Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 LAL IELS Language Centres


 Konum Malta - Sliema
 Programlar Dil Okulu,
 Web Sitesi http://www.lalschools.com

Okul, Malta'nın başkenti Valetta'dan yalnızca 20 dakikalık sürüş mesafesinde bulunan, deniz kıyısındaki canlı bir ticaret kasabası olan Sliema'dadır. Adanın en popüler gece hayatı mekanlarından birisi olan St. Julian's yalnızca 15 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

  • 100 adet sınıf
  • Her sınıfta en fazla 12 öğrenci
  • Kütüphane, Kitapçı
  • Öğrenci Salonu & Internet Cafe
  • Ücretsiz Wireless Internet
  • Kafeterya
  • Tamamen klimalı
  • Bireysel-Erişimli Çalışma Merkezi
  • Özürlü öğrenciler için asansör
  

Tamamı klimalı bu modern merkezde aydınlık ve tam donanımlı sınıflar, bir kitapçı, bir internet kafe, resepsiyon alanında kablosuz internet erişimi, bir kafeterya ve yiyecek içecek için otomat makinaları yer almaktadır. Ayrıca çeşitli seçme kitapların ve multi-medya yazılımların ücretsiz olarak sunulduğu bir kişisel çalışma merkezi de mevcuttur. IELS Malta'da toplamda en fazla 690 öğrenci kapasiteli 100 adet sınıf bulunmaktadır.

LAL Malta'da hem ciddîyet hem de eğlence arayan öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik, çeşitli uzun ve kısa dönem kursları da içeren birçok farklı eğitim seçeneği sunulmaktadır. Standart kurslarımızın yanı sıra sınav hazırlığı kursları, öğretmen eğitimi, üniversiteye geçiş programı ve eğlence temelli kurslar da vermekteyiz.

 

Genel İngilizce Kursu

Bu kurs, günlük hayat koşullarında rahatça iletişim kurmak ve İngilizce'nin prensiplerini iyi bir biçimde anlamak isteyen öğrencilere yöneliktir.

 Kurs yapısı, konuşma etkinlikleriyle desteklenmiş bir ders kitabı temelinde oluşturulmuştur ve öğrencilere okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmenin yanı sıra aktif/işleyen kelime ve gramer bilgilerini ilerletme ve artırma imkânı vermektedir.

 Öğrenciler, eğitimlerinin sonuna kadar aldıkları "hayatta kalma" İngilizcesi ve "günlük" İngilizce eğitimiyle iletişim becerilerini geliştirmenin yanı sıra kendi başına öğrenme ve özgüven seviyelerinde de daha yüksek bir noktaya vardıklarını fark edeceklerdir.

 

Haftalık ders sayısı: 20 ders = 15 saat

Ders süresi: 45 dakika

Ders zamanı: Sabah

Maks. sınıf boyutu: 10 öğrenci

Kurs süresi: 1-7 hafta

Başlangıç tarihleri: Her Pazartesi

Seviyeler: Tüm seviyelerde (Başlangıç seviyesi kursları yalnızca ayın ilk Pazartesi gününde başlar).

YeniBaşlayanlar için Genelİngilizce

Bu kurs her ayın ilk Pazartesi günü başlar ve İngilizce'yi hiç bilmeyen veya çok az bilen öğrenciler için idealdir. Kurs temel konuşma, okuduğunu ve dinlediğini anlama, kelime bilgisi oluşturma, temel gramer ve cümle yapısı gibi konular ile başlar. İngilizce konuşulan bir ortamda öğrencilerin "hayatta kalmasını" sağlamak amacıyla, yeni başlayanların özgüvenlerini artırmak ve İngilizce öğrenmeye devam etmelerini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Sınav Hazırlığı Kursları

Cambridge Exam Kursu: FCE, CAE, CP

Başlangıç Seviyesi İngilizce Sertifikası (First Certificate - FCE)

 (CEF B2 - Üst orta) İleri Seviye İngilizce Sertifikası (CAE)  (CEF C1 - İleri)

İngilizce Yetkinlik Sertifikası (CPE) (CEF C2 - Yetkinlik)

 Konusunda uzman ve deneyimli sınav ekibimiz, öğrencileri bu sınava kapsamlı bir şekilde hazırlamaktadır.

Dersler sınav için gerekli becerilere ve bilgilere özel ağırlık verilerek, gramer ve kelime bilgisini geliştirmeye yönelik yapılandırılmıştır. Geçmiş yılların soruları öğrencilerle kapsamlı bir şekilde çalışılır ve öğrenciler sınav teknikleri konusunda derinlemesine eğitim alır.

Sınavlarına tam anlamıyla hazırlanabilmeleri açısından öğrenciler belli ölçüde ev ödevi yapmaları gerekeceğini göz önünde bulundurmalıdırlar.

 

Haftalık ders sayısı: 30 ders = 22,5 saat

Ders süresi: 45 dakika

Ders zamanı: Sabah ve öğleden sonra

Maks. sınıf boyutu: 12 öğrenci

Kurs süresi: 8 hafta

Başlangıç tarihleri: Lütfen fiyat tablosuna bakınız

Notlar:

Sınav ücretleri ve sınav merkezine ulaşım fiyata dâhil değildir.

Bu kurslara esas sınavın tarihini de içerisine alacak şekilde bir hafta fazladan konaklama ayarlanarak rezervasyon yapılması gerekmektedir.

 

IELTS Sınavı Hazırlığı Kursu

Bu kurs, günlük hayat koşullarında rahatça iletişim kurmak ve İngilizce'nin prensiplerini iyi bir biçimde anlamak isteyen öğrencilere yöneliktir.

Kendi bireysel ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış bir kursta öğrenciler sınav tekniklerini çalışır ve sınav hazırlığı yaparlar. İngilizce konuşulan ülkelerde üniversite ya da kolejlere girmek isteyen öğrencilerin okula kabul edilmeleri için önceden bir IELTS sınav sonucu almış olmaları gereklidir. Bu nedenle, sizlere sunduğumuz bu kurs sınava girmeden önce hazırlık açısından çok değerli olacaktır. Öğrenciler sınavdan önceki 8 hafta boyunca haftada 30 ders görürler. Bazı durumlarda sınav tarihinden ötürü 1 hafta fazladan konaklama ayarlanması gerekebilir.

Haftalık ders sayısı:

30 ders = 22,5 saat

Ders süresi:

45 dakika

Ders zamanı:

Sabah ve öğleden sonra

Maks. sınıf boyutu:

12 öğrenci

Kurs süresi:

8 hafta

Başlangıç tarihleri:

Lütfen fiyat tablosuna bakınız

Seviyeler:

Orta ve üzeri

Notlar:

Sınav ücretleri ve test merkezine ulaşım giderleri dâhil değildir.

 

TOEFL Hazırlık Kursu

Bu kurs öğrencilerin okuma, kelime bilgisi, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için stratejiler sunarak onları TOEFL'ın internet üzerinden yapılan sınavına hazırlar. ABD, Birleşik Krallık, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada'da öğrenci kabulü, burs ve mezuniyet kararları konusunda TOEFL puanlarına bakan bir üniversiteye girmek için TOEFL sonucuna ihtiyaç duyan öğrenciler için ideal bir programdır. Kurslar her ayın son haftasında başlar ve 4 hafta sürer. Bazı aylarda sınav, kursun bitiminden hemen sonra yapılmaktadır. Ne var ki, sınav merkezinin kendi kararına göre sınav tarihi değişebileceğinden öğrencilerin bir hafta fazladan konaklama ayarlaması gerekebilir.

Haftalık ders sayısı:

30 ders = 22,5 saat

Ders süresi:

45 dakika

Ders zamanı:

Sabah ve öğleden sonra

Maks. sınıf boyutu:

12 öğrenci

Kurs süresi:

8 hafta

Başlangıç tarihleri:

Her ayın son haftası

Seviyeler:

Orta ve üzeri

Notlar:

Sınav ücretleri ve test merkezine ulaşım giderleri dâhil değildir.

LAL Malta, 15 dakikadan daha kısa bir otobüs ve 5 dakikalık feribot yolculuğu mesafesinde bulunan başkent Valetta'nın yer aldığı körfezin karşısında zarif bir tatil bölgesindedir. Okul rıhtım tarafında, sakin bir yol üzerindedir.

