Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 Flinders University


 Konum Avustralya - Adelaide
 Programlar Dil Okulu,Lisans,Yüksek Lisans,Akademik İngilizce,
 Web Sitesi http://www.flinders.edu.au

Flinders University gerçek anlamda modern bir üniversitedir ve ileri görüşlü bir eğitim anlayışına sahiptir. Tüm derslerin modern topluma ve güncel koşullara uygun olması ilkesinden hareketle, uluslar arası öğrenci topluluğunun üniversite içindeki varlığına büyük önem verilir. Halihazırda üniversitenin Adelaide kampüsünde 80’den fazla değişik ülkeden gelen yabancı öğrencileriyle Flinders University, tüm dünyadan kültürleri ve düşünce yapılarını kaynaştırır. Bu yönüyle öğrenciler için tam anlamıyla ufuk açıcıdır.

Flinders University öğrencileri, farklı kültürlerden insanların birarada olmasına önem verilen, çok kültürlü bir kampüsün avantajlarını yaşamalarının yanı sıra hareketli, yaşam standartları yüksek ve Avustralya’nın geri kalanına göre yaşam masrafları düşük olan Adelaide kentinin de imkânlarından faydalanmaktadır. Flinders University kampüsü, şehir merkezinin güneyine yalnızca 12 kilometre uzaklıkta, sakin ve çekici bir noktada bulunur. Kampüs merkezinden şehir merkezine, civar plajlara ve Güney Yarımküre’nin en büyük alışveriş merkezlerinden birine düzenli olarak otobüs kalkmaktadır. Flinders University’nin muhteşem Adelaide manzaralı 180 hektarlık kampüsü, Avustralya’daki en güzel yerlerden biridir.
 

Lisans Dereceleri / Diplomalar
Lisans derecesi programlarının çoğu için daha önceden üniversite eğitimi almış olmak gerekmemektedir. Ayrıca, Birleştirilmiş Lisans Dereceleri (Çift Diploma) alma imkânı da bulunmaktadır.

Yüksek Başarı Programları
Eğitimleri sırasında akademik mükemmelliyet sergileyen öğrencilere yönelik Flinders University’nin geniş çaplı bir Yüksek Başarı Programları yelpazesi bulunmaktadır. Yüksek Başarı yılı, lisans derecesini tamamlayan öğrenciler içindir.

Lisans Üstü Programlar
Lisansüstü sertifikaları, lisansüstü  diplomaları ve yüksek lisans dereceleri ders temelli bir eğitimle alınabilir.

Araştırma Temelli  Lisans Üstü Programları
Geniş çaplı bir akademik araştırma temelindeki doktora veya yüksek lisans eğitim dereceleri verilmektedir.
 

1.1 milyonun üzerinde nüfusuyla Adelaide, Avustralya’nın en büyük beşinci kentidir ve Güney Avustralya eyaletinin de başkentidir. Güney Avustralya’nın yönetim ve finans kurumlarının merkezi olarak son derece canlı bir atmosfere, aynı zamanda yüksek hayat standartlarına sahiptir.

Adelaide’da Akdeniz iklimi hakimdir, doğal olarak yağışların çoğu kış aylarında gerçekleşir. Ancak, Avustralya’nın diğer başkentleriyle karşılaştırıldığında Adelaide iklimi çok daha kuru ve az yağışlıdır. Hafif ve kısa süreli yaz yağmurları da görülebilir. Kışlarsa oldukça ılımandır; Adelaide’da bulunan öğrenciler yıl boyunca uygun hava şartlarının tadını çıkarırlar.
 

Konaklama

Üniversitenin konaklama danışmanlık hizmeti öğrencilere gerek kampüs-içi gerekse kampüs-dışı uygun bir konaklama seçeneği konusunda yardımcı olmaktadır. Öğrenciler, Üniversite Misafirhanesi’nin modern, çekici ve güvenli odalarından birisini seçebileceği gibi tamamen dayalı döşeli müstakil evler de tercih edebilirler.

Kampüs dışında konaklamayı düşünen öğrencilere çeşitli konaklama türleri, kiracılık anlaşmaları, kiralama konusunda püf noktalar ve tek kişilik, paylaşılan veya aile yanı konaklama seçenklerine ilişkin diğer konularda da bilgi verilmektedir.

Üniversite Misafirhanesi, Avustralya’da kampüs içi konaklama imkânı veren üniversiteler içerisindeki en düşük fiyatlılarından biridir. Bu misafirhanede, ortak kullanılan banyo ve küçük mutfaklar etrafında gruplandırılmış tek kişilik yatak odaları bulunmakta ve eğitim yerine en yakın barınma seçeneği sunulmaktadır.

Üniversite Misafirhanesi’ne ek olarak, kampüs içerisinde apartman dairesi tarzında kullanılabilecek bir başka konaklama seçeneği vardır. Bu da eklendiğinde, pek çok öğrenci Flinders University kampüsünde konaklama imkânına sahip olmaktadır.

Üniversitenin Konaklama Bulma Hizmeti, gerek kampüs içerisinde mobilyalı kiralık ev kiralamak isteyenlere, gerekse kampüs dışında bir ev kiralamak veya aile yanında barınmak isteyen öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Destek Hizmetleri

Üniversitenin uluslar arası öğrenciler için uluslar arası öğrenci hizmetleri birimi, öğrenci eğitim merkezi, sağlık ve danışmanlık merkezleri, spor birlikleri, yoğun ingilizce dil enstitüsü, hava alanında karşılama, uyum programları, barınma asistanlığı, finansal tavsiyeler, dinî hizmetler, öğrencilerin kariyer gelişimi, eve dönüş ve kültürler arası arkadaşlık programları gibi birçok destek hizmeti bulunmaktadır.

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul fiyat bilgileri güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim


Flinders University Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB