türkiye'ye döndüm. İstemeyerek diyorum çünkü Brisbane'de gerçektende hayatımın en güzel 1 senesini geçirdim. Okulum aynen anlatıldığı gibi muhteşemdi. Okulumun, yeşillikler arasında, kocaman bir bahçenin içerisinde ve nehrin tam kenarında oluşu sosyalleşme açısından da çok önemliydi. Ders aralarında ve öğle tatilinde yeşillikler içerisinde, nehrin kenarında, çeşitli ülkelerden gelen arkadaşlarımla oturup sohbet etmek; tek bir binada yer alan bir okulda okuyup, sadece okulunun kantininde oturmaktan çok daha iyiydi benim için.

Shafston'daki hocalarım inanılmaz güleryüzlü, yardımsever insanlardı. Avustralya'ya gitmeden önce  oradaki insanların çok güleryüzlü ve yardımsever  olduğunu duymuştum ancak inanın bu kadarını beklemiyordum. Bu nedenle İngiltere'ye gitmediğim için bir kez daha şanslı sayıyorum kendimi.

Brisbane gerçekten de çok güzel bir şehir.Avustralya'da bulunduğum süre zarfında Sydney, Melbourne  ve Canberra'yı da gezme fırsatı buldum ancak Brisbane'i hiçbirisine değişmem. Çok büyük bir şehir değil; yani İstanbulla kıyaslanamaz ancak doğal güzellikleri inanılmaz güzel ve havası da kışın kar yağmayacak kadar sıcak. Diğer şehirlere nazaran küçük bir şehir olmasının bir diğer avantajı da bir yerden başka bir yere giderken vaktinizi çok fazla harcamıyor olmanız. En uzak yerden şehir merkezine 30 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

1 sene süren eğitimim boyunca, Brisbane'da çalışma fırsatı da buldum  ve ailemden hiçbir şekilde maddi  yardım almadım. Gitmeden önce benim için en büyük soru işaretlerinden birisi de buydu. Saati 16 AU$ para kazanarak  ev kirası,yiyecek ve eğlence masraflarım dahil herşeyimi karşılayabildim. Tabii ki bunun kolay olduğunu söylemiyorum ancak istenirse bu Avustralya'da yapılabilir. İş bulamamak gibi bir durum gerçekten çalışmak isteyenler için söz konusu olamaz.

3 gün sonra Brisbane'a okumak için tekrar geri dönüyorum. Okul seçimimi ve vize işlemlerimi Yeşeren hanımla beraber yaptık. Her zaman olduğu gibi bu sefer de bana çok yardımcı oldu.

Yurtdışında dil eğitimi almak, lisans veya master programı okumak insanın hayatına ciddi şekilde yön verecek ve bir kere alınabilecek bir karar. Bu yüzden fırsatlar ülkesi olan Avustralyayı herkese öneriyorum ve Avustralya'yı bir de kendi gözleriyle görmüş Boğaziçi Eğitim Danışmanları'ndan dinlemenizi tavsiye ediyorum.
İrem Özcan -
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

Haritada cok uzak görünen Avustralya’yı bu kadar yakınlastırdıkları için çok teşekkür ediyorum.

[Image]

Merhaba,
Brisbane, İngilizce öğrenmek icin ideal yerlerden birisi. Özellikle benim eğitim aldığım okulun yurdundaki 3 kişilik odalarda kalındığında veya farklı milliyetlerden öğrencilerle eve çıkıldığında çok kısa bir sürede yabanci diliniz gelişiyor. Melbourne ve Sydney, Brisbane’a kıyasla çok daha kalabalık olmasına rağmen, eğitim ve ulaşım masrafları yönünden oldukça pahalı yerler. Eğer Brisbane’da eğitim ve diğer masraflarınızı çıkartmak istiyorsanız, çevrenizdeki insanlara ve iş verenlere sorarak restoran, cafe, çiftlik, temizlik gibi işlerde çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Daha kalifiye bir iş arıyorsanız, İngilizcenizi Brisbane’da ilerletip daha sonra Melbourne’u tercih etmelisiniz. Brisbane’da akşam gece klüplerinde eğlenebilir veya benim gibi dünyanın çok değişik yerlerinden gelmiş arkadaşlarınızla filmler izleyip, birlikte farklı ülkelerin yemeklerini pişirip tadabilirsiniz. Sinema izlerken etrafınızda Japonya, Brezilya, Şili, Peru, Macaristan’dan gelmiş insanların olması mükemmel bir duygu. Ayrıca, her haftasonu çok uygun bir fiyata araba kiralayıp veya trenle, birbirinden güzel sahillere (Gold Coast, Sunshine Coast gibi) gidebilirsiniz. Yeşeren Hanim’a, Esma Hanim’a haritada cok uzak görünen Avustralya’yı bu kadar yakınlastırdıkları için çok teşekkür ediyorum.
Okula benim gibi kısa dönem gelmeyi düşünenler için de yorum yapmak istiyorum. Gramer konusunda herhangi bir probleminiz yoksa, sadece dinleme ve konuşma alanlarında kendinizi geliştirmek istiyorsanız 4 - 6 haftalık bir eğitim harika bir seçim. Gramer, okuma ve yazma alanlarında ilerleyebilmek içinse en az 5-6 ay okula devam etmek gerekir diye düşünüyorum.

Aycan Aytekin
Boğazici Universitesi
Ulusarası Ticaret Yönetimi
Yüksek Lisans Öğrencisi
Aycan Aytekin -
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

Kimseden net cevap alamayan arkadaşlarıma yazıyorum

[Image] Esma Hanım, Yeşeren Hanım,Merhaba! Nasılsınız? Dünyanın diğer ucunda?
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum;bu mesajı benden sonra da ülkemde yaşayan arkadaşlarımın hayatlarının benimki gibi yeşermesi ümidiyle yazıyorum. Ben bu adrese tesadüfen ulaştım, belki benim durumumda olan ve bu yazının ulaşması gereken kişiler vardır.Sadece onlara ulaşsa ve sadece ihtiyacı olanları aydınlatsa benim için büyük bir onur olacak.
Kafası karışmış ve birkaç ay önce benim yaptığım gibi sürekli internet başında sorularına cevap bulmaya calışan ve kimseden net cevap alamayan arkadaşlarıma yazıyorum.Özellikle bu yazıyı okumaya başlayan arkadaşımın kesinlikle sonuna kadar okumasını rica ediyorum.
Ben 2 aydır Australia’da dil eğitimi görüyorum. Bundan yaklaşık 5 ay önce ise kafam karmakarışıktı. Dil eğitimi almak istiyordum fakat kafamda binlerce soruyla, olduğum yerde sadece internette cevap bulmaya çalışıp, çeşitli acentalarla görüşüyordum.Fakat hiçbir görüşmemin sonunda soru işaretlerim cevabını bulamıyordu.Ciddi biçimde bunalmaya başlamıştım. Bir arkadaşımla yine böyle sorularımızı cevaplamaya çalıştığımız bir gün tesadüfen, internette Yeşeren isimli bir kişiye yazılmış dünya kadar yazıyla karşılaştık ve birkaç mesajı okuduktan sonra telefon edip randevu aldık. Yine de o kadar umutsuzduk ki "dur bakalım nasıl bir şeymiş bu Yeşeren, bi gidip görelim neye benziyormuş" diyerek önceki olumsuz danışmanlık tecrübelerimizden dolayı çok da ciddi bir beklentiye girmedik.
Neyse 2 gün sonra randevuya gittik. Görüşmemizden çıktığımızda artık bizim için havada duran hiçbir soru işareti kalmamıştı.İnanamadık.Kapıdan dışarı çıkarken arkadaşımla göz göze geldiğimizde,ikimizde de sadece kesinlikle aradığımız kişi bu bakışı vardı. Sonrasında bir daha ne internetten başka araştırma yaptık ne de herhangi bir yere bir şey sorma gereği duyduk.Evraklarımı tamamlayıp danışmanıma teslim ettim.Böylece vizenin çıkmasını bekleme sürecimiz baslamıştı artık.
Bu arada, ben evliyim ve 4 yaşında bir kızım var. Bir pazar günü beni Avustralya büyükelçiliğinden aradılar. Kızımı Türkiye’de bırakıp dil eğitimine gideceğim için bu durum hakkında konuşmak istemişler. O gün ise, benim açımdan konuşmak için oldukça kötü bir gündü. Çünkü, o gün ben Manisa’da dayımın cenazesindeydim. Anlaşılacağı üzere o ruh hali ve kafamın karışıklığından dolayı tutarsız, normalde söylemeyeceğim şeyleri söyleyince berbat ötesi, başarısız bir görüşme geçti.
Bu başarısız görüşmeden sonra olaydan 3 gün sona Yeşeren hanım beni aradı ve hemen İstanbul’a dön, elimizden ne geliyorsa yapıp çözeceğiz bu olayı dedi.İnanamadım, 3 gün hiç uyumayıp bu durumu çözmek için yol bulmaya çalışmış.
Hemen İstanbul’a döndüm ve söylediği her şeyi en kısa sürede yerine getirdim. 1 hafta sonra umduğumuz noktadaydık. İnanılması güç ama benim buraya gelebilmem sadece 1 hafta içinde ve Yeşeren hanımın tavsiyeleriyle değişti. Ben ailem dışında hiç kimsenin benim için bu kadar üzülüp, harap olacağını tahmin etmezdim. Yeşeren hanım bu olayda, işlemler yoluna girinceye kadar ne uyku uyudu, ne huzur buldu. İnanılması güç ama bu tamamen şeffaf bir anlatımdır.
Avustralya’ya geldikten sonra aslında danışman olarak Yeşeren hanımın görevi bitmişti. Fakat ben buradayken defalarca görüştük. Beni hiç yalnız bırakmadı ve ilk günlerimde yaşadığım sıkıntılar için okulla irtibata geçip benimle ilgilenmelerini istedi.Hala nasıl olduğumu ve bir şeye ihtiyacım olup olmadığını sorar.
Yeşeren hanım inanılmaz bir anaçlık ve sahiplenme duygunuz var. Hala ben bile inanamıyorum benim için yaptıklarına. Gerçekten adına yaraşır bir insansın. Bence senin bu dünyadaki görevin koca bir dünyanın içinde yer alan küçücük dünyaları yeşertmek. Benim dünyamı yeşerttiğin için teşekkürler. İyi ki varsın ve her zaman kesinlikle hayatımda varolacak bir insansın.Gerçekten sana minnettarım ve seni çok seviyorum.

Ben su anda Brisbane’da Shafston International College’dayım. Buraya gelecek arkadaşlar Boğaziçi Eğitim’den benim numaramı alıp beni arayabilirler.
Derya AK -
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

Burada çok sıcak bir ilgi ile karşılandık

[Image] Merhaba,
2009 yılının ikinci yarısından itibaren ben, eşim ve yurt dışında yabancı dil eğitimi almasını istediğimiz oğlum Berkay ile birlikte, bu eğitimin nasıl olacağını araştırmaya başladık. Konuya tamamen yabancı olduğumuz için internet sayfaları ile işe başladık. Birçok yurt dışı eğitim danışmanlığı ile irtibat kurduk, çok ayrıntılı bilgiler aldık. Yurtdışı eğitim fuarlarını gezdik. Aynı şekilde bu fuarlarda da hemen hemen her standı dolaştık. Evimizin her tarafı broşürlerle doldu. Tabii ki bu kadar farklı seçenek arasında kafalarımız da tam anlamı ile karmakarışık oldu. Bütün ülkeler, şehirler, okullar birbirine karıştı. Ne yapacağımızı, neye karar vereceğimizi bilemez hale geldik. O sıkıntı içerisinde bir gün, her nasılsa daha önce irtibat kurmadığımız Boğaziçi Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı sayfasını internette gördük ve ertesi gün için randevu alarak Beşiktaş Meydanı'nın yolunu tuttuk. Burada çok sıcak bir ilgi ile karşılandık. Yeşeren ve Esma Hanım ile tanıştık. İyi ki de tanışmışız. Yeşeren Hanım'ın son derece güzel, ayrıntılı ve sıcacık sunumu sonucu son kararımızı Avustralya olarak verdik ve hemen ertesi gün işlemlere başladık. Verilen çok doğru bilgiler sayesinde, hazırladığımız okul ve vize evrakında hiçbir sorun çıkmadı. Her türlü işlem gün gün takip edildi ve bize gerekli bilgiler anında verildi. En son Amerikan Hastanesi'ndeki muayene ve tahliller sonucu vize onaylandı, uçak bileti yine Boğaziçi tarafından temin edildi ve Berkay'ım, 8 Ocak 2010 Cuma günü saat 20.10 da Atatürk Havalimanı'ndan Avustralya'ya uçtu. Dubai, Singapur ve son durak, Brisbane/ Shafston College. Bu okulun kendi bünyesinde yer alan yurtta daha önceden ayrılan odasına yerleşti ve eğitimine başladı. Shafston College'de bir süre sonra Cambridge hazırlık sınıfını kazandı. Daha sonra IELTS hazırlık sınıfına devam etti. Yeni yeni dostluklar kurdu, birçok yabancı arkadaşı oldu. Eğitimi esnasında bir işe girerek masraflarının büyük bölümünü de buradan karşıladı. Bugün, yola çıktığı günden itibaren yaklaşık 11 ayı aşkın süre geçti. Kurs bitti, İngilizce sorununu çok büyük ölçüde halletti. IELTS'den 6.0 puan yani, tüm yabancı üniversitelerde okumak için yeterli olan puanı aldı. Türkiye'de üniversite mezunu olduğu için, Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği dalında ileri master programına devam etmek üzere Brisbane University of Queensland (UQ) Üniversitesi'ne kayıt yaptırdı. Kısa bir hazırlık kursunu müteakip başarılı olduğunda, dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde master yapma ve kariyerini yükseltme şansını elde etti. Bizim amacımız başlangıçta sadece dil eğitimi idi ancak, Berkay hem başarılı oldu, hem de Avustralya'yı ve özellikle de Brisbane'ı o kadar çok sevdi ki, şimdi de dönmek istemiyor. Sonuç olarak, eğitim aldığı bu süre içerisinde hayatında çok büyük değişiklikler oldu. Şimdi, önünde açılan yepyeni ufuklarla yoluna devam ediyor. Bu yepyeni ufukların açılmasını sağlayan ve kurs bittikten sonra dahi aynı yakın ilgisini esirgemeyen, sürekli bizleri yönlendirmeye çalışan, katkı sağlamak için adeta çırpınan Yeşeren Hanım ve Esma Hanım; Sizlere sonsuz minnet ve şükran duygularımla teşekkür ediyorum. Allah her zaman yardımcınız olsun.


Enver Aksoy
Emekli Albay
Enver Aksoy -
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

Hi everybody,

[Image]

I came to Brisbane last week and everything is okay. Brisbane is very big city and the weather is sometimes shinning sometimes in raining. I think only bad things the weather. Then I started course but you know a can speak English very fast. If you want speak English choose Bogazici Egitim and Shafston College... Thanks Yeseren and thanks Esma...love you

Have nice day everybody

Ayhan Koç -
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,Sertifika,

İngilizcem neredeyse sıfırdı ama...

[Image]

Merhaba Yeşeren Hanım,

Avustralya maceram sizin yönlendirmeniz ve tavsiyelerinizle birlikte başladı. Öncelikle bunun için çok teşekkür ederim. Beni tanıyıp, gözlemleyip en doğru kararı yani Shafston College Brisbane'i seçmemi sağladınız. Uçaktan brisbane'ye indiğim anda içimi bir mutluluk kapladı, o kadar cana yakın o kadar sıcak insanları vardı ki anlatamam.
 

Daha ilk günümde ailemi aramak için hat almak istedim ve çat pat ingilizce konuşuyordum. Yoldan geçen birine zar zor derdimi anlattım sabırla dinledi beni ve birlikte hat almaya gittik, o gün ailemi arayabildim. Sonra iyi günler dedi gitti. Gerçekten inanamadım beni hiç tanımayan dilini bile bilmediğim insan bana yardım etti..
 

Shaftson College'in yurduna yerleştim. Odam harikaydı, nehir manzaralı çok ferah bir odaydı. Daha ilk günden oraya alıştım. Ertesi gün sınıflarımıza yerleştirdiler. Açıkçası hiç ingilizce bilmeden, o dilin konuşulduğu, hiç türkçe bilmeyen öğretmenleri nasıl anlayacağımı karar kara düşünüyordum. Dersler başladığında inanamadım. İngilizcem neredeyse sıfırdı ama öğretmenlerimin öyle bir eğitim anlayışı vardı ki, her şeyi anlıyor ve öğreniyordum. 10 ayın sonunda da büyük ilerleme kaydettim.

Bunların yanında sadece ders ve okul yoktu tabi, arkadaşlıklar anlatılmaz yaşanır diyebilirim.. Birçoğu ile hala görüşüyorum.. Birlikte tatillere gittik, her hafta sonu okulun bizler için hazırladığı gezi programları vardı, onlardan birini seçip, hafta sonunu harika bir şekilde değerlendirebildim..

 

Beni en çok mutlu eden olaylardan biri de arkadaşlarımla araba kiralayıp, Brisbane'den Sydney'e kadar hep birlikte bütün kasabalarda, şehirlerde dura dura gezerek gitmemizdi. Harika vakit geçirdim insan hayatında böyle bir şeyi çok nadir yaşayabilir.. Bir sürü yeni yerler gördük, birçok şey tattık. Ayrıca şanslıydık Sydney'e vardığımızda Aziz Patrik günü olduğunu öğrendik. Herkes yeşil giyinmişti ortalık festival alanı gibiydi. (Yeşil giyildiği taktirde şans getireceğine inanılan bir gündür.)

Moreton adasına gittim cennetten bir parça gibiydi.. Great Barrier Reef (büyük set resifi)'e gittim. Orada scuba diving yaptım. Orası dünya mirası ve uzaydan bile görülebilen nadir yerlerden biridir. Daha anlatmakla bitiremeyeceğim birçok yere gittim.

Bir süre sonra Gold Coast kampüsüne geçtim, çünkü Avustralya'ya gelmişken ve böyle bir imkan verilmişken bunu kullanmak istedim.. Sorunsuz bir şekilde okullar arası transfer yaptılar. Gold Coast'ta kaldığım yer tatil köyünden farksızdı, yüzme havuzlu, kapalı, tenis kortu olan harika bir yerdi.

Okulum ise Brisbane kampüsünden küçük ama bir o kadarda sıcakkanlı insanlarla doluydu, herkes birbirini tanıyordu ve okul okyanus kenarına çok yakın olduğu için, yüzmeye güneşlenmeye gidiyorduk. Bu sayede hiç sıkılmıyor, okula koşa koşa geliyorduk.

İngilizcemizin farkında olmadan bu kadar hızlı ilerlemesine inanamadık. Gerçekten oraya gidebildiğim için çok şanslıyım herkese tavsiye ederim..

Yeşeren Hanım'a ve Esma Hanım'a teşekkürler ederim.

Işıl Kumral

Işıl Kumral -
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,

Shafston International College

shafston college brisbane campus (26)

shafston college brisbane campus (4)

Shafston Bisbane Campus

shafston college brisbane campus (1)

shafston college brisbane campus (10)

shafston college brisbane campus (11)

shafston college brisbane campus (12)

shafston college brisbane campus (13)

shafston college brisbane campus (14)

shafston college brisbane campus (15)

shafston college brisbane campus (16)

shafston college brisbane campus (17)

shafston college brisbane campus (18)

shafston college brisbane campus (19)

shafston college brisbane campus (2)

shafston college brisbane campus (20)

shafston college brisbane campus (21)

shafston college brisbane campus (22)

shafston college brisbane campus (23)

shafston college brisbane campus (24)

shafston college brisbane campus (25)

shafston college brisbane campus (26)

shafston college brisbane campus (27)

shafston college brisbane campus (28)

shafston college brisbane campus (29)

shafston college brisbane campus (3)

shafston college brisbane campus (30)

shafston college brisbane campus (31)

shafston college brisbane campus (32)

shafston college brisbane campus (33)

shafston college brisbane campus (34)

shafston college brisbane campus (35)

shafston college brisbane campus (36)

shafston college brisbane campus (37)

shafston college brisbane campus (38)

shafston college brisbane campus (39)

shafston college brisbane campus (4)

shafston college brisbane campus (40)

shafston college brisbane campus (41)

shafston college brisbane campus (42)

shafston college brisbane campus (43)

shafston college brisbane campus (44)

shafston college brisbane campus (45)

shafston college brisbane campus (46)

shafston college brisbane campus (47)

shafston college brisbane campus (48)

shafston college brisbane campus (49)

shafston college brisbane campus (5)

shafston college brisbane campus (50)

shafston college brisbane campus (51)

shafston college brisbane campus (52)

shafston college brisbane campus (53)

shafston college brisbane campus (54)

shafston college brisbane campus (55)

shafston college brisbane campus (56)

shafston college brisbane campus (57)

shafston college brisbane campus (58)

shafston college brisbane campus (59)

shafston college brisbane campus (6)

shafston college brisbane campus (60)

shafston college brisbane campus (61)

shafston college brisbane campus (62)

shafston college brisbane campus (63)

shafston college brisbane campus (64)

shafston college brisbane campus (65)

shafston college brisbane campus (66)

shafston college brisbane campus (67)

shafston college brisbane campus (68)

shafston college brisbane campus (69)

shafston college brisbane campus (7)

shafston college brisbane campus (70)

shafston college brisbane campus (71)

shafston college brisbane campus (72)

shafston college brisbane campus (73)

shafston college brisbane campus (74)

shafston college brisbane campus (75)

shafston college brisbane campus (76)

shafston college brisbane campus (77)

shafston college brisbane campus (78)

shafston college brisbane campus (79)

shafston college brisbane campus (8)

shafston college brisbane campus (80)

shafston college brisbane campus (81)

shafston college brisbane campus (82)

shafston college brisbane campus (83)

shafston college brisbane campus (84)

shafston college brisbane campus (85)

shafston college brisbane campus (86)

shafston college brisbane campus (87)

shafston college brisbane campus (88)

shafston college brisbane campus (89)

shafston college brisbane campus (9)

shafston college brisbane campus (90)

Shafston School of Business

2019 Sertifika/Diploma Programları Fiyatları

Burada verilen fiyatlar örnek olarak hesaplanmıştır. Farklı eğitim süreleri ve farklı konaklama alternatifleri için Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile irtibata geçiniz.

Shafston College Dil Okulu


Burada verilen fiyatlar örnek olarak hesaplanmıştır. Farklı eğitim süreleri ve farklı konaklama alternatifleri için Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile irtibata geçiniz.

Hızlı Erişim


Shafston International College Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council