Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 Le Cordon Bleu ®


 Konum Avustralya - Sydney
 Programlar Diploma,Lisans,Sertifika,Yüksek Lisans,
 Web Sitesi http://www.cordonbleu.edu

Le Cordon Bleu” (Mavi Kurdele) isminin mutfak sanatları ile ilişkilendirilmesi ilk olarak 16. yüzyılda ortaya çıktı. Le Cordon Bleu ismi, Fransa Kralı III. Henri tarafından kurulmuş ve zaferlerini şatafatlı ziyafetlerle kutlayan Saint-Esprit Şövalyeleri’nin sembolünde bulunan mavi kurdele nedeniyle, 16. yüzyıldan itibaren mutfaktaki mükemmeliyetin simgesi oldu.

Le Cordon Bleu, 1895’te “La Cuisiniere Cordon Bleu” Dergisi'nin yayımcısı, gazeteci Marte Distel tarafından mutfak sanatları okulu olarak Paris’te kuruldu. Açılışından itibaren, Le Cordon Bleu’nün uluslararası ünü hızla yayıldı. 1950’li yıllarda Paris’te yaşayan Julia Child’ın bu okulda eğitimini tamamlayıp ünlü bir aşçı ve yemek yazarı olması da Le Cordon Bleu’nün tanınırlığını artırdı. Julia Child’ın hayatı 2009 yılında vizyona giren Meryl Streep’in başrolünde oynadığı “Julie & Julia” adlı bir filme de konu oldu.

Günümüzde Le Cordon Bleu, 20 ülkede, 40’ı aşkın uluslararası okulda yılda 20.000 öğrenciye eğitim veriyor. Le Cordon Bleu öğrencileri, Michelin yıldızlı restoranlardan gelen usta şefler ya da prestijli yarışmalarda galip gelerek Meilleur Ouvrier de France gibi unvanları elde eden isimler tarafından eğitim görmektedir. Usta aşçılar, klasik Fransız mutfağı ve uluslararası aşçılık tekniklerine ait bilgi ve deneyimlerini Le Cordon Bleu öğrencilerine aktarmaktadırlar.

 

Neden LE CORDON BLEU?

Uluslararası iletişim ağı yaratmak

Le Cordon Bleu 70’in üzerinde ülkeden öğrenci almaktadır ve aldıkları eğitim ve işyeri deneyimleri ile zenginleşen global bir iletişim ağı geliştirilmesine olanak tanır. Bunun yanı sıra Le Cordon Bleu’nün global iş ortakları, mezunlara nereye giderlerse gitsinler her zaman bir kapı açılmasını sağlamaktadır.

Uluslararası tanınan bir ünvan

Le Cordon Bleu, tüm dünyadaki  mükemmelliği ile ün salmış 50’nin üzerindeki okulu ile, mezunlarına, kariyerlerine başlamak ve ilerlemek için  en iyi yükselebilecekleri  platformu sunmaktadır. Öğrencilerimiz, eğitimlerini tamamladıklarında Le Cordon Bleu ‘dan endüstrinin diğer mezunlarından ayrılmalarını sağlayan, mükemmelliğin sembolü olan bir mavi kurdele ile mezun olurlar.

 

İşe hazır mezuniyet için endüstriyel tecrübe edinin

Le Cordon Bleu, çalışma hayatına tam hazırlıklı başlanabilmesi için en önemli unsuru, iş tecrübesini eğitimin bir parçası olarak sunmaktadır. Bir yeni mezunun en büyük problemi olan iş tecrübesizliği, teorik bilgi sahibi olmak ancak saha tecrübesizliği Le Cordon Bleu mezunları için söz konusu değildir.

Akademik dersler, özel olarak o alanda isim yapmış uzmanlar tarafından geliştirilmiştir

Uzman eğitim kadrosu ve seçkin partner enstitüler tarafından geliştirilen akademik materyaller, sürekli güncel, araştırılmış olmanın yanı sıra pratik becerilerin de kazanımı üzerine yoğunlaşmaktadır.

Diploma eğitimlerinden , lisans ve yüksek lisans eğitimlerine kadar her alana özel spesifik ders içerikleri ile eğitim verilmektedir.

100 yıllık tecrübe ve öğretimden yararlanın

Le Cordon Bleu, kurulduğu  1895’ten bugüne, Fransız mutfak sanatlarının, gastronomik eğitimin , uluslararası otel yönetimi ve hospitaliti alanında endüstri lideri olmuştur. Programlarımız uluslararası tanınmakta ve mezunlarına, mükemmelliği ile tanınması sayesinde dünya genelindeki tüm yüksek kalite işyerleri tarafından tercih edilmenin yolunu açar.

 
 

Le Cordon Bleu öğretim metodolojisinde, gösterimli sınıflarla profesyonel donanımlı mutfaklarda bire bir uygulamalı sınıflar, bir arada sunulmaktadır. Klasik Aşama, bugün mevcut olan klasik Fransız yemek pişirme tekniğindeki en yoğun ve en eksiksiz eğitimdir.

Program, Mutfak Aşaması ve Pasta Aşamasından oluşmaktadır. Temel, orta ve üstün mutfak seviyelerini başarıyla tamamlayan öğrencilere Diplôme de Cuisine verilir. Temel, orta ve üstün pasta seviyelerini tamamlayan öğrencilere ise Diplôme de Pâtisserie verilir. Şefler arasında en prestijli diploma sayılan Le Grand Diplôme Le Cordon Bleu

ise 9 ile 18 ay arasında altı seviyenin tamamını başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilere verilir.

Mutfak Sanatları

SYDNEY

Grand Diplôme (Diploma of Cuisine & Pâtisserie)

Cuisine (Diploma of Cuisine)

Pâtisserie (Diploma of Pâtisserie)

Diplôme Avancé de Gestion Culinaire

 

Lisans Programları

Bachelor of Business (International Hotel Management)

Bachelor of Business (International Restaurant Management)

Bachelor of Business (Wine Entrepreneurship)

Bachelor of Business (Food Entrepreneurship)

 

Yüksek Lisans

Master of International Hospitality Management

Master of Gastronomic Tourism

Master of Business Administration (International Hotel & Restaurant Management)

 

Okul konaklama bilgileri güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim


Le Cordon Bleu ® Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB