Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 Phoenix English Lanuage Academy


 Konum Avustralya - Perth
 Programlar Dil Okulu,Sertifika,
 Web Sitesi http://www.phoenixela.com.au/

2002 ve 2003 yıllarında Batı Avustralya Eğitim Ödülü’nü kazanan Phoenix English Language Academy, Batı Avustralya’nın en iyi İngilizce dil okullarından birisidir. Şu anda Perth ve Fremantle kentlerinde iki kampüsü vardır.

Perth kentinin batısında bulunan Akademi’nin şehir kampüsü, şehir merkezine yalnızca 1.7 kilometre uzaklıktadır ve aslına uygun restore edilmiş tarihî Avustralya binalarını içinde bulunduran huzurlu ve yemyeşil bir bahçenin içerisine kurulmuştur. Akademi’nin Fremantle kampüsü ise şehir merkezine trenle 20 dakika mesafedeki University of Notre Dame’in eşsiz tarihî kampüsü içerisindedir.

Dünyanın 30’dan fazla ülkesinden gelen öğrenciler bu kampüslerden birinde eğitim görmektedir. Her yıl diğer ülkelerden Phoenix’e gelen yabancı öğrencilerin eşit şekilde kampüsler arasında dağılması sağlanarak büyük ve gelişmeyi teşvik edici bir çok kültürlü ortam yaratılır.

Phoenix Academy; Genel İngilizce, Akademik İngilizce, Cambridge Exam Hazırlık Kursları, İş İngilizcesi Eğitimi, İş Bulma Kulübü Programları, Grup ve Bireysel Eğitim Turları ve English Plus gibi geniş bir seçenek yelpazesi sunmasıyla ünlüdür. Bunların yanında, University of Notre Dame ile ortaklığı sayesinde üniversiteye hazırlık programları ve lisans ya da yüksek lisans derece programları da vermektedir.

Neden Phoenix Academy?

- Uluslar arası öğrencilerin yarattığı çok kültürlü ortam
- Az öğrenciden oluşan sınıflar
- Öğrencinin varışıyla birlikte tam bir Oryantasyon Programı ve Seviye Tespit Sınavı
- Kaliteli ve deneyimli öğretmenler
- Perth şehir ve Üniversite kampüsleri (Fremantle)
- İş deneyimi, çalışma imkânı
- Güncel eğitim kaynakları, modern tesisler
- Her iki kampüse de yalnızca yürüme mesafesindeki eğlence olanakları
- Gezi merkezi
- Kampüs-içi kafeterya / restoran
- Öğrencinin ihtiyaçlarına uygun esnek programlar
- “Club Phoenix” üyeliği
- Yenilikçi ve esnek müfredat
- Konuşma becerilerinin özellikle geliştirilmesi
- Perth kentindeki en iyi aile yanında konaklama seçenekleri
- Kampüs içerisinde kablosuz internet imkânı, tam donanımlı bilgisayar ve internet hizmetleri
- TOEIC ve ICDL sınavlarının yetkili merkezi

Phoenix Academy’de öğrencilerin potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için en uygun sınıf boyutları oluşturulur. Sınıf başına düşen ortalama öğrenci sayısı 12’dir. Tüm sınıflar klimalı ve ısıtmalıdır.

Phoenix Academy’de öğrencinin eğitimin aktif bir parçası olması gerektiği yaklaşımı vardır. Eğitimler katılımcı, iletişime dayalı, dinamik, yaratıcı ve hepsinden de öte, öğrenci merkezlidir. Phoenix öğretmenlerinin tamamının ana dili İngilizcedir ve hepsi İngilizce öğretmenliği sertifikasına sahiptir.

Öğrencilerin dinlenebilmeleri, eğlenebilmeleri ve arkadaşlarıyla zaman geçirebilmeleri için oturma odaları, geniş bahçeler, Gezi Merkezi ve gezi hizmetleri ile kampüs-içi kafeteryalar, restoranlar bulunmaktadır.

Tüm öğrenciler, Phoenix’e vardıkları ilk gün, geniş kapsamlı bir Oryantasyon Programına katılırlar. Bu programa kampüs ile çevresinin gezilmesi, belli başlı okul görevlilerinin tanıtılması, öğrencilere ilk günlerinde yardımcı olacak bilgilendirme seti, öğrenci hizmetlerinin ve eğlence programlarının tanıtılması ve son olarak Seviye Tespit Sınavı dahildir.
 

Phoenix Academy’de öğrencilerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt verebilmek için sunulan programların geniş bir yelpazede olması sağlanır.

Genel İngilizce
Cambridge Sınav Programı
Akademik İngilizce (IELTS, TOEFL)
Akademik Eğitim İçin İngilizce (Sertifika III & IV)
Lisans ve Lisans Üstü Eğitim Hazırlık Programları
İş İngilizcesi
Uluslar Arası İletişim İçin Konuşma İngilizcesi (OEFIC)
English Plus (Dalış, sörf ve benzeri aktivitelerle desteklenen program)
Grup ve Bireysel Eğitim Seçenekleri
Üniversite Temel Eğitimi (Foundation) Programları
Lisans ve Lisans Üstü Üniversite Eğitimi (Phoenix Academy’nin ortak eğitim kurumu olan University of Notre Dame yoluyla)
 

Yakın zamandaki uluslar arası araştırmalar, Perth’in dünyadaki en uygun ve yaşanılır kentlerden birisi olduğunu ortaya koymuştur. Kişisel güvenlik, sağlık ve eğitim hizmetlerine erişim, siyasî istikrar, ulaşım ve barınma imkânlarının kolaylığı, iklim ve eğlence imkânlarının bulunurluğu temelinde, dünyanın 130 kenti içerisinde 3. sıradadır.

Dünyanın 144 büyük kenti arasında yapılan başka bir araştırmada ise Perth’in bütün büyük Amerika, İngiltere ve Kanada kentlerinden daha düşük yaşam maliyetlerine sahip olduğu, hatta diğer Avustralya kentleriyle karşılaştırıldığında daha da uygun olduğu görülmüştür.

Perth kentinde sıcak ve kuru yazlar, ılık kışların olduğu bir Akdeniz iklimi hakimdir. Dünyanın neresinden gelirse gelsin tüm öğrenciler Perth iklimine kolayca alışmaktadır.

IBM, Motorola, Rio Tinto, Eni Oil&Gas, Siemens, Mitsubishi, Shell, BHP ve bunlar gibi dünyanın en büyük küresel şirketlerinin veya yan şirketlerinin Perth kentinde bir merkezleri vardır. Perth, her geçen gün gelişen bir sanayi kenti olmasının yanı sıra tüm dünyaya mineral, enerji ve gıda ihraç eden bir endüstri merkezidir. Buna, Batı Avustralya’nın Avustralya ekonomisinin güçlü lokomotifi olduğunu da eklemek gerekir. Ayrıca ülkedeki en düşük işsizlik oranı da bu eyalette olduğu gibi, uygun şekilde yetişmiş, kalifiye eleman ihtiyacını da tüm dünyadan gelen göçmenlerle karşılamaya çalışmaktadır.

Ancak Perth, yalnızca bir sanayi kenti olmakla kalmaz. Daha da önemlisi, Perth bir eğitim kentidir. Batı Avustralya’nın eğitim kurumları ve programları dünya standartlarındadır. Tüm kurumlar uluslar arası öğrencileri bünyesinde bulundurmaktadır ve ilgili makamlar tarafından akredite edilmişlerdir. Şehrin ve eyaletin nüfusu diğer ülkelerle karşılaştırıldığında düşük görünmekle beraber, Perth kentinde 5 üniversite bulunur ve Avustralyalı öğrencilerinin yanı sıra 75’in üzerinde ülkeden 30.000’in üzerinde yabancı öğrenci kabul eder.

Şehirde otobüs, tren ve feribotlardan oluşan ve birbirini tamamlayan eksiksiz bir toplu taşıma sistemi vardır. Avustralya şehirleri içerisinde uluslar arası öğrencilere %60 indirim veren tek toplu taşıma sistemi Perth’tedir. Perth ile Fremantle’ın şehir merkezlerine gün boyunca düzenli çalışan ücretsiz servisler bulunur.
 

Phoenix Academy, öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun şekilde konaklama imkânları ayarlayabilir. Aile yanında konaklama, kampüs içerisinde konaklama, otelde ya da apartman dairesinde konaklama gibi seçenekler bulunmaktadır.

Phoenix’in Perth kampüsünde bir kampüs-içi konaklama şekli olarak Beatty Lodge adında bir öğrenci yurdu bulunmaktadır. 70 yataklı bir otel olan Beatty Lodge’da tek, çift, üç kişilik, çift odalı veya yurt odası şeklindeki odalar vardır. Burada kantin, kafeterya, yüzme havuzu, barbekü, e-mail, internet ve çamaşırhane imkânları, bilardo masası ve basketbol sahası bulunur.

Diğer Tesis ve Olanaklar

- Kampüs-içi öğrenci konaklama imkânı, Beatty Lodge
- Kampüs-içi Gezi Merkezi
- Son teknolojiyle donatılmış bilgisayar laboratuarı
- Ücretsiz e-mail ve internet imkânları
- Hava alanı karşılama hizmeti
- Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı hizmeti
- Kapsamlı bir oryantasyon programı
- Konaklama yerleştirme hizmeti
- Kampüs-içi kafeterya
- Tam zamanlı danışman
- Ders sonrası ve haftasonları için aktivite organizasyonları
- Uluslar arası öğrenci kulüpleri
- Dinî tesisler
- Sosyal aktiviteler
- Geçici konaklama imkânı
 

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim


Phoenix English Lanuage Academy Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council