 

Sliema'dan adanın gezilip görülecek yerlerine, tatil bölgelerine ve kumsallarına gitmek oldukça kolaydır, ayrıca gece kulübü bölgesi olan St Julian's yalnızca 10 dakikalık otobüs yolculuğu mesafesindedir. Okula yürüyüş mesafesinde birçok mağaza, kafe ve restoranın bulunduğu Sliema, hem turistler hem de orada yaşayanlar için pek çok imkân sunar.

Malta'da Aile Yanında Konaklama

Popüler bir konaklama türü olan bu seçenek, Malta'nın aile hayatını öğrenmek ve yaşamak, aynı zamanda da ev sahipleriyle birlikte İngilizce pratiği yapmak isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aileler çocuklu bir aile, çocuksuz bir çift, çocuğu ile yaşayan bir anne ya da baba veya tek bir kişi olabilir.

 "Ailenin bir üyesi"

 

Öğrenciler ev sahiplerinin günlük hayatının bir parçası olacak ve "ailenin bir üyesi" kabul edileceklerdir, bu nedenle mümkün olduğunca ev sahiplerinin günlük düzenlerine ve alışkanlıklarına uyum göstermeye hazır olmalıdırlar. Öğrencilere hangi tür yemekten hoşlandıklarını ya da hoşlanmadıklarını ev sahiplerine söylemeleri tavsiye edilir, bunun yanı sıra akşam yemeği saati ya da akşam eve geliş saati konusunda da konuşulması ve anlaşılması hem ev sahibinin hem de öğrencinin zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri açısından önemlidir. Öğrencilerin izin almadan mutfağı kullanmamaları ve ev sahiplerinin dolabından ya da raflarından yiyecek almamaları beklenir. Bağımsız olmaları için öğrencilere genelde evin anahtarları verilir. Nevresimler aile tarafından verilir ve çamaşırlar konusunda yardım teklif edilebilir. Ayrıca kaldığınız yerin yakınlarında makul fiyatlarda hizmet veren çamaşırhaneler de bulunmaktadır. Banyo ve deniz havlularını öğrenciler kendileri getirmelidir.

 

Malta'da Öğrenci Yurtları

Days Inn Residence *** Üstün Kalite

okula 5 dakika

 Studios/ Otel odası

Bu yurt yetişkinlere yönelik IELS merkezine yürüyüş mesafesindedir. Bizim tarafımızdan işletilir, 55 stüdyo dairesi ve 45 adet otel odası vardır.

Tamamı klimalı/merkezî ısıtmalı olmasının yanı sıra Day's Inn Residence'ta 24 saat resepsiyon hizmeti, 2 asansör, ortak salon, bar ve güneşlenme alanı olan çatı üzeri yüzme havuzu gibi konfor olanakları bulunmaktadır. Aileleri ve arkadaşlarıyla haberleşmek isteyen öğrenciler için resepsiyon alanında ücretsiz kablosuz internet bağlantısı vardır

Alborada Stüdyo Daireleri**

okuldan 10 dakika

 Bu seçenek belli bir bütçeye göre hareket eden ve küçük bir mutfağın sunduğu imkânlarla birlikte tek yatak odalı bir stüdyo dairede yaşamak isteyen öğrenciler için son derece uygundur.

Daireler yetişkinlere yönelik eğitim merkezimize 15 dakika yürüyüş mesafesindedir. Öğrenciler bunun son derece temel seviyede bir konaklama seçeneği olduğunu göz önünde bulundurmalıdır.

Dairelerde en fazla 3 öğrenci barınabilmektedir.

 Öğrencilerimiz için Malta'daki Oteller

Sliema Chalet Hotel 3***

İçerisi yakın zamanda yeniden düzenlenen Sliema Chalet Hotel, Sliema'nın deniz kıyısındaki popüler eğlence caddesinde yer alır; Mattew Pulis Street'teki okulumuza yalnızca 5 dakikalık yürüyüş mesafesindedir, Sliema'daki alışveriş merkezlerine, barlara ve restoranlara ise çok yakındır. Cadde boyunca uzanan popüler kayalık kumsal otelin tam karşısındadır. 65 yatak odalı otel müşterilerine en üst düzey hizmet sunmaktaki uzmanlığından ötürü Sliema'daki en iyi 3 yıldızlı oteller arasında kabul edilir. Tüm odalarda ebeveyn banyosu ve tuvaleti, klima, radyo ve telefon bulunmaktadır. Ek ücret karşılığında deniz manzaralı odalar seçilebilir. Eğlence caddesine yukarıdan bakan güzel bir restoranı ve çatısında güneşlenme terası vardır, ayrıca oteldeki kafe son derece popülerdir.

 The Palace Hotel 5*****

Bir şehir merkezi otelinin ritminden ve enerjisinden ilham alan Palace Hotel zarif ve tarz sahibi beş yıldızlı bir butik oteldir. İç dekoru modern sanat ve heykel koleksiyonlarıyla zenginleşmiştir. Samimiyeti ve rahatlığı olduğu kadar lüks ve kozmopolit de olan Palace Hotel, benzersiz ve gerçek bir misafirperverlik deneyimi sunmaktadır.

 Benzersiz bir ruhla büyük bir misafirperverlik sunan Palace Hotel, Sliema şehrinin kalbinde Avrupa zerafetini yansıtmaktadır. 161 odasıyla Palace Hotel ve Palazzo Capua'da en yüksek kaliteye sahip modern mobilyalar, uydu bağlantılı geniş ekran televizyonlar ve yüksek hızlı kablosuz internetle donatılmış, benzersiz ve farklı şekillerde dizayn edilmiş sekiz süit oda bulunmaktadır. En üst 3 katta yer alan Spa ve Eğlence Merkezi ile yedi adet son teknolojiyle donatılmış toplantı odası ve şık restoranlar, mükemmel bir otel deneyimini yaşatmak için bir araya getirilmiştir.

 Diplomat Hotel 4****

Sliema'nın popüler eğlence caddesinde bulunan otelin sunduğu konfor olanakları arasında çatı katı yüzme havuzu, deniz manzaralı bar ve güneşlenme terası, saunalı sağlık merkezi, oyun odası ve bir iş merkezi bulunmaktadır. Lobideki barda sıcak ve soğuk atıştırmalıklar sunulur, restoranda ise zengin bir açık büfe kahvaltı ve açık büfe akşam yemeği vardır. Otelin tamamı klimalıdır, tüm odalardan tamamen veya kısmen deniz manzarası görülebilir, içlerinde saç kurutma makinası, doğrudan bağlantılı telefon, uydu TV, radyo, kasa, pantolon ütüsü ve minibar bulunur. Yüzmek ve güneşlenmek için mükemmel bir yer olan popüler kayalık kumsal otelin tam karşısındadır. Şehrin alışveriş merkezi, barları ve restoranları cadde boyunca 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Otel, Mattew Pulis Street'teki okulumuza 15 dakika yürüme mesafesindedir, şehrin merkez noktalarına ve başkente giden otobüsler otelin hemen önünde durmaktadır.

 Waterfront Hotel 4****

Sliema'nın deniz kıyısındaki eğlence caddesi üzerinde merkezî bir noktada yer alan bu otel en yüksek konfor, güvenlik ve hijyen standartlarını sunmak üzere kurulmuş ve geliştirilmiştir. Bulunduğu yerden Malta'nın tarihî başkenti Valetta'nın ünlü kale duvarlarının ve karşısındaki limanın büyüleyici manzaralarını görebilirsiniz. Malta'nın en ünlü tatil bölgesi olan Sliema'ya kısa bir yürüyüş mesafesindedir ve civarında birçok mağaza, restoran ve bar bulunmaktadır. Mattew Pulis Street'teki okulumuza yalnızca 10 dakika yürüyüş mesafesindedir. 4 yıldız kategorisinde yer alan 116 odalı bu otelde 2 restoran, çatı katı yüzme havuzu, bar ve misafir salonu vardır. Tüm odalar kusursuz şekilde donatılmıştır; her birinde balkon, banyo, mini bar, kasa ve klima bulunur.

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim


LAL IELS Language Centres Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council