Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 Edith Cowan University


 Konum Avustralya - Perth
 Programlar Dil Okulu,Lisans,Yüksek Lisans,Doktora,Foundation,
 Web Sitesi http://www.ecu.edu.au

Batı Avustralya’daki Perth kentinde bulunan Edith Cowan University (ECU), canlı ve yenilikçi müfredatı ile uzmanlaşmış araştırmalarıyla tanınmış modern bir eğitimkurumudur. Edith Cowan University, öğrencilere son teknoloji ürünü tesisler ve altyapı sunmasının yanında, öğrenci performansı ve deneyimini en yüksek seviyeye çıkarmaya yönelik farklı bir eğitim anlayışını yakalamak hedefindedir.

Batı Avustralya’daki ilk yüksek öğrenim kurumunun günümüzdeki devamı olarak Edith Cowan University, yirminci yüzyılın başlarına kadar dayanan bir kaliteli eğitim geçmişine sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Avustralya’nın büyük üniversitelerinden birisi olan ECU’da; her birinin kendine has kimliği ve tarihi, güncel eğitim kaynakları ile geniş lisans programı yelpazesi bulunan dört kampüs bulunmaktadır. Üniversite; gerek Avustralya’da gerekse diğer ülkelerde endüstri, devlet ve araştırma kurumlarıyla güçlü bağlara sahiptir.

355 uzmanlık programı sunan ECU’da 1700 öğretim görevlisi, eğitim ve öğrenim için rekabetçi ve destekleyici bir ortam hazırlarlar. Üniversitenin özellikle güçlü olduğu alanlar; finans, işletme, bilgisayar ve bilgi teknolojileri, iletişim, eğitim, sağlık, sosyal bilimler, hemşirelik gibi “bilgi temelli” alanlar ile görsel sanatlar ve sahne sanatlarıdır.
 

Temel Eğitim Alanları:
Üniversitenin dört fakültesi bulunmaktadır: İşletme ve Hukuk, Bilgisayar ve Sağlık Bilimleri, Eğitim ve Sanat, Bölgesel ve Profesyonel Bilimler (Güney Batı).

ECU’da sunulan programlar arasında aşağıdakiler de yer almaktadır:

İşletme: Muhasebe/Finans/Pazarlama/İşletme
Havacılık Bilimleri (Pilotluk)
Ticaret
Bilgisayar/Bilgi Teknolojileri
İletişim, Medya ve Tasarım
Eğitim
Sağlık Bilimleri
Sosyal Bilimler
İnteraktif Multimedya Teknolojileri
Mühendislik – Mekatronik/Enstrümentasyon Kontrol ve Otomasyon
Kriminal Bilimler
Otel ve Turizm İşletmeciliği
Hukuk
Hemşirelik
Spor Bilimleri
Görsel Sanatlar ve Sahne Sanatları
 

Uluslar Arası Öğrenci Hizmetleri

Üniversitenin Uluslar Arası Öğrenci Destek ekibi, tüm yabancı öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya kararlıdır ve ekibimiz, aşağıdaki hizmetleri sunarak öğrencilere yardımcı olacaktır:
- Havaalanı karşılama ve geçici konaklama yerleştirmesi
- Hoş geldin haftası/Oryantasyon programı
- Uluslar arası öğrenci sosyal aktiviteleri
- Eve dönüş programı
- Danışman öğretmen programı
- Uluslar arası öğrenciler on-line haberleşme panosu

Öğrencilere sunulan diğer hizmet ve faaliyetler içerisinde; ders çalışma alanı da içeren donanımlı bir kütüphane ve 7 gün 24 saat kullanabileceğiniz bilgisayar laboratuarları bulunmaktadır. Bunların yanında; kampüs dışı ev bulma ofisi, medya hizmetleri, kafeteryalar, akademik ve kariyer danışmanlık hizmetleri, kitapçılar, öğrenci grupları ve aktiviteler, dinî hizmetler, spor ve eğlence tesisleri ile kapsamlı bir medikal servis vardır.

