Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

 Canadian Language Learning College


 Konum Kanada - Halifax
 Programlar Dil Okulu,
 Web Sitesi http://www.cllc.ca/
 Diğer Şubeler Halifax - Ottawa - Toronto
 

Sınıf İçindeki Toplum Deneyimi

 

 

Tüm öğrencilerimizin kendi yerel toplumlarına entegre edilmesi son derece önemlidir. Bunu yapmanın yollarından biri Kanada Dil Öğrenim Merkezi (CLLC) ders programına entegre saha gezileri ve faaliyetleri uygulamasıdır. Her birim farklı konu ve kelime araştırıyor. Sınıf dışına giden öğrenciler bu durumlarda ilk elden tecrübe ve öğrenme deneyimini geliştirme olanağı elde eder. İşte birkaç örnek:

 

Öğrenciler kütüphane kartı edinmeyi öğrenmek ve gerekli araştırma kaynaklarını bulmak için yerel kütüphaneleri ziyaret eder.

 

Öğrenciler fiyatları ve sayıları öğrenmeye başladığında, satışta ne olduğunu, ürünlerin maliyetini keşfetmek için bakkalı, nasıl sipariş vereceğini öğrenmek için kasabı, vb. ziyaret ederler.

 

Yerel etkinlikler veya öğrencilere deneyim katacak müze varsa, öğretmenler bir gezi düzenleyecektir. Bu Doğa Tarihi Müzesi, Halifax Limanı önündeki Uzun Yelkenliler, Ottawa’da Parlamento ziyareti ya da Toronto Ontario Sanat Galerisini keşif ziyareti olabilir.

 

 Öğretmenler mümkünse öğrencilerin toplum girişimlerine katılmasını sağlar.

 Büyük Nova Scotia Derleme Toplama İşleri sırasında, seçilen öğrenciler ve öğretmenler, Halifax halkına katılıp şehirde çöpleri temizleyerek, Halifax’ı daha güzel bir yer haline getirir.

 

 

Etkinlikler Sayesinde Toplum Deneyimi

 

 

Kanada Dil Öğrenim Merkezi (CLLC) spor takımları ile yerel Üniversite ve İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) okulları arasında her yıl düzenlenen maçlar yaparız. Çeşitli sosyal aktiviteler sunarız, böylece öğrenciler her şehirde yaşam deneyimi kazanır ve arkadaşları ile eğlenirken İngilizce pratik yapmaya devam ederler. Yaklaşan aktiviteler ve etkinlikler için Bizimle Eğlence bölümüne göz atın!

 

 

Kanada Dil Öğrenim Merkezi (CLLC) Karşılığını Verir

 

 

 Biz ekip halinde yerel toplumlara karşılığını vermeye çabalıyoruz. Bu yıl, yerel topluma karşılığını vermek üzere tüm personel ve öğrencileri ekip olarak çalışmaya teşvik etmek için bir yardım programı başlatıyoruz.

 

Bu heyecan verici girişim hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi izlemeye devam edin!

 

 

Kanada Dil Öğrenim Merkezinin (CLLC) Özelleştirilmiş ve Entegre Ders Programı

 

Yetenekli öğretmenlerimiz ve akademik ekibimiz okulumuzda bulunan her türlü öğrenme tarzına yönelik teknoloji ve ses / video ekipman kullanımını destekleyen bir ders programı geliştirdi ve geliştirmeye devam ediyor.

 

Ders Programımız tüm kampüslerimizde entegre ediliyor ve yineleniyor. Örneğin, Ottawa’da 4.Seviye – Bölüm 6’da bir öğrenci Halifax’a gelirse söz konusu öğrenci ertesi hafta 4.Seviye – Bölüm 7’den herhangi bir materyal kaybı olmadan eğitime başlayacaktır. Bu, öğrencilerin akademik ilerlemesini aksatmadan Kanada genelinde çeşitli şehirlerde yaşam deneyimi edinmesine olanak sağlar. Kanada Dil Öğrenim Merkezinde (CLLC) öğrencilerimizin başarısı konusunda kararlıyız.

 

Tüm kriterler sağlanana kadar 10 haftadan uzun süre mevcut seviyesinin kriterlerini yerine getirmesi gerekenler bu seviyede çalışmaya devam edebilirler. Bu nedenle, öğrencilerin bütün bir seviyeyi tekrarlamaları istenmez.

 

Öğrencilere bireysel kısa ve uzun vadeli hedefler koyarak eğitim amaçlarına ulaşmalarına yardımcı oluruz ve öğrencilerin hızına bağlı olarak aylık güncelleme toplantıları düzenleriz. Öğrencilerin kısa ve uzun vadeli hedeflerle seviyeleri belirlenir ve bu seviyelendirme aylık hedef belirleme toplantılarında güncellenir.

 

 Ücretsiz akademik danışmanlarımız öğrencilerin kendileri için doğru olan Üniversite programını seçmelerine yardımcı olurlar, onlara başvuru sürecinde yardım ederler ve onların akademik hedeflerine ulaşmak için yollarına devam etmelerini sağlarlar.

Hem modern görünüm hem de öğrenci dostu bir eğitim ortamı sağlamak için büyük çabalar sarf ettik. Eğitimli iç mimarımız okullarımızdaki alanlarda günümüz teknolojisini en iyi şekilde kullanarak sıcak, genç ve davetkâr bir atmosfer yarattı.
Tasarım felsefemiz değişim ve beraberliğe dayanmaktadır. Bu nedenle, her Kanada Dil Öğrenim Merkezi (CLLC) kampüsü öğrencilerimize aynı atmosfer, dekor ve hissi sağlamak için çaba göstermektedir. Bunun anlamı, öğrenciler Halifax, Ottawa ve Toronto Kanada Dil Öğrenim Merkezinde(CLLC) aynı duyguya sahip olacaklardır.

 

Aile Yanı Konaklama

Kanada Dil Öğrenim Merkezinde (CLLC) aile yanı konaklama programı “evden uzakta bir ev” sağlayacaktır.  Kanada Dil Öğrenim Merkezi (CLLC) aile yanı konaklama programımızda evden uzakta gerçek bir ev sağlarız.  Nitelikli aile yanı konaklama aileleri yeni şehrinizde rahatlığınızı gözeten ve özen gösterildiğinizi hissettiren bir aile olarak kendi evinde ağırlayacaktır.
Aşağıdakiler ile aile yanı konaklama deneyiminden memnuniyet duyacağınızı garanti ediyoruz:

Kanada Dil Öğrenim Merkezi (CLLC) aşağıdakileri sunarak öğrenci memnuniyetini garanti eder:

 

  • İçtenlikle yönetilen aile yanı konaklama programımız Toronto, Ottawa ve Halifax’ta aynı fiyata sunuluyor.
  • 3 şehrimizde 500′den fazla nitelikli ve deneyimli aile yanı konaklama aileleri.
  • Haftada 7 gün 24 saat aile yanı konaklama ekibimiz tarafından devam eden destek.
  • Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını dikkatle değerlendirerek Toplam Kalite Yönetim Sistemi (TQM) ile 48 saat içinde tüm sorunları çözüyoruz. Aileleri ücretsiz olarak değiştiriyoruz.
  • Tüm finansal konular, öğrenciler ve aile yanı konaklama aileleri arasında pozitif bir ilişkiyi korumak amacıyla içtenlikle işlenir.
  • Akıllı eşleşme sağlayan bir Kalite Güvence Değerlendirme Sistemi (QARS).

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın

Okul içeriği güncellenmektedir.

Lütfen okul ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Bize Ulaşın


Hızlı Erişim

Canadian Language Learning College Hakkında

Youtube'da Canadian Language Learning CollegeGoogle'da Canadian Language Learning College

Canadian Language Learning College Konumu


Okul ile ilgili detaylı bilgi. Detaylı Bilgi

Okul ile ilgili detaylı bilgi almak için bize info(at)bogaziciedu.com adresinden veya 0 212 327 66 34 - 0 212 327 66 35 nolu telefonlardan ulaşabilir veya Ofisimizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council