Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Kanada’da Eğitim Yolu ile Oturum Hakkı Almak


Kanada’da Eğitim Yolu ile Oturum Hakkı Almak

              

 

Kanada’da Eğitim Yolu ile Oturum Hakkı Almak

              Kanada’da Work and Study programları sonrasında oturum hakkı almak mümkün. Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni (The Post-Graduation Work Permit – PGWPP) Kanada’da eğitim almış ve eğitimini tamamlamış mezunlara tanınan bir çalışma izni hakkıdır. Göçmenlik düşünen ancak nereden başlayacağını bilemeyen öğrenciler için en doğru başlangıçtır.

              Bir yıllık bir eğitimin ardından bir yıla kadar, iki yıllık bir eğitimin ardından ise üç yıla kadar çalışma iznine başvurabilir, sonrasında ise aldığınız bu eğitim üzerinden göçmenliğe başvurabilirsiniz.

Kanada’da eğitim yolu ile Oturum Hakkı almak, yani Kanada vatandaşlığına adım atmak için yapılacaklar sıralaması genellikle şöyledir: 1 yıl okul – eğitim, 1 donem maaşlı çalışma ve 1 dönem eğitim şeklindedir. Bu dönem sonrasında diplomanızı alırsınız ve mezuniyetinizden sonra tam 3 seneye kadar Kanada ‘da kalma ve çalışma izni alırsınız.

 

Kanada’da eğitiminizi tamamladıktan sonra birçok seçeneğiniz vardır:

  • Türkiye’ye daha iyi bir eğitim altyapısı ile dönebilir, elde ettiğiniz iş tecrübesi ile çok iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz.
  • Kanada’da Eğitiminize devam edebilirsiniz.
  • Kanada’da çalışma hayatına atılabilirsiniz.
  • Kanada’da kalıcı oturum hakkı için başvurabilirsiniz.

Söz konusu eğitimler, yüksek lisans eğitimleri olabileceği gibi, Co- op sertifika/ Diploma programları da olabilir.

              Kanada’da göçmenlik şansı da veren bu programlar yıllık 4.500 Kanada dolarından başlamaktadır. Üstelik İngilizce dil seviyeniz çok iyi değilse sorun değil, size bu konuda da çok uygun çözümler sunmaktayız.

Yüzlerce seçenek arasından doğru tercihi size sunabilmemiz için Boğaziçi Yurtdışı Eğitim’e ulaşabilirsiniz.


whatsapp iiletişim


Kanada da üniversite seçenekleri

Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council