Konaklama

ECU International, uluslar arası öğrencilerin özel konaklama ihtiyaçlarını göz önünde bulundurur ve Perth’te kaldığınız sürece “evim” diyebileceğiniz bir yer bulmanızda size yardımcı oluruz. Öğrenciler normalde üç konaklama seçeneğinden birini seçer: Öğrencinin kampüs yakınlarında bir yer kiraladığı kampüs-dışı konaklama; Joondalup, Mt. Lawley veya South West kampüsünde, kendi ihtiyaçlarınızı karşıladığınız kampüs-içi konaklama ya da Avustralyalı bir ailenin yanında kalma.

Perth’e vardığınızda veya konaklama hakkında yardıma ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir zamanda Üniversite size yardımcı olmak için geniş bir hizmet sistemine sahiptir.

Havaalanı Karşılama

Havaalanı karşılama, Uluslar Arası Öğrenci Ofisinden ücretsiz olarak ayarlanabilir.

Oryantasyon Toplantıları

Uluslar Arası Öğrenci Oryantasyon programı, öğrencilerin ihtiyaç duyacakları tüm bilgileri dersler başlamadan önce almış olmalarını garantilemek amacıyla düzenlenen birkaç günlük bir programdır. Bu program için opsiyonel sosyal aktiviteler ve geziler de düzenlenmektedir. Bunlar, Perth’teki belli başlı tanınmış turistik yerleri görmeniz ve diğer öğrencilerle tanışmanız için iyi fırsatlardır.

Detaylı bilgi için lütfen ECU International’a başvurunuz.

Burs

Üniversite, uluslar arası öğrencilere genel lisans programı bursları vermemektedir fakat belli ülkelerden gelen lisans üstü öğrencilerine çeşitli burslar sağlamaktadır. Bu tür burslar hakkında detaylı bilgi almak için lütfen en yakın Avustralya Diplomatik Yetkilisi kurumla temasa geçiniz.

Hizmetler

- Havaalanından alma ve karşılama hizmetleri
- Kurs ve Kariyer Danışmanlığı hizmetleri
- Uluslar arası öğrenci kulüpleri ve toplulukları
- Kampüs içi tedavi imkânları
- Kampüs içi barınma
- Sosyal aktiviteler
- Özel kayıt ve oryantasyon
- Spor tesisleri: Spor salonu, yüzme havuzu, takım sporları
- Varışınızın ardından geçici barınma
 

Pilotluk eğitimi alanındaki YGS sınavına girmeden kayıt olabileceğim en uygun seçenek.

[Image]

Merhaba Okan Bey,

Nasılsınız? Umarım herşey çok iyi gidiyordur. Tahmin edebileceğiniz gibi Perth'den yazıyorum. Herşey için tekrar ve tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Şehir ve üniversite çok güzel. Sizlerin de anlattığı gibi. Benim derslerimi alacağım Joondalop kampüsü özellikle güzel, içinde ufak bir gölü bile var.

Alışma periyodu neredeyse yaşamadım gibi, her şey basit ve anlaşılır şekilde düzenlenmiş. Ulaşım rahat. Üniversite bana öğrenci kimliğim ile beraber ulaşımda kullanılan smartrider denen kartı verdi, buna para yükleyip kullanıyorum, oldukça pratik bizdeki akbil gibi ama tek fark burada gidilen mesafeye göre alıyorlar ki bu iyi birşey. Kısa mesafeye 60c falan veriyorum. Ucuz yani.

Burada herşey çok iyi, hiçbir sorunum yok. ECU çok iyi bir üniversite, beklentimden daha da iyi çıktı açıkcası. Benim bulunduğum Joondalup kampüsleri özellikle çok hoş, yeni yapılmış bir kütüphane binaları var ki daha yeni mimarlık ödülü aldı. gerçekten çok hoş.

Geçici olarak kaldığım yer (beatty lodge) beklentilerimi karşılayacak şekilde, odalar da dolap, tv, çalışma masası, yatak bulunuyor, banyo-tuvalet-lavabo ortaklaşa kullanılıyor, odalarda yok bunlar… Banyo ve tuvaletler temiz. Ayrıca havuz, fitness salonu da mevcut. Lokasyon olarak da merkezi bir yerde.
Ben hemen kampüsün yanındaki bir mahalledeki bir evde oda tuttum.

Yani o kadar yakın ki neredeyse in campus konaklama gibi ama çok daha iyisiymiş. İki katlı bir ev, dört odası var, benim kaldığım oda oldukça büyük, iki kişilik yatak vs 135 dolar haftalık, elektrik, su ve ısınma ödemiyorum. Aslında çok daha ucuz yerler var 80 dolarlık falan ama bu ev çok yakın olduğu için üniversiteye burada kalıyorum.

Perth şehir olarak çok güzel, İstanbul yanında biraz ufak kalıyor . Onun dışında çalışma için çok ideal. Parklar çok hoş, bir iki de çok hoş plajı var.
Kısacası herşey yolunda burada.

Sizlere, göstermiş olduğunuz yakın alaka ve istediğim pilotluk eğitimi alanındaki YGS sınavına girmeden kayıt olabileceğim en uygun seçenekleri bana en kısa zamanda, profesyonel bir şekilde sunduğunuz için tekrar ve tekrar teşekkür etmek istiyorum

Kendinize çok iyi bakın.
Görüşmek üzere...
Kerem Barut - Pilotluk Lisans Programı
Hizmet Aldığı Program : Lisans,

[Image]

Selamlar;

Yaptığım uzun araştırmalar neticesinde iki yıl önce, eğitim danışmanlığı hizmeti için en doğru seçimin Boğaziçi Eğitim Danışmanlığı olduğuna karar vererek Yeşeren Hanım'a ulaştım; ancak ağabeyimin 12 senedir Avusturalya'da yaşadığını, kendisinin ülkeye iltica ederek Avusturalya vatandaşı olduğunu söylediğimde "şu dönemde kesinlikle vize alamazsın, çok zor ama imkansız değil, başvurmadan bunu anlayamayız" dediğini hiç unutmadım. Bu iki yıl boyunca araştırmalarıma devam ettim, görüştüğüm bütün eğitim danışmanları "kesinlikle gidemezsin, red cevabı gelir,başka ülkeye git" demesine rağmen pes etmedim ve en doğru kararın tekrar Yeşeren Hanımla irtibata geçmek olduğuna karar verdim.

Yeşeren Hanım sayenizde hayatta hiçbirşeyin imkansız olmadığını öğrendim. Sadece bana karşı değil aileme karşı da sabırla, bıkmadan, özveriyle sürekli bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

İki yıllık önlisans mezunuyum, ders içeriklerimi ingilizceye çevirerek Avusturalya'daki üniversitelere yollayıp, okulumun bir yılını kabul ettirerek 4 yıl olması gereken eğitim hayatımı 3 yıla indirip, Avusturalya konsolosluğuna hakkımda yaptığı sunumla vizeyi almamı sağladı için ne kadar teşekkür etsem yetersiz gelir benim için. Vizeyi beklerken yapılan mülakatlar esnasında, tamam kaybettik, red cevabı gelecek dediğimiz anlarda bile, Yeşeren Hanım'ın vizeyi almak için verdiği çaba ve benden daha çok strese girip, heyecanlandığını ve umudunu hiç yitirmediğini gördüm. Kendisinin başarma azmi ve heyecanı bana çok destek oldu. Dün benim için hayal olan rüyamı gerçekleştirdiği için Boğaziçi Eğitim Danışmanlığına çok teşekkür ediyorum kendi adıma ve ailem adına.

Zaten başarılısınız ama ben genede çalışmalarınızda başarılar diliyorum ;)

Yusuf Ağdere, Aynur Ağdere
Dil Eğitimi + Makina Mühendisliği Lisans Tamamlama Programı

Yusuf Ağdere, Aynur Ağdere -
Hizmet Aldığı Program : Dil Okulu,Lisans,

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul fiyat bilgileri güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim


Edith Cowan University Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council