Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

Kanada'da Eğitim Sonrası Vatandaşlık Hakkı


Kanada’nin sehirleri neredeyse her yil, dünya üzerindeki en yasanilasi sehirler siralamasinda birinci seçilmektedir. Kanadalilar yabancilara karsi misafirperverdirler ve farkliliklara her zaman saygi gösterirler. Kanada’ da egitimini tamamlamis, mesleki kalifikasyona sahip olmus, egitimi sayesinde mükemmel bir Ingilizcesi olan, Kanada kültürünü benimsemis bir mezun olarak, egitiminiz sonrasi oturum hakki kazanabilir ve ikinci bir vatandasliga sahip olabilirsiniz.
Kanada'da Eğitim Sonrası Vatandaşlık Hakkı

Kanada’nın şehirleri neredeyse her yıl, dünya üzerindeki en yaşanılası şehirler sıralamasında birinci seçilmektedir.

Kanadalılar yabancılara karşı misafirperverdirler ve farklılıklara her zaman saygı gösterirler.  Kanada’ da eğitimini tamamlamış, mesleki kalifikasyona sahip olmuş, eğitimi sayesinde mükemmel bir İngilizcesi olan, Kanada kültürünü benimsemiş bir mezun olarak,  eğitiminiz sonrası oturum hakkı kazanabilir ve ikinci bir vatandaşlığa sahip olabilirsiniz.

İngilizce kursu süresince öğrenciler çalışma hakkına sahip değildirler. Fakat Üniversite ya da Master eğitimlerine başladıklarında part-time yani haftada 20 saat çalışma hakkına sahip olabilmektedirler. Öğrenciler mezuniyetleri sonrasında ise, eğitim aldıkları süreye eşdeğer full-time çalışma ve ikamet iznine hak kazanabilmektedirler. Eğer aday full-time çalışma hakkını kullanmayı tercih ederse bundan sonraki sistem, adaya vatandaşlık başvurusu yapabilme hakkını vermektedir. Eğitim sonrası alınabilecek oturum izni süresi 3 yıla kadar ulaşabilmektedir.


 

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika,Kanada, Malta, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Dubai'de öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
IALC 
YEDAB