Boğaziçi Yurtdışı Eğitim Logo
 

İngiltere’de Dil Eğitimi Almanız İçin Geçerli Sebepler


İngiltere, dil eğitimi açısından en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Sahip olduğu değerler, kültürel gelişmişlik, ekonomik güç, teknoloji ve diğer detaylar sayesinde dünya üzerinde kendini kanıtlamayı başaran ülke, her açıdan değerlendirilmeyi hak eden bir ülkedir. Ülkemizden ve dünyanın değişik yerlerinden her sene binlerce kişinin İngilizce dil eğitimi almak için gittiği ülke, sunduğu eğitim hizmetleri ve öğrencilere tanıdığı imtiyaz ve haklar sayesinde öğrencilerin gözde tercihleri arasına girmeyi başarmaktadır. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ve öğrenci vizesi işlemlerinde sunduğu kolaylıklar da eklenince Türkiye’den de her sene binlerce öğrenci İngiltere dil okulları tercihinde bulunarak eğitim almaya başlamaktadır. Başarılı sonuçlar, beklentilerin ötesinde hizmetler ve daha fazlasına sahip olan ülkenin tercih edilmesi için birçok neden bulunmaktadır. Ancak bu yazımızda İngiltere’de dil eğitimi almanız için en geçerli sebepler üzerinde duracağız. 

İngiltere’de Dil Eğitimi Almanız İçin Geçerli Sebepler

İngiltere’de dil eğitimi almak için geçerli sebepler

Türkiye’ye yakın olması

İngilizce eğitimi veren birçok ülke dünyanın farklı yerlerinde bulunmaktadır. Ancak Türkiye’den eğitim almak isteyen birinin en başta mesafeyi göz önünde bulundurması gerekmektedir. İngiltere, diğer kıtalara göre Türkiye’ye daha yakındır. Bu nedenle Türkiye’de eğitim almak isteyen öğrenciler en çok bu ülkeyi tercih etmektedirler. Türkiye ile İngiltere arası, uçakla 4 saat sürmektedir. Amerika, Avustralya, Asya ve Afrika gibi ülkeler göz önünde bulundurulduğunda bu sürenin son derece kısa olduğu görülecektir.

Anadili İngilizce

Türkiye dahil olmak üzere dünyanın birçok yerinde İngilizce eğitim verilmektedir. Ancak ülkelerin çoğunun anadilinin İngilizce olmaması veya fasih bir dile sahip olmaması, tercih yaparken İngiltere dil okulları seçeneğini ön planda tutmaya itiyor. Burada alınan eğitim kesinlikle diğer ülkelere göre daha olumlu sonuçlar vermektedir.

İlk 100’e giren üniversiteler İngiltere’de

Bir ülkede eğitim almaya karar vermeden önce dikkatle incelenmesi gereken detaylardan biri de üniversiteleridir. Sadece dil okulları bölümünü incelemek, karar vermek adına yeterli değil. İngiltere, dünyaca ünlü üniversitelere sahip olup, en kaliteli eğitimlerin olduğu bir ülkedir. Bu da yine dil eğitimini burada almak için önemli bir nedendir.

Sürekli denetlenen dil okulları

İngiltere’de dil eğitimi veren okullar sürekli olarak British Council ve English UK kurumları tarafından denetlenmektedir. Bu da eğitimde aranan kaliteye sahip olmalarını bir anlamda zorunlu hale getirmektedir. Gerek eğitim gerekse de öğrencilere sunulan imtiyaz ve hakların sunulabilmesi için akredite edilen İngiltere dil okulları, bu özellikleri sayesinde tercih edilen yerler olmayı başarmaktadır.

Çeşitli programlar ve içerikler

Her yaşa ve seviyeye hitap eden çoklu eğitim programlarının olduğu İngiltere, dil eğitimi konusunda herkese hitap edebilecek güce sahiptir. Genel İngilizce, Yoğun ingilizce, Sınav Hazırlık Programları (IELTS, TOEFL, Cambridge, TOEIC sınav hazırlık programları), Akademik Amaçlı İngilizce, İş İngilizcesi, Birebir (one-to-one) özel dersler gibi programlar, dil okullarında sunulmaktadır.

Her yaşa uygun eğitim

Zengin okul sayısına sahip olan İngiltere, sadece yetişkinlere hitap eden eğitimlere sahip değil. Minimum 16 yaşından itibaren başlayan yetişkin eğitimlerinin yanı sıra “Junior yaz okulları” ve “kış kampları” da ülke okullarından alınabilecek eğitim tipleridir.

Konaklamada farklı seçenekler

Öğrencilerin başka ülkeye giderken yaşadıkları en büyük sıkıntıların başında konaklama kısıtlaması gelmektedir. İngiltere, bu anlamda da birçok seçeneği öğrencilere sunmaktadır.

Uzun süreli eğitimler için özel promosyon

Türkiye’den veya dünyanı diğer yerlerinden İngiltere dil okulları ile eğitim görmek isteyenlere sunulan haklar arasında uzun süreli eğitimler durumunda özel fiyatlar uygulanmaktadır.

Sınav merkezi özelliğine sahip okullar

Dil sınavlarına her ülkede girmek mümkün değil. Sınava girilecek ülkelerin sınav merkezi özelliği olması gerekmektedir. İngiltere’de IELTS resmi sınav merkezi özelliğine sahip okullar bulunmaktadır yani sınav için başka bir yere gitmeye gerek kalmıyor.

İlgili Diğer Sayfalar


Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Boğaziçi Yurtdışı Eğitim, Avustralya, İngiltere, Amerika, İrlanda, İtalya, İspanya, Fransa ve Malta' da öğrenim görmek, yabancı dilini geliştirmek, kariyerinde yükselmek isteyen kişilere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti sunarken İlgili ülkelerin devlet ve meslek kuruluşlarının eğitimlerine katılmakta, akreditasyon ve kalite çalışmaları yürütmektedir.

ICEF 
PIER 
QE 
QEAC 
EducationUK 
British